FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyleczyć zespół Downa?
Autor Wiadomość
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-03-01, 17:41   

Moja przyjaciółka doktor genatyki obiecała ,że zapyta się swojego profesora o szczegóły. Jak będę coś widziała dam znać.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-03-01, 18:07   

Olcik podduś przyjaciółkę niechaj pyta się prędko
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-03-01, 18:23   

Oczywiście!!!Przycisnę:)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-03-01, 21:39   

magdalenka napisał/a:
Nadziejko fajnie ze poruszylas ten temat bo juz od dawna chcailam Was o cos zapytac :
Gdyby byla tabletka uleczajaca zD czy podalibyscie ja swojemu dziecku??
Uzasadnijcie swoj wybor.


Podałabym tabletkę, bo nie jestem taką skończoną egoistką. :-D
Wprawdzie straciłabym dużo "słodyczy", ale moje dziecko miałoby szansę więcej czerpać z życia, przeżyć je ciekawiej, samodzielniej.... A przynajmniej miałby możliwość spróbowania. Bo cóż, niektóre rzaczy nie wchodza w rachubę przy zD, np. jazda samochodem czy posiadanie potomstwa( w przypadku chłopców).
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-03-01, 21:47   

Nadziejko na swiecie jest oficjalnie zarejestrowanych 3 mezczyzn z zD majacych potomstwo,nigdy nic nie wiadomo :spoko: :-D
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-03-01, 21:50   

Madzia a skąd ty takie dokładne informacje masz :shock:
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-03-01, 21:50   

Mój Michał to chyba zacałowałby na śmierć swoje dziecko- przynajmniej mam taką wizję na dzień dzisiejszy. :-D
Taaak, cuda się zdarzają. Liczmy więc na cud. ;-)
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-03-02, 11:40   

Joanna,nizej cytat z artykulu;

"To date, there had been only two documented cases of men with DS fathering pregnancies. There is now a third. A paper was just published from India about a 26 year old man with nonmosaic DS married to a 22 year old female with normal chromosomes. They had a normal baby boy"...

tlumacze

Do dzis zarejestrowanych bylo 2 ojcow z zD.Teraz jest trzeci.Gazeta wydana w Indii mowi o 26 letnim mezczyznie z regularna trisomia 21 (niemozaiczna) ozenionym z 22 letnia kobieta z normalna liczba chromosomow.Urodzil sie im "normalny" chlopczyk.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-03-02, 11:42   

Ja również przeczytałam kiedys w kwartalniku Bardziej Kochani o mężczyznach którzy mają potomstwo.Więc nie bądz taka pewna,bo się zdziwisz.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-05-16, 14:05   

magdalenka napisał/a:
Nadziejko na swiecie jest oficjalnie zarejestrowanych 3 mezczyzn z zD majacych potomstwo,nigdy nic nie wiadomo :spoko: :-D

A ja byłam przekonana, że szanse są zerowe. Wogóle to najpierw przeczytałam to jako 3 tysiące mężczyzn :lol: tak mi się przewidziało
A o miłorzębie, o którym mowa była w artykule w Rz znalazłam jeszcze taki artykuł w "Panacea" z lipca 2003, na 8 stronie:
Źródło

Cytat: "Wiele badań przeprowadzonych od 1960 wykazało, że ekstrakt z liścia miłorzębu może powodować wzrost przepływu mózgowego krwi, poprawiać pamięć osłabioną w wyniku niedokrwienia oraz działać ochronnie na funkcje mózgu". "... Gdy normalny przepływ krwi zostanie odnowiony, komórki mózgowe mogą szybko odzyskać swoje funkcje".
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-05-16, 14:37   

A ja znam z widzenia kobietę z ZD która ma męża i córkę.
W zeszłą niedzielę jej córka miała komunię.
Ja nie wiedziała że ona ma Zespół,
ale koleżanka pracująca w Urzędzie mi powiedziała.
Jak się przyjrzałam to może, może coś....
Często ją spotykam na tym ogródku zabaw , gdzie chodzę z Bianką na huśtawki.
W niedzielę też ich widziałam, ta córeczka była w wianuszku i bawiła sie z dziećmi
( chyba gośćmi komunijnymi ).
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-05-16, 14:48   

A dziewczynka zdrowa? bo jesli nawet kobieta z zD moze moze miec dzieci (a zdaje sie jest to tak 50/50) to czytalam ze w wiekszosci przypadkow sa one uposledzone,a szanse na urodzenie dziecka z zD sa 35% - 50% .

Poza tym czytalam na amerykanskim forum o przypadkach, kiedy kobieta ktora urodzila dziecko z abnomalia genetyczna zrobila test DNA i okazalo sie ze ma mozaiczna trisomie 21 czego nie byla swiadoma (ani ona, ani nikt inny),albo inna kilkakrotnie poronila,kazali zrobic test DNA i tez okazalo sie ze ma mozaiczna trisomie 21.
Ciekawe ile jest na swiecie takich przypadkow mozaicznej troisomii 21, o ktorej osoba nie ma pojecia.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-05-17, 20:04   

Pewnie trochę jest, ale skoro Ci ludzie nie mają pojęcia, to pewnie "postać" jest bardzo łagodna.

Ale Twoja opowieść Mija jest dla mnie budująca, choć to pewnie też mozaika u tej kobiety?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-17, 21:36   

Ale Wy ładne rzeczy piszecie, nono
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-05-22, 09:34   

olcik napisał/a:
Moja przyjaciółka doktor genatyki obiecała ,że zapyta się swojego profesora o szczegóły. Jak będę coś widziała dam znać.


Olcik!
Czy masz jakieś informacje od przyjaciółki?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu