FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawka szkolna
Autor Wiadomość
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-08-13, 12:55   

Tylko podręczniki :tak:
Dzwoniłam i pytałam w szkole Agatki.
Tylko okazało się, że Agatka nie będzie mieć żadnych podręczników :-) bo nie będą używać, tylko pani będzie kserować jakieś karty pracy. Agata trafia do klasy dla dzieci z umiarkowanym i znacznym upośledzeniem.
A więc nie będziemy mieć wydatku i nie będzie dofinansowania.
Szkoda, że nie można tego wykorzystać na przybory szkolne, to też trochę kosztuje, ale co tam, damy radę :-) .
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
mariola 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 249
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-08-13, 15:52   

dorota3 napisał/a:
mariola napisał/a:
zula napisał/a:
.......W 2013 r. programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży – podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie niepełnosprawni, o których mowa powyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają prawo ubiegać się o dofinansowanie w programie „Wyprawka szkolna” bez względu na dochód, na jednego członka rodziny.


Źródło DOFINANSOWANIE OD PAŃSTWA

A czy jak podręczników się nie kupuje to można na przybory szkolne np.dresy na w-f, kredki piórnik itd?


Niestety wyprawka obejmuje tylko zakup podręczników . Jestem po rozmowie ,bardzo szczegółowej bo tez mnie to interesowało .

Dzięki za odp. szkoda :cry:
_________________
mama Dawida z zD (31.12.1993)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-08-13, 19:01   

Ja dostałąm dofinansowanie w zeszłym roku szkolnym 225 zł,nie chcieli mi dać.Ale pani dyrektoś ,prosiła żebym napisała że mam duże wydatki związene z Hanusią i mi dofinansowali.A teraz nie wiem czy moge się starać.
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-08-14, 18:02   

Irenka napisał/a:
Tylko podręczniki :tak:
Dzwoniłam i pytałam w szkole Agatki.
Tylko okazało się, że Agatka nie będzie mieć żadnych podręczników :-) bo nie będą używać, tylko pani będzie kserować jakieś karty pracy. Agata trafia do klasy dla dzieci z umiarkowanym i znacznym upośledzeniem.
A więc nie będziemy mieć wydatku i nie będzie dofinansowania.
Szkoda, że nie można tego wykorzystać na przybory szkolne, to też trochę kosztuje, ale co tam, damy radę :-) .

Ale w ramach tego dofinansowania można również zakupić prócz podręczników pomoce dydaktyczne. Przeczytajcie dokładnie Rozporządzenie Rady Ministrów, ja część przyznanego dof właśnie mam zamiar przeznaczyć na dodatkowe pomoce dydaktyczne np: ćwiczenia różnego rodzaju do pracy w domu.Zobaczcie:TUTAJ
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
czesio11
cichosza

Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 26
Wysłany: 2013-08-23, 14:13   

Syn zaniósł wniosek do sekretariatu szkoły o wypłatę wyprawki szkolnej to babka się go pytała gdzie takie coś wyczytałam, że to nie u niej się składa a w urzędzie. A że syn trochę się w sytuacji orientował to wskazał jej ustawę gdzie ma poszukać "bo we wniosku wszystko pisze i na stronie UM ma poczytać troszkę" a jak będzie miała jeszcze jakiejś pytania to podał jej mój nr telefonu. Mam nadzieję, że doczytała...
_________________
"Może dla całego świata jesteś tylko człowiekiem ale dla jakiegoś człowieka jesteś całym światem"
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-08-23, 14:26   

dla synka
 
 
czesio11
cichosza

Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 26
Wysłany: 2013-08-23, 14:46   

Dzięki :)
_________________
"Może dla całego świata jesteś tylko człowiekiem ale dla jakiegoś człowieka jesteś całym światem"
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-09-02, 17:49   Wyprawka szkolna -2013 -

180 mln zł na program "Wyprawka szkolna" w 2013 r.



Prawie 180 mln zł przeznaczy w tym roku rząd na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku, co pozwoli objąć pomocą ponad 575 tys. uczniów.

Dziś (18 lipca) wszedł w życie Rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna".

W tym roku programem objęci są uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach I-III i klasie V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie II szkoły ponadgimnazjalnej, klasie V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie II liceum plastycznego oraz w klasach II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Oznacza, to, że programem objęci zostali uczniowie pierwszych roczników uczących się zgodnie z nową podstawą programową oraz uczniowie klas najmłodszych - I-III szkół podstawowych.

Dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz odpowiedniej klasy szkoły artystycznej dochód nie może przekraczać kwoty 539 zł netto na osobę w rodzinie (jest to kryterium określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych). Dla uczniów pozostałych klas objętych programem jest to dochód nieprzekraczający 456 zł netto na osobę w rodzinie (kryterium z ustawy o pomocy społecznej).

5 proc. uczniów z klas objętych programem, ale niespełniających żadnego z powyższych kryteriów, może otrzymać wyprawkę na podstawie pozytywnej decyzji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

W 2013 r. programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży - podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie niepełnosprawni, o których mowa powyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają prawo ubiegać się o dofinansowanie w programie „Wyprawka szkolna" bez względu na dochód, na jednego członka rodziny.

Dofinansowanie zakupu podręczników w 2013 r. będzie wynosić:

•kl. I - III - do kwoty 225 zł
•kl. V szkoły podstawowej - do kwoty 325 zł
•kl. II zasadniczej szkoły zawodowej - do kwoty 390 zł
•kl. II szkoły ponadgimnazjalnej (LO, technikum) - do kwoty 445 zł.
•w przypadku korzystania przez uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić do 770 zł w szkole podstawowej, do 607 zł w gimnazjum.

Uchwała nr 125/2013 Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. - "Wyprawka szkolna"

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i pomocy dydaktycznych



Jak to u Was jest z podręcznikami - u nas dziś ogłoszono że jest mozliwość dofinansowania do ,,,pomocy dydaktycznych''- ale jak kupiłam książki w ksiegarni do pisania - które wyznaczyła pani wychowawczyni i pani moze napisac tylko podręczniki szkolne a nie pomoce dydaktyczne. Wydaje mi sie że dla uczniów niepełnosprawncyh w stopniu zncznym/umiarkowanym nie ma w nauczniu podręczniów według wydziału edukacji tylko ,,same pomoce''- jak ja już wczesniej kupiłam wyprawkę na początku sierpnia (typu, kredki, piórnik, bloki itp... ;/
jakie są u Was kwoty u nas 225 zł - do 5,września trzeba złożyć wniosek w szkole. :tak:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
  
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-09-02, 18:03   

U nas 198,50
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-02, 18:10   

U nas coś ponad 200zł
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-09-02, 18:18   

A powiedzcie mi ,czy jeżeli będę się ubiegac o zwrot za wybrawkę,muszę pobierać zasiłek rodzinny?
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2013-09-02, 19:08   

By zwrócili te pieniądze to muszę mieć fakturę że zakupiłam te pomoce??
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-09-02, 20:11   

Manu napisał/a:
A powiedzcie mi ,czy jeżeli będę się ubiegac o zwrot za wybrawkę,muszę pobierać zasiłek rodzinny?

Jeśli chcesz starać się o dof do pomocy dla Hani, to wystarczy samo orzeczenie o kształceniu specjalnym, żadnych dochodów. Jeśli chodzi o dzieci zdrowe, to nie wiem dokładnie :nie:

Tak, najpierw trzeba samemu zakupić i wziąć fakturę, na jej podstawie dostanie się zwrot. U nas to 225zł.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-09-02, 21:13   

U nas też 225 zł, ale tylko karty pracy można zakupić i to w dodatku ma zamawiać szkoła.
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-09-02, 21:25   

Nie dla Hanki dla Maksa.
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu