FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16896
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 18:52   

Wczoraj dałam dychę na WOŚP i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam? :-?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-13, 18:55   

groszek napisał/a:
Wczoraj dałam dychę na WOŚP i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam? :-?


Dobrze Aniu, dobrze MP zabiera w tej sprawie głos
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 19:01   

Ja mam dość tej nagonki niestety głównie proprawicowych mediów, tudzież powszechnie znanych ultrakatolików na Owsika... Jak ich w oczy kole, że akurat Jemu, z taką dla nich fe stylistyką wyszło :nie:

Normalnie budzi się we mnie anarchistka i zakrzyk na ustach nawet niech żyje tęcza :football:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-13, 19:11   

Niech żyje :-D .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-01-13, 19:41   

kabatka napisał/a:
Ja mam dość tej nagonki niestety głównie proprawicowych mediów, tudzież powszechnie znanych ultrakatolików na Owsika... Jak ich w oczy kole, że akurat Jemu, z taką dla nich fe stylistyką wyszło :nie:

Normalnie budzi się we mnie anarchistka i zakrzyk na ustach nawet niech żyje tęcza :football:

Na prawdę ? :wow: Trochę mnie zdziwiłaś....
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-01-13, 20:15   

A ja nie daję. Pisałam już tu kiedyś dlaczego. Mam silne argumenty - list od niego sprzed ok. 10 lat, w którym na moją prośbę o wsparcie w zakupie sprzętu dla Ali, odpisał, ze nie pomaga osobom (dzieciom) prywatnym. Prośbę z oporami napisałam zachecona informacjami od innych matek, ktore sprzęt od niego dostały.
Teraz na całe szczęście nie potrzebuję już wsparcia. Sprzęt kupiłam sama. :tak: Niesmak i duży znak zapytania odnośnie działalności pozostał.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-13, 20:44   

anuszko
:wow: :wow: :wow: :wow: :wow:


nie wiem czemu tak postapili...
nie chcę ich tłumaczyć może po prostu wtedy nie mogli bo każdy chory by chciał i musieli tak postąpić
oni muszą sie z tego rozliczać




nie tłumacze bo nie znam sprawy .



ale ja mam inny pogląd na ta sprawę po pierwsze moje chłopaki byli w inkubataorach z orkiestry.
znam wiele osób dzisiaj nastolatków co gdzyby nie sprzęt dawno by byli aniołkami

ja sama byłam ratowana sprzetem z serduszkiem jak się zatrzymałam oddechowo po operacjii


gdyby nie orkiestra dziecięce cmentarze byłyby przepełnione....


ja obecnie zgłosiłam dzieciaczki do tego czy fundacja moze pokryć koszt badań genetycznych moich chłopaków - odpowiedz dostałam

że postarają się pomóc ewentualnie porozmawiają z kilkoma instytucjami bo jednak koszt tych badań (wszystkich nie cześciowych) to jest około 50tys



ja jestem za orkiestrą całą sobą , bo bez niej nie było by juz nawet nie mówię o dzieciach uratowanych ale o sprzęcie . ile TK i RMG ma serduszka?
aparatura audiologiczna też w większości to zasługa Jurasa


każdy ma prawo do swojego zdania ale zdanie o Orkiestrze zmienia się dopiero po tym jak widzi sie swoje dziecko w aparaturze w serduszka
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2014-01-13, 20:48   

Miałem nie pisać... Ale miałem w pracy upiornie denerwujący dzień (jak codzień) zatem napiszę. Otóż dla mnie pan Owsiak jest wyjątkowym szkodnikiem. Pomimo, że doceniam każdy przejaw dobrej woli osób wrzucających do puszek z nadzieją, że z groszaków (złotówek) coś się uzbiera i kogoś się wspomoże. Sami też w tym roku wrzuciliśmy - taka przewrotność... Ale do rzeczy. WOŚP pokazuje, że nasz organizm państwowy nie radzi sobie z podstawowymi wyzwaniami - mowa o ochronie zdrowia. I jednocześnie odwraca od tego problemu uwagę - jest spoko - zbieramy, kupujemy, ratujemy... Oczywiście, nie należy zaprzeczać faktom uzbierania (bodaj w 2012, za który jest rozliczenie) ok. 35 mln PLN i przeznaczenie ich w ponad 90% na cele charytatywne. (Jak ktoś czytał bilans WOŚP, to zauważył może, że wpłaty sponsorów idą głównie na PR, marketing i woodstock - głównie to w 80%). Powtórzę - akcja pana Owsiaka jest typową zasłoną dymną, która w efekcie ma usprawiedliwić bandyckie okradanie każdego z nas - przecież wszyscy widzicie - jesteśmy krajem kolonialnym. Im głośniej będzie się krzyczeć o tym, że to my mamy się dobrowolnie opodatkować na nowe cele - które de facto są celami na które płacimy - tym bardziej będziemy ogłupieni i nie będziemy znajdować prawdziwych źródeł naszej tragedii... Stąd moje stwierdzenie o zasłonie dymnej! Jeśli mowa o nowych podatkach to spójrzcie na nowy projekt "abonamentu" TV. To zupełnie jak w tym dowcipie o Gaździe - "to i za gwałt mnie skażcie..." - bo mamy możliwość korzystania!

Druga sprawa - pan Owsiak wyrobił sobie - takimi lub innymi drogami - wyjątkowe traktowanie w organizacjach medialnych. Ponadto warto sobie poczytać o niejednakowym traktowaniu artystów "grających" dla WOŚP - jedni grają za free inni mają zapewnioną kasę. Ponadto WOŚP przykrywa swoim hałasem inne inicjatywy (hałas jest efektem wyjątkowego traktowania przez media) o wiele większe rozmiarem np. Caritas z 10x większym budżetem.

Szkodnictwo WOŚP zasadza się, dla mnie, głównie w sferze publicznego przekłamania wartości:
(i) robimy coś wielkiego uzupełniając budżet ochrony zdrowia o ok. 0,5%;
(ii) utwierdzamy darczyńców (społeczeństwo), że tylko dodatkowymi, nowymi podatkami można coś zmienić - to typowy element bolszewizmu;
(iii) odwracamy uwagę od kwestii uporządkowania finansów państwa polskiego (o ile jeszcze państwo istnieje - liczebność armii jest mniejsza - wliczając intendenturę i dekowników - niż w czasach wyśmiewanego Księstwa Warszawskiego);
(iv) kanalizujemy aktywność społeczną jednocześnie ograniczając ją do (upokarzającego) kwestowania (?) zamiast pokazywać realne działania.

To tyle...

PS. A o tęczy? Hm... na "pudle" Wikipedii dwa dni temu wisiał odnośnik do ciekawego artykułu - kto odkrył różnice w budowie kory mózgowej kobiet i mężczyzn? (podpowiem Pani Profesor żyje do dzisiaj w USA) Odnośnik szybko zniknął z "pudła", a ja nie zrobiłem zakładki. Dżenderyzm ma za zadanie rozbić resztki tożsamości człowieka i tym samy wyalienować go z otoczenia już od najmłodszych lat. A taka alienacja... No cóż...

PPS. W międzyczasie Julkakulka napisała post powyżej - otóż się odniosę - to że są serduszka WOŚP na sprzęcie nie oznacza że inaczej by go nie było. Patrz Julka logicznie - 22x30mln to 660 mln przez 22 lata - takie ad hoc szacunki. System informatyczny NFZ to prawie połowa tej kwoty... Postawię tezę - NFZ i tak kupiłby ten sprzęt! A dzisiaj może sobie jeden i drugi ośrodek liczyć tylko na dobrą wolę, zamiast ŻĄDAĆ zapewnienia środków. Czy tego naprawdę nie widać? To jest przygrywka (jeden z elementów) na drodze do prywatyzacji tzw. służby zdrowia. A wtedy będzie za późno. Chciałbym ze swojej strony prywatną służbę zdrowia ale nie na warunkach posłanki Sawickiej!!!
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-13, 20:54   

co do koncertów to moge powiedzieć że jedni graja za free a inni za 100zł od koncertu.
to moge powiedzieć że tak było 12,11,10,9,8,7 lat temu teraz może kwota wzrosła nie weim nie chcem pisać

współpracowałam z Orkiesrtą jako łącznik z Domem Kultury i stawka była dla każdej grupy, chyba ze dany zespó roił to dla Orkiestry
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-01-13, 21:17   

Tomek, dziękuję :prosze:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-01-13, 21:42   

Bardzo niesprawiedliwe są wasze sądy,a czy wasze stowarzyszenia są takie w porządku mogło by się zadać pytanie,czy naprawdę robicie wszystko dla niepełnosprawnych.Może zanim zaczniecie krytykować innych zadajcie sobie pytanie czy sami jesteście w porządku.Weźmy na to "Zakątek" ,też istniejecie dzięki różnym darowiznom i co mamy myśleć że też wszystkich pieniędzy nie przeznaczacie na Zakątek? tak nie myślimy ,wierzymy że kierują nim uczciwi ludzie,Zbieraliście na "Szlachetną paczkę" i też wierzymy że nikt nie oszukał.Dlatego też trzeba wierzyć że to co robi Owsiak jest fantastyczne i uczciwe ,tym bardziej że mamy tego dowody, tyle istnień uratowanych.Dla mnie to PRAWDZIWY SPOŁECZNIK .Uważam że robi wielką robotę.A Przystanek Wostok to świetne występy.Żadnych nie moralnych scen tam nie ma,byłam kilka razy ,a to z tej racji że męża rodzina pochodzi z tamtych stron i synowie chcieli być więc jeździliśmy i ja nic gorszącego tam nie widziałam.Młodzież się świetnie bawiła.
_________________
Jola - mama Klaudii z ZD(14.10.1997) i dwóch dorosłych synów.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-13, 21:47   

Wszystko ma być rozbite na czynniki pierwsze, do wszystkiego musi być ideologia i każdy musi drugiego przekonać do swoich racji..
Dla mnie jest proste- chce dać datek to daję, nie chcę nie daje. W czym problem?

Nie mówię, że bez Owsiaka nie było oddziału intensywnej opieki medycznej na kardiochirurgi. Ale może bez tej akcji nie starczyło by na tyle łóżek i tego dla Anety mogłoby zabraknąć? Nie wiem.

Ludzie fajnie się bawią na tych imprezach i nie doszukują się poczwórnego dna. Ja też nie będę.

Na wszelki fanatyzm(nie ważne z której strony) automatycznie reaguje wewnętrznym sprzeciwem.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Jolanta 
gaduła


Wiek: 65
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-01-13, 21:57   

A ja się z Tomkiem nie zgadzam,nauczyliśmy się tylko krytykować.Czas wziąć sprawy w swoje ręce i zmieniać świat ,a nie tylko wszystkich krytykować ,to łatwe i nie daje poprawy.Przez takie gadanie robimy krzywdę tym którzy starają się poprawić,zmienić na lepsze ,w tym przypadku chodzi mi o Jurka Owsiaka.
_________________
Jola - mama Klaudii z ZD(14.10.1997) i dwóch dorosłych synów.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 22:01   

Tak, znam argument, że Owsiak psuje system, bo go wyręcza. Systemu finansów publicznych nie naprawię, a pomoc dla tych czy innych oddziałów potrzebna jest na już i to Owsiak robi od wielu, wielu lat, na ogromną skalę. To kwestia zaufania do człowieka i jego idei. Ja mu wierzę Tomek, Ania. Po prostu. Nie namawiam innych do tego samego. To sprawa indywidualna.
A woodstock :-) ech byłam na pierwszym jeszcze w Żarnowcu, potem kilka razy był Jarocin, Brodnica, Odjazdy w Katowicach, generalnie młodość burzliwa za mną, więc stylistyka pana Jurka mnie nie razi, mam w sobie właśnie dzięki temu wg mnie bardzo dużą dozę tolerancji. Dla niepełnosprawnych, środowisk LGBT, feministek, heteroseksulanych białych mężczyzn katolików itd ;-) Za to bardzo denerwuje mnie narzucanie swojej stylistyki innym osobom :idea:

A już z tęczą uważam to jakieś kuriozum: podobnie było z palmą, też były głosy oburzenia, że co to za niepoważne coś: palma finansowana z publicznych pieniędzy. Przy tęczy sprawa jest "straszniejsza", bo to przecież symbol tych "wstrętnych gayów, lesbijek itd". Fajne kolorowe coś sobie jest na placu i niech sobie będzie. A że jedni nadali temu symbol taki... no cóż, dla mnie to symbol inny: po deszczu lubimy z Ninka tęczę, nieważne co promuje, i na placu ta kolorowa też nam się podobała. Biało-czerwona nie byłaby tym samym ;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-13, 22:09   

:brawo: Grazyna szczególnie za to: "Nie mówię, że bez Owsiaka nie było oddziału intensywnej opieki medycznej na kardiochirurgi. Ale może bez tej akcji nie starczyło by na tyle łóżek i tego dla Anety mogłoby zabraknąć? Nie wiem." zdanie!
To, że nasze państwo nie radzi sobie z problemami służby zdrowia jest TYLKO I WYŁĄCZNIE naszą winą. Dlaczego? Bo to my wybieramy polityków i my pozwalamy im na to, co robią - proste i logiczne. My dajemy się zamotać w zasłony dymne typu - gender czy jak tam, typu - Smoleńsk, typu - tęcza właśnie. Nie drążymy tego co istotne, nie wymagamy od naszych polityków, nie patrzymy na ręce = nie rozliczamy przy kolejnych wyborach, bo przecież rządzą ci sami od 20 lat. Zero nowej krwi. Dajemy się wciągać w kolejne wojny polsko-polskie , w bicie piany i upolitycznianie niemal wszystkiego.
Powiedzcie mi - co jest złego w tym, że Owsiak "zorganizował" WOŚP? Że WOŚP pomaga? Niech pomaga - jeśli ludzie chcą dawać - niech dają. Taka ich wola, taki ich wybór. Tylko chwalić. I dawać będą (przynajmniej ci, którzy chcą), bez wzgledu na to kto i jak głośno krzyczał będzie. Caritas robi dużo dobrego (i na swoje "życie" wydaje tyle samo co WOŚP - 8%), fundacja Anny Dymnej też dużo dobrego robi. I Zdążyć z Pomocą i Polsat i TVN i PAH i jeszcze wiele, wiele innych wyręcza nasze państwo. I co w związku z tym? Wszystkie porozwiązywać? Błaszczyk wybudowała klinikę Budzik - dlaczego ona wyręczyła nasze państwo, pozwoliła nas podwójnie opodatkować - przecież my już na to płacimy (składki zdrowotne chociażby-uogólniając)? To co? Rozwiazać - zamknąć, schluss? Człowiek takim jest stworzeniem, że, mimo wszystko, lubi pomagać, ma wewnętrzną potrzebę pomocy, wrażliwość i cieszy się gdy może coś z siebie dać. Gdyby tak nie było, to byśmy nie mieli tylu organizacji PP, co mamy. A to, że mamy je także dlatego, bo system jest niewydolny to już inna bajka... System jest niewydolny, bo niewłaściwych ludzi na stołkach sadzamy i kółko się zamyka.
Organizacjje PP były, są i będą, ale jak tak sobie słucham tv, radia itp, to mi się wydaje, że w tym momencie problemem jest nie to, że WOŚP "zadymia" naszą rzeczywistość, tylko to, że Owsiak szokuje. A cała prawda jest prosta - gdyby nie szokował, nie ruszyłby tylu młodych.
ja mam proste rozwiązanie - może niech sobie te WOŚPy, PAHy I Caritasy robią dalej co robią, a obywatele (szczególnie ci najbardziej oburzeni działaniami OPP) niech znajdą sposób, by dobrać się politykom (których sami wybierali) do tyłków i zmusić, by robili to, co do nich należy?
Wiesz gr0szku - mi się wydaje, że zamiast pisać o Owsiaku jako o szkodniku, zamiast "analizować" za i przeciw WOŚP, porównywać do innych inicjatyw (mniej lub bardziej medialnych) może lepiej pomysleć o ile więcej istnień jest na tym świecie dzieki WOŚPowi? Bo to o nim teraz mówimy. Nie wiem, czy któreś z twoich dzieci zawdzięcza tej inicjatywie życie, ale moje tak. Gdyby nie sprzęt z serduszkami nie miałabym teraz Paulinki. I wielokrotnie ten sprzęt ratował życie mojej Madzi. Z całym szacunkiem dla Caritasu itp. inicjatywom, które również robią wiele dobrego. Napisałeś "kanalizujemy aktywność społeczną jednocześnie ograniczając ją do (upokarzającego) kwestowania (?) zamiast pokazywać realne działania" - setki uratowanych istnień to nie jest realne działanie? To po pierwsze. A po drugie - Szlachetna Paczka, Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu itp. dla mnie osobiście nie jest upokarzającym kwestowaniem. Tak samo jak WOŚP.
Mamy mentalność jaką mamy, żremy się i kłóćimy, jak wojny domowej nie mamy to jako naród nie istniejemy, a tu nagle znalazł się ktoś, kto ruszył - głównie młodych robiąc dużo szumu i huku i co? Przez 20 lat była cisza, wszyscy ci politycy, co teraz pieją głośne przeciw fotografowali sie z uśmiechem wrzucajac pieniażek do puszki, a po 20 latach trzeba nagle to rozliczyć tak? Bo co? Bo za głośno się mówi o Owsiaku a o innych za cicho? Bo WOŚP państwo wyręcza? Tak nagle po 20 latach się oburzeni obudzili? Coniektórym na górze nie podoba się, że to Owsiak śmietankę spija, że o nim głośno - więc trzeba do tego ideologię, najlepiej lewacką, dołożyc i bić piankę (skoro sie Smoleńsk nie sprawdził)! I kolejne upolitycznienie. Tylko dlaczego znów kosztem innych? I po co taką szope robić? Dziwni jesteśmy - jak już się w czymś zjednoczymy, to się zawsze znajdą zazdrośni, niedowartościowani i oburzeni, że komuś sie udało. I tak jest u nas ze wszystkim. Kurcze - no nie rozumiem, nie rozumiem :nie: .
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu