FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Konferencje Fundacji Wspierania Rozwoju "Ja Też"
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-01, 08:19   

Wybieracie się na Konferencję Pomorską na temat zespołu Downa do nas do Gdańska? Ja tak. Wysłałam już swoje zgłoszenie. Konferencja odbędzie się 3-4.03.2018 w Gdańsku, w Sobieszewie.

Tańszy nocleg można zaklepać w Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy dla Osób Niewidomych i Słabowidzących w Sobieszewie (blisko od Hotelu Orle), należy do Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach i prowadzony jest przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża OREW w Sobieszewie.

Hotel Orly jest na Lazurowej 4 w Sobieszewie Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy w Sobieszewie jest na ul. Przegalińska 29 - 4 km pieszo ok. 50 min drogi.

DOM ŚW. MAKSYMILIANA
17 pokoi 2 – osobowych z łazienkami
Wyposażenie każdego pokoju: wersalka rozkładana 2-osobowa, tapczan 1-osobowy, stolik z 2 krzesłami, szafa na ubrania, wieszak, pościel.
Wyposażenie łazienki: poręcze dla osób niepełnosprawnych, ręczniki.
W budynku jest ogólnodostępna sala telewizyjna oraz kuchnia, wyposażona w: czajniki, naczynia, lodówkę.
CENA:
Od 1 października do 31 maja – 40zł./ od osoby
Od 1 czerwca do 30 września – 50zł./ od osoby

DOM ŚW. JÓZEFA

Parter

pokój 2-osobowy z łazienką na korytarzu
Wyposażenie pokoju: dwa tapczany 1-osobowe, stolik z krzesłami, szafa na ubrania, wieszak, pościel.
Wyposażenie łazienki: kabina prysznicowa, ręczniki.
W budynku jest ogólnodostępna sala telewizyjna oraz kuchnia, wyposażona w: czajniki, naczynia, lodówkę.
Piętro:

2 pokoje 4-osobowe
Wyposażenie każdego pokoju: rozkładana wersalka 2-osobowa, 3 tapczany 1-osobowe, stolik z krzesłami, szafa na ubrania, wieszak, pościel.
1 pokój 3-osobowy
Wyposażenie pokoju: dwie rozkładane wersalki 2-osobowe, 1 tapczan 1-osobowy, stolik z krzesłami, szafa na ubrania, wieszak, pościel
1 pokój 1-osobowy:
Wyposażenie pokoju: rozkładana wersalka 2-osobowa, stolik z krzesłami, szafa na ubrania, wieszak, pościel
Wspólna łazienka na korytarzu dla wszystkich pokoi na piętrze
Wyposażenie łazienki: wanna, ręczniki.
W budynku jest ogólnodostępna sala telewizyjna oraz kuchnia, wyposażona w: czajniki, naczynia, lodówkę.
CENA:
Od 1 października do 31 maja – 37zł./ od osoby
Od 1 czerwca do 30 września – 45zł./ od osoby
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-01, 12:14   

Gr0szek już zarezerwował pokoje dla nas i dla Boszki w hotelu Orle, ale może Tusia się wybierze właśnie do tego Ośrodka rehabilitacyjnego prowadzonego przez siostry.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-01, 12:17   

Tuśka zna ten ośrodek jak własną kieszeń jeździ tam na Turnusy Rehabilitacyjne.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-02, 02:09   

Podczas konferencji odbędą się warsztaty

17:00-18:30 - Warsztaty

1. ZASIŁKI I SYSTEM WSPARCIA

2. CZYTANIE JAKO WSPARCIE ROZWOJU JĘZYKOWEGO DZIECKA

3. WSPARCIE ROZWOJU RUCHOWEGO DZIECKA NA CO DZIEŃ

4. SUBSTANCJE BIOAKTWNE WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

5. JESTEM MAMĄ DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA - WARSZTAT PSYCHOLOGICZNY

6. POROZMAWIAJMY - SPOTKANIE Z MAMĄ STASZKA-FISTASZKA

18:30-20:00 Warsztaty

7. PODSTAWY ROZWOJU SPOŁECZNEGO DZIECKA

8. JAK WSPOMAGAĆ ROZWÓJ MOWY DZIECKA - STYMULACJA FUNKCJI LEWOPOLKULOWYCH

9. "SZKATUŁKI" - PRZYKŁADY WYKORZYSTANIA SYTEMÓW NUMICON / STERN / ANAR W EDUKACJI MATEMATYCZNEJ

10. JAK ZA POMOCĄ ŻYWIENIA POKONAĆ OGRANICZENIA

11. JESTEM TATĄ DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-07, 09:21   

Hej! Pochwali się ktoś kto wybiera się do nas do Gdańska na Konferencję ?

Jeżeli ktoś z Was wybiera się na konferencję z dzieckiem i zaznaczył konsultacje w/s suplementacji dziecko z zD powyżej 7 lat będzie mogło mieć wykonane bezpłatnie badania krwi tuż przed konferencją w naszej Gdańskiej Akademii Medycznej .
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-07, 14:51   

Ja się już pochwaliłam tydzień temu.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-11, 16:32   

Konsultacje Medyczne podczas marcowej Konferencji "Jestem" w Gdańsku Sobieszewie:

1.kardiologiczna
2.endokrynologiczna
3.genetyczna
4.pediatryczna/immunologiczna
5.neurologiczna
6.w/s suplementacji
7.dietetyczna
8.rehabilitacyjna - nie potwierdzona
9.Konsultacja z zakresu jedzenia, gryzienia i połykania

Jakie konsultacje wybraliście?
Ja już nie pamiętam, ale na pierwszym miejscu wybrałam konsultację w/s suplementacji i Ania będzie miała za darmo robione wyniki w Akademii Medycznej a potem konsultacja z lekarzem bardzo jestem ciekawa wyników Ani i tej konsultacji. Każdy uczestnik mógł wybrać 4 ważne dla jego dziecka konsultacje medyczne.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-11, 21:27   

Jedziemy bez Maksa i w sumie wszystko mi jedno.Mam formularz to sobie sprawdzę...
Jadę pooddychać morzem :roll:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-11, 22:40   

To tez dobry powód. Cieszę się bardzo, że się zobaczymy. Aniu a czym jedziesz? Pociągiem czy autem razem z boszką? A może ze swoim osobistym mężem? Z takich konferencji i tak najlepsze są wspólne rozmowy i spotkania. Mam nadzieje, że ludzie z całej Polski zjadą. Fajnie by było gdyby Agata do nas dotarła także.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-12, 09:02   

Badania Medyczne dla dzieci od 7 roku życia, a także dla dorosłych osób z zespołem Downa.
Dr n. med Anna Stefanowicz oraz dr hab. Jolanta Wierzba zaparaszają do udziału w projekcie, prowadzonym przez Gdański Uniwersytety Medyczny, dotyczącym stylu życia, nadwagi i otyłości.
Spotkanie informacyjne - sobota 17.02 godzina 10:00 Sobótki 22/2. Szeroki zakres bezpłatnych badań - na pewno się przyda przed konferencją. Osoby zainteresowane są proszone o wypełnienie :arrow: formularza
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-12, 10:27   

Czy to dodatkowe badania czy zamiast tych na Konferencji?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2018-02-13, 23:11   

Mam ogromną chęć przyjechać na tą konferencję, tylko mam obawy i pytania.
Marzenia, ty chyba jesteś najbardziej zorientowana-- to jest daleko od dworca PKP?
wyniki badań trzeba mieć koniecznie ze sobą? Przeraza mnie kłucie Weroniki, a chcę ją wziąć ze sobą.
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-14, 17:28   

Reniu jeszcze raz tu napiszę jak dojechać na konferencję autobusem. Może komuś się to info. przyda.

Z Dworca Głównego wychodzi się prawie bezpośrednio na przystanek autobusowy autobusu nr 112 w kierunku Przegaliny. Na miejsce jest 28 przystanków, wysiądziesz za mostem wantowym przez Martwą Wisłę na przystanku Lazurowa 02 (nazwy przystanków powinny być wyświetlane, w autobusie są też tablice z przystankami) i zostanie Wam 620 m do pokonania na pieszo do Hotelu Orle. Gdy wysiądziesz z autobusu to przejdź na druga stronę drogi i za kawałek wejdziecie w drogę w las w kierunku morza na pewno będzie informacja, jakiś drogowskaz, że tam jest Hotel Orle.
Nr 212 też jeździ. 112 jeździ ok. co 40 min. Dla TAXI jest to II strefa.

Ci którzy jadą z dzieckiem na konferencję pociągiem, mogą zaopatrzyć się od lekarza pediatry w zaświadczenie, że jadą z dzieckiem niepełnosprawnym wymagającym opiekuna na konsultację medyczną w dniach 3,4 marca do lekarza specjalisty ...kardiologa, neurologa...i wtedy można kupić bilety z 78% zniżką do kontroli potrzebna jest jeszcze legitymacja o niepełnosprawności dziecka albo równoważne Orzeczenie o niepełnosprawności. Z Warszawy Pendolino do Gdańska ze zniżka 78% to chyba koszt ok. 40 zł dla jednej osoby i ok 3 godz jazdy a dla dziecka ogrom frajdy.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-14, 17:46   

Aniu badania medyczne będą wykonywane dla dzieci z zD powyżej 7 lat, których rodzice wcześniej (teraz jest czas zgłoszenia dziecka do badania) zgłoszą do tych badań. Dziecko musi być na konferencji. Badania będą robione w Akademii Medycznej. Badania są bezpłatne.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-02-14, 18:57   

W Gdańsku Sobieszewie jest na ul. Pieszej 1 (niedaleko mostu pontonowego) :arrow: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Saletyńskiej

Autobusem 112 - 6 przystanków na 7 wysiadamy. W niedzielę autobusy jeżdżą co ok. 1 godz. Pieszo 3,8 km 45 min. drogi. Najprościej i najszybciej samochodem 7 min. Msze św.niedziela 08:15; 10:15; 11:30; 18:00 W dni powszednie 07:00; 18:00 Sobota 9 i 10

:arrow: Rozkład jqzdy 112
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu