FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje obcojęzycznych tekstów na portal
Autor Wiadomość
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-20, 10:35   Propozycje obcojęzycznych tekstów na portal

Hej, jeśli traficie na jakiś ciekawy artykuł dotyczący niepełnosprawności intelektualnej, zespołu Downa i innych interesujących nas kwestii, podajcie nam proszę w tym wątku link - zorganizujemy tłumaczenie i zgodę na publikację.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2012-05-20, 10:56   

A nie myśleliście o małym temacie w języku angielskim dla ludzi ze świata którzy by się dzielili z nami swoimi wiadomościami. Przy logowaniu mogłaby być zgoda na przetłumaczenie tekstu i oni mogliby nam podrzucać ciekawe tematy.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-20, 12:42   

Wiesz, Bożenko, zawsze wychodziłem z założenia, że Zakątek jest "lokalny" w tym sensie, że nasze informacje odnoszą się w dużej mierze do tego jak radzić sobie z zespołem Downa w realiach i specyfice naszego kraju. W tym sensie tworzenie informacji w innych językach nie wydawało mi się zasadne żeby nie wyglądało to jak przysłowiowa firma z Koziej Wólki, która choć obsługuje wyłącznie rynek lokalny informację i stronę ma w kilku językach ;-)

Teraz zaś widzę, że mogę się mylić i informacja taka istotnie powinna się pojawić. Zwykle taką informację (o Stowarzyszeniu) rozsyłam mailem do innych portali ale może istotnie powinna się ona pojawić w formie "statycznej" na portalu.

Co do sugerowania tekstów przez takich ewentualnych odwiedzających jednak głęboko w to wątpię ale...chciałbym się mylić. Chcemy bowiem przekazywać Wam tutaj treści nie tylko dobrze już znane ale przede wszystkim takie, które w języku polskim jeszcze się nie pojawiły a są wartościowe. Stąd pojawiła się taka prośba, a z nadsyłanych propozycji z pewnością będziemy starali się zrobić użytek :tak:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-20, 13:18   

Ja to bym chciała, aby portal był w jakiś tam sposób był powiązany z niektórymi artykułami ze stroną Jarka Pieniaka. Prawda jest taka, że tylko tam można przeczytać co słychać w świecie. Może Pan Jarek mógłby, albo zechciałby bardziej wartościowe artykuły użyczać za pomocą odnośnika (przekierowania do siebie), albo sam umieszczać na Portalu? Wiem, że nikt nie chce swojej pracy tak za free rozdawać na lewo i prawo. Ale przekierowanie, chyba nie byłoby takie złe.
Oczywiście nie chodzi mi o notatki, które Pan Jarek na podstawie własnego doświadczenia, przeczytanych informacji wysnuwa i pisze u siebie. Ale o artykuły na podstawie których on te informacje wyciąga.

Na temat działania kurkumy, zielonej herbaty i takie tam podobne. Na temat nowych badań nad zD itp.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-05-20, 23:47   

Iga aby umieścić, zlinkować na portal artykuły ze strony Zespół Downa. info musimy mieć zgodę pana Jarka Pieniaka. Poczekaj :tak: wszystko w toku.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-21, 00:10   

Fajnie jest się wzajemnie linkować w ważnej sprawie, jakkolwiek nie chcemy zamykać się tylko w kręgu artykułów już dostępnych, więc czekamy na propozycje! Angielski, francuski, hiszpański i portugalski są w zasięgu członków Stowarzyszenia i wolontariuszy, więc śmiało ślijcie linki :tak:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-04, 01:24   

Bardzo dziękujemy Mewie za zainicjowanie i pilotowanie projektu tłumaczeń tekstów medycznych dla portalu Zakątek21 - szczególnie za wysiłek poświęcony wyborowi tekstów.


Projekt od strony merytorycznej poprowadziła Pani dr Maria Tymczyńska z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Otrzymaliśmy od niej bardzo miły list:

Cytat:
Bardzo ciekawy ten projekt tłumaczeniowy, świetna okazja do zdobycia
wiedzy i umiejętności, z przyjemnością będę koordynowała podobne projekty
w przyszłości, o ile oczywiście w nowym roku akademickim dane mi będzie
prowadzić zajęcia z tłumaczeń medycznych z grupą o podobnych zdolnościach
i chęciach.


Szczególne podziękowania kierujemy na ręce studentów, których zaangażowanie zaowocowało przygotowaniem serii tekstów dla Zakątka 21. Dziękujemy:

:brawo: Kacprowi Łodzikowskiemu (Wytyczne opieki zdrowotnej - okres noworodkowy od urodzenia do 1 miesiąca życia i Wytyczne opieki zdrowotnej - Okres niemowlęcy od 1 do 12 miesiąca życia)

:brawo: Małgorzacie Góraj (Wytyczne opieki zdrowotnej - Wiek od 5 do 13 lat, Wytyczne opieki zdrowotnej - Wiek od 13 do 21 lat i Wytyczne opieki zdrowotnej - Wiek dorosły)

:brawo: Sylwii Stromskiej (Zdrowie i odżywianie)


Z przyjemnocią po kolei opublikujemy wszystkie teksty i wyrażamy przekonanie, że posłużą wielu rodzicom dzieci z zespołem Downa, którzy trafią w nasze zakątkowe progi.

Mewa :prosze:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-04, 10:14   

Mewa ze swej strony także serdecznie chciałam Ci podziękować za pracę, jaką włożyłaś w dopięcie tematu :*
Dziękujemy również tłumaczom :prosze: Oczywiście ze strony Stowarzyszenie zostaną wystawione stosowne zaświadczenia za pomoc w działalności organizacji non profit :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-06-05, 12:25   

Pilnie poszukuję ciekawych i wartościowych tekstów z zakresu medycyny/zdrowia z języka angielskiego do tłumaczenia i zamieszczenia na portalu :-) Może nasze obcojęzyczne/zagraniczne koleżanki (i koledzy ukryci) coś zasugerują? :prosze: Innymi słowy: co chcielibyście przeczytać na portalu? ;-)

Informacje proszę na PW ewentualnie tutaj jako link (z krótką charakterystyką: "dlaczego?" :-) ).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-06-05, 12:38   

Magura tutaj :arrow: Artykuły są artykuły zamieszczane na amerykańskim forum dla rodziców dzieci z zD www.downsyn.com , może coś da się z tego wybrać :-)
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-06-05, 16:05   

Magdalenko, dziękuję :prosze: ale ja zasadniczo nie mam problemu ze znalezieniem źródeł (downsyn jest ich kopalnią którą wydaje mi się, że znam dobrze) ale z ich doborem pod kątem "przydatności". Je najzwyczajniej trzeba przeczytać, żeby ocenić ich przydatność stąd moje zapytanie o te, które ewentualnie w waszym uznaniu powinny się pojawić w języku polskim a tak się jeszcze nie stało :-)
Ja obecnie koordynuję zbyt dużo prac by czytać coś nowego - wybrane natomiast przeczytam bardzo chętnie. :-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
  
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2012-06-05, 16:52   

I Agnese bardzo dużo tłumaczy,ukłon w jej stronę.
_________________
Ewci z zD
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-05, 18:18   

Jej to juz się kłaniamy w pas, a nawet jesteśmy po słowie :-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
  
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-06-05, 22:35   

To jest ciekawa strona a w załączniku dobry artykuł na temat problemów ze wzrokiem u zespołowców cardiff university
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-06-06, 04:36   

Agato, dzięki za sugestię. Tekst już idzie na warsztat :spoko:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu