FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-20, 16:33   

WOŚP: 11 mln zł na sprzęt medyczny
PAP
2006.11.20

1 mln zł z pieniędzy zebranych podczas XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) przeznaczy Fundacja WOŚP na zakup sprzętu medycznego dla szpitali, m.in. rentgenów i łóżek ortopedycznych.

Jak poinformował na konferencji prasowej w Warszawie Jurek Owsiak, podczas XIV Finału WOŚP zebrano ponad 30,5 mln zł, z czego większość została już przeznaczona na programy prowadzone przez Fundację.

Zespół ekspertów Fundacji przez kilka miesięcy opracował listę potrzebnego w szpitalach w całym kraju sprzętu. Dziś podczas konkursu ofert będziemy negocjować z producentami, aby za 11 mln zł kupić jak najwięcej jak najlepszego sprzętu - powiedział Owsiak.



Wyjaśnił, że będzie to sprzęt dla ponad trzydziestu oddziałów chirurgii urazowej i ortopedii, m.in. przenośne rentgeny, stoły operacyjne, wiertarki ortopedyczne oraz łóżka ortopedyczno- wyciągowe.

Z pieniędzy zebranych podczas XIV Finału, który odbył się 8 stycznia tego roku, 6 mln zł przeznaczono na prowadzenie programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", w ramach którego zakupiono 26 tys. fantomów do nauki udzielania pierwszej pomocy oraz przeszkolono kilka tysięcy nauczycieli klas 1-3, którzy będą uczyć dzieci, jak udzielać pierwszej pomocy.

4 mln zł Fundacja przekazała na zakup 500 osobistych pomp insulinowych dla dzieci w wieku do 7 lat w ramach Programu Leczenia Dzieci Pompami Insulinowymi. Za 2 mln zł kupiono sprzęt służący wspomaganiu oddychania u noworodków. Tyle samo pieniędzy przeznaczono na program badań słuchu u noworodków. Ponadto, kupione zostały defibrylatory, sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci, karetka, tomograf optyczny oraz sprzęt dla czterech grup poszukiwawczo-ratowniczych.

Owsiak podkreślił, że XV, jubileuszowy Finał WOŚP, który zaplanowano na 14 stycznia 2007 r., "to kosmos, ponieważ akcja WOŚP trwa już 15 lat". Podczas XV Finału pieniądze zbierane będą na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.

Podkreślił, że przez 14 lat Fundacja kupiła dla polskich szpitali sprzęt za ponad 65 mln dolarów.

Pierwszy raz WOŚP zagrała 3 stycznia 1993 r. Zbierano wówczas pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca. W czasie kolejnych edycji - każda poświęcona innemu celowi związanemu z chorymi dziećmi - zbierano fundusze m.in. na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych; ratowanie dzieci z chorobami serca; ratowanie życia noworodków; ratowanie życia dzieci z chorobami nerek; zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczenie noworodków i wcześniaków) i pediatrii.

:arrow: źródełko
:arrow: Chcesz wiedzieć więcej o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - zajrzyj na ich stronę WWW
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-10, 16:36   

Już za chwileczkę ,już za momencik..15 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy



Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ogromne przedsięwzięcie charytatywne, w które każdego roku angażują się rzesze ludzi. Pierwszy finał miał miejsce w 1993 roku i zaplanowany był jako jednorazowa akcja pomocy dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przedsięwzięcie okazało się jednak tak wielkim sukcesem, że od czasu zarejestrowania Fundacji WOŚP (marzec 1993 roku) corocznie odbywa się Wielki Finał, podczas którego w całej Polsce zbierane są środki pieniężne z przeznaczeniem na ochronę zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem chorych dzieci. Fundacja istnieje od prawie 14 lat i tym czasie zakupiła sprzęt medyczny dla 650 szpitali za ponad 64 miliony dolarów.

15. finał to już po raz drugi gromadzenie środków dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Krakowska impreza rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy po godz. 21.00. Na płycie Rynku Głównego, podobnie, jak w wielu innych punktach miasta, przeprowadzone zostaną kwesty. Podczas imprezy, oprócz atrakcji muzycznych, planowane są licytacje wartościowych przedmiotów. O godz. 20.00 zobaczymy tradycyjne „światełko do nieba” (pokaz sztucznych ogni), a doskonałą atmosferę zapewnią również prowadzący: Adam Grzanka i Adam Małczyk z Formacji Chatelet oraz Grzegorz Nowosielski i Kaja Cyganik.

Wszystkich ludzi otwartego serca serdecznie zapraszamy na Rynek Główny w Krakowie!
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-01-10, 18:52   

Zawsze uczestniczymy w koncertach WOŚP na naszym terenie.
W Borowicach jest taki młody człowiek, który wspaniałe koncerty organizuje w niewielkim Podgórzynie.
Kiedyś nawet czynnie mu pomagałem, bodajże przy 9 edycji.
Znam osobiście Jurka Owsiaka, wiele opowiadał mi o kłodach pod nogi, wielomiesięcznych kontrolach NIK itp.
Dla mnie to wielki człowiek, który na polu opieki zdrowotnej dzieci zrobił więcej niż wszystkie rządy razem wzięte.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-10, 21:30   

15 lat... Byłam na koncercie na I orkiestrze jako młoda, zbuntowana nastolatka - w malutkiej sali w Słupsku grały nikomu nieznane zespoły. Dla mnie wtedy wielkie - bo byli to moi koledzy :-D Każdy miał przyczepione serduszko, ale nikt z nas tak naprawdę wtedy nie wiedział, że to coś tak prawdziwego - ot jakaś mała akcyjka dobroczynna jak wiele innych :roll:
Tak, tak - wtedy nikt z nas nie przypuszczał, że Orkiestra będzie grała 15 lat, że dzięki niej i tylko dzięki niej kardiochirurgia w Polsce będzie na równi w standardach z kardiochirurgią światową. A ja nie przypuszczałam, że moje dziecko z tych wszystkich urządzeń będzie mogło skorzystać, że to one pozwolą mu być z nami choć trochę dłużej.. choć i tak tak bardzo krótko :cry:


To zdjęcie z 14. finału - Kubula z orkiestrowym serduszkiem, ja w maseczce (bo chora).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-10, 21:43   

O tym samym pomyślałam, Moniczko.
Gdy weszłam na OIOM, do Bianeczki , która cała była w rurkach i kablach - zobaczyłam tylko kawałek jej łokcia, 1 stópkę i mnóstwo brzęczących urządzeń z czerwonymi naklejkami w kształcie serduszka.
Zawsze rodzinnie wspomagaliśmy tę akcję. I mieliśmy rację - nigdy nic nie wiadomo co nas spotka w życiu.
Zamierzam jeszcze chojniej ich wspomagać w przyszłości.
 
 
Basia 
gaduła

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 396
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2007-01-11, 11:20   

Oj tak, skąd ja to znam? :-(
W zeszłym roku, na początku stycznia wspomagaliśmy Orkiestrę a 31.01 bylismy juz z Pawełkiem na oddziale zaopatrzonym w urządzenia z czerwonymi serduszkami. I tak aż do końca, smutnego 2 marca... :-?
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-11, 16:17   

Tak, jest to WSPANIAŁA akcja :prosze:
Aparatura dotarła nawet do najmniejszych miejscowości.
Dzięki niej Martynka miała przebadane serduszko a Mikołaj zaraz po urodzeniu miał zbadany słuch.
:brawo: dla WOŚP !!!!!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-14, 10:49   

Tradycyjnie już od kilku lat nasza rodzinna firma (właściciel-moja mama) przygotowuje jakieś danie dla WOŚP w Legnicy. W tym roku są to racuchy (były już pierogi ruskie, placki ziemniaczane). Panie kucharki właśnie przygotowują farsz, z którego później na legnickim rynku będą smażone racuchy i takie gorące sprzedawane przez pana prezydenta miasta.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-15, 07:25   

WOŚP grała pod hasłem "Ale kosmos". Zebrała ponad 23 mln zł
jg, IAR, PAP, Karolina Łagowska


Punktualnie o godz. 20.00 rozbłysło "światełko do nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego, XV już, finału zorganizowanego pod hasłem "Ale kosmos", zainicjował je sygnał wyemitowany przez potężny radioteleskop w Piwnicach pod Toruniem. O godz. 1.30 Orkiestra podaławała, że zebrała ponad 23 mln zł

Radioteleskop wyemitował sygnał w kierunku Syriusza - gwiazdy najjaśniej świecącej na zimowym niebie. Jest to binarny zapis (jako ciąg zer i jedynek) czarno-białego rysunku symbolizującego idee WOŚP: miłości i przyjaźni.

"Światełko" - pokaz sztucznych ogni - przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie trwa główny koncert XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zgromadziło tysiące warszawiaków. Podobne pokazy odbyły się też w innych miastach Polski.

W całym kraju dla WOŚP kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Pieniądze tym razem zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy

Na licytację na rzecz WOŚP wystawiono w tym roku m.in. sportowe gadżety od Krzysztofa Hołowczyca (sprzedano je za 250 zł) i Roberta Kubicy, obraz Zdzisława Beksińskiego, konika huculskiego, piłkę siatkową z podpisami mistrzów olimpijskich słynnej drużyny Huberta Wagnera. Rękawice bokserskie Dariusza "Tigera" Michalczewskiego wylicytowano na 470 zł, a książkę podróżnika Marka Kamińskiego - na 150 zł.

Już po raz czwarty na rzecz WOŚP "pod młotek" poszedł słynący z legendy diabła Boruty Zamek Królewski w Łęczycy. Ten, kto wylicytuje najwyższą kwotę, otrzyma tytuł Honorowego Kasztelana Zamku, kasztelański pierścień, a przez najbliższy rok będzie też mógł nie tylko bezpłatnie zwiedzać zamek, ale też wykorzystać dziedziniec zamkowy na zorganizowanie imprezy.

W ciągu 15 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła 17 tysięcy różnego rodzaju urządzeń, które trafiły do ponad 650 szpitali w całej Polsce. Wydała na to 74 miliony dolarów. "To, że orkiestra wciąż gra, można nazwać kosmosem" - żartuje Jerzy Owsiak.

[...]

:arrow: Dalej czytaj tutaj>>>

Ech, ale oszołomów też nie brakuje :arrow: zobaczcie>>>
Byliśmy wczoraj pod Pałacem na koncercie i na światełku do nieba - Owsiak dobrze powiedział do ludzi, którzy protestowali przed telewizją: "ludzie przeciwko czemu protestujcie?! Przeciwko sprzętowi, który ratuje życie, przeciwko ludziom, którzy zbierają pieniądze na ten sprzęt; chodźcie do nas - <moherowe bererty> nie ochronią Was przed tym przejmującym zimnem ;-) że są narkotyki na Woodstok -są, wiemy o tym i walczymy z tym, ojcze dyrektorze, niech ojciec nam pomoże w tej walce, prosimy o pomoc :-D " .
Wywołał entuzjazm wszystkich tymi słowami, klaskali i starzy, i młodzi, którzy stali obok nas :brawo:
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 21:56   

Owsiak: 40,4 mln zł na koncie WOŚP



- Podczas tegorocznego finału WOŚP pobiliśmy znowu rekord - powiedział Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej na warszawskim lotnisku Okęcie. Jak poinformował, podczas tegorocznego 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano aż 40,4 mln zł.

:arrow: czytaj dalej>>

Kilka lat temu to dzięki WOŚP kardiochirurgia w Polsce osiągnęła światowy poziom, może teraz osiągniemy ten poziom w diagnozowaniu i wczesnym wykrywaniu nowotworów u dzieci.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 22:40   

Swoją drogą to niesamowite, że On już tyle lat zbiera, a ludzie jeszcze dają ;-)
Maks dzięki Orkiestrowej zbiórce, miał pożyczane aparaty słuchowe z CZDZ.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-26, 22:53   

Kuba po operacji dwunastnicy leżał pod respiratorem i innymi sprzętami od Wielkiej Orkiestry.
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
MadziaZA
mruczek

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-02-27, 00:26   

Mój synek tak samo - gdzie nie spojrzałam, tam znaczek orkiestry: respirator, rentgen, który do dziecka przyjeżdżał, Dopplerowskie USG, etc.
Dziękuję p.Jurkowi (orkiestrze) bardzo za to i co roku szukamy puszek, żeby mały mógł sam się odwdzięczyć dając szansę ratunku dla innych potrzebujących.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-13, 19:19   

Dziś 21. finał :hyhy: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :-)
Także jako Stowarzyszenie :arrow: zagraliśmy dziś w orkiestrze :-)

Swoją drogą niesamowite jest tegoroczne postanowienie, aby zbierać na oddziały geriatryczne. W dobie zapaści demograficznej znów Owsiak wygląda na to spełni rolę "doposażyciela" wszystkich oddziałów geriatrycznych w Polsce :cool2: I dzięki niemu dowiemy się więcej o geriatrii w Polsce i traktowaniu ludzi starszych niż kiedykolwiek wcześniej.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-01-13, 19:32   

choć jestem dorosła , z racjii swoich gabarytów parę razy leżałam pod sprzętem z orkiestry


co prawda było to po parę godzin ale i tak jestem wdzięczna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu