FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kampanie społeczne
Autor Wiadomość
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-11-04, 15:53   

Magda! Zastanawiałam się nad tym tematem trochę, bo nie jestem obojętna. I tak sobie pomyślałam- jak bardzo chciałabym zobaczyć cudnego Kubę, który stoi na podium. Jest przekaz, trzymamy się tematu- bo przecież chodzi o olimpiady specjalne.
I wszystko byłoby jasne.
A te durne slogany kazali chyba wymyślać uczniom gimnazjum. Bo dla mnie to jest taki poziom jak ktoś wyskakuje z plamami czy czkawkami.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-11-04, 15:59   

Bardzo dobrze na fb określiła i porównała ZD - nasza koleżanka mama Małgosi ( trigo) ,napisała że to nie plama,czkawka ale - KRYSZTAŁ ZE SKAZĄ i ja się z nią zgadzam ,jakież to piękne porównanie, myślę że się ze mną zgodzicie.Szkoda że pomysłodawcy nie skorzystali z porad rodziców dzieci z zespołem.
_________________
Jola - mama Klaudii z ZD(14.10.1997) i dwóch dorosłych synów.
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2013-11-04, 16:03   

anuszkaa napisał/a:
Mama Ewy napisał/a:
Wszędzie jest plama jako utrapienie pokazywana.
To jakie skojarzenia ma ona wywołać?
Pomyślałam o Hitlerze i czystości rasy.


Bardzo trafne skojarzenie.



Moj mąz powiedziła przed chwilką dokąłdnie to samo co mama Ewy ..
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9727
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-11-04, 16:37   

To nie jest kampania skierowana do rodzicow, tylko do osob ktore z zespolem nie maja wiele wspolnego. I dla nich niestety zD to plama na koszuli... ktora pewnie chcieliby wyrzucic.
Takie sa realia. Wiec o co sie oburzacie? Dla czego nie mozna tych odczuc innych ludzi nazwac w taki sposob, jak wygladaja naprawde?

Ale, fajny komentarz ze strony. Nawet ja tego tak nie zinterpretowalam.

Cytat:

Ci odurzeni rodzice maja cos nie wporzadku z gowami. Szkola nie wyksztalilawnich elementarnej zdolnosci czytania ze zrozumieniem.
Haslo brzmi: "Zespół Downa jest jak plama na koszuli, której nie możesz sprać"
-Staszek-Fistaszek jest jak plama? Nie! Staszek-Fistaszek jet jak koszula. Zespol downa zdiagnozowany u Staszka-Fistaszka jest jak plama. Gdyby na rynku pojawil sie taki preparat dodawany do kampieli i leczacy zespol downa to ktory z tych odurzonych tatusiow albo mamus nie kupilaby go swojemu Staszkowi?
Chcialbym wtedy uslyszec nie, moj Staszek ma zostac taki jaki jest, bo jest taki cudowny...
Tylko ze takiego preparatu nie ma a rozice zamiast do szkoly na nauke czytania ze zozumieniem wola latac po gazetach ze swym odurzeniem.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...k#ixzz2jgzfIr9F


Tyle w temacie, bo nie mam polskich znakow.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-11-04, 17:06   

Iga napisał/a:
(...)

Ale, fajny komentarz ze strony. Nawet ja tego tak nie zinterpretowalam.

Cytat:

Ci odurzeni rodzice maja cos nie wporzadku z gowami. Szkola nie wyksztalilawnich elementarnej zdolnosci czytania ze zrozumieniem.
Haslo brzmi: "Zespół Downa jest jak plama na koszuli, której nie możesz sprać"
-Staszek-Fistaszek jest jak plama? Nie! Staszek-Fistaszek jet jak koszula. Zespol downa zdiagnozowany u Staszka-Fistaszka jest jak plama. Gdyby na rynku pojawil sie taki preparat dodawany do kampieli i leczacy zespol downa to ktory z tych odurzonych tatusiow albo mamus nie kupilaby go swojemu Staszkowi?
Chcialbym wtedy uslyszec nie, moj Staszek ma zostac taki jaki jest, bo jest taki cudowny...
Tylko ze takiego preparatu nie ma a rozice zamiast do szkoly na nauke czytania ze zozumieniem wola latac po gazetach ze swym odurzeniem.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...k#ixzz2jgzfIr9F


Tyle w temacie, bo nie mam polskich znakow.



Faktycznie gościu ma rację poza tym że jest trochę odurzony, pisze dobrze. :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16939
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 17:28   

cytat z komentarzy Gdyby na rynku pojawil sie taki preparat dodawany do kampieli i leczacy zespol downa to ktory z tych odurzonych tatusiow albo mamus nie kupilaby go swojemu Staszkowi?
Chcialbym wtedy uslyszec nie, moj Staszek ma zostac taki jaki jest, bo jest taki cudowny...


Osobiście znam takiego Ojca,na konferencji w Sobieszewie w sobotę po 17 cytował Go Andrzej Suchcicki.... tylko syn tego pana ma na imię Grzesiek.
Czy ten ojciec jest odurzony? Na pewno nie, po prostu kocha swojego syna całego - takim jaki jest- Taka jest właśnie miłość!

PS
to nie rodzice latają do gazet, to dziennikarze szukają rodziców, żeby usłyszeć ich zdanie :tak:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9727
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-11-04, 17:35   

No prosze was, ja chyba pierwsza bym podala. Jakim trzeba byc egoista, zeby skazywac wlasne dziecko na odrzucenie spoleczne. I nie mowcie ze 98% osob z zD jest szczesliwa.
To jeszcze nie te czasy, gdzie osoby z uposledzeniem umyslowym sa traktowane na rowni. Nad tym czy podawac lek czy nie podawac mozna sie zastanawiac gdy osoby niepelnosprane zyja obok nas na tak jak my.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 17:37   

Mnie to nie tłumaczenie przekonuje.
Hasła są do d..y. A teraz dorabiana jest do tego ideologia, bo wydano kupę kasy na kampanię. A wyszła antykampania.

Kampanie outdorowe są adresowane do wszystkich, czyli do statystycznego Polaka-szaraka.
Nie do wykształciuchów, co to będą zgłębiać "co autor miał na myśli" i "czytajmy ze zrozumieniem".
Nie do rodziców zespołowych dzieciaków, którzy znają problem.
Nie do ludzi z branży reklamowej, którzy będą rozbierać na części pierwsze genialność kontrowersyjnego przekazu, po którym rośnie cytowalność w mediach.
Tylko do wszystkich. Przekaz powinien być jasny i celowy.

Hasło z brudną plamą na koszuli jest, moim zdaniem, uwłaczające. I zgadzam się, że budzi skojarzenia z eliminacją, ze skazą, którą należy się pozbyć, z czystością rasy.
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-04, 17:43   

Komentarz Stowarzyszenoa Zakatek21 jest juz na portalu. Przeprzaszam za brak polskich liter, pisze z komrki.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-11-04, 17:55   

Oburzenie jest ogromne,bardzo dobrze że reakcja jest taka szybka,ciekawe tylko czy to wystarczy żeby bilbordy szybko znikły. Na razie na wielu portalach wrze.
_________________
Jola - mama Klaudii z ZD(14.10.1997) i dwóch dorosłych synów.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 17:56   

Iga jakby rozłożyć gramatycznie to zdanie, to właśnie zespół Downa jest jak plama, stąd oburzenie. Nie jak koszula! Hasło nie brzmi: Zespół Downa jest jak koszula z plamą, tylko jak plama na koszuli.

:arrow: Nasz list otwarty. Jutro wyjdzie od nas w miejsca, gdzie warto go wysłać jeszcze specjalnie.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2013-11-04, 17:57   

Iga napisał/a:
No prosze was, ja chyba pierwsza bym podala. Jakim trzeba byc egoista, zeby skazywac wlasne dziecko na odrzucenie spoleczne.


Słuchajcie-może jestem Inna niż większość rodziców -ale JA bym nie podała!!!
Moje Dziecko jej jakie miało być i tyle.Traktuje Amelcię jak Antosia.
NORMALNIE!

Skończyłam szkołę i to niejedną-co za tym idzie umiem czytać ze zrozumieniem.
Potrafię znaleźć w tych hasłach "cień" przesłania, jednak ta kampania jest "nietrafiona".
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2013-11-04, 18:02   

kabatka napisał/a:
Iga jakby rozłożyć gramatycznie to zdanie, to właśnie zespół Downa jest jak plama, stąd oburzenie. Nie jak koszula! Hasło nie brzmi: Zespół Downa jest jak koszula z plamą, tylko jak plama na koszuli.

:arrow: Nasz list otwarty. Jutro wyjdzie od nas w miejsca, gdzie warto go wysłać jeszcze specjalnie.


Kabatko - link przekierowuje do strony Olimpiad Specjalnych.
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 18:03   

ups. dzięki Wojtala! Poprawione!
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-11-04, 18:06   

Nasz list na portalu
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu