FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole prywatne
Autor Wiadomość
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-03-28, 09:29   

qwerka napisał/a:
Madzi szefostwo zniosło nam opłaty czesnego, płacimy tylko za wyżywienie i dodatkowe na rytmikę i logopedę. Siostra równiez została zwolniona z opłat - wszystko zależy od dobrych chęci dyrektora. :-)

u nas tak samo :)
Nie opłacamy czesnego, nie płacimy za żadne dodatkowe zajęcia dla Milenki: angielski, taniec. Misiek ma zajęcia i z pedagogiem i psychologiem i terapię zajęciową i logopedę i rehabilitację ruchową.
Jedyne, za co płacimy, to jedzenie.
No i mamy cudną Panią Dyrektor :spoko:
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-04-23, 08:53   

Czytając wątek "wychodzi mi", że przedszkole prywatne to pewniejsza kasa z subwencji na dane dziecko, bo nie przechodzi przez bdżet gminy, tak? Czyli jedyna kwestia to dogadanie z dyrekcją co w ramach tej dotacji mogą dziecku zaproponować?
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2013-04-23, 09:10   

anna30 napisał/a:
Czytając wątek "wychodzi mi", że przedszkole prywatne to pewniejsza kasa z subwencji na dane dziecko, bo nie przechodzi przez bdżet gminy, tak? Czyli jedyna kwestia to dogadanie z dyrekcją co w ramach tej dotacji mogą dziecku zaproponować?

Dokładnie :tak:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-04-23, 09:17   

Hm...
Czyli jedno już mam pewne - kasę dostają całą taka jaka się należy :tak:
Mam opcję prywatnego przedszkola dla Pyśki. Największy plus - odległość. Nie musiałaby się busem tłuc. Tylko zanim podejmę ustalenia z dyrektorką chcę wiedzieć ile kasy na Pysiastą dostaną, bo to moja "broń" w negocjacjach o rehabilitację, zajęcia dodatkowe itp.
Teraz tylko ustalić jakiej wysokości jest to kwota. Karolina pisała o 3000. Czy to jest tak w całym kraju? Bo jak się nie mylę są jakieś przeliczniki - odnośnie ilości dzieci w przedszkolu, odnośnie ilości dzieci niepełnosprawnych w grupie, miejsca zamieszkania (wieś miasto) itp. Gdzieś mi sie taka metryczka w necie w oczy rzuciła i jak pamiętam to tam były te wszystkie przeliczniki. Tylko gdzie? :nzastanawianie:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2013-04-23, 09:21   

Tu: wszystko jasne.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2013-04-23, 09:28   

iwi napisał/a:
Tu: wszystko jasne.


Ania, jakbyś potrzebowała jeszcze się dopytać, to śmiało do nich zadzwoń - są bardzo pomocni :tak:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-04-23, 09:37   

Dzięki ci dobra kobieto :prosze:
:*
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-04-15, 10:36   

Byłam na spotkaniu z panią dyrektor przedszkola prywatnego. Pani bardzo chętnie by widziała Dawida w swojej placówce, będzie tam też prawdopodobnie jeszcze jeden chłopiec z ZD w wieku Dawida i dziewczynka z autyzmem. Zaproponowała dużo zajęć, logopeda indywidualnie i grupowo, gimnastyka korekcyjna, indywidualnie psycholog, sala doświdczania świata, angielski, opieka stomatologa.
Nie określiła się ile to będzie godzin w tyg, bo najpierw chciałaby zobaczyć nasze orzeczenie z PPP. Co do opłat to też się nie określiła ale powiedziała, że wszystko możemy ugadać sobie i na pewno z tym nie będzie problemu. Problem jest gdzie indziej. Pani jeszcze nie miała dzieci niepełnosprawnych, chce zatrudnić pedagoga specjalnego tylko dla naszych dzieci, ale chce utworzyć grupę małą składającą się tylko z dzieci niepełnosprawnych. A mi nie o to chodzi. Nie wiem jak rozwinięta jest ta dziewczynka ale chłopiec nie mówi, je papkowane pokarmy, nie chodzi samodzielnie. ja chcę by mój syn się rozwijał, a obawiam się, że w tej grupie raczej albo stanie w miejscu albo się cofnie. Będą mieli zajęcia ze zdrowymi dziećmi z innych grup, wspólne spacery i wyjazdy ale to wszystko. Pani chce utworzyć osobną grupę w osobnej sali gdzie np. przenoszony byłby z innych sal sprzęt do nich by mogli mieć jakieś zajęcia.
Na moje to chce ich izolować.
Czesne 420zł, +kaucja odgórna za trzymanie miejsca 200zł+wyżywienie 220zł
Nawet jeśli zeszłaby z jakiś opłat to i tak dużo.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-04-15, 11:33   

Efcia, ale za Dawidem będzie szła subwencja, którą w całości dostaje placówka niepubliczna. Na dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną jest to kwota rzędu 4000 zł miesięcznie, na dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia, w ktorym stopień upośledzenia określony jest jako lekki, umiarkowany czy znaczny mniej więcej połowa tego, czyli ok. 2000 zł.
Jeśli zatrudni pedagoa specjalnego, to będzie jego wynagrodzenie pokrywać pewno z tych subwencji, tak samo jak zajęcia. Można konkretnie wszystko wyliczyć.
U nas tak jest przynajmniej. Wiem, ile Julek będzie miał zajęć terapeutycznych i jakich, za ile. Większość pokryje subwencja, a to, co zostanie pójdzie na poczet miesięcznej opłaty (u nas, pod Warszawą wynosi 900 zł z wyżywieniem plus 500 zł jednorazowa kaucja). Piszę dla porównania i twojego rozeznania.
Tyle że Julek będzie normalnie w grupie wśród dzieci zdrowych i tutaj będziem miał zagwarantowanego cienia w osobie pedagoga specjalnego przez 5 godzin dziennie, w tym 2 godziny terapii logopedyczno-sensorycznej. Poza tymi godzinami z cieniem, normalnie będzie funkcjonował w grupie. Pogadaj może z dyrektorką o takim rozwiązaniu?
Dodam, że do przedszkola, do którego będzie chodził od września Julek, chodzi również chłopiec z autyzmem, który ma swoje terapeutki. Za swoją subwencję.
Tyle że właścicielka naszego przedszkola nie szuka zarobku w subwencji, jedynie w miesięcznej opłacie, którą pobiera od każdego dziecka.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-04-15, 19:38   

Baronek - macie super przedszkole. Fajnie wiedzieć ile kosztują terapeuci, bo moja Gosia chodzi do publicznego przedszkola, ma niepełnosprawność sprzężoną, a pan burmistrz "płacze", że żadna subwencja nie pokrywa kosztów utrzymania dziecka niepełnosprawnego w przedszkolu
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-04-15, 21:31   

Ewa, czy super, to się okaże we wrześniu. :tak:
Julek podobnie jak Gosia chodzi teraz do publicznego i poza tym, że jest bardzo dobrze tam traktowany, w pełni akceptowany przez dzieci i panie, to terapia kuleje. Bo ma zajęcia dwa razy w tygodniu z panią psycholog, która nie ma żadnego przygotowania do pracy z julkopodobnymi dzieciakami, poza dobrymi chęciami. Logopedia jest grupowa, ze zdrowymi dziećmi :mur: O nauczycielu wspomagającym nie mam co marzyć. Dlatego zmieniam Julkowi przedszkole na to, które opisałam wcześniej. Tam subwencja zostanie wykorzystana zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego publiczne placówki, które powinny świecić przykładem, pieniądze z subwencji traktują jak dodatkowe środki na łatanie dziur w oświatowym budżecie. :nie:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-05-11, 11:50   

Marta dobrze, ze macie taką panią dyrektor w prywatnym przedszkolu, ze jest tak otwarta. U nas mimo, ze pani jest otwarta to i tak chce stworzyć grupę tylko z dzieci chorych, bo boi sie rozmawiać z rodzicami tych zdrowych by dali swoje pociechy do tej grupy. Tam chodzą dzieci bogatych rodziców. Ewidentnie chce nas izolować. Dlatego tak cieszę się, że w końcu Dawid dostał się do państwowego przedszkola.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-08-25, 22:06   

Moja Alusia chodzi od prawie miesiąca do przedszkola prywatnego i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nic nie muszę płacić, ani opłaty miesięcznej, ani za posiłki. Ala ma dziennie przez 4 godziny nauczyciela wspomagającego tylko dla siebie, gdyż jest tam jedynym dzieckiem z orzeczeniem. Paniom zostawiam wózek, którym im się przydaje na spacerach. Panie mają nocnik i wysadzają Ale, a jak nasika do pieluchy to bez problemu przebiorą. Od września będzie miała dziennie pół godziny logopedy. Panie uczą ją samodzielnego jedzenia. Dzieci zaakceptowały Ale i Ala zaakceptowała dzieci. A panie są Alą zauroczone. Podczas leżakowania Ala ucisza głośniejsze dzieci przykładając palec do buźki. Przedszkole to to raczej punkt przedszkolny utworzony w mieszkaniu dlatego jest tylko 18 dzieci w grupie, jest tylko jedna grupa co mi bardzo odpowiada. W państwowej placówce to byłaby bardziej narażona na choroby. Ala na pytanie czy idziemy do przedszkola do dzieci odpowiada - jeeeeeeeee :jupi:
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2014-08-27, 12:53   

Jak to jest, że my mamy tylko 10 godzin zajęć w tygodniu? Mimo że dostaliśmy się do przedszkola publicznego? Tyle samo Staś miał w przedszkolu prywatnym.

Nie wiem, dla mnie to walka z wiatrakami - kolejna.

Dziś byliśmy na zajęciach w nowym przedszkolu i pani nam się nie spodobała, więc chyba zostaniemy w prywatnej placówce, gdzie dzieci Stasia lubią, panie wszystkie też i w ogóle.

Tylko te 10 godzin, co to jest? kropla w morzu potrzeb. :(
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-08-27, 14:32   

ateczka, ale ja właśnie przeniosłam Julka do niepublicznego, bo tam w całości wpływa subwencja i za nią Julek będzie miał codziennie 5 godzin cienia w postaci pani pedagog specjalnej, która w trakcie tego "cieniowania" będzie również prowadziła indywidualną terapię pedagogiczno-logopedyczną.
Tyle że właścicielka tego przedszkola otwarcie powiedziała mi, że nie zamierza zarabiać na subwencji. Może powinnaś pogadać z dyrektorką przedszkola? Może to brak właściwej kadry?
Działaj z powodzeniem! :*
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu