FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Celowa Interwencja Żywieniowa (TNI) - NuTriVene-D
Autor Wiadomość
KASIA STĘPKA 
cichosza

Wiek: 47
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: GŁOGÓW
Wysłany: 2007-08-28, 20:20   

dzięki ściskamy was mocno
_________________
Kasia mama Oliwki ur. 02.10.2004 ZD i bliźniaczek Paulinki i Adrianki ur. 28.10.2009
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-08-29, 09:55   

zamawiałam ale po dwóch miesiącach podawania dr Ganowicz kazała odstawić...
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-08-29, 09:58   

Joanno, rozwiń temat. Dlaczego dr. Ganowicz była za odstawieniem preparatu :?:
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-08-29, 15:58   

ponieważ witaminy powinny byc dobierane indywidualnie do potrzeb dziecka i dlatego robione są badania a potem są zalecenia i faktycznie u Mai po MSBPlus bardzo wzrósł poziom magnezu za mało miała za to wapnia i jeszcze pare innych rzeczy, chciałam dobrze a wyszło różnie i jeszcze po uszach dostałam :oops:
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
dorotka8s 
nawijacz
mama Aneczki


Wiek: 57
Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 718
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-08-29, 16:21   

Ja pytałam dr Ganowicz o Nutrivene i też powiedziała, żeby nie dawać. Podajemy witaminy dobrane na podstawie badań, w tej chwili jest to wit. C, E, B complex i Acidum Folicum.
_________________
mama Dorota z Anią z zD (ur.2.12.2006)
 
 
KASIA STĘPKA 
cichosza

Wiek: 47
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: GŁOGÓW
Wysłany: 2007-08-29, 16:53   

kochani ja podaję nutrivene w porozumieniu z dr. Ganowicz i po wykonaniu wszelkich możliwych badań łącznie zbadaniami płatnymi na witaminy . Pani doktor powiedziała że jest zwolenniczką leków nie złożonych ale nie może zabronic nam spróbowac bo nutrivene jest wieloskładnikowy. Przez pół roku bedziemy podawac lek jak wyniki sie nie polepszą to zakończymy leczenie . Dziwię się tylko że już po dwóch miesiącach odstawiliście my mamy podawac pół roku czy już po 2 miesiącach mieliście ponowne badanie?
_________________
Kasia mama Oliwki ur. 02.10.2004 ZD i bliźniaczek Paulinki i Adrianki ur. 28.10.2009
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-08-29, 19:48   

Nam tez Dr Ganowicz "pozwolila" dawac MSBPlus.

Poza tym do instytutu Nutrichem w Kanadzie (tam gdzie powstalo MSBPlus) mozna wyslac krew dziecka i na podstawie badan dobiora odpowiednia dawke.
Bea sie dowiadywala ,oni przysylaja odpowiednie probki do ktorych trzeba w przychodni pobrac krew i ja wyslac do Kanady.
Ponoc kosztuje to 300 funtow.
Prawdopodobnie my z Bea tak zrobimy.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-08-30, 20:59   

my odstawilismy po zrobierniu badań bo wyniki wyszły gorzej niż przed podawaniem MSB
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-06, 22:12   

My do suplementacji robiłyśmy dwa podejścia, pierwsze z MSB nieudane, do dugiego skłonił mnie Mai cholesterol gdy przekroczył 250 i nic nań nie działało. Przerobiłam chyba z pół księgarni począwszy od diet przez choroby metaboliczne na genetyce kończąc i doszłam do wniosku że skoro dieta nie pomaga to faktycznie trachnięty jest metabolizm i z tym trzeba coś zrobić.
Zdecydowałam się na sprowadzenie ze stanów Nutrivene-D i to był strzał w dziesiątkę po miesiącu podawania cholesterol spadł na 220 a po trzech 190. Utrapieniem są jednak badania które kosztują kosmicznie i nie wszedzie można je zrobić, a są niezdędne aby monitorować jak lek wpływa na organizm i czy nie należy zmienić dawki.

Wybór padł na Nutrivene a nie MSB ze względu na to że do tych witamin dołączone są enymy niezbedne dla organizmu aby witaminy w takich dawkach zostały wchłonięte.

Zresztą zaintersowanych odyłam do stony Dolnoślskiego stowarzyszenia Razem gdzie fajnie jest to opisane. http://www.stowarzyszenie...plementy-5.html
i jeszcze to http://www.stowarzyszenie...-podawanie.html i tu http://www.stowarzyszenie...witaminy-2.html

Aaa i jeszcze jedno teraz nie stosujemy diet i Maja nareszcie jada z nami a wcześnie nie podawałm jej żadnych wywarów mięsnych nic co mogłoby podnieść jej ten nieszczęsny cholesterol wszystko osobno gotowałam i figę to dawało, cholesterol jak rósł tak rósł.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-02-26, 18:14   

My Nutrivene-D podajemy już 10 miesięcy. Efekt jest taki, że wiki kompletnie na nic nie choruje (odpukać). Po więcej informacji polecam linki wstawione wyżej. Rada: Wydrukujcie skład leku i dajcie zainteresowanym lekarzom ( u nas chciała pediatra, endokrynolog, kardiolog).
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-02-26, 22:03   

Ja mam pytanie kto powinien ,lub kto może zapisać takie leki,jak np Nutrivene-d. ja mam wrażenie że żyje na jakimś odludzi,po tylu wizytach u najróżniejszych specjalistów nikt nawet nie wspomniał mi o takich lekach,czy to możliwe.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-26, 22:27   

Karolino możliwe bo ja tez nie spotkałam się z tym u lekarzy to ja im o suplementacji mówiłam a namiary znalazłam przez internet zresztą tak trafiłam na strone stowarzyszenia Razem. Leków tych nie przepisuje lekarz sma je kupujesz i szczerze mówiąc samemu trzeba kontrolować wyniki bynajmniej u nas to ja pamiętam co i kiedy mam zrobić pokazuję wyniki lekarce choć teraz to już sama potrafię pilnować dawki na podstawie wyników badań.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-02-27, 07:54   

Suplementacje rodzice niestety muszą w większości wypadków stosować sami. Jednynie pediatrę można zmusić żeby skierowała choćby na część badań. Żaden lekarz się nie sprzeciwił abyśmy to podawali, ale nikt nam nie powiedział że coś takiego jest. Wiedza większości lekarzy niestety zatrzymała się najpóźniej na 2003 roku i ciężko znaleźć któregoś na czasie.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-03-01, 19:55   

nam też żaden lekarz nie wpomniał słowem, że jest coś takiego...
ani miłorząb, ani nutrivene-d, ani inne specyfiki, o których piszesz na wydzielonych postach.

Jak tylko poczytam na tyle, bym mogła podyskutować z lekarką, to zapytam co sądzi o tym :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-01, 20:08   

Proponowałbym przenieść ten temat do » Zakątkowe mądrości » Zakątek medyczny
Ze względu na to, że chyba niewiele to ma wspólnego z : Teoretycznie o zespole Downa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu