FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Analiza pierwiastkowa włosa
Autor Wiadomość
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-06-17, 21:45   

Moja lekarka poradziła aby dać sobie spokój. Twierdzi że i tak nie wyrobię się z podaniem suplementów , a eliminacja wszystkich czynników jak zalecają jest niemożliwa. Z doświadczeń jej wynika że rodzice odpuszczają.
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-06-18, 07:41   

Ja na przedostatniej wizycie u dr Ganowicz pytałam ją czy warto robić to badanie. Odpowiedziała, że nie warto, bo tak samo ona zdiagnozuje dziecko na podstawie badań, które ona zleca z CZD. Wg Pani dr nic więcej niż od niej byśmy się nie dowiedzieli z analizy pierwiastkowej włosa. Powiedziała, że kiedyś ta firma zalecała bardzo drogie suplementy, które można było kupić potem tylko u nich. Nie wiedziała czy jest tak nadal, bo tym badaniem interesowała się jakiś czas temu.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-06-18, 08:58   

Biomol nie sprzedaje zalecanych suplementów, a jak wcześniej pisałam to zalecili małej suplementy które są dostępne w aptece od ręki , muszą tylko zamówić selen i acerolę z czym nie ma problemu.
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
Stokrotka
milczek

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-07-27, 14:56   moje spostrzezenia dotyczace analizy włosow

Dziewczyny, pisze do Was, zeby podzielic sie moimi spostrzezeniami z analizy pierwiastkowej wlosa.
Mam 35 lat i 3 miesiace temu zdecydowalam sie z mezem na analize pierwiastkowa wlosow w Łodzi. Wyniki odebralismy po miesiacu, Moj maz ma 37 lat, nadwage i okreslony zostal jako typ szybki A, ja natomiast jestem szczupla, energiczna i mam typ wolny A. Nigdzie nie moge znalezc co to znaczy typ wolny A. W internecie i na kasecie z wykladu jakiegos lekarza jest tylko omowiony typ wolny D.
Ale co zauwazylam, wasze dzieci maja ten sam zalecony zestaw jak moj maz. Te same zalecane produkty.
Nasze obie ksiazeczki roznia sie w tekstach tylko pewnymi zwrotami, np. u mnie "zwolnione", "zwiekszyc", u meza "przyspieszone", "zmniejszyc".
Na stronie dla kulturystow znalazlam przez przypadek wypowiedz chłopaka, ktory opisywał swoje wyniki- typ wolny D i mial tez te same zalecenia co ja. Wynika mi z tego, ze sa to po prostu gotowce, ktore, sie tylko modyfikuje wstawiajac odpowiednie przymiotniki i czasowniki.
Ciekawe jest to, ze wg wynikow mezowi nie zagraza cukrzyca, a mnie tak, chociaz jego rodzina jest nia obciazona a moja nie. Hmmmmm to ciekawe.

Ja zakupilam z mezem te suplementy od znajomej, ktora nalezy do Amway-a i kosztowało nas to 1300zl.
Pewnie sa to wartosciowe suplementy, bo podobno sa zrobione z naturalnych skladnikow. Zobaczymy. Warto jednak miec swiadomosc, ze w aptekach jest pelno nieprzyswajalnego badziewia, np. prawdopodobnie Centrum.

Znalazlam w aptece suplementy firmy Solgar, w UK jest to znana firma. Mysle, ze warto sie tymi suplementami zainteresowac. Na pewno powiedziano Wam, ze nalezy zazywac Sylimarol 70mg.
To jest tani lek i bardzo pozyteczny, oczyszczajacy watrobe. Kazdy powinien 3 razy do roku zrobic sobie kuracje, Dla ludzi np. z SM jest on , obok pokrzywy, szczegolnie zalecany.

Jest mi bardzo przykro, ze Wasze dzieci maja tak trudny start zyciowy, ale nie traćcie nadziei, ze bedzie lepiej.

Poznalam wspanialych ludzi, ktorych corka z ZD ( najstarsze dziecko, 24 lata ) wlasnie ukonczyla swoja szkołe i dodatkowo 2 letni kurs dla opiekunow dzieci z zespołem Downa. Rodzice poswiecili jej bardzo duzo czasu, a efekty sa zdumiewajace. Ta dziewczyna zna bardzo dobrze 2 jezyki obce, ma dobry gust i swietna pamiec. Chociaz ma spora nadwage, klopoty z sercem i tarczyca codziennie sie gimnastykuje, chodzi na długie spacery, na basen i silownie. Ma sporo znajomych i uwielbia podroze.
Bardzo sie ciesze, ze mam mozliwosc poznac ja blizej, bo jest dobra, zyczliwa mloda kobieta.

Zycze Wam duzo sił, nadziei i radosci, abyscie mogly pomoc Waszym dzieciom pokonac ich słabosci. One moga duzo osiagnac z Wasza pomoca.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-01, 04:04   

U Ro na podstawie analizy wlosa, i badan moczu, a potem specjalnych krwi wykryto metale ciezkie rtec itp.
Byl odtruwany

Do badania przekonaly mnie efekty innych dzieci z autyzmem, i efekty odtrucia.
Dwa zbieznosci szczepionek z goraczka bez innych objawow infekcji - ktora ciagnela sie tygodniami.

dzis jestem madra i wiem ze byl w grupie ryzyka od urodzenia
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-08-01, 23:18   

aqua napisał/a:

dzis jestem madra i wiem ze byl w grupie ryzyka od urodzenia


A w jakiej grupie ryzyka?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-02, 02:09   

Grupa ryzyka w wypadlu Ro..
Operacja i stan silnych emocjonalnych-negatywnych przezyc matki w ciazy
Przetoczenie u mnie krwi w ciazy
Ciezki porod - zanik tetna, 2 krotne owiniecie pepowina szyji dziecka
Wczesniactwo
Celiaka

Ro powinien byc bardzo ostroznie szczepiony.
Dzieki temu ze w ciazy przeczytalam artykul o ZD uparlam sie i wiekszosc szczepien mial opoznione.
w analizie wlosa metale ciezkie wyszly ogromne.
Ro przeszedl odtrucie.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-02-26, 20:14   

Agua możesz opisać na czym, polegało te odtrucie.Co ci zalecili.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-26, 22:28   

Karolinko obawiam się że Aqua Ci nie odpowie. :]
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2009-02-26, 22:51   

Karolina, napisz na priv do Eli, ona odbiera pocztę i na pewno ci odpisze.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-27, 10:18   

hmmm... nie razi aquy pomarańczowy kolor :roll: ? W zasadzie to dziwne, że ktoś niekorzystający z forum, korzysta z PW...
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-27, 18:25   

Kabatko nie do końca, w ten sposób można sie skontaktować z kimś kogo zna sie tylko z forum, ja mam do Eli nr tel ale gdybym go nie miała tez pewnie użyłabym PW.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Natasza 
milczek

Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-03-11, 19:42   

Witam wszystkich!!! Zajmuje się analizą włosów 5lat. Mam ukończone wszystkie kursy w Biomolu. Mogę odpowiedzieć na pytania związane z analizą i proponowanych w analizie zaleceń żywieniowych. Robiłam badania sobie, mężu i córce. zastosowałam naturalne suplementy i po roku zrobiłam kolejne analizy sobie i całej rodzinie. Poprawa jest WIELKA! Mam kontakt z dr. Kubatem i bywam na wszystkich jego wykładach. Pomogę czym mogę. :papa:
 
 
Natasza 
milczek

Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-03-12, 18:55   

Przeczytałam wszystkie posty i chcę powiedzieć dla czego w wynikach analizy włosów z jednakowym typem metabolizmu jest ta sama dieta. Typ metabolizmu pokazuje proporcja wapnia do fosforu. Nadmiar fosforu w stosunku do wapnia określa szybki typ A,B.C lub D, w zależności od tego jak dużo jest fosforu. Na szybkie typy są jednakowe zalecenia żywieniowe, tak samo jak i na wolne typy A,B,C,D- też jednakowe. Jest to w celu spowolnienia albo przyspieszenia metabolizmu. Nie trzeba dokładnie dostosowywać się do tych zaleceń, dla tego że w szybkich typach proponowana tłusta dieta która spowolni metabolizm. Natomiast, jeżeli człowiek nie jada tłustych rzeczy i zacznie gwałtownie jeść tłusto - zaszkodzi. W zależności od wieku człowiek zmienia metabolizm. Dziecko może miec szybki typ (dobrze żeby proporcja wapnia do fosforu była prawidłowa). Z tego powodu że dziecko rośnie i szybko wymienia komórki. Dla tego też potrzebuje więcej składników odzywczych (bo proces idzie szybko).
Pisać na ten temat można bardzo długo, dla tego też powiem że zrobić analizę nie sztuka. Sztuka prawidłowo wytłumaczyć wynik. U mnie z moimi pacjentami zajmuje to wprawie 2 godziny. Dla tego trzeba wymagać od osoby , której płaciliście za analizę, interpretować wyniki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu