FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkania w muzeum dla osób z Z. Downa
Autor Wiadomość
ka.ma 
milczek

Dołączyła: 05 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-10-05, 11:50   Spotkania w muzeum dla osób z Z. Downa

Szanowni Państwo,
pragnę zasięgnąć Państwa opinii. Pracuję w muzeum, planujemy wprowadzić do oferty spotkania w przestrzeni wystawy dla osób z Zespołem Downa. Spotkania miałyby formę aktywnego oprowadzania, trwałyby godzinę. Co sądzą Państwo o tym pomyśle? W jakim wieku warto wg Państwa zabrać dziecko do muzeum nie na warsztaty, a właśnie na takie spotkanie, aby było zainteresowane? Czy bardziej odpowiadałyby Państwu godziny popołudniowe w tygodniu czy w weekendy? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-05, 12:32   

Warsztaty w muzeum to świetna sprawa. Byłam z moim 12 latkiem wMuzeum Chopina
Dzieci z klasy syna też często chodzą na różne wystawy muzealne w trakcie wycieczek np do Muzeum Narodowego albo do Muzeum w Łowiczu w Papierni w Konstancinie

Podstawową sprawą w przekazie informacji dzieciom, żeby je zainteresować, jest forma przekazu: krótkie, proste zdania i atrakcyjna forma. Osoby z zespołem Downa łatwo się męczą, więc warto zadbać o to, żeby nie było jednostajnego ruchu , za długiego stania, żeby coś się działo, żeby przyciągnąć ich uwagę. Warto mieć na uwadze, żeby grupa nie była za duża. Niektórzy z nich słabo słyszą, więc muszą być blisko, łatwiej wtedy też jest się im skoncentrować. No i jak dla dzieci - historia nie długa , ale ciekawa.

Co do czasu wyjść nasze dzieciaki wychodzą podczas pobytu w szkole, czyli 10-13, żeby wróciły na obiad. Z rodzicami raczej weekendy

Myślę że osoby dorosłe z Warsztatów Terapii zajęciowej też wychodzą w tygodniu pracy ze swoimi opiekunami, a w weekendy z rodzicami
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
ka.ma 
milczek

Dołączyła: 05 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-10-05, 12:42   

groszek napisał/a:
Warsztaty w muzeum to świetna sprawa. Byłam z moim 12 latkiem wMuzeum Chopina
Dzieci z klasy syna też często chodzą na różne wystawy muzealne w trakcie wycieczek np do Muzeum Narodowego albo do Muzeum w Łowiczu w Papierni w Konstancinie

Podstawową sprawą w przekazie informacji dzieciom, żeby je zainteresować jest forma przekazu: krótkie, proste zdania i atrakcyjna forma. Osoby z zespołem Downa łatwo się męczą, więc warto zabdać o to żeby nie było jednostajnego ruchu , za długiego stania, żeby coś się działo żeby przyciągnąć ich uwagę. Warto mieć na uwadze, żeby grupa nie była za duża. Niektórzy z nich słabo słyszą, więc muszą być blisko, łatwiej wtedy też jest się im skoncentrować. No i jak dla dzieci historia nie długa , ale ciekawa.

Co do czasu wyjść nasze dzieciaki wychodzą podczas pobytu w szkole, czyli 10-13 żeby wróciły na obiad. Z rodzicami raczej weekendy

Myślę że osoby dorosłe z Warsztatów Terapii zajęciowej też wychodzą w tygodniu pracy ze swoimi opiekunami, a w weekendy z rodzicami


Co do przekazu to oczywiście, stawiamy na aktywność, stanie, siedzenie lub leżenie w przestrzeni galerii - wszyscy się nudzą i są zmęczeni, gdy w jednej pozycji wysłuchują jednostajnego przekazu, nie tylko dzieci :). To miałyby być wyjścia właśnie rodzinne, skierowane do odbiorców indywidualnych, nie do grup szkolnych. Myślę, że 20 osób to maksymalna grupa.

Dziękuję za odpowiedź i zachęcam do dalszego dzielenia się uwagami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu