FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Autor Wiadomość
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-07-03, 22:02   

:-( , kuruja ją więc, niech szybko wraca do zdrowia.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-07, 07:18   

Posty o czekaniu na termin są w wątku :arrow: Od czego zależy termin operacji serca?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-08-05, 23:02   

Kochani potrzebuję Waszej pomocy, jak wcześniej pisałam Kinga miała w CZD wykonywane echo w narkozie, po badaniu prof Maruszewski powiedział że operacja powinna odbyć się najpóźniej do końca sierpnia ponieważ wada jest poważna i nadciśnienie może się utrwalić, w piątek podczas pobytu w centrum poszłam na kardiochirurgię zapytać się o termin operacji a pani w sekretariacie powiedziała że od dwóch miesięcy nie przyjmują dzieci z powodu braku miejsc na POPie, może macie doświadczenie jak z nimi rozmawiać i do których drzwi "pukać" żeby później nie okazało się że operacja jest za późno wiem od innego lekarza z CZD że "upierdliwi" rodzice są szybciej przyjmowani
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2007-08-06, 00:08   

Potwierdzam z własnego doświadczenia. Może staraj się do szefostwa, bo sekretarki od tego są aby zbywac.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2007-08-06, 10:52   

Julia do każdych drzwi musicie walić pięściami, nie pukać ! . Wszędzie jest tak, że próbują spławić rodziców, tłumaczą się terminami, brakiem miejsc. Ale przecież rodziców to nie interesuję, każdy chce tylko aby jego dziecko było zdrowe. My należeliśmy do takich " upierdliwych" rodziców, i nawet jeżeli miałam się zbłaźnić to byłam gotowa na wszytko byle by dostać sie do lekarza w odpowiednim terminie.

Nie rozumiem jednego, skoro lekarz twierdzi, że dziecko musi być operowane to nie może nic zrobić!
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-08-06, 12:43   

Wyrzucili drzwiami???? Właź oknem:)))))
A tak na serio - po pierwsze poproś sekretarke o wydanie zaświadczenia, że dziecko nie zostanie przyjete ze względu na brak miejsc na POOPie. To przeważnie działa bo nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności. Zaświadczenie MUSZA ci wydać i tyle, takie twoje prawo, do każdej odmowy masz prwawo domagac się zaświadczenia na pismie.
Po drugie: z zaświadczeniem albo i bez udaj sie znów do prof. Maruszewskiego. Niech on coś poradzi - w końcu to on kwalifikuje dziecko do zabiegu i wie jaki jest jego stan.
Pozdrawiam i zycze szczęścia w bojach:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-08-06, 14:08   

Dziękuję za wsparcie cały problem polega na tym że profesor i nasza dr Mrowiec z poradni
są do 20 sierpnia na urlopie, będę niedługo w Warszawie to poproszę o zaświadczenie że nie mogą nas przyjąć
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2007-08-06, 15:47   

agamama123 napisał/a:

A tak na serio - po pierwsze poproś sekretarke o wydanie zaświadczenia, że dziecko nie zostanie przyjete ze względu na brak miejsc na POOPie. To przeważnie działa bo nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności. Zaświadczenie MUSZA ci wydać i tyle, takie twoje prawo, do każdej odmowy masz prwawo domagac się zaświadczenia na pismie.


W CZD w Katowicach też to działa :spoko:
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-22, 10:31   

dorotanalewajek napisał/a:
Jestem cała skołowana i mam mętlik w głowie ,nie wiem nawet od czego zacząć.Jedziemy do CZD dopiero pierwszy raz i nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać(wiadomo początki są najtrudniejsze)Podejrzewam,że najpierw przejrzą jej wszystkie badania,a potem co? Podejrzewam,że będą jej robić jakieś u siebie,ale czy to będzie tego samego dnia czy będzie trzeba przyjechać jeszcze raz.Pytam bo do Warszawy mamy kawałek drogi no i mąż musi wziąć wolne w pracy. Kardiochirurgia jest po operacji a potem kardiologia tak?Czy możecie mi polecić jakiegoś lekarza?

:arrow: z tego wątku

Dorota najpierw zajmą się Wami kardiolodzy: przejrzą wyniki, skierują na badania (CZD lubi mieć badania wykonane we własnych laboratoriach, przez własnych lekarzy).
Potem kardiolodzy omawiają wadę serca z kardiochirurgami na tzw. kominakch - tam ustalany jest plan działania i terminy.
Z terminami operacji jest bardzo różnie :arrow: możesz o tym poczytać tutaj.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2008-02-09, 22:43   

Pokoje z nadzieją w Centrum Zdrowia Dziecka


Wojciech Karpieszuk 2008-02-08

W czwartek otwarto pierwsze w Polsce gościnne pokoje przy szpitalu. Mogą z nich korzystać rodzice dzieci leczonych w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Wstęgę wspólnie przecięły prezydentowa Maria Kaczyńska i księżna Maria Krystyna Sapieha, założycielka fundacji Ex Animo, która finansuje projekt pokoi gościnnych.

Kwatery przeznaczone są dla rodziców dzieci leczonych w Centrum często i po kilka miesięcy. Za 5 złotych opłaty na dobę będzie można w nich odpocząć i nocować podczas pobytu w Warszawie.

- To ważne. Większość maluchów przyjeżdża do Centrum z rodzinami z całej Polski. A widok rodziców śpiących w samochodzie na parkingu lub na materacu pod łóżkiem nie należał do rzadkości - mówiła księżna Sapieha.

Kompleks składa się z 14 dwuosobowych pokojów o wysokim standardzie. Wczoraj wolny był tylko jeden. W pozostałych zatrzymały się już rodziny.

Nie obowiązują rezerwacje. Każdy rodzic pacjenta kliniki może skorzystać z gościny i odpoczynku. W pokojach zatrzymać mogą się nie tylko rodzice, ale też mali pacjenci, którzy nie muszą leżeć na szpitalnej sali. Dzięki temu mają zapewnioną prywatność i szczyptę rodzinnej atmosfery.

- Taka pomoc jest dla nas bardzo ważna - przyznał pan Rafał, który przyjeżdża od sierpnia do Warszawy na leczenie ze swoim synem Igorem z Torunia i jak sam twierdzi, to dopiero początek. - W obliczu choroby życie bliskich całkowicie się zmienia. Praca zawodowa odchodzi na dalszy plan, najważniejsze staje się leczenie. W szpitalu oddalonym o kilkaset kilometrów od domu spędzamy większość czasu. A tu jest miejsce, gdzie można na chwilkę się zdrzemnąć, odpocząć - mówił.

Jednak to nie koniec. Pieniądze są cały czas potrzebne. Utrzymanie pokojów będzie kosztować ok. 250 tys. zł. rocznie. - Nie przestańcie nam pomagać - apelowała do darczyńców księżna. - A nawet gdybyście mogli pomagać odrobinę więcej - dodała.

Więcej szczegółów na stronie www.exanimo.pl


:arrow: źródło
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-02-10, 16:00   

Jak miło się czyta takie artykuły. Jest to bardzo potrzebne dla tych rodzin, które znalazły się w obliczu choroby dziecka. Jest to dla nich duża pomoc.
:prosze: ukłony do osób, które się do tego przyczyniły
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-02-10, 20:20   

Ale to tylko na onkologii ?
Dziewczyny, 1, 5 miesiąca spania na podłodze wykończyły mój kręgosłup...
Rodzice drzemali na krzesłach całe noce...
Myślę że wielu oddziałach by się przydały jakieś małe pokoiki.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-02-10, 22:06   

A dlaczego CZD pozbył się na rzecz prywatnej firmy przyszpitalnego hotelu "Matki i dziecka"? Kiedy bylam tam ostatni raz, za nocleg w trzy lub cztero osobowej klitce żądano tam coś ponad 30 zł. Ludzie spali na parkingach, bo niebyło ich stać na te ceny z kosmosu, parking całodobowy 5zł. Kilka lat wstecz, kiedy nocleg kosztował tam 20 zł spędziłam tam 8 miesięcy, nawet zniżek nie chcieli żadnych dać ;-) za przywiązanie do firmy. Teraz otwierają pokoiki? A co z tym dużym kompleksem( trzy pawilony), zburzyli?
Za moich czasów ( :lol: , ale to zabrzmiało ) personel kardiologi nie pozwalał nawet na nocleg matkom karmiącym. Za dużo rodzice widzieli, więc po co ich wpuszczć. Tylko najbardziej zdeterminowanym i po awanturach u dyrekcji udawało się wygrać z oporem pielęgniarek i lekarzy.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-02-12, 00:18   

Jednak to tylko kropla w morzu, jak czytam.....
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
iwusiak 
nawijacz


Wiek: 57
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-26, 12:50   CZD jak się szybko dostać?

dzisiaj dzwoniłam do CZD z pytaniem jak mogę się dostać z moją Dominiką na konsultacje, odsyłano mnie czyba pod 4 telefony, w końcu przełączono do poradni kardiologicznej i tam powiedziano, żę muszę przesłać skierowanie z wynikami badań i czekać jak się zapytałam ile to usłyszałam, żę do mnie zadzownią, ale nie brzmi to optymistycznie mogą zadzwonić za rok,,,, a mi zależy na szybkiej konsulatcji, co mam robić pomóżcie,,,,,, iwona z warszawy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu