FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Analiza pierwiastkowa włosa
Autor Wiadomość
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-29, 20:40   

Niestety trudno wyeliminować jest folię aluminiową ona jest wszędobylska i nie zawsze da się jej uniknąć.Kupując zwracam uwagę aby kartony były woskowane,jogurty w folii,śmietana,kefiry w plastikowych butelkach,soki w szkle(nie pracuję więc mogę się pobawić i dużo rzeczy robię sama).Przypomniało mi się jak lat temu ze 20 będąc nad jeziorkiem na mazurach spotkaliśmy młodego studenta chemii,zapaleńca fotografa.Jak nam się dostało za aluminiowe menachy i oczywiście był wykład,a gary do śmieci i szukanie na rynku emaliowanych.Byłam na Konferencji dr Kubata z BIOMOLU był bardzo przekonujący.Tematem było odżywianie, pokarmy,przetwarzanie,przechowywanie.Gość jest pediatrą i chemikiem.Ach pięć lat temu płaciłam za te badania około 200 zł teraz któraś z mam dziecka autystycznego wykartkowała 80 zł.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-05-29, 21:57   

Gaga,
a jakie to są kartony woskowane? może daj jakiś przykład konkretnego napoju w kartonie woskowanym i jogurtu w folii.

Jedno wiem na pewno. Nie przekonam mojej teściowej, która robi bigos w specjalnym garze, własnie aluminiowym, by kupiła inny garnek. Jest przekonana, że tylko w tym garnku jej wyjdzie bigos. Zresztą wychychodzi jej wspaniale :cool2:
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-30, 12:32   

Ukochane garnczuszki mojej mamy już dawno się zapodziały.Jogurty DANONA te w dzbankach niestety duża ilość,ale akurat dla całej rodzinki.Woskowane są w środku kartony nie ma folii,trzeba oglądać na łączeniach.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-05-31, 19:38   

Ja właśnie niedawno odebrałam wyniki badania z włosa mojej Małgosi. Właśnie staram się wczytać w diagnozę, zalecenia żywieniowe i propozycje wprowadzenia suplementów.
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2008-06-02, 10:27   

No to już teraz zgłupiałam , filip skończy we wrześniu dwa latka , nikt nie jest w stanie nam pomoc wiec chwytamy sie wszystkiego. W jakim wieku musi być dziecko ,żeby zrobic tą analizę?? Bety kto napisał Tobie ,że dziecko musi mieć skończone 4 latka?
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-06-02, 11:04   

Hanka, co to za suplementy, czy są drogie i gdzie można je nabyć? Czy sprzedaje je firma, która robi badania?
Jeśli możesz to napisz proszę coś więcej o zaleceniach żywnościowych.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2008-06-03, 10:46   

Iza ja robiłam Maćkowi badania jak miał około 10 miesięcy, myślę, że spokojnie możesz je zrobić Filipkowi.
Suplementy wypisują dla konkretnej osoby (ceny są różne), to samo z dietą, zależy co wyjdzie w badaniach- piszą co jeść, czego unikać.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-06-05, 11:43   

Na podstawie analizy pierwiastkowej włosa stwierdzili, że u Małgosi występuje szybki profil przemiany mineralnej wskazujący na tendencję do szybkiego tempa przemian metabolicznych.
Dostaliśmy zalecenia dietetyczne ze wskazaniem na takie pokarmy zawierające większą zawartość wapnia, magnezu, chromu, witaminy B2: sery białe pełnotłuste,migdały, kefir, żółtko jaja, orzechy,szprotki, śmietana 30%, pestki dyni, wątroba, kakao, fasolka szparagowa, mięso.
Powinno się unikać pokarmów o dużej zawartości sodu: sól, proszek do pieczenia, pieczywo białw, kapusta kwaszona, szynka peklowana, solone ryby, oliwki.
Otrzymaliśmy zalecenie zwiększenia spożycia pokarmów celem zwolnienia przemian metabolicznych:karczek wieprzowy, salami, kiełbaski wieprzowe, boczek, śmietana 30%, masło, ser biały pełnotłusty, maślanka, sardynki, kaczka, gęś,, migdały, orzechy, oliwa z oliwek, olej lniany, kapusta włoska, chrzan, brokuły, awokado.
Należy unikać produktów przyspieszających tempo przemian metabolicznych:pszenica i jej przetwory, otręby ryżowe,szczupak, dorsz, pstrągi, indyk, kurczak hodowlany, wołowina, cukier, miód dżem.
Suplementy jakie zalecono,to:acerola, omega 3, lecytyna300, żelazo 6mg, B-compositum, selen 50mcg, wapń300mg+magnez 150mg jako program odżywczy a potem program prewencyjny.
Dają mi do myślenia zalecenia ,zwłaszcza śmietana 30%, boczek, ser pełnotłusty. Małgosia zawsze miała kłopoty z nadwagą, a teraz jest w miarę dobrze. Poza tym starałam sie stosować diete bezmleczną, dawałam tylko jogurty. Suplementów jeszcze nie zakupiłam, prawie wszystkie to tabletki więc trzeba zgniatać, niektóre są do podawania rano, inne w południe ,niektóre zaś wieczorem itp.
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-06-05, 12:20   

Hmmm..... ciekawe jest to co piszesz. Rzeczywiście szybka przemiana materii to chyba dobra rzecz, zwłaszcza że troszczysz się o dobre odżywianie córeczki i dbasz o to żeby nie tyła.
Co da spowolnienie metabolizmu?
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-06-05, 12:33   

Może przy szybkim metabolizmie nie zdążą wchłonąć się wszystkie potrzebne składniki?
Ale czy zwolnienie tempa nie spowoduje nadmiernej wagi?
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-05, 13:00   

Izo, mąż napisał maila do BIOMOL-u i taką odpowiedz dostał, że analizują włosy dzieciom powyżej 4 lat. A tu na formu czytam inne informacje i mam mętlik w głowie.
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-06-05, 13:34   

Kurcze to co napisałaś to całkowite zaprzeczenie diety zalecanej prze Dr Gonowicz. I co w takiej sytuacji robić?
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2008-06-12, 20:16   

Ile sie czeka na wyniki?
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-06-15, 10:36   

Na wyniki czeka sie ok. miesiąca może ciut więcej.
Staram się narazie skompletować suplementy.Na szczęście mam koleżankę w aptece. Właściwie wszystko jest dostępne, a to czego nie mają to sprowadzą. Zastanawiam się tylko czy można podawać żelazo w postaci hemoferu, co wtedy z zębami? Może któraś z Was przerabiała ten temat. No i jeszcze zastanawiam się czy można podawać magnez i wapń w postaci tabletek musujących, jest to słodzone aspartanem. Ciekawa jestem czy dr Ganowicz coś na ten temat mówi? Małgosia tabletek nie połknie więc czeka mnie kruszenie pozostałych preparatów.
Co do diety to nie poczyniłam jeszcze żadnych rewolucji, podchodzę do tych zaleceń z dystansem.
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
aneta
gaduła


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 249
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-06-17, 21:38   

Ja też robiłam kiedyś Bartkowi pierwiastkową analizę włosa,w tym samym prawie czasu robiły też dwie inne mamy swoim dzieciom z zD.
Po porównaniu tych trzech analiz wyszły prawie identyczne,co do zaleceń przyjmowania suplementów,i diety.Profil przemiany mineralnej wskazujący na tendencję do szybkiego tempa przemian metabolicznych -też u wszystkich.
Jedna z mam tam dzwoniła i powiedzieli jej ,że dla dzieci ustalają dietę indywidualnie .
Ja nigdy nie stosowałam się do ich zaleceń z suplementami nie mówiąc już o diecie .
_________________
Aneta mama Bartka ur.27.09.2003r z.D. i Nikoliny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu