FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia
Autor Wiadomość
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-04, 12:36   Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia

Posty wydzielone :arrow: stąd.
kabatka


Kasiula, kardiolodzy zalecają antybiotykoterapię, u osób po operacji na otwartym sercu, które miały pobieraną tkankę z osierdzia do rekonstrukcji np zastawek, czy łatania VSD. Osłonowo, bo w dużym stopniu te świństwa co wywołują katar , atakują też osierdzie, a tam są zrosty. :-( Mój Antolek tak dostaje, z tym, że po tylu latach wiem kiedy się zaczyna, często podaję mu Bactrin,o ile nie ma temperatury, bo to działa przez śluzówkę, dopiero jak nie daję rady i gorączka idzie w górę, dostaje doustny.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-04, 12:59   

a ja właśnie z powodu profilaktyki zapalenie osierdzia muszę aplikować antybiotyki tak jak napisała Basia, a Atecortin jest maścią i działa miejscowo więc wolę to niż potem komplikacje, które rozwalają cały organizm :-?
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-10-04, 13:29   

Przy wypisie z kardiochirurgii pytałam czy muszę przy każdej infekcji dawać antybiotyk i usłyszałam,że nie. IZW powstaje gdy bakterie krążą we krwi, infekcje jak katar czy zapalenie gardła nie powodują bakteriemii. Tak mi powiedziano.

Edit: Oliś też jest dzieckiem kardiologicznym i jak widać antybiotyków Kaśka nie podaje.

Każda matka zna najlepiej swoje dziecko i każdy robi co uważa za słuszne.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-04, 13:41   

A to dziwne co piszesz, bo nawet słynna d. Ganowicz zaleca/ła - przynajmniej te 7 lat temu antybiotykoterapię.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-10-04, 14:39   

Basiu, ale Oliś jest po operacji ASD i VSD i tutaj wręcz przeciwnie, kardiolodzy zalecają podawanie antybiotyku tylko w ostateczności. A kardiolodzy Olisiowi są dla mnie większym autorytetem niż doktor G. Zresztą tak na chłopski rozum większość infekcji ma podłoże wirusowe, więc jak to się ma do antybiotykoterapii?
Chyba Olisiowi kardiolodzy są z tej samej szkoły co Linki ;-)
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-04, 16:16   

Widocznie są dwie szkoły. My trzymamy się tej z CZD, z kardiologii. Tyle lat zdaje egzamin. A dr G to sama wiesz.....
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-10-04, 16:40   

Nasza szkoła póki co też zdaje egzamin :-) Czyli póki egzamin zdaje póty nie będę dziecka faszerować z byle powodu antybiotykami. Tutaj jest dosyć ciekawa strona na temat antybiotyków :arrow: niekoniecznie, nie zawsze, nie na wszystko .
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-10-04, 17:29   

kacha_wawa napisał/a:
Basiu, ale Oliś jest po operacji ASD i VSD i tutaj wręcz przeciwnie, kardiolodzy zalecają podawanie antybiotyku tylko w ostateczności.

To samo u nas. Antybiotyk Paula dostawała 2 razy odkąd u nas jest. Pierwszy raz jak do nas przyjechała z zapaleniem oskrzeli był domięśniowy antybiotyk i drugi raz przy silnej anginie, gdzie nie mogła nic przełknąc też był domnięśniowy. I koniec. Infekcji kilka miała, ale obyło się bez antybiotyku. Paula miała duże VSD i nadciśnienie płucne. Nasz kardiolog i pediatra też są zdania, że antybiotyk to ostateczność, jako profilaktykę zapalenia wsierdzia nam nie polecają. Co innego było z Madzią. Tam przy byle katarze był antybiotyk, ale u Niej serduszko było duuuuuużo bardziej obciążone i zagrożone.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-04, 18:10   

:lol: Czyli Ania, tez przerobiłaś dwie szkoły. Jedna i druga ma swoje złe i dobre strony. Kasiu przeczytałam co mi podpowiedziałaś. Moje zdrowe dziewczyny brały antybiotyki tylko w ostateczności. W Polsce służba zdrowia raczej rzadko daje skierowanie na antybiogram.
Antkowi kiedyś podawała zgodnie ze wskazaniem nawiedzonej p. kardiolog, bo się bałam, bo drżałam o Antka. Teraz już nie. Wyraźne wskazówki; " przy infekcji z temperatura powyżej 38,stC. Teraz mam dobrą p. kardiolog. Jej ufam. Tak jak dc J. Dangel, a ona też pyta za każdym razem kiedy robi echo serca czy stosujemy antybiotykoterapię.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-10-04, 21:16   

Basiu podawałaś antybiotyk, bo drżałaś o Antka. Rozumiem. Ale to nie profilaktyka IZW.
Trzeba wziąć pod uwagę,że dziecko kardiologiczne nie równa się innemu dziecku kardiologicznemu. Wiele zależy od wady, od stopnia korekty, wydolności krążenia.
Paula, Oliś, Patrysia mają naprawione serce, Madzia nie miała. Myślę,że stąd decyzja o podaniu antybiotyku.

Jak będę miała chwilę to poszperam po necie, może znajdę ciekawy artykuł o IZW.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-10-04, 21:21   

Nasza kardiolożka poleca antybiotykoterapię tylko w przypadku operacji i zabiegów (miał antybiotyk osłonowo, w celu ochorny wsierdzia, po wycięciu migdałów). Ale Nati jest tylko dzieckiem do obserwacji kardiologicznej, bo jego wada nie jest operacyjna. Ale kartkę o profilaktyce osłonowej wsierdzia, ma w książeczce.

Infekcje to inna sprawa. Antybiotyk działa na bakterie, nie na wirusy.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-04, 21:28   

Hej, ale ja sobie tego sama nie wymyśliłam mam to zaznaczone w epikryzie z CZD. Sama na własną rękę nie podaję młodemu antybiotyków. :nie:
Na "biegusiu", znalazłam taką profilaktykę , nie jest to czego szukam, a znajdę na pewno i podzielę się z Wami. Jak widać szkoły są różne. Wiadomo, że jak jest infekcja wirusowa, to nie ma na nią leku, ale jak bakteria? A wsierdzie samo się nie obroni :nie:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-10-04, 22:03   

Basiu, to co znalazłaś to właśnie profilaktyka IZW. Tylko przed zabiegami, głównie stomatologicznymi oraz w obrębie jamy ustnej.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-05, 07:40   

Wiem linko, wiem, ale jak sobie poczytałaś to pewno doszłaś do tego co się dzieje przy naruszeniu śluzówki, jak pięknie cały asortyment bakterii atakuje organizm, a tym szczególnie wsierdzie. Podobnie dzieje się przy katarze i kaszlu, też dochodzi do naruszenia śluzówki. Jak tylko znajdę to czego szukam natychmiast wkleję.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-10-08, 20:37   

Hania nigdy profilaktycznie przy chorobach nie dostawała antybiotyku, przy leczeniu zębów pod narkozą też nie. Ostatni antybiotyk przyjmowała z okazji operacji w kwietniu. Ogólnie w swoim życiu dostała antybiotyk może z 6 razy. Łącznie z operacjami i zapaleniami oskrzeli.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu