FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szerokość forum
Autor Wiadomość
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2013-12-08, 23:28   

magura napisał/a:

Na komputerze: 12" wyświetlacz - ok. No i nie trzeba tak przewijać tekstu często bo "powierzchnia ekranowa się nie marnuje".

To akurat prawda.
Trzeba się przyzwyczaić, ale mnie jakoś trudno....
Wolałam poprzednią wersję.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-12-08, 23:56   

martas, nadal nie wiem w czym problem na telefonie. Najpierw pisałaś, że się "rozjeżdża", więc zapytałem co. Teraz, że problem z logowaniem (w sumie klika się raz i wtedy przeglądarki "zoomują" pole logowania by je ułatwić) ale nie wiem w czym problem z logowaniem bo ja go nie widzę w żadnej z przeglądarek więc staram się dopytać bo sytuacja u mnie się nie odtwarza.

Rozumiem, że "dochodzenie do logowania" to klikanie w "zaloguj". Wykonujesz to tylko raz i opcja jest zawsze dostępna z prawej strony (u mnie jest). Poza tym zawsze można hasło zapamiętać w przeglądarce bo wprowadzanie skomplikowanych kombinacji znaków jest istotnie problematyczne z klawiatury ekranowej (swype się tego nie załatwi ;-) ).

"Dochodzenie do postów" to pewno kwestia ekranu telefonu. Powiedzmy sobie szczerze, przeglądanie stron na czymś wielkości większej pudernicy nigdy nie było wygodne ;-) No, chyba, że mówimy o ekranie >6" i robi się to raczej dorywczo "z braku laku".

Poniżej zrzuty z trzech różnych. Wszystko wygląda na wyskalowane ok.







Jeśli rozmiar tekstu stanowi problem to zawsze można wyskalować ale to już indywidualne upodobania. Ja w jednej przeglądarce (Dolphin - ten ostatni zrzut) mam trochę większe bo tam zawsze otwieram strony z dużą ilością tekstu.

Staramy się to przetestować pod kątem różnych urządzeń ale wszystkich z pewnością nie pogodzimy, przy założeniu, że pewne wymagania techniczne/treściowe musimy spełnić.

Postęp wymusza powoli na nas wszystkich, czy tego chcemy czy nie, że "Jeśli chcesz by wszystko było jak dawniej, niektóre rzeczy będą musiały się zmienić." (Giuseppe Tomasi di Lampedusa, włoski pisarz ubiegłego wieku)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-12-09, 00:21   

Generalnie korzystanie z zakątka przez telefon było mało wygodne już wcześniej. Dlatego ździśka gdzieś pytała, czy można taką wersję gdzieś znaleźć ;-)
Chodzi o to, że trzeba się najeździć i przesuwać dużo więcej niż wcześniej.
Ale ja już nie narzekam. Korzystam w większości z lapka, z telefonu z doskoku.
Choć twierdzę, że nie jest to najwygodniejsze.
edit. Z logowaniem nie mam i nie miałam problemów ;-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-12-09, 07:02   Re: Szerokość forum

kabat napisał/a:
Ponieważ większość monitorów jest teraz produkowana w proporcjach 16:9, tak jak telewizory panoramiczne, czyli dość szerokie, postanowiliśmy poszerzyć nasze forum. Na moim laptopie wygląda to bardzo dobrze, napiszcie czy taka szerokość jest dla Was wygodniejsza, czy wygodniejsze było forum w poprzedniej, wąskiej formie.
I przy okazji mamy nowy, świąteczny baner. :-)

To po co Kabat się pyta o nasze opinie i pisze, że to dla naszej wygody zrobione?
Trzeba było walnąć komunikat, że forum poszerzone być musi, bo się odnośnik do downoteki nie mieści i po sprawie :roll: .

Logować dalej się muszę za każdym razem.

Baner ładny :tak:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-12-09, 08:30   

U mnie z komórki nie mogę nie zalogować.
Wyskakuje mi hasło "błąd" ;/
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-12-09, 16:03   

magura, to po jakiego ch.. sie pytacie?

Postep postepem, a wygoda wygoda. Wezsze bylo lepsze i tyle. Ma byc szersze, trudno. Przeciez to nie moje forum.

O jakich wymogach tresciowcyh piszesz? Chcieliscie poszerzyc, poszerzyliscie.
Tak na marginesie przyzwyczajona jestem do takiego "postepu", w rzadzie serwuja nam go co chwile w podobny sposb, tylko wczesniej jakas afere wymyslaja, zeby odwrocic uwage.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-12-09, 16:05   

:lol:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-09, 16:16   

Iga, spokojnie, to tylko forum i tylko kwestia techniki, a nie pole do wylewania osobistych frustracji, w tym na rząd.

Pytamy i przy okazji wyjaśniamy wątpliwości techniczne, Magura dość rzeczowo zapytał o rodzaj problemów, typ przeglądarki i wskazał, co i z jakim rezultatem było testowane. Jeśli mamy zrozumieć, co sprawia trudność, to potrzebne nam wyjaśnienie.

Jeśli zostało zadane pytanie to po to, by wyjaśniwszy motywy zastosowanej zmiany zebrać informacje (i oczywistym jest, ze będą pochodzić one głównie od niezadowolonych, tako rzecze proces wdrażania zmian) i żeby postarać się znaleźć optymalne rozwiązanie. Jeśli taka szerokść nie jest wygodna, chcemy wiedzieć dlaczego, to chyba jasne? Jak inaczej moglibyśmy poszukać innego rozwiązania, nie szukając wskazówek u użytkowników? Wiedząc, co utrudnia korzystanie z forum przy nowej szerokości możemy się zastanowić, jak usprawnić propozycję. Bez tego można kombinować i wymyślać w nieskończoność bez szansy na dostarczenie finalnego kompromisowego rozwiązania, które postara się pogodzić wymagania coraz nowocześniejszej techniki, coraz szerszej działalności Zakątka 21 i przywiązanych do starej wersji forumowiczów (w tym mnie).

Gdyby to było rozwiązanie ostateczne, zostałoby po prostu zakomunikowane.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2013-12-09, 18:53   

U mnie się nie mieści...
_________________
Ewci z zD
 
 
ewelin27 
złotousty
Ewelina mama Kuby(03.07.2004)


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 3650
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-12-09, 19:19   

Wiadomo nie na każdym urządzeniu będzie się dobrze oglądało nowy wygląd forum,ale to kwestia przyzwyczajenia a mi to nie przeszkadza :spoko:
Jeśli zaś chodzi po co pytali o nasze opinie to i dobrze bo świadczy to o tym,że nie mają nas w głębokim poważaniu i liczą się z naszym zdaniem,nawet jeśli takie zmiany są konieczne :] i musimy się z nimi zgodzić(dla nie których chcąc czy nie chcąc ;-) ) :]

Wygląd forum na święta super :spoko:
_________________
Kiedyś chciałam mieć wszystko a teraz nie mam nic.
Dookoła mnie śmiech i radość, a u mnie cisza i spokój.
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-12-10, 01:17   

Igo nc. Margola już odpowiedziała.

ewelin, owszem, można ale widząc entuzjazm i zrozumienie obawiam się, że to byłoby co najmniej jak trzęsienie ziemi gdyż wymagałoby de facto zmiany "silnika" czyli programu obsługującego forum, choć zyski mogłyby być ciekawe (choćby możliwość zaimplementowania obsługi tapatalk, której tutaj niestety nie możemy włączyć). Jendak dopóki nic nas do tego nie zmusza (poważne zagrożenie bezpieczeństwa, stabilności, czy błąd) to nie oczekiwałbym żadnych zmian w tą stronę, choć nie ukrywam, że temat pojawiał się już ładnych parę lat temu i wraca co jakiś czas w naszych rozmowach.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-12-10, 08:35   

Hmm, nie bardzo wiem, ile moje monitory maja cali, ale standardowe chyba. Ani w pracy, ani w domu okno forum mi się nie mieści na ekranie, jest za duże.

Dla mnie osobiście stara wersja wygodniejsza.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2013-12-10, 08:41   

U mnie się mieści, ale literki to mam malutkie :nie:
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2013-12-10, 14:03   

Ja mam od wczoraj nowego laptopa i forum jest wáskie :wow: :lol: Na starym bylo rozciagniete i niewygodne.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-12-10, 15:51   

Ja mam ciągle starego laptopa, więc dla mnie forum jest za szerokie - źle się czyta, a ja lubię czytać szybko :cool2: Jeśli są możliwe jakieś zmiany na węższe, jestem za :-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu