FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS
Autor Wiadomość
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2016-03-28, 20:47   

Ale właśnie teraz chyba coś takiego weszło w życie, że GOPS może opłacać nasze składki. Jeszcze w październiku ub, roku pani z naszego Gopsu dzwoniła do mnie, że jest taka możliwość, i na to jest pół roku czasu. Polegało by to na tym, że wyrejestrowuje się z ubezpieczenia w Krus, a GOPS ubezpiecza mnie w ZUSie, następnie wyrejestrowuje i ubezpiecza w KRUSie. Niestety, gdy tam byłam, to osoby która do mnie dzwoniła nie było, a kierowniczka nie umiała nic więcej powiedzieć. Stwierdziła tylko, że w KRUSIE jeszcze sami nic dokładnie nie wiedzą.
No i dałam sobie spokój. Doszłam do wniosku, że składki opłacę sobie sama, mając już doświadczenia z Gopsem i Krusem. ;/
Ale może ktoś faktycznie z tego korzysta i się z nami podzieli wiedzą ? :-?
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-03-29, 22:57   

Ta sprawa to od kilku lat wygląda tak jak ja urzędnicy namalują. Gdy pierwszym razem chciałam zrezygnować z opłacania składek w Krus, parę lat temu, przegrałam sprawę o to bo poszłam do sądu sama. Wydawało mi się że przepisy są po mojej stronie, miałam za sobą rozmowy telefoniczne z ekspertami z ministerstwa. Nie pomogło. W urzędzie moich wypowiedzi popartych wiedzą pracowników Ministerstwa nie brano pod uwagę bo, jak tłumaczyły panie" my nie możemy słuchać co Warszawa mówi, podlegamy pod Rzeszów". W sądzie z kolei nikt mnie nie słuchał bo to był sąd w Rzeszowie. Na dalsze wojny nie miałam pieniędzy.
Około dwa lata temu Krus uściślił stanowisko, informując na swojej stronie że Krus powinni ci opłacać tylko którzy realnie zajmują się ziemią. W związku z tym że ja realnie powiedziałam że zajmuje sie chorym dzieckiem przez cały czas, pani powiedziała (ja wtedy ponownie się zwróciłam do urzędów bo zwolniłam się z pracy)że nie mogę tam płacić składek , niech gmina to robi, bo tak już robią gminy w wielu miejscach. Oznacza to, że nie chciała mnie ta pani uwzględnić w ogóle(tu się rozchodzi o słynne oświadczenie, że nie może się pracować na gospodarstwie rolnym, bo zajmuje się dzieckiem wymagającym uwagi) w Krus. Nachodziłam się wtedy tam i z powrotem od gminy do Krus, w końcu poszłam do adwokata, zapłaciłam i zrobił sprawę wygraną. Mi się nie chciało już o tym myśleć.
W najbliższym czasie, około dwa tygodnie zeskanuję te kartki,by móc komuś coś więcej przekazać. Niestety tu będzie potrzebna dobra wola urzędu.
Te wyroki naczelnego sądu to też były różne, były takie które dawały rolnikom świadczenie i i gminy nawet płaciły składki, było tak że pozbawiano rolników tego wszystkiego.
Interpretacja w dowolną stronę i znajomości. Ja tak podsumowałabym to.
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu