FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Protest ws. podwyższenia świadczeń i zmian w prawie dot. DN
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-24, 20:50   

Marzena, odpowiedziałaś sama sobie. Niestety.
I potwierdzasz tylko to co ja napisałam: ludziom się rozmawiać na te temat nie chce, a co mówić jechać gdzieś tam. Pewnie nawet większość odklikuje ten watek jako przeczytany, nawet tu nie zaglądając. Co innego wątek z fotkami, tam jest frekwencja ;-) .

Ja nie przyjadę, z różnych względów. Więc też się nie jestem lepsza :nie:
Choć niby dlaczego mam się z tym czuć źle, skoro okazuje się, że w samej Warszawie brak jest rodziców dzieci niepełnosprawnych? A może wszyscy mieszkający bliżej uważają, że te proponowane zmiany są w porządku i zgadzają się z ministerstwem?

Edycja
Doczytałam Twój dopisek. Co do tego hasła to był tylko przykład, ale wtedy bardzo on poruszył wielu rodziców. Jednak trzeba bardziej wyważać co się krzyczy, rolnictwo, górnictwo to nie to samo co dziecko. Choć może efekt był, bardziej zauważono ten protest, a o to chodzi, aby protest był skuteczny, musi być zauważony.
A co do podziału opiekunowie dzieci, opiekunowie dorosłych. To ja się nie do końca z takim podziałem zgadzam. Ja już się opiekuję osobą dorosłą, niepełnosprawną od urodzenia. Co prawda może to subtelna różnica. Ale w takim układzie prawnym jaki nam chce zafundować góra, będę już po przeciwnej stronie barykady ;-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
  
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2015-02-24, 20:53   

grażyna napisał/a:

Czy wspomniana Koalicja 21 będzie się zajmowała także takimi sprawami? Pisaniem petycji, listów otwartych, udziałem w konsultacjach nowych projektów dotyczących naszych niepełnosprawnych dzieciaków?

Ja mam nadzieję, że tak i z tego co zrozumiałam z ostatniej rozmowy z Moniką, to będą działali w takich kwestiach.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-24, 20:58   

Ania, koalicja się dopiero zawiązała. Wątpię, czy w tej sprawie zdążą wypracować jakieś wspólne zdanie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-02-24, 21:05   

Teraz prawie wszystkie Fundacje, Stowarzyszenia działają jak przedsiębiorstwa, (organizują odpłatne kursy, szkolenia, turnusy rehabilitacyjne) myślą w pierwszym rzędzie o sobie, o swoich zyskach, o zarabianiu kasy dla siebie a dobroczynność to dodatek przysłowiowa wisienka na tort, który sami zjedzą. A my dalej będziemy się zachwycać zapachem i lecąca śliną. Jak sami się nie zorganizuje to nam nikt nie pomoże. taka jest prawda i tak ja to widzę. Każdy jest kowalem swojego losu i zrobi jak mu sumienie podpowiada.

Wszyscy by chcieli by ktoś inny najlepiej wszystko za nich załatwił ale niestety tak się nie da, to są nasze dzieci, to my jesteśmy rodzicami i to my powinniśmy być najbardziej zainteresowani. Tak mi się wydaje. Wy możecie oczywiście myśleć inaczej macie takie prawo. Nikt nikogo na siłę nie zmusi do wzięcia udziału w Proteście, ja chciałam Was przekonać ale poległam.
Dziękuję za dyskusję.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
  
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5782
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2015-02-24, 21:08   

grażyna napisał/a:
Ania, koalicja się dopiero zawiązała. Wątpię, czy w tej sprawie zdążą wypracować jakieś wspólne zdanie.

Chodzi mi o to, ze będą się zajmować również takimi sprawami - w przyszłości. Tak zrozumiałam.
Ale może niech Monika coś napisze.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-02-24, 21:42   

I jeszcze nowość Zasiłek dla bezrobotnych rodziców dzieci niepełnosprawnych

Może kogoś ucieszy ten zasiłek.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-24, 21:50   

Koalicja będzie się zajmowała także tym tematem: jest przygotowywane stanowisko Koalicji 21 ws. zmian w świadczeniach.

Marzenia napisał/a:
Teraz prawie wszystkie Fundacje, Stowarzyszenia działają jak przedsiębiorstwa, (organizują odpłatne kursy, szkolenia, turnusy rehabilitacyjne) myślą w pierwszym rzędzie o sobie, o swoich zyskach, o zarabianiu kasy dla siebie a dobroczynność to dodatek przysłowiowa wisienka na tort, który sami zjedzą. A my dalej będziemy się zachwycać zapachem i lecąca śliną. Jak sami się nie zorganizuje to nam nikt nie pomoże. taka jest prawda i tak ja to widzę. Każdy jest kowalem swojego losu i zrobi jak mu sumienie podpowiada.


Marzenia przysłowiowo jakbyś dała mi w twarz :-( Bo ja np. widzę dookoła organizacje, których przedstawiciele poświęcają swój czas na działania wolontarystyczne w swoich organizacjach, nie mając z tego nic. Choćby dlatego, że pracują oprócz tego zawodowo.

Osobiście nie widzę nic złego w tym, że np. takie Stowarzyszenie na Tak zatrudnia mnóstwo osób, prowadzi ileś tam placówek, robi mnóstwo fantastycznych rzeczy w Poznaniu. To by się w życiu nie udało, gdyby każdy z pracowników pracował za darmo.
Z naszego zakątkowego podwórka - mamy mnóstwo pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować i co? Po prostu nie mamy mocy przerobowych, aby to zrobić. Bo każdy z nas goni w piętkę, aby zapewnić byt swoim rodzinom, a czas który ewentualnie gdzieś tam zostanie -poświęcamy na sprawy stowarzyszeniowe. Robiliśmy grant dot. Downoteki i prawie się nim zapchaliśmy, bo wymagał on tyle pracy, rozliczeń, przygotowania papierów. Teraz złożyliśmy do FIO o grant na portal - i fajnie jak go dostaniemy, bo portal wymaga zmiany (chocby pod kątem Koalicji 21 właśnie), a nikt nam nie zrobi go za darmo na dobrym poziomie. Ale już drżymy z Magdą i Grażką, jak to będzie jak jednak go dostaniemy i trzeba będzie się wywiązać z całego harmonogramu.

Problem, z którego to wszystka wynika, jest dużo głębszy, bo chodzi o brak dobrych rozwiązań dot. działalności dobroczynnej. 1% który w założeniach miał wspierać działalność organizacji, nie jest dla nich przeznaczony, jak sami wiecie. Nie oceniam tego, bo to z kolei wynika z m.in. wysokości świadczeń właśnie. I kółko się zamyka :-( M.in. dlatego Zakątkowe Stowarzyszenie nie stara się i nie ma statusu OPP świadomie. Bo w obecnym kształcie walka o 1% jest bez sensu. Mamy zabiegać o niego u kogo? U rodziców, którzy zbierają na własne dzieci - no przecież nie :dobani:

A obecność na proteście - jestem ciekawa, czy np. organizatorzy protestów wystąpili do organizacji w Polsce z prośbą o przybycie? Tak aby na protestach było jak najszersze spektrum środowiska? Skoro temat dot. bardzo różnych tak naprawdę środowisk niepełnosprawnych, powinni wznieść się ponad podziałami, a nie zaogniać i dzielić...
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-24, 21:59   

Ja się cieszę, że będzie stanowisko Koalicji 21 ws. zmian w świadczeniach.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-24, 22:00   

kabatka napisał/a:
... A obecność na proteście - jestem ciekawa, czy np. organizatorzy protestów wystąpili do organizacji w Polsce z prośbą o przybycie? Tak aby na protestach było jak najszersze spektrum środowiska? Skoro temat dot. bardzo różnych tak naprawdę środowisk niepełnosprawnych, powinni wznieść się ponad podziałami, a nie zaogniać i dzielić...

Te podziały :-( . Zgadzam się z Tobą Monika( z tym co napisałaś o działalności Stowarzyszenia też), no żesz, ile można się kłócić. I czytając fb, może nie za bardzo miarodajne żródło przyznaję, ale chyba docierające do największej liczby czytelników, można odnieść wrażenie, że oni bardziej walczą między sobą niż z "rządem".
Niby wszystkim chodzi o to samo, ale każdy by chciał być liderem i robić to po swojemu. Czy to właśnie o to chodzi?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5860
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2015-02-25, 07:20   

grażyna napisał/a:
(...)

Zresztą, co my tu piszemy o organizacji na protest, skoro ludziom się nawet pisać nie chce? Pewnie z połowa osób na Zakątku pobiera świadczenie. (...)


I jest też cała rzesza rodziców pracujących. Nie chcę wypowiadać się w ich imieniu, bo każdy wrócił do pracy z różnych pobudek. Ja na przykład bardzo świadomie zdecydowałam się na powrót do pracy. I z ulgą, że moje zespołowe dziecko jest na tyle sprawne, że przynajmniej na ten czas może być i mam nadzieję, że również w przyszłości będzie, zaopiekowane przez placówki oświatowe. Nie jestem stworzona do siedzenia w domu. :nie: I nigdy nie zamierzałam być terapeutką dla Julka, tylko zwyczajnie mamą. Która na ile może spędza aktywnie czas z dzieckiem, przy jednoczesnym czuwaniu nad tym, żeby właściwe osoby zajmowały się terapeutycznie Julkiem (dodam, że w ramach - akurat w tej chwili - dostępnej w całości subwencji oświatowej).
W tej sytuacji jestem tylko obserwatorem tego, co dzieje się wokół podwyższania świadczeń.
Rozumiem starania rodziców niepracujących. Rozumiem ich obawy. Z serca im kibicuję.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-02-25, 08:53   

Tej możliwości pracy to najczęściej zazdrościłam kiedyś innym rodzicom, teraz już może mniej, za stara jestem ;-) .

W tej chwili to już raczej można obserwować co się dzieje w sprawie obniżki, a nie podwyżki, świadczeń po 18 roku życia i o ograniczeniu do niego prawa(próg dochodowy)
Właśnie, zastanowiłam się teraz czy protestujący mają jakieś postulaty dotyczące rodziców pracujących, np dodatkowe dni opieki w trakcie przebywania z dzieckiem na turnusie, możliwości elastycznego czasu pracy? Bo na protestach wygląda to tak, jakby wszyscy rodzice chorych dzieci siedzieli na świadczeniach.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-25, 09:15   

grażyna napisał/a:
[...]
Właśnie, zastanowiłam się teraz czy protestujący mają jakieś postulaty dotyczące rodziców pracujących, np dodatkowe dni opieki w trakcie przebywania z dzieckiem na turnusie, możliwości elastycznego czasu pracy? Bo na protestach wygląda to tak, jakby wszyscy rodzice chorych dzieci siedzieli na świadczeniach.


Mi się wydaje, że nie ma takich postulatów.

I rzeczywiście - taki właśnie jest obraz - wszyscy rodzice dzieci niepełnosprawnych są na świadczeniach i obciążają biedne państwo....
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-02-25, 09:55   

kabatka napisał/a:
grażyna napisał/a:
[...]
Właśnie, zastanowiłam się teraz czy protestujący mają jakieś postulaty dotyczące rodziców pracujących, np dodatkowe dni opieki w trakcie przebywania z dzieckiem na turnusie, możliwości elastycznego czasu pracy? Bo na protestach wygląda to tak, jakby wszyscy rodzice chorych dzieci siedzieli na świadczeniach.


Mi się wydaje, że nie ma takich postulatów.

I rzeczywiście - taki właśnie jest obraz - wszyscy rodzice dzieci niepełnosprawnych są na świadczeniach i obciążają biedne państwo....


Ale pracująca matka dziecka niepełnosprawnego często odbierana jest jako "wyrodna" matka. Pani psycholog w przedszkolu Małgosi odwoływała się do mojego sumienia, że pracuję zamiast zajmować się swoim niepełnosprawnym dzieckiem (a opiekę chcę przerzucić na przedszkole) ;/
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-25, 13:13   

"W tej sytuacji jestem tylko obserwatorem tego, co dzieje się wokół podwyższania świadczeń.
Rozumiem starania rodziców niepracujących. Rozumiem ich obawy. Z serca im kibicuję."
Podpisuję się pod słowami Marty. Dodatkowo chciałam powiedzieć, że marzy mi się takie kompleksowe, systemowe podejście rządzących do naszych problemów. Wydaje mi się, że jeśli to kiedyś nastąpi to tylko jak będziemy mieś silną reprezentację. Dlatego cieszę się, że powstała Koalicja 21.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16896
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-25, 16:31   

Ja pewnie przyjdę,( chyba, że Maks zachoruje, to wtedy nie)
Byłam raz podczas dużego mrozu. Nie podobały mi się różne skandowane hasła, szczególnie przez przybyłą grupę , która nie była rodzicami dzieci niepełnosprawnych, ale przyszli pokrzyczeli i poszli. Takie wiece mają to do siebie, że każdy może się włączyć i niekoniecznie działać na korzyść protestujących.
Zeszłoroczny protest,okupacja sejmu, a co za tym idzie umęczenie dzieci - jak widać dało krótkotrwałe owoce. Przy najbliższej okazji ( zmianie premiera) od razu zmiana kierunku i to włącznie z przywróceniem progu dochodowego.
Nie dziwi mnie , że rodzice dzieci niepełnosprawnych są podzieleni. Ja też nie wyobrażam sobie - siebie i Maksa okupujących sejm. Koczowania tam tyle dni i nocy. Jestem bardziej za koalicją- silną grupa nacisku na rządzących, z którą trzeba się liczyć!
Potrzebna jest silna koalicja organizacji działających na rzecz niepełnosprawnych, które przez swoich przedstawicieli i zaangażowanych prawników , będzie domagać się aktu prawnego, Kompleksowego zabezpieczenia interesów tej grupy społecznej .,
,
Jesli nie ma aktu prawnego , to właśnie jest tak jak teraz, jeden premier dał, drugi zabiera!
Rządzący nawet się nie usprawiedliwiają tylko na rodziców zrzucają winę- mówiąc- rodzice postawili nas pod ścianą- więc nie czujemy się odpowiedzialni, za to co się wydarzyło...itp,
Zaczyna się też majsterkowanie wokół edukacji specjalnej> Czarno to wszystko widzę....
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu