FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Z Dorotkowem łatwiej
Autor Wiadomość
dorotkowo 
cichosza

Wiek: 49
Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: toruń
Wysłany: 2009-12-30, 17:04   "DOROTKOWO" organizuje muminkową wystawę!!!

Organizujemy muminkową wystawę zdjęć amatorskich, wykonanych przez rodziców, opiekunów, krewnych i samych ludków z ZD. Tytuł wystawy: "Moje dziecio - moja radość" (tytuł roboczy). Nadsyłajcie kochani zdjęcia w możliwie jak największej rozdzielczości (600-1200 dpi, w jpg), po 5 fotek. Koniecznie radosnych:) Najlepiej sytuacyjnych. Zdjęcia dzieci obciążonych ZD, niezależnie od wieku dzieci (od 0 do 100 lat:) Wraz z fotkami przysyłajcie zgodę na ich wykorzystanie w witrynie www.dorotkowo.pl oraz na ww. wystawie. Na zdjęcia czekamy do końca marca pod adresem: dorotkowo@interia.pl
Wystawę planujemy połączyć z imprezą integracyjną w Toruniu i otworzyć ją z okazji Dnia Dziecka w 2010 r. Wystawę będzie można też wypożyczyć do innych ośrodków, ale o tym nieco więcej na www.dorotkowo.pl - w okolicach marca:)

pozdrawiamy z "Dorotkowa" Wszystkich Zakątkowiczów i życzymy wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok
_________________
Kasia
(Mama Dorotki ur. 15.02.2004 z ZD i Mikołajka; prezes Zarządu "Dorotkowa")
 
 
dorotkowo 
cichosza

Wiek: 49
Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: toruń
Wysłany: 2009-12-30, 18:02   "DOROTKOWO" organizuje muminkową wystawę - uściśle

Widząc, że II Zlot Zakątkowiczów (na który się wybieramy) jest w długi czerwcowy weekend, otwarcie wystawy - mimo że z okazji Dnia Dziecka - planujemy w drugi weekend czerwca lub w okolicach Święta Dorotkowa (które przypada na Doroty - 25 czerwca). Tak czy inaczej na razie czekamy na zdjęcia:)
_________________
Kasia
(Mama Dorotki ur. 15.02.2004 z ZD i Mikołajka; prezes Zarządu "Dorotkowa")
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-30, 19:20   

Gratulacje i wielkie brawa :brawo: :brawo: :brawo: za pomysł, chć pomocy innym, piękną inicjatywę dla założycieli nowej Fundacji Dorotkowo :kwiat3: wspierającej leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych, w szczególności obciążonych trisomią 21 (zespołem Downa)
- wspomagającej funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, w szczególności obciążonych trisomią 21, w społeczeństwie
- wspierającej rodziny osób niepełnosprawnych, w szczególności obciążonych trisomią 21.
Ukłon w Waszą stronę. :prosze:
Życzę założycielom dużo pomysłów, wielu wspaniałych przedsięwzięc na rzecz dzieci z zD i ich rodzin oraz dużo sił do realizacji wyznaczonych sobie celów statutowych i ...nie tylko! :tak:
Projekt "muminkowej" wystawy jest :spoko:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-30, 21:11   

A ja mam pewne wątpliwości.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-12-30, 21:20   

Podziel się Boszko wątpliwościami :prosze:
Dotyczą one wystawy czy pomocy?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-30, 21:41   

Mam wrażenie organizowania fundacji pod jedno dziecko. Może się mylę. Na stronie Dorotkowa jest tylko ogólnikowo o wszystkim a wmiarę szczegółowo o Dorotce.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-12-30, 21:45   

Ja tez to tak odczytałam, że to fundacja Dorotki i tylko jej pomaga. Bo o innych dzieciakach nic tam nie znalazłam.
Wystawa mi się podoba, tylko czemu "muminkowa"?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-12-30, 22:18   Re: "DOROTKOWO" organizuje muminkową wystawę - uśc

dorotkowo napisał/a:
Widząc, że II Zlot Zakątkowiczów (na który się wybieramy)


:shock:

serio?

Widzę,że jesteś w Zakątku dwa lata
ale nie zdążyłaś się jeszcze przedstawić,przywitać
czyżby potrzeba zmusiła Cię do napisania pierwszego posta? ;-)

Zapraszam do wątku powitalnego :cool2:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-30, 23:19   

Wnikliwie i ja się przyjrzałam stronie http://www.dorotkowo.pl/, i też zaczęłam miec wątpliwosci co do głównego celu fundacji. Też zauważyłam, że najwiecej informacji na w/w stronie jest o samej Dorotce Targowskiej, sama nazwa Dorotkowo kojarzy się tylko i wyłącznie z Dorotką, w temacie "Przyjaciele"- są tylko bardzo ogólne informacje - brak przyjaciół...imion, nazisk, zdjec, w temacie "Linki" - są podane linki do dzieci z zespołem Downa, chcąc otworzyc pierwszy link dostałam informację w moim komputerze o zagrożeniu, o wirusie.
Mam też pytanie do założycieli dlaczego " muminkowa wystawa, muminkowe życie?"
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2009-12-31, 07:19   

Marzenia napisał/a:

Mam też pytanie do założycieli dlaczego " muminkowa wystawa, muminkowe życie?"

Muminek to jeszcze jedno określenie dzieci z zD. Muminki są grube, niskie i są pocieszne. Spotkałam się z tym określeniem słuchając historyjki w "Aniele Stróżu".
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-31, 09:56   

O nazewnictwie typu muminki pisaliśmy i piszmy :arrow: w tym miejscu :-)

Dorotkowo tak jak wspomniała wyżej Ala - miło byłoby, gdybyście się przedstawili :arrow: w tym miejscu. Tym postem o wystawie potraktowaliście Zakątek jako swoisty słup ogłoszeniowy. A dla nas wszystkich, aktywnych użytkowników tego miejsca, jest to coś więcej :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Roma 
gaduła
Maciuś z zD (2009-04-28)


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 434
Skąd: POZ/WAW
Wysłany: 2009-12-31, 10:53   

Chyba nie chciałabym, żeby mój Maciuś był "muminkiem" na wystawie. Cel może jest szczytny, ale "markieting" średni. To tak, jakby ktoś chciał, żebym zgłosiła swoje zdjęcie na wystawę pt. "typowa blondynka".
Zastanówcie się jeszcze nad terminologią ;-)
_________________
Roma
mama Mateuszka (7l) i Maciusia z zD (3 latka)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-31, 21:33   

Mam propozycję a może organizatorzy mogliby nazwac swoją wystawę zamiast Muminkową to np. Dorotkową wystawą?
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-31, 23:35   

Na dorotkowej wystwie dziewczynki to jeszcze jakoś ale chłopaki , no nie wiem. Mój to bardzie muminkowy niż Dorotkowy. :lol:
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-01-01, 13:02   

Mi to się wydaje, że jak mama Doroty chce zrobić wystawę i nazwać ją "muminki itd." to niech zrobi, a Wy nie musicie w niej uczestniczyć ani wysyłać zdjęć. Jakby nie było na zespół Downa istnieje wiele określeń jedno z nich to "muminki" inne "mongoł" a jeszcze inne "dałn". Osobiście uważam, że każde jest do bani. I dorotkowo nie powiniśmy ich promować tak szeroko wśród osób, które z zespołem mają niewiele wspólnego. Robić wystawy na których są dzieci, które później będą kojarzone z postaciami bajkowymi (której osobiścnie nigdy nie lubiłam), a my tu wszyscy raczej dążymy do tego, żeby pozwolono naszym dzieciom dorosnąć i być pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.


A co do jednoosobowej Fundacji. To chyba nie nasza sprawa. Zresztą od czegoś trzeba zacząć.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu