FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Po co te protesty?
Autor Wiadomość
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-05-29, 21:58   

Kasia, zawsze możesz maluchy oddać do żłobka i ruszyć do pracy :-)

A w Polsce to mało realne zatrudnić się na kilka godzin i to w czasie dla siebie dogodnym i jeszcze godziwie zarobić. U mnie niania nierzadko i w weekendy całe pracuje - żeby normalnie zarabiać, oboje pracujemy na ponad 2 etaty.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-05-29, 21:58   

No i tu jest pies pogrzebany chyba. Że w Polsce trudno jest znależć pracę na niepełny etat albo elastyczne godziny pracy. Tutaj duuuużo kobiet, matek zdrowych dzieci właśnie tak pracuje. Nie znam żadnej mamy w UK (ani ze zdrowymi ani z chorym dzieckiem), która pracuje pełnoetatowe 40 godzin tygodniowo.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-05-29, 21:59   

Kasiu o mnie np. jest problem, Tomek wyjeżdża z domu o godz. 7 , wraca przed 13. Mieszkam na wsi, aby dojechać do jakiejkolwiek pracy w mieście 20-30 min. Musiałabym pracować na pół etatu. W moim rejonie nie ma pracy (zwłaszcza do osoby po 40 roku życia), zarobiłabym połowę minimalnej płacy (minimalna w Polsce 1.500 zł/ pół etat 750 zł brutto minus podatki, składki) musiałabym odliczyć dojazdy i zostaje mi na suchą bułkę do pracy.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-05-29, 22:02   

kacha_wawa napisał/a:
Ale ja po raz któryś powtórzę, że chodzi o czas, którego nie spędzamy z dzieckiem, kiedy dziecko jest w szkole, przedszkolu, czy jeszcze gdzie indziej. Przecież nikt nam wtedy nie zabroni pójść do pracy, chociażby na pół etatu, a i składka emerytalna będzie większa.


ok, od której wg Ciebie mogłabym pójść do pracy?Jaga zaczyna lekcje od 8.00, 9.00. czasami 10.00 i kończy róznie: 13.00, 13.45, 16.00 (świetlica tylko do 16).Musze do szkoły odwieść i odebrać.I gdzie ew mogłabym się zatrudnić?
A po południu nie siedzi w domu tylko ma dodatkowe zajęcia rewalidacyjne na które dowożę ją ja- środkami lokomocji miejskiej lub nożnej.
Małża nie ma w domu przez pół roku, zarabia.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-29, 22:04   

kacha_wawa napisał/a:
Ala, ale są rodzice, którzy pracują zawodowo i też zajmują się swoimi dziećmi. W momencie gdy dziecko jest w szkole to jaki jest problem, żeby rodzic poszedł do pracy?


Kasia pracują zawodowo, przy zespole D, tzw. pikusiu. Ale emerytury w wieku 67 lat nie dożyję. Albo padnę z wycieńczenia, albo po prostu trafię do psychiatryka. Majak jest w przedszkolu, wytrzymuje do dwunastej. Nie je w przedszkolu drugi rok. Do piętnastej padła by z głodu. W przedszkolu jest tydzień, dwa. Potem zaflegmiona i zakatarzona siedzi w domu. Do tego od czasu do czasu zrobi tam kupę. Jakby nie moja mama, musiałabym rezygnować z pracy. Ponad to, czasami dwa razy w miesiącu urlop, albo endokrynolog, albo ortodonta, albo neurolog, eeg, znowu neurolog, ortopeda, okulista, kardiolog itp, itd. Trzy razy w miesiącu średnio pediatra do osłuchania, komisja, wizyta w PPP, zbieranie pieprznych papierów na komisje. Kasia, ja to wszystko robię, ale ledwo zipię. Zazdroszczę matkom, które mogą sobie pozwolić na rezygnację z pracy. Mam tylko lekko doświadczonego przez poważne choroby dałna, a jestem w wieku *** lat na skraju wykończenia i wypalenia.

Rodzic, który zostaje z dzieckiem powinien mieć godne pieniądze i tyle. Niech protestują podczas EURO, inni mogą wylewać żale, a rodzice dzieci niepełnosprawnych muszą się z wszystkim liczyć. Chore to. A list do Tuska. Jak ma nie być roszczeniowy, co mają teraz zrobić te 60-sięcio letnie matki swoich dzieci, które całe życie z nimi siedziały i teraz nie mają nic? Niech nawet z tymi dziećmi pod stadion przyjadą. Może w końcu trzeba zacząć robić to co każdy.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-29, 22:05   

Kacha, chyba Ci się kraje pomyliły ;-)
Naprawdę, za te 650 złotych w domu siedzą Ci, których niepełnosprawność dziecka wyeliminowała z rynku pracy. I ci, którzy się poświęcają. Może to jest sposób na życie, jakkolwiek nie na utrzymanie w Polsce...
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-05-29, 22:07   

W porządku, ale same sobie odpowiedziałyście, że nie możecie, a ja piszę o rodzicach, którzy mają taką możliwość. Czy to jest tak ciężko zrozumieć? No chyba, że zaczęłam pisać w dialekcie mandaryńskim?

Iwona, czy ja gdzieś wspomniałam o matkach takich dzieci jak Ty? No proszę Was, nie róbcie ze mnie debila :-x
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-05-29, 22:10   

Kaśka, proszę Cię - naprawdę uważasz, że ktoś z własnej woli chce żyć miesiąc za 650 zł? :wow:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-05-29, 22:11   

A jacy to są rodzice, którzy mają taką możliwość??
Kasia, mając dziecko niepełnosprawne masz dwa wyjścia: albo idziesz do pracy, albo nie.
Przedstawiłyśmy Ci tutaj dwa poglądy: rodziców pracujących i tych, którzy z pracy zrezygnowali bo CHCĄ opiekowac się swoim dzieckiem sami.Bez pomocy babć i opiekunek.

I uwierz, chciałabym sobie kupić waciki za 5.50 a nie za 1.70 :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-29, 22:13   

Kasia uwierz mi, że jak matka ma możliwość pójścia do pracy to po prostu idzie pracować. Ale jak ma możliwość siedzieć z dzieckiem za 500 zł, zamiast pracować w sklepie po 10 godzin dziennie za 700 zł, do tego na umowie na 1/4 etatu (coby za dużo pracodawca składek nie odprowadził) to ja się nie dziwie, że z dzieckiem siedzi.

Z drugiej strony, tutaj w Polsce wszystko jest chore.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2012-05-29, 22:17   

Kacha ale na tej mini- manifestacji były matki dzieci, które są w jeszcze gorszym stanie niż mój książę. To jest naprawdę gest rozpaczy, a nie manifa tych co im się robić nie chce.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-29, 22:18   

I dlatego powinniście być pod siedzibą premiera., że się odniosę do słów Igi.

Kacha, w Polsce o elastycznym czasie pracy słyszały tylko wielkie korporacje. I to też bez przesady z tą elastycznością. Rok po urodzeniu dziecka to jeszcze jakoś, ale później... Telepraca też nieszczególnie popularna.

Nie ma rozwiązań prawnych umożliwiających łączenie pracy zawodowej z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem.
Nie ma takiej kultury.
Nie ma świadomości problemu.

Tę świadomość trzeba sobie niestety wykrzyczeć...
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-05-29, 22:25   

Margola napisał/a:
I dlatego powinniście być pod siedzibą premiera., że się odniosę do słów Igi.



:lol: obśmieję się troszeczkę...
zarabiam 520zł (no dooobra... teraz podwyżka, stówka więcej)
bilet w 2 strony do stolycy to koszt 200zł
kogo stać????
a warszawiaków na palcach jednej ręki można policzyć (tak Basia?)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-29, 22:31   

Warszawiaków na palcach jednej ręki można policzyć w kilku miejscach, to już palce kilku rąk.

Nie chcesz, nie jedź przecież. To nie Karaiby :-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-05-29, 22:33   

Margola napisał/a:
Warszawiaków na palcach jednej ręki można policzyć w kilku miejscach, to już palce kilku rąk.

Nie chcesz, nie jedź przecież. To nie Karaiby :-)


racja :spoko:
tam pod gołym niebem nie śpię :roll:

boli? ;-)

Może Stowarzyszenie zaproponuje zwrot kosztów przejazdu i noclegu dla zainteresowanych forumowiczów?
wystapię w koszulce zakątkowej i z wypiętą piersią będę prezentować pomarańczowy y świat.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu