FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-14, 13:52   

Ja do Groszka nic nie mam nie zgadzam się z jego opinia i kontrargumentuje.
mi nie chodzi żeby kogos na siłę przekonac ale o rozmowę.
w temacie Orkiestry jestem od 22 lat raz mniej raz bardziej zaangarzowana i jak wiem to sie wypowiadam po to jest rozmowa żeby poznać opinie i widzenie 2 osoby


co do opini że mniej osób pisze to się zgadzam czasmi pewnych osob ironia czy nawet sarkazm jest taki ze wiele osób nie pisze... ale to na inny temat na inny watek
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-14, 14:25   

U Artura na tablicy fb znalazłam :cool2:
Zestawienie zarzutów wobec WOŚP i ich konfrontacja z faktami
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-14, 20:34   

Najlepsze w tym wszystkim jest, że każdy w tej dyskusji ma rację - swoją :spoko:
Jedno mnie zastanowiło jak czytam wcześniejsze posty...
Tomasz pisze, że działania Owsiaka długofalowo szkodzą, przynoszą więcej szkody niż pożytku (choćby szkoda finansowa - czas antenowy, reklama itp. = wydatkowanie finansów publicznych). Ok, faktycznie rzecz biorąc = podliczając cyferki, zgoda. Ale ważną rzecz napisała tu BaHa, że jakoś nikt nie rozlicza nieodpowiedzialnych kiboli, przez których mamy większe wydatki (zaangażowanie służb mundurowych), idiotów co się zimą w zagrożeniu lawinowym w góry w trampkach wybierają, głupków pływajacych po pijaku, których później WOPR całymi dniami szuka... a jakby tak podliczyć to wszystko to pewnie wyszłoby w skali roku ze 2-3 x więcej niż na "ochronę" finału WOŚP. Kwestia tylko, że taki np. mecz nie przyniósł nic poza rozrubą, bo zwykły Kowalski już sie raczej na mecz z rodzinką w niedzielę nie wybierze jeśli mu życie miłe, a finał WOSP jakieś realne plusy ma (te z serduszkami w szpitalach).
To dopiero jest zamydlanie oczu...
A'proposs - warto dokładnie przeczytać zestawienie, do którego linka podała wyzej Alicja. Do mnie pprzemawia - zwłaszcza ten punkt o realnych kosztach wośpu dla polskiego podatnika :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
MagdaO 
nawijacz


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 676
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2014-01-14, 21:55   

Iga napisał/a:
...dla wielu rodzicow dzieci zespolowych skonczy sie to fatalnie. Bedzie trzeba po porodzie dziecku obciac nogi ;-) albo wydlubac chociaz jedno oko.
Karolina pisze, ze jest wieksze dofinansowanie do wozka... ale rownoczesnie obnizyli dofinansowanie innym niepelnosprawnym, ktorzy tez wozka potrzebuja.

Co do Owsiaka - daje komu mi pasuje, nie tylko kase ... i kazdemu wierze :-D ze ma dobre intencje.

P.S. Czepiali sie go przez 20 lat, w koncu podlapali temat, ze jest szkodnikiem panstwowym. Bo to niby sa konkrety, a prawda jest taka, ze bez Owsiaka nic by w szpitalach nie bylo. Wiec ja wole cos z Owsiakiem niz nic z NFZtem.


Nic dodać, nic ująć. Brawo Iga :spoko:
_________________
MAGDA, mama Zuzki z zD i Stasia
PANNA ZUZANNA
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-01-14, 23:50   

Moi drodzy, po co kłótnie, po co Wasze sfary głupie
wnet i tak zginiemy w zupie! :-)

To była moja życiowa rola na przedstawieniu na zakończenie I- szej klasy podstawowej. Byłam "kapusta-głowa pusta" i jak teraz czytam wypowiedzi grOszka to już tak się pogubiłam w tych filozoficznych wywodach, że upewniam się tylko, że Pani nauczycielka trafnie mnie osadziła w tej życiowej roli :lol:

Dla mnie nawet jeśli Owsiak schowałby połowę z zebranych pieniędzy do swojej kieszeni to i tak wielkie i dobre rzeczy chłop czyni.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-15, 05:25   

Emko , nie miałam jak wczoraj napisac a tu prosze wyręczyłaś mnie i nawet powiedziałas więcej,
:* :* :*
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-15, 12:08   

Emka :nrechot:

no i jak CIĘ tu nie kochać :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
BABCIA 46 
mruczek

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 45
Wysłany: 2014-01-15, 15:19   

Nie tylko Emka jest do kochania! A cała reszta z sercem i głową wcale nie kapuścianą? :*
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-15, 20:19   

emka205 napisał/a:
Moi drodzy, po co kłótnie, po co Wasze sfary głupie
wnet i tak zginiemy w zupie! :-)

To była moja życiowa rola na przedstawieniu na zakończenie I- szej klasy podstawowej. Byłam "kapusta-głowa pusta" i jak teraz czytam wypowiedzi grOszka to już tak się pogubiłam w tych filozoficznych wywodach, że upewniam się tylko, że Pani nauczycielka trafnie mnie osadziła w tej życiowej roli :lol:

Dla mnie nawet jeśli Owsiak schowałby połowę z zebranych pieniędzy do swojej kieszeni to i tak wielkie i dobre rzeczy chłop czyni.


nie bez kozery zakochałam się w Tobie :evil2:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-01-15, 20:57   

emka205 napisał/a:
Moi drodzy, po co kłótnie, po co Wasze sfary głupie
wnet i tak zginiemy w zupie! :-)


Święte słowa - trzeba rozmawiać (bo to jest bardzo miłe zajęcie), a nie prowadzić sfary. :tak: :spoko: :-D
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-18, 22:41   

wlch książkę Owsiaka ,,róbta co chceta czyli z sercem jak na dłoni- 20 lat grania,,


myslę że tyk co są przeciw jak przeczytają zrozumieja co i jak, ja jestem na poczętku dopiero ale wiem juz jak jest z tym finansowaniem czasu antenowego itd.


wiem że każdy może o sobie napisać dobrze ale naprawdę polecam książkę, ja ja kupiłam za 9,9 wzoraj w biedronce w księgarniach jest za 45zł, pewnie się nie sprzedawała. :lol:

czyta sie jednym tchem, wraca do tych ,,gra,, co były, jak wpadli na pomysł koncertów i odczego to się zaczeło,
dużo pytań wyjaśnia

POLECAM
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-18, 23:06   

julkakulka napisał/a:
wlch książkę Owsiaka ,,róbta co chceta czyli z sercem jak na dłoni- 20 lat grania,,


myslę że tyk co są przeciw jak przeczytają zrozumieja co i jak, ja jestem na poczętku dopiero ale wiem juz jak jest z tym finansowaniem czasu antenowego itd.


wiem że każdy może o sobie napisać dobrze ale naprawdę polecam książkę, ja ja kupiłam za 9,9 wzoraj w biedronce w księgarniach jest za 45zł, pewnie się nie sprzedawała. :lol:

czyta sie jednym tchem, wraca do tych ,,gra,, co były, jak wpadli na pomysł koncertów i odczego to się zaczeło,
dużo pytań wyjaśnia

POLECAM


Wiem jakie były początki, Byłam na pierwszych dwóch finałach, jeszcze były organizowane na Woronicza, na parkingu. pierwsze granie było totalnym zaskoczeniem dla wszystkich, dla samego Jurka też. Drugie granie, oddali najmniejsze studio.... potem poszło. Ech.... Wierzę w fundację WOŚP jak mało komu i jak mało której instytucji charytatywnej, pozarządowej.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-19, 13:56   

ja pamiętam do tej pory pierwsze finały i ta puszke . zaczepili nas jakies kolorowe ,,ludzie,, i prosil o wpłate na dzieci chore , ja wtedy byłam na spacerze z dziadkiem w kieszeni miałam na słodycze 1000zł w papierki. wsadziłam do puszki .
serduszko było do terza na drzwiach ale rodzice remontowal i wymienili.


dla mnie ta magia zjednoczenie ludzi , ten spontan, to uczucie jedności , to Magia

WOŚP wcisneo sie akurat w czasy jak polska sie zmieniała , bła szara smutna a tu w środku zimy stała się kolorowa .

w Gołdapi chyba przypadało to w okoicach Biegu Jaćwingów i super imprezy jak PRZYSTANEK GOŁDAP (coś takiego jak teraz te koncerty sierpniowe ale na mniejszą skale )
 
 
BABCIA 46 
mruczek

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 45
Wysłany: 2014-01-19, 14:39   

A ja pamiętam pierwsze nowiutkie pięciozłotówki ze "złotą" obwódką, które dostaliśmy przy wypłacie,z radością wrzucane do Jurkowej puszki ;-)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-01-20, 20:36   

Ile zarabia Jerzy Owsiak?

Cytat:


Dochody Owsiaka pochodzą więc z wykładów, wygłasza ich około 20 rocznie, za które dostaje średnio kilkanaście tysięcy złotych. Polskie Radio płaci mu 250 złotych za audycję, zarabia też na programach telewizyjnych i książkach. Kilka tysięcy złotych otrzymuje za prezesostwo w Złotym Melonie, który został założony przez Fundację. Dochód, jaki wytwarza Melon zostaje przekazywany na rzecz WOŚP.

Owsiak zdradził też wysokość zarobków pracowników Fundacji oraz swojej żony. - (...) ludzie nie zarabiają więcej niż trzykrotność przeciętnej pensji w Polsce, czyli maksymalnie 3 x 3,8 tys. zł brutto - tłumaczy na łamach „GW”. Natomiast żona Jerzego Owsiaka pracuje w Fundacji na stanowisku dyrektora działu medycznego. Jest tam zatrudniona od 12 lat i otrzymuje 12,2 tys. złotych brutto.


Wolałabym być pracownikiem fundacji niż wolontariuszem. ;-)
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu