FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyleczyć zespół Downa?
Autor Wiadomość
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-06-21, 22:27   

marsjanka7 napisał/a:


Co do tej czystki w krajach typu Norwegia i USA to zaraz przed oczami mam swojego wykładowcę z filozofii, według którego ludzie starzy i niepełnosprawni to kula u nogi społeczeństwa...aż mnie ciarki wtedy na wykładach przechodziły.

A ten wykładowca nie nosił czasem w portfelu zdjęcia pewnego jegomościa z wąsikiem, co to sam był śniadym szatynem, a wmawiał wszystkim, że światem powinni rządzić aryjczycy? ;-)
Marsjanka, jedno jest pewne - twój były wykładowca kiedyś też będzie stary... i może mniej sprawny (co często idzie w parze ze starością), ciekawam wtedy jego poglądów :lol:
A co do terapii "na zespół Downa", ja bym się chyba nie odważyła, choć wierzę w medycynę, w postęp. Może za duży cykor ze mnie. Pyśka jest jaka jest, natury nie oszukam. Wierzę, że można wyleczyć niemal wszystkie choroby, prędzej czy później leki zostaną odkryte, ale co do wad genetycznych to mam wątpliwości. Może po prostu dlatego, że za mało wiem, nie śledzę nowinek.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2013-07-20, 21:35   

Dziś znalazłam taką informacje :

naukowcy wyciszyki zespół Downa
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-21, 20:46   

Myślę, że to dobra informacja.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-09-06, 15:17   

Plaza podzieliła się już w innym wątku, ale tutaj nie zginie w natłoku info

Odkryto lek na zespół Downa?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-03, 15:42   

Sposób na Zespół Downa
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Grutom 
mruczek


Wiek: 58
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-17, 21:43   Można wyłączyć chromosom odpowiedzialny za zespół Downa

Nie jestem do końca pogodzony z ZD dlatego wciąż szukam ..............cudownego leku który da nadzieję na normalną przyszłość mojemu dziecku. Chcę się podzielić wiadomością którą dziś przeczytałem na internecie
http://www.naukawpolsce.p...spol-downa.html
Co o tym myślicie??
Pozdrawiam
Tomek Gruszczyński
 
 
asika1979 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 319
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-18, 11:21   

"Autorzy badań zaznaczają, że droga do praktycznego wykorzystania tego rodzaju metod w leczeniu osób z zespołem Downa jest jeszcze daleka (mowa o dziesięcioleciach)"

Naszych dziecieczków chyba to nie dotyczy. Ale trzymam kciuki za dalsze badania, może kiedyś ktoś zostanie uszczęsliwiony....
_________________
Asia, Mama Mateusza ur.24.11.2012r z zD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-04-04, 09:50   

Artykuł polecony przez Grutom w SB
Mit pełnej nieuleczalności zespołu Downa
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
alunia 
milczek


Dołączyła: 04 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-05-13, 15:28   

dobrze, że naukowcy robią kolejne badania, których wyniki może pomogą w leczeniu zespołu Downa. Ostatnio natrafiłam na ciekawą informację, która daje na to większą nadzieję Zespół Downa: przełomowe badania na myszach!
 
 
Megilu 
milczek

Wiek: 39
Dołączyła: 11 Mar 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-05-19, 18:43   

Skończyłam bioinżynierię zwierząt i mnie też uczyli, że zd jest nieuleczalne. Przypomniał mi się film Olej Lorenca i przesłanie, że czasami trzeba przestać myśleć schematami i skończyć z utartymi stereotypami, a można osiągnąć znaczące postępy. Kocham mojego synka takiego jakim jest ale fajnie że naukowcy szukają sposobu by mu pomóc.
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 10:18   

W tym filmie również pokazana była gehenna całej rodziny. Oni po prostu przestali żyć. Nasze dzieci są inne. Potrafią naprawdę dużo. Największym problemem czasem jesteśmy my sami (Rodzice). Naoglądałem się już naprawdę dużo i uważam że wielu z nas wtórnie upośledza dzieci z ZD. Przyjęło się, że są opóźnione i chodzą w pieluchach do 7 roku, karmimy je też długo, zakładamy im buty i ubrania do 10 roku i dłużej. Jak by tak niańczyć zdrowe dziecko to też wyrośnie z niego kaleka.

Myślę że nie ma co szukać cudownych medykamentów bo jest wiele innych rzeczy do zrobienia, tylko zwiększyć wymagania wobec naszych dzieci. Jak usłyszałem od lekarzy co nas czeka to można było się pochlastać. Rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna. Oczywiście Marcin nie uczy się może tak szybko jak normalne dziecko ale społecznie i fizycznie funkcjonuje bez zarzutu. Niestety odkąd się urodził był traktowany i wymagania były przykładane jak do normalnego dziecka.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
wszybke
milczek

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-05-25, 14:57   

Hej,

mniej znam się na zD, nieco więcej wiem o autyzmie i chociaż za obiema chorobami stoją pewnie totalnie różne mechanizmy biologiczne, to z tego, co mi wiadomo, podejście do leczenia autyzmu opiera się dzisiaj o możliwie wczesną diagnostykę i odpowiednie dostosowanie środowiska, wzbogacenie go o bodźce itd.

I to chyba jest zgodne z tym, co pisze mój przedmówca - to w rękach środowiska leży zadanie włączenia osób z zD do życia i pozwolenie im nabycia odpowiednich kompetencji. Czy to może pomóc również poprawić biologiczny stan takich osób, wyciszając objawy? Nie wiem.
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2016-05-25, 15:56   

Kim jesteś i co Ciebie do nas sprowadza? :-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-05-28, 13:16   

W moim życiu zawodowym dane mi było doświadczyć wiele, wiem czym jest autyzm, zD, miałam kontakt z "Dziećmi Elfami" i mam świadomość, że wad genetycznych nie da się wyleczyć, czy uleczyć, bo to DNA jest nośnikiem informacji genetycznej. Nie ma cudownego eliksiru na zD.
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
medDent
milczek

Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Andrychów
Wysłany: 2016-11-09, 16:43   

Dzięki za artykuły, dzięki nim mam jeszcze jakąś nadzieję :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu