FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
gluten po raz pierwszy
Autor Wiadomość
johnisław 
milczek

Wiek: 41
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-29, 21:00   gluten po raz pierwszy

Synuś ma dziesięć miesięcy... Za parę dni po raz pierwszy podam mu gluten- kaszkę manną. Czy popełniłam błąd zwlekając tak długo?? Do 8 miesiąca karmiony nutramigenem, potem bebilon ha i w końcu bebilon zwykły... Je duży słoiczek zupki dziennie bezglutenowej, 3-4 razy po 230 ml mleczka zawsze zagęszczony kleikiem kukurydzianym ze względu na twarde kupki... Wody nie chce pić za pierona chociaż próbuję wciskać i łyżeczką i strzykawką, deserki i soczki owocowe też odpadają- nie chce i już :nie: Czy coś mu będzie jak tak późno podam gluten po raz pierwszy :?:
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-29, 21:08   

Założyłam temat na koncie męża, nie zwróciłam uwagi które z nas jest zalogowane :cool2:
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-07-29, 21:10   

Myślę, że będzie dobrze :-)

Tylko nie szalej na początek ;) troszkę tej manny, możesz do zupki dodać, albo do mleka..

ja, przyznam szczerze i bez bicia, specjalnie się nie przejmowałam tym co, kiedy i jakich ilościach podawać.. i na pewno zgodnie z tabelą karmień niemowlaka, nie postępowałam ;-)

Na zaparcia dobry jest deserek z Gerbera "suszone śliwiki".

Może spróbuj go rozrzedzić z wodą, wtedy wypije troszkę?

jak mleko pije, to spokojnie (moje dzieci tylko cyc.. nic innego nie tolerowały i potem wolały cały dzień nie pić, niż się poddać, jak mama cyca przestała dawać ;/ )

a łyżeczką próbowałaś podać ciutkę wody??
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-29, 21:51   

Już testowałam ten deserek bez rezultatu, co jakiś czas ponawiam próbę, łyżeczką też próbuję, ciamka tylko, z brody mu się leje i więcej wody jest na śliniaku niż w brzuszku...
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-29, 21:52   

A ta kaszka to ma być instant i wymieszać pół łyżeczki z zupką?
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-07-29, 21:59   

ja kupowałam instant ;-) do teraz leży w szufladzie :lol:

tam się chyba daje pół łyżeczki na 100 ml zupki, tak? jeśli Ci zje 100 ml, to dodaj tyle :-) ja dawałam na oko, bo nie mierzyłam ile ml jest zupki akurat.
Zrób jak jest w przepisie na opakowaniu kaszki manny. Pewnie będzie pisało, czy do gotującej wody (zupki), czy trzeba podgotować, czy wystarczy tylko zalać :tak:

a co do wody i deserków z łyżeczki, to spokojnie możesz to dalej podawać, młody się nauczy :-) na razie jeszcze malutki jest, mój też późno zaczął, więc głowa do góry :*
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-07-29, 22:23   

Miecio ja też mojej Laurze dopiero niedawno wprowadziłam gluten, a to z racji tego, że Laura była cyckoholiczką absolutną i niczego innego tknąć nie chciała. Dopiero całkiem niedawno się przełamała i wyrwała starszej siostrze kromkę chleba. Także to nasze wprowadzanie glutenu nijak się ma do schematów żywieniowych. Zresztą nigdy z owych schematów nie korzystałam i moja trójka póki co ma się dobrze (i niech tak pozostanie :-) ).
Co do picia spróbuj małemu je zagęszczać i podawać łyżeczką, a jak załapie picie łyżeczką to spróbuj może z kubkiem doidy cup. Z Olisiem miałam straszne problemy z piciem i dopiero to zadziałało.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
klooocuszek 
złotousty


Pomogła: 8 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sty 2010
Posty: 3216
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-30, 17:45   

A o co chodzi z tym glutenem i czemu to takie ważne? Ja przyznam, że też nie zwracałam uwagi co i ile i kiedy :oops:
_________________
Honia - mama Kuby (20.08.2008) i Leny (14.06.2013)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-30, 19:06   

podobno dzieci z zespołem mają tendencje do zachorowania na celiaklie i dlatego trzeba uważać kiedy podać gluten... chyba..nie jestem pewna :-)
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2012-07-30, 19:35   

Ja usłyszałam od pewnej fizjoterapeutki, że na jakimś szkoleniu dowiedziała się, że nasze dzieci nie powinny mieć wprowadzanego najpierw jabłka oraz kaszy manny. Podobno metabolizm jest inny i lepiej nie zaczynać z tym za wcześnie.
Ja jabłko podałam, ze względu na kupska (były co kilka dni, a po jabłku się unormowały), ale z glutenem czekam. Podobne zdanie ma mój pediatra (tzn. pediatra Wikola ;-) ). Powiedziała, że zaczekamy do ósmego miesiąca.
Myślę, że dobrze zrobiłaś. Ale linka do medycznych wskazań takiego postępowania i nie wrzucę, gdyż nie jestem w posiadaniu ani trochę :oops:
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-07-30, 20:10   

Myślę,że jeśli dziecko ma mieć celiakie to będzie miało niezależnie kiedy się go poda. Późniejsze podanie glutenu powoduje postacie niepełnoobjawowe,które trudniej rozpoznać.
Z tego powodu zmieniono termin podania glutenu z dziesiątego miesiąca albo dziewiątego (jak było dawniej) na szósty miesiąc.
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-31, 08:34   

Znam te terminy 6 i 10 miesiąc, w 6 nie podałam bo mieliśmy małe problemy zdrowotne i pediatra Ryszkowska zaproponowała poczekać najlepiej do 10 miesiąca, jak bedzie wszystko ok podać ostrożnie kaszkę manną i obserwować czy nic się nie dzieje...
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2012-07-31, 09:47   

No i bądź tu mądry... :-?
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
jagoda73 
mruczek

Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 52
Wysłany: 2012-09-05, 12:57   

Jak rozszerzałyście dietę Waszych dzieci. Teraz karmię piersią, ale zamierzam wrócić do pracy i chciałabym synka przyzwyczajać w odpowiednim czasie do jedzenia innych smakołyków:)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-06, 08:41   

Jeżeli nie ma problemów z jedzonkiem, zacznij od marchewki ze słoiczka, słodkiej. Po łyżeczce, za godzinke znowu. Nie licz że za pierwszym razem zje słoiczek :-D Po paru dniach marchewka z ziemniaczkiem. Niektóre mamy gotują i miksują w domku, ja kupowałam słoiczki, sporadycznie gotowałam. Wbrew temu co większość sądzi wcale nie wyniosło mnie to taniej. Kupić, ugotować w kuchence na prąd, zmiksować( też prąd), plus stracony czas. Najlepsze są Gerbera, Hippa zupki. W sklepach są różne do wyboru, najlepiej zacząć od tych po 4 miesiącu i po kolei wprowadzać, dodając w miedzy czasie deserki, również zaczynając od paru łyżeczek na początek.. Z czasem dzidzia pokaże które jej smakują a które nie :papa:
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu