FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Analiza pierwiastkowa włosa
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-13, 19:29   Analiza pierwiastkowa włosa

CO TO JEST ANALIZA PIERWIASTOWA WŁOSÓW?

Najnowocześniejsza metoda określająca stan biochemiczny organizmu. Jest to test laboratoryjny, który określa skład pierwiastków śladowych (zwanych mikroelementami) we włosach. Dowiedziono naukowo, iż zachodzi zależność między poziomami pierwiastków we włosach i w narządach wewnętrznych. Włosy są zatem "dokumentacją" stanu wewnętrznego organizmu. Na podstawie analizy krwi nie można jednak stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w poszczególnych tkankach, gdzie są magazynowane. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz ze zmianami emocjonalnymi, w zależności od pory dnia w której pobierana jest krew, bądź od spożytego posiłku przed jej pobraniem. Takiej zmienności nie obserwujemy w analizie włosów. Krew "wyciąga" również potrzebne jej pierwiastki z różnych tkanek, dopiero gdy już nie ma skąd "wyciągnąć" zauważymy braki we krwi. Nadmiar pierwiastków również jest usuwana z krwi do innych tkanek.

ZALETY ANALIZY PIERWIASTKOWEJ WŁOSÓW

Próbki włosów są łatwo i bezboleśnie pobrane (wycięte) i wysłane do laboratorium bez specjalnych wymagań dotyczących przesyłek pocztowych.
Zmiany długookresowe pierwiastków są łatwiej wykrywane we włosach niż we krwi.
Stężenia większości pierwiastków we włosach są dużo wyższe niż we krwi i innych tkankach - przez co są łatwiej wykrywalne.
Włosy dostarczają informacji o substancjach przechodzących do nich z krwi jak również z otaczającego środowiska zewnętrznego.
Włosy są wybrane przez Światową Organizację Zdrowia WHO i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.

:arrow: źródełko
:arrow: Czytaj także tutaj>>>

_____________________________
Zagadnienie analizy pierwiastkowej włosa było także poruszane na IX Konferencji organizowanej przez stowarzyszenie Bardziej Kochani z cyklu: CZAS DLA RODZICÓW:

NADZIEJE I ZŁUDZENIA – konwencjonalne i alternatywne metody terapii i wspomagania rozwoju osób z zespołem Downa (21.05 - 22.05.2005)


Tytuł wykładu:
O mały włos… – analiza pierwiastkowa włosów osób z zespołem Downa; sugestie dietetyczne i suplementacja witaminowo-mikroelementowa - dr Edyta MAJEWSKA (Laboratorium BIOMOL-MED w Łodzi)

Dziękuję Panu Andrzejowi Suchcickiemu z BK za przysłanie prezentacji na ten temat z ww. Konferencji. Aby ją obejrzeć, kliknijcie w poniższy link (trzeba mieć zainstolowany program, który odtworzy format *.PPS. Jeśli takiego nie macie, możecie :arrow: tutaj taki ściągnąć: PowerPoint Viewer 2003 PL).

:arrow: O mały włos… – analiza pierwiastkowa włosów osób z zespołem Downa

Nie chcę, abyście traktowali to jako wskazówkę typu "o tego nie robiłam/robiłem, czyli trzeba to zrobić". Potraktujcie to jako poszerzenie swojej wiedzy, że coś takiego istnieje. Do Was oczywiście należy decyzja, czy w to wierzyć i czy to zrobić :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2007-10-25, 19:39   

Nam włoski pobrała jedna pani, która tym się zajmuje. Wysłała je do Łodzi. Wyniki przychodzą do domu. Jest dokładny opis, na słupkach jest przedstawione czego brakuje w danym organizmie. Jest też wypisane, jakie suplementy należy brać, co najlepiej jeść a czego unikać. Potem mieliśmy spotkanie z dietetykiem, opisał nam dokładnie te słupki (dla nas to czarna magia)i próbował dobrać dietę, choć było trudno, bo Maciek miał wtedy 10 mies. W lutym (rok po pierwszym badaniu) zrobimy drugie i napiszę Wam czy są efekty.
Koszt ok. 200zł.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-25, 22:50   

A możesz tak ogólnie opisać dietę jaką Maćkowi zalecono?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-10-26, 21:56   

Karolina napisz co to za ośrodek w którym robi się to badanie w Łodzi, daj jakiś namiar.
Zastanawiam się czy dr Ganowicz zleca takie badanie z włosa?
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2007-10-27, 20:17   

BIOMOL-MED, 90-557 Łódź, ul. A. Struga 90, tel/fax 42 6304911, tel. 42 6304980-1, e-mail: biuro@biomol.pl; www.biomol.pl
Jeśli któraś będzie u dr Ganowicz zapytajcie co ona o tym sądzi. Sama jestem ciekawa.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-10-27, 21:50   

Nam dr Ganowicz na pierwszej wizycie nie wspomniała o analizie pierwiastkowej włosa. Spytamy się jej o to na kolejnej. Tu jednak wspomniała o tym badaniu
dr Ganowicz napisał/a:
... a dzieci z zespołem Downa gorzej metabolizują węglowodany co zresztą każde po wykonanym badaniu z włosa w Biomolu ma napisane...
:arrow: z tego wątku
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2008-05-26, 17:05   

Czy ktoś jeszcze zdecydował sie na to badanie? Zastanawiam się , przeraża mnie koszt -235zł ale jeśli tylko to ma pomóc???
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-05-27, 13:43   

Ja jutro bedę wycinac włoski i wysyłać jak otrzymam wyniki to dam znać.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-27, 23:27   

Tak robiliśmy to badanie jak Kuba miał pół roczku,miał bardzo długie włosy(3 razy cięliśmy do roczku) więc nie było problemu.Dostaliśmy 2 książeczki z wynikami,opisem,dietą i suplementacją.Przez 2 lata ściągaliśmy suplementy z zagranicy,nie były tak dostępne jak obecnie.Ja karmiłam do 3 lat nie było więc problemu z łykaniem tych piguł w ściśle określonych porach,prze ze mnie.Od razu zaznaczyłam dr.Puczkowskiemu,że dziecko jest z ZD.Byliśmy też na konferencji prowadzonej przez dr.Kubata.Rewelacja jeśli ktoś ma okazję polecam,nie tylko dla naszych dzieciaczków.Zbieram się w sobie aby powtórzyć to badanie.Dieta spartańska tyle rzeczy nie wolno,a Kuba je tylko to co je,reszta be,nawet do buźki nie weźmie,jak powącha i nie pasuje.Bardzo przydatne badanie pod względem toksycznych pierwiastków,mając świadomość można wiele wyeliminować (np. glin-aluminium środek folia aluminiowa wszelkie kartony od mleka,soków,zamknięcia jogurtów,serków itd.,naczynia,garnki).Zwracam uwagę od tamtej pory jak kupuję te rzeczy Kuba miał bardzo wysoki poziom tego świństwa.Nie unikniemy jednak toksyn bo:zanieczyszczenie powietrza,gleby,wody,ale choć trochę mniej tego wprowadzimy do organizmu z pokarmem.Jest to toksyna silnie działająca na układ kostny i stawy,a my już na starcie u dzieci z ZD mamy problem.Można też ratować się ziołami oczyszczającymi pokrzywa,skrzyp ale ostrożnie.No i mogła bym tak bla,bla.Ale się zagalopowałam przepraszam.Ale jeszcze jedno Kuba jest bardzo sprawny fizycznie(gra w piłę nawet z psem Aresem,próbuje jeździć na rowerze,po schodach pomyka bez trzymania poręczy,a ma tylko 5lat,rozumie i wykonuje polecenia(ostatnio powiedziałam cholercia nie mam makaronu,pobiegł do spiżarni,znalazł w skrzynkach i przyniósł dumny z siebie),tylko to gadanie i załatwianie w pampersy klapuje.Wiem,że strat-czyli z jakim stopniem się urodził i rehabilitacja robią też swoje.No i dobra już się zamykam.
_________________
mama Kuby ZD
  
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-05-27, 23:42   

Nie przepraszaj tylko pisz dalej.

Jak narazie :wow: przeraziłam się.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-27, 23:49   

Kobietko,czego?Zaczynam się bać,bo albo od moich postów wieje pesymizmem,albo przerażeniem.Tłumaczę sobie często,że w końcu na coś trzeba kiedyś umrzeć i pożeram to co najbardziej be i zabronione.Interesujące są zestawienia poszczególnych pierwiastków,kawa na ławę jaki mają wpływ na rozwój różnych chorób.Określany jest typ naszego organizmu,np. A,B,C,D i jak mamy się odżywiać,czego unikać,bo co dobre jest dla mnie nie koniecznie będzie cacy dla Ciebie.Omówione są pierwiastki i ich wpływ.Jak zestawiać lub nie poszczególne pokarmy(np.pić herbatkę przed lub po posiłkach ale najmarniej półgodziny przed lub po i takich tam wiele).Te mądrości długo wisiały wypunktowane u nas na lodówie,a jak przyszła przeprowadzka to to wcięło gdzieś,samo życie.Ale nie które pamiętam i stosuję do dziś.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-05-28, 11:10   

gaga napisał/a:
(np. glin-aluminium środek folia aluminiowa wszelkie kartony od mleka,soków,zamknięcia jogurtów,serków itd.,naczynia,garnki).


Tomek jada codziennie jogurty, jakieś soczki w kartonikach, itp, itd....przeraziło mnie to, że dając (pozwalając) jeść takie rzeczy mogę mu szkodzić.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-28, 15:08   

Zastanawiające jest to, że mi właśnie odpisali analizę pierwiastkową włosa robią dla dzieci powyżej 4 lat
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-29, 00:20   

A ja zasięgnęłam opini jednego ze specjalistów " co myśli o analizie pierwiatkowej włosa". Usłyszałam, że włosy są niezwykle podatne na "wchłaianie" czegokolwiek i że to badnie to tylko sztuka dla sztuki - naciąganie rodziców.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-05-29, 10:18   

gaga napisał/a:
Bardzo przydatne badanie pod względem toksycznych pierwiastków,mając świadomość można wiele wyeliminować (np. glin-aluminium środek folia aluminiowa wszelkie kartony od mleka,soków,zamknięcia jogurtów,serków itd.,naczynia,garnki).

Czy lepsze od napojów, mleka w kartonach są te w plastikowych butelkach? czy też nie bardzo?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu