FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie badania zrobić u dziecka z zespołem Downa po porodzie?
Autor Wiadomość
pusiek7 
gaduła

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-23, 20:28   

znalazłam takie coś
 
 
kalarepa150 
milczek

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Lip 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-18, 06:47   

to płacenie to lekki przegięcie z tym wszystkim, każda kobita powinna dostać bez żadnych ceregieli na takie badania... :cry:
 
 
Ania Kot 
milczek

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Lip 2018
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-06, 16:04   Od czego zacząć?

Drodzy Rodzice, moja Antosia ma trzy tygodnie. Chciałabym jej pomóc w lepszym rozwoju, będąc w domu. Na razie czekam na wyniki badań genetycznych, później kolejny krok to orzeczenie o niepełnosprawności i zgłoszenie się do owi. Powiedziano mi, że rehabilitacja w owi dopiero, jak córcia będzie mieć ok 5-6 miesięcy. Czytam o różnych metodach wspomagania rozwoju. Niektórzy z Was piszą, że zaczęli z dziećmi kilkutygodniowymi. Czy sama mogę masować Antosię? Boję się, że mogę przeoczyć jakiś ważny czas, moment w tych pierwszych tygodniach życia córci, aby jej pomóc. Proszę, doradźcie mi.
Dziekuję.
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-06, 16:29   

Po prostu bądź mamą. Opiekuj się przytulaj, takie małe dzieci w mojej ocenie się nie rehabilituje. Dotyk i bliskość pozwolą dziecku nabrać poczucia bezpieczeństwa.

Poza tym rehabilitację dostosowuje się do opóźnień w rozwoju -nasze dzieci są bardzo rożne pod tym kontem. Na zapas nic tu nie zrobisz.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Ania Kot 
milczek

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Lip 2018
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-07, 20:08   

Dziękuje za odpowiedź :-)
_________________
Ania, mama Krzysia, Maciusia i Antosi z zd.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-08, 13:27   

We wczesnym okresie dziecko ze specjalnymi potrzebami nie za wiele różni sie od swoich rówieśników, ale trzeba zwracać uwagę na to, żeby ciało dziecka , które długo leży w jednej pozycji ( jak to mają niemowlęta zwykle) znajdowało się symetrycznie względem kręgosłupa. Nam na to zwracał uwagę neurolog. Chodzi o to, żeby w związku z obniżonym napięciem mięśniowym nie utrwaliły się jakieś nieprawidłowe postawy.
Polecano mam kłaść Maksa w takiej rynience , która powstaje kiedy zrolujemy ręcznik na brzegach i położymy w środku dziecko. zawinięcia ręcznika są do wewnątrz, więc się nie rozkręcają.
Maks miał terapię Bobath od 3 miesiąca życia w IMiDZ na Kasprzaka
Wlaściwe podnoszenie dziecka do karmienia i zabiegów pielęgnacyjnych dobrze pokazuje Paweł Zawitkowski
Jak właśnie zauważyłam ma nawet swoją Akademię na Wilanowie.
Może warto w tym początkowym okresie skonsultować sie z kimś, kto pokaże jak nosić dziecko, we właściwych pozycjach.Myślę, że taka jedna wizyta prywatna nie zrujnuje, a da początkującemu rodzicowi pewność co tylko skutkuje pozytywnie

mały przydatnik noszenia maluchów

podnoszenie miemowląt

jak ubierać noworodka Adrianna Kochańska pokazuje na lalce
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Ania Kot 
milczek

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Lip 2018
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-08-08, 14:43   

Dziękuje! :-)
_________________
Ania, mama Krzysia, Maciusia i Antosi z zd.
 
 
hella39 
mruczek

Dołączyła: 16 Wrz 2016
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-08-09, 11:00   

My mieliśmy rehabilitację od 3 miesiąca. Warto rozejrzeć się, gdzie u Ciebie jest rehabilitacja dla takich małych dzieci. My dostaliśmy skierowanie do lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej i on po wydaniu opinii dał skierowanie na rehabilitację w tym samym ośrodku. To nam dużo pomogło, bo wyniki badań genetycznych otrzymaliśmy, gdy córka miała 5 miesięcy, a wydanie orzeczenia i uzyskanie opinii o wwr to kolejne 2 miesiące.
_________________
mama córeczki (ur. 2016 r.) z mozaiką.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu