FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Medycyna chińska
Autor Wiadomość
anettab26 
cichosza

Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 25
Skąd: opole
Wysłany: 2013-08-29, 18:49   Medycyna chińska

Kochani Rodzice, mam pytanie do Was czy mieliście do czynienia lub słyszeliście coś na temat stosowania medycyny chińskiej u naszych dzieciaczków? Dostałam namiary do Pani dr Ewy Bartys z Krakowa, która specjalizuje sie w tej dziedzinie, proszę o informacje. :-)
_________________
Aneta , mama Kacpra z ZD 20.02.2007
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2013-08-29, 19:05   

I co Ona robi? Leczy je ziołami? Napisz coś więcej.
 
 
anettab26 
cichosza

Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 25
Skąd: opole
Wysłany: 2013-08-29, 20:01   

Tak leczy ziołami. Ponoć jest w stanie wyleczyc ciągły katar u naszych dzieci czy zaparcia.
_________________
Aneta , mama Kacpra z ZD 20.02.2007
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-08-29, 20:12   

Jeden z moich znajomych podobno leczy się tą metodą i ją sobie chwali. Jednak ja nie zdecydowałabym się na chińskie zioła, a tym bardziej dla młodego :nie:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-08-30, 05:05   

ja miałam zioła tybetańskie robione przez mnicha. miałam z nich codziennie gotować w specjalnym tygietku p 3 godziny itd.
miały mnie uzdrowić z raka, zrezygnowałam z nich po tygodniu bo wtedy jeszcze nie za bardzo przyjmowałam pokarmów , ale wiem ży mnie wzmocniły, czego nie sprawiły żadne lekarstwa na reepte i co jest potwirdzone, wynuki kreatyniny mi sid poprawiły
 
 
Tin 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 362
Skąd: Świnoujście/Poznań
Wysłany: 2013-08-30, 17:11   

Medycyna chińska to przede wszystkim dieta, zioła są tylko jej wsparciem. I o ile dorosłym naprawdę może pomóc (szczerze mówiąc to przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe, których brakuje wciąż w naszej kulturze plus kultura gotowania tak, by zachować składniki odżywcze pokarmów), to małe dzieci są na ziołolecznictwo chińskie zdecydowanie za młode.

Wiem, bo sama chodzę na kursy żywienia według medycyny chińskiej: sobie zioła parzę, mojemu ojcu też (bardzo pomaga mu w cukrzycy), ale dzieci i zioła - po prostu NIE. To moje zdanie.

Dla Salka opracowałam wspólnie z dietetyczką chińską dietę: głównie pod tarczycę. Ale nawet ona nie polecała stosowania niektórych rzeczy (np. oleju sezamowego i ziół) dla małych dzieci.

Ziołolecznictwo to lecznictwo. Tak samo jak niektórych leków nie podaje się dzieciom, to samo dotyczy ziół. Przeczytasz to w każdej dobrej książce na ten temat.
_________________
Mama Hani (2008) i Salka (ZD, 28 luty 2012).

"Down Syndrome: the gift that no one wants until they get it."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu