FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-01-13, 22:27   

Tak, to prawda. Nigdy nie musiałam ( i oby nigdy to nie nastąpiło ) korzystać ze sprzętu WOŚP-u. Czy gdyby jednak, to czy chciałabym ? Pewnie. Nikt przecież z powodu dumy czy przekonań nie poświeci życia swojego dziecka czy własnego. Na pewno nie w kwestii sprzętu medycznego.

Tylko, że właśnie te ratowane życia, każą nam nie widzieć i nie słyszeć tego, co mogłoby w jakikolwiek, choćby najmniejszy sposób umniejszyć temu, co ratowało. Czyli całej akcji WOŚP.
Bo w obliczu uratowanego zdrowia i życia cała reszta się nie liczy. Prawda ?

Ale niestety jest ta cała reszta. Jak bardzo byście tego nie chciały, to jest.
I chodzi o to, żeby widzieć i jedno i drugie.

Monika, a ja to akurat wolałabym, żeby tęcza miała POLSKIE barwy, niż "europejskie". Tolerancja jest bardzo niebezpieczna. Zarówno dla tych, względem których ją okazujemy, jak i dla nas samych, okazujących. Na końcu zawsze obraca się przeciwko człowieczeństwu.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2014-01-13, 22:28   

anna30 napisał/a:
To, że nasze państwo nie radzi sobie z problemami służby zdrowia jest TYLKO I WYŁĄCZNIE naszą winą


Nie zgadzam się! Nie jest w żadnej mierze naszą winą! To właśnie chce się nam wmówić! Zasady (BUDŻETY - nie mówię o budżetach na ochronę zdrowia ale o prawdziwych BUDŻETACH) są planowane poza nami...

W moim poście nie chcę się kłócić - proszę tylko i wyłącznie o logiczne rozważenie argumentów. Budżet zdobywany przez WOŚP jest ułamkiem procenta budżetu NFZ (wcześniej kas chorych). Jeśli widać w NEWRALGICZNYCH punktach serduszka na urządzeniach ratujących życie to jest wielkie osiągnięcie public relations! W ten sposób dokumentowana jest potrzeba takiej akcji - uderza się tam gdzie efekty są najlepsze...
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-13, 22:29   

ANNA30 :prosze: :prosze: :prosze: :prosze:


ja wklej coś Tu , my dorośli lubimy psuć niszczyć co piękne
wiec posłuchajmy dzieci ,
nie chcem nikogo bronić , przekonywać
wkleje tylko to
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 22:30   

anuszkoo napisał/a:
A ja nie daję. Pisałam już tu kiedyś dlaczego. Mam silne argumenty - list od niego sprzed ok. 10 lat, w którym na moją prośbę o wsparcie w zakupie sprzętu dla Ali, odpisał, ze nie pomaga osobom (dzieciom) prywatnym. Prośbę z oporami napisałam zachecona informacjami od innych matek, ktore sprzęt od niego dostały.


Anuszkoo my jako Stowarzyszenie Zakątek też dostaliśmy odmowę z WOŚP jakieś 3 lata temu, jeśli chodzi o wsparcie naszych działań. Ale w żaden sposób mnie to nie zniechęca do WOŚP :-) Dostaliśmy też odmowę wsparcia od Fundacji mBanku itp. Ale nic to - pukamy dalej do różnych drzwi :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2014-01-13, 22:44   

kabatka napisał/a:
Tak, znam argument, że Owsiak psuje system, bo go wyręcza.


Moniko, w mojej opinii WOŚP nie psuje systemu działającego w Polsce. WOŚP jest elementem systemu. Gdyby był anty-systemowy to by nie istniał w żadnych mediach - a już szczególnie w telewizorni, gdzie obowiązują reguły domina...

A w kwestii opinii Grażyny
"Wszystko ma być rozbite na czynniki pierwsze, do wszystkiego musi być ideologia i każdy musi drugiego przekonać do swoich racji..."
Nie chcę, a nawet nie próbuję, rozbijać na czynniki pierwsze, nie szukam komu płacił, komu nie, itd. itp. Tylko staram się logicznie zrozumieć mechanizmy. Bez tego zrozumienia jesteśmy jak w grackiej tragedii - spadają na nas ciosy, a my nie wiemy skąd ani dlaczego... Przez to nie możemy nawet próbować się bronić! Nie ma tak, że istnieją działania bez "ideologii"! Jak mamy działanie bez "ideologii" i bez BUDŻETU, to ono się kończy w czasie MIESIĄCA - mój ulubiony przykład historyczny to tzw. Komuna Paryska.

Od "serca" nie burzę się na - a nawet wkładam do pudełka z serduszkiem - datek dla WOŚP. Logika nakazuje mi mówić/pisać - działanie pana Owsiaka to jest działanie szkodliwe (perspektywa czasowa dłuższa niż "sianie sałaty").
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-13, 22:58   

gr0szku, ja uchwalam budżety na szczeblu lokalnym, chociaż akurat nie zdrowotne. I u podstaw widzę jak ten caaaaaałłłłłłyyyyyy system kuleje i widzę tez, że można w nim jednak coś zmienić. Tylko do tego są potrzebne narzędzia, a narzedzia tworzą ludzie, a ludzie to MY - wyborcy, którzy wpychamy swoich reprezentantów na stołki. Wiele od nas zależy, tylko nie potrafimy (nie chcemy???) z tego korzystać. Dlaczego od 20 lat na najwyższych stanowiskach widzimy tych samych ludzi i te same hasła, tylko w inne piórka ubrane? I znów na nich głosujemy, choć wiemy, że g...wno zrobią. Nie mam pojęcia skąd w nas ten polityczny marazm. WOŚP nie jest elementem systemu, a jego fenomen polega właśnie na tym, że owinął sobie media wokół palca. I dobrze. W obecnych czasach nie da sie wypłynąć tak szybko na głęboką wodę bez mediów. I dotrzeć do takiej rzeszy ludzi. Taka prawda.
Ja będę bronić WOŚPu i innych tego typu inicjatyw, będę je wspierać. Bo to ludzie je tworzą i dla ludzi - a to jest bezcenne. I nawet jeśli wyręczają one nasze państwo, to trzeba coś z tym zrobić, ale z państwem, z systemem. Od tej strony trzeba sie za uzdrowienie zabrać. I niech sobie budżet WOŚPu będzie ułamkiem procentowym budżetu NFZ. Rozwiążmy więc problem NFZu, nad tym krzyczmy, deliberujmy, szarpmy się. Rozliczajmy, punktujmy, szukajmy winnych. Bo w tym jest problem. Mydleniem oczu jest właśnie twierdzenie, że OPP wyręczją państwo. Bo tak wygodniej - zwalić na innych i nie robić nic. Tak ja to widzę, ale może mam zbyt ograniczone pole widzenia, nie wiem. WOŚP niech sobie działa, niech robi swoje tak długo, jak długo są tego efekty.
Aniak prawda - życie ludzkie nie ma ceny. Gdyby mi kazano duszę zaprzedać by moje dziecko ratować - zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem. I, w moim odczuciu, nie ma znaczenia jaką ideologię Owsiak prezentuje. To się dla mnie nie liczy, liczy się to, że ruszył wiele osób, uwrażliwił wiele serc, które tą wrażliwość traciły, albo zapominały, że ją mają. Zwłaszcza młodych. Pokazał ich potencjał. I to jest ważne. A jakimi środkami? Dla jednych niewłaściwymi i szokujacymi, dla innych po prostu kupą huku, koloru i muzyki :-)
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-01-13, 23:01   

kabatka napisał/a:
Dziś 21. finał :hyhy: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :-)
Także jako Stowarzyszenie :arrow: zagraliśmy dziś w orkiestrze :-)


:spoko:
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-13, 23:04   

emka205 napisał/a:
kabatka napisał/a:
Dziś 21. finał :hyhy: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :-)
Także jako Stowarzyszenie :arrow: zagraliśmy dziś w orkiestrze :-)


:spoko:

No i to jest kurcze najlepsze podumowanie naszej dyskusji :spoko:
Emka :prosze:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2014-01-13, 23:12   

anno30 - nie zgodzę się z Tobą, że pan Owsiak owinął sobie media (szczególnie telewizornię) wokół czegokolwiek. Media to wielkie budżety i mają swoje interesy - to media wykorzystują do określonych celów różne inicjatywy. OK. Możemy tu mieć różne zdania - żeby cokolwiek rozstrzygnąć trzeba by sięgnąć głębiej.

Od strony "serca" to widzę, że WOŚP w taki czy inny sposób robi rozmaite dobre rzeczy na polu "ratunkowym" - także w części związanej z budzeniem "wrażliwości społecznej" angażując głównie dzieciaki do aktywnego kwestowania. "Głowa" (logika?) pyta, czy w perspektywie dłuższej niż 12 MIESIĘCY te działania przynoszą korzyść czy stratę? I logika szuka - np. w kwestii audiologii WOŚP (z tym miałem doświadczenia) wiem, że np. audiologia w CZD czekała na dotacje z WOŚP zamiast aktywnie dobijać się o pieniądze - osoby dzielące kasę miały świadomość, że tu nie ma potrzeby kierować środków. Skąd miały pewność? Ano stąd, skąd w dawnych czasach szef mojej pracowni na UW, który WIEDZIAŁ że dostanie grant. Anno - pamiętaj, że duże budżety są przydzielana wcześniej niż zaczyna się je dzielić.

W kwestii wybierania - pamiętasz o zasadach finansowania partii politycznych? Pamiętam jak w przegranych dla UD wyborach H.Wujec modlił się o bodajże 3%, które umożliwiły by, pomimo nie dostania się do sejmu, otrzymać dofinansowanie. Dzisiaj bez budżetu na wybory jesteś bez szans. Kiedyś próbowaliśmy (gdy były gminy w Warszawie) startować. Ile można zrobić z budżetem kilku tysięcy złotych? Teraz wiem, że nic. Np. finansowanie partii politycznych w Niemczech jest trochę inne... Choć i tak to dalekie od ideału. Zwłaszcza, że w Niemczech nie ma takich problemów bytowych.
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-13, 23:21   

emka205 napisał/a:
kabatka napisał/a:
Dziś 21. finał :hyhy: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :-)
Także jako Stowarzyszenie :arrow: zagraliśmy dziś w orkiestrze :-)


:spoko:


ale to w zeszłym roku
było...
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-01-13, 23:25   

faktycznie Ala, ty to masz oko Babo! :-)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-01-13, 23:32   

kabatka napisał/a:
anuszkoo napisał/a:
A ja nie daję. Pisałam już tu kiedyś dlaczego. Mam silne argumenty - list od niego sprzed ok. 10 lat, w którym na moją prośbę o wsparcie w zakupie sprzętu dla Ali, odpisał, ze nie pomaga osobom (dzieciom) prywatnym. Prośbę z oporami napisałam zachecona informacjami od innych matek, ktore sprzęt od niego dostały.


Anuszkoo my jako Stowarzyszenie Zakątek też dostaliśmy odmowę z WOŚP jakieś 3 lata temu, jeśli chodzi o wsparcie naszych działań. Ale w żaden sposób mnie to nie zniechęca do WOŚP :-) Dostaliśmy też odmowę wsparcia od Fundacji mBanku itp. Ale nic to - pukamy dalej do różnych drzwi :-)


Kabatko - nie chodzi mi o samą odmowę. To bym oczywiście zrozumiała. Chodzi mi o tłumaczenie - że nie pomagają prywatnym osobom. Przecież pomagali i pomagają. Poczułam zażenowanie, jakbym złapała ich na kłamstwie.
A że na te sprawy wrażliwa jestem....
(Jedynie mogę ten fakt tłumaczyć tym, że ktoś tam pisząc odmowę, napisał, co mu ślina na język przyniosła. Ale jak już mówiłam - niesmak pozostał.)
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-13, 23:35   

anuszkaa napisał/a:
Chodzi mi o tłumaczenie - że nie pomagają prywatnym osobom. Przecież pomagali i pomagają.


:tak:

jasne, ze tak



emka :cool2:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-14, 05:52   

Tomku, powiedz proszę, po co zbieramy co roku 1%. Może jednak senat. Duda dobrze radzi, żeby odpis robić na fundację, a dopiero fundacja po uważaniu przekazywałaby na dzieci? Po co wyręczać system?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-14, 05:55   

idąc tym tropem po co pomagać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu