FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Protest ws. podwyższenia świadczeń i zmian w prawie dot. DN
Autor Wiadomość
Hipo 
cichosza


Wiek: 59
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 21
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-02-25, 19:59   

kabatka napisał/a:
Koalicja będzie się zajmowała także tym tematem: jest przygotowywane stanowisko Koalicji 21 ws. zmian w świadczeniach.

Marzenia napisał/a:
Teraz prawie wszystkie Fundacje, Stowarzyszenia działają jak przedsiębiorstwa, (organizują odpłatne kursy, szkolenia, turnusy rehabilitacyjne) myślą w pierwszym rzędzie o sobie, o swoich zyskach, o zarabianiu kasy dla siebie a dobroczynność to dodatek przysłowiowa wisienka na tort, który sami zjedzą. A my dalej będziemy się zachwycać zapachem i lecąca śliną. Jak sami się nie zorganizuje to nam nikt nie pomoże. taka jest prawda i tak ja to widzę. Każdy jest kowalem swojego losu i zrobi jak mu sumienie podpowiada.


Marzenia przysłowiowo jakbyś dała mi w twarz :-( Bo ja np. widzę dookoła organizacje, których przedstawiciele poświęcają swój czas na działania wolontarystyczne w swoich organizacjach, nie mając z tego nic. Choćby dlatego, że pracują oprócz tego zawodowo.

Osobiście nie widzę nic złego w tym, że np. takie Stowarzyszenie na Tak zatrudnia mnóstwo osób, prowadzi ileś tam placówek, robi mnóstwo fantastycznych rzeczy w Poznaniu. To by się w życiu nie udało, gdyby każdy z pracowników pracował za darmo.
Z naszego zakątkowego podwórka - mamy mnóstwo pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować i co? Po prostu nie mamy mocy przerobowych, aby to zrobić. Bo każdy z nas goni w piętkę, aby zapewnić byt swoim rodzinom, a czas który ewentualnie gdzieś tam zostanie -poświęcamy na sprawy stowarzyszeniowe. Robiliśmy grant dot. Downoteki i prawie się nim zapchaliśmy, bo wymagał on tyle pracy, rozliczeń, przygotowania papierów. Teraz złożyliśmy do FIO o grant na portal - i fajnie jak go dostaniemy, bo portal wymaga zmiany (chocby pod kątem Koalicji 21 właśnie), a nikt nam nie zrobi go za darmo na dobrym poziomie. Ale już drżymy z Magdą i Grażką, jak to będzie jak jednak go dostaniemy i trzeba będzie się wywiązać z całego harmonogramu.

Problem, z którego to wszystka wynika, jest dużo głębszy, bo chodzi o brak dobrych rozwiązań dot. działalności dobroczynnej. 1% który w założeniach miał wspierać działalność organizacji, nie jest dla nich przeznaczony, jak sami wiecie. Nie oceniam tego, bo to z kolei wynika z m.in. wysokości świadczeń właśnie. I kółko się zamyka :-( M.in. dlatego Zakątkowe Stowarzyszenie nie stara się i nie ma statusu OPP świadomie. Bo w obecnym kształcie walka o 1% jest bez sensu. Mamy zabiegać o niego u kogo? U rodziców, którzy zbierają na własne dzieci - no przecież nie :dobani:

A obecność na proteście - jestem ciekawa, czy np. organizatorzy protestów wystąpili do organizacji w Polsce z prośbą o przybycie? Tak aby na protestach było jak najszersze spektrum środowiska? Skoro temat dot. bardzo różnych tak naprawdę środowisk niepełnosprawnych, powinni wznieść się ponad podziałami, a nie zaogniać i dzielić...



>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Dobrze to ujełaś.
Pozdrawiam Hipo
_________________
HIPO-Siedlce
tata Kuby zD (08.05.2003)
 
 
zdziśka 
nawijacz
Bo Maciek, to po prostu Maciek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 740
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-25, 23:31   

Co do szokowania... przez prawie 9 lat byłam na świadczeniu pielęgnacyjnym na Arka, po jego śmierci zarejestrowałam się w PUP ale okazało się że zostałam bez środków do życia, bo po świadczeniu nie należy się zasiłek dla bezrobotnych, co miałam zrobić... poszłam do biura pani poseł Anity Błochowiak i zapytałam: Co mam zrobić? Zostałam bez dziecka, pracy, pieniędzy za to z reklamówką leków? Poprosiłam panią poseł o to, żeby zajęła się sprawą prawa do zasiłku dla bezrobotnych po świadczeniu pielęgnacyjnym. Obiecała, że się tym zajmie, ale skończyło się na tym, że PUP dostał prikaz pilnego znalezienia roboty dla mnie. Wywiązali się...
_________________
ZDZIŚKA i :) Żaneta Anna- 20.07.'91r, Arkadiusz Michał- 14.12.'92r- 08.05.'07r, Maciej Arkadiusz- 01.06.'10r, Oskar Michał- 04.05.'12r i Victoria Gabriela-06.11.'13

Bo Maciek... jest jak lodołamacz, mimo trudności na kursie życia prze do przodu, wolniej niż inni, ale do przodu
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-03, 10:18   

Ze strony Pani Iwony Hartwich:

POSTULATY RODZICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI
(porządek chronologiczny nie ma znaczenia)

1. Dostęp do lekarzy specjalistów z niepełnosprawnym dzieckiem poza kolejnością.

2. Zabezpieczenie rodzica rezygnującego z zatrudnienia w celu sprawowania opieki nad własnym niepełnosprawnym dzieckiem bez względu na jego wiek:

a. Po 20 latach pobierania świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, którego niepełnosprawność powstała przed 18 r.ż. albo 25 r.ż. w czasie nauki w szkole - świadczenie pielęgnacyjne przysługiwać będzie rodzicowi dożywotnio = uzawodowienie.

b. Opieka nad głęboko niepełnosprawnym dzieckiem od urodzenia ma być traktowana jak praca w szczególnych warunkach.
Rodzic, który pobiera świadczenie od 1 maja 2004 r. czyli od dnia wejścia w życie ustawy miałby prawo do dożywotniego świadczenia dopiero w roku 2024.

c. W przypadku zaprzestania sprawowania opieki na skutek zdarzeń losowych, przed upływem 20 lat pobierania świadczenia pielęgnacyjnego, poprzez zapewnienie opiekunowi instrumentów ułatwiających powrót na rynek pracy (zasiłek dla bezrobotnych, szkolenia, itp).

3. Uzyskanie zasiłku opiekuńczego z tytułu opieki nad dzieckiem chorym.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad niepełnosprawnym dzieckiem w stopniu znacznym bez względu na jego wiek. Zasiłek przysługuje rodzicom pracującym podlegającym ubezpieczeniu chorobowemu.

4. Szczególna pomoc Państwa w przypadku kiedy w rodzinie jest więcej niż jedno niepełnosprawne dziecko.

5. Dostęp do świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych na wsi.

6. Dodatek wyrównawczy do kwoty 1200 zł w 2015 a najniższej krajowej w 2017 r. dla rodziców, którzy łączyli pracę zawodową z opieką nad dzieckiem specjalnej troski i skorzystali z wcześniejszej emerytury lub nabyli uprawnienia do renty.

7. Uproszczona do minimum likwidacja barier architektonicznych, komunikacyjnych - bez wkładu własnego.
Pracownik socjalny - urzędnik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na wniosek rodzica lub opiekuna osoby niepełnosprawnej sprawdza potrzeby niepełnosprawnego dziecka w miejscu zamieszkania i w porozumieniu z gminą realizuje dane zadanie tak, aby pomóc rodzinie .
 
8. Uproszczone do minimum pozyskiwanie sprzętów ortopedycznych i komunikacyjnych oraz zwiększenie kwoty dofinansowania na turnusy rehabilitacyjne (dziecko + opiekun).

9. Podwyższenia kwoty renty socjalnej z 84% do 100% renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji

10.Zmiany w ustawie o ubezwłasnowolnieniu z 17 listopada 1967 roku!!!.

11.Przeniesienie zasiłku pielęgnacyjnego z powrotem do ZUS albo coroczna waloryzacja kwoty w ustawie o świadczeniach rodzinnych.

12. W Ustawie o świadczeniach rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnym:

a. Znaczne podwyższenie kryteriów dochodowych do zasiłków rodzinnych, ponieważ aż 80% świadczeniobiorców z niepełnosprawnym dzieckiem nie otrzymuje dodatku z tytułu kształcenia i rehabilitacji.

b. Zasiłek rodzinny bez względu na wiek niepełnosprawnego dziecka tak jak było przed wejściem w życie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

c. Podwyższenie zamrożonego od 2008 r. kryterium dochodowego do uzyskania świadczeń alimentacyjnych.

13. Subwencja-edukacja. Środki finansowe "idą za niepełnosprawnym dzieckiem" nie do gminy a bezpośrednio do szkoły.

14. Darmowe leki podtrzymujące życie i środki pomocnicze zapewniające pielęgnację dziecka niepełnosprawnego za tzw. "złotówkę".

15. Bezpłatne przejazdy z dzieckiem celem realizacji obowiązku szkolnego, leczenia i diagnozowania w specjalistycznych klinikach i szpitalach - nie we wszystkich gminach niepełnosprawni mają te uprawnienia

_____________________

pkt 13 zdaje się, ze właśnie zrealizowany? - wczoraj jakieś informacje na temat subwencji czytałam.

A zapytać chciałam o postulaty rodziców pracujących, a mających dzieci niepełnosprawne. Bo z powyższego wynika, że tutaj szeroko punkty nazwane są "postulaty rodziców dzieci niepełnosprawnych", czyli wszystkich, ale przecież wśród nich także są pracujący.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2015-03-03, 12:41   

Mnie by interesowało przyznanie dnia wolnego PŁATNEGO kiedy muszę z młodym po lekarzach na kontrole jeździć. I płatne zwolnienie na wyjazd na turnus - bez kombinowania ze zwolnieniami lekarskimi. Chociaż raz w roku.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2015-03-04, 23:33   

No właśnie. Nie ma nic rodzicach pracujących.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Grutom 
mruczek


Wiek: 58
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-05, 11:47   W postulatach nie wspomina się

o rodzicach dzieci którzy są emerytami lub rencistami a których świadczenia są niższe niż wysokość zasiłku pielęgnacyjnego. Więc powinno się postulować także o możliwość zamiany świadczeń na te które są dla rodziny korzystniejsze . Sam jestem w sytuacji że moja renta z tytułu niezdolności do pracy wynosi 587 zł i z tego tytułu nie mogę pobierać świadczenia pielęgnacyjnego na syna którym się opiekuję. Rzecznik Praw Obywatelskich podziela moje zdanie Sany listów poniżej. Ale to nie zmienia mojej sytuacji.
Scan1

Scan2

Scan3

Scan4


Jak łatwo zauważyć ostatnie pismo z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich jest z Lipca 2014 roku i od tego czasu cisza, a M.P.I.P.S. nie odpowiedziało na ani jedno moje pismo.
_________________
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa Niech już lepiej pozostanie tam gdzie jest........
Tomek tata Natalii(2008) oraz Tymoteusza z Z.D. (2013)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-03-14, 11:30   

Jest już nowy projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych dotyczy świadczenia pielęgnacyjnego . Czytajcie!
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2015-03-14, 13:33   

Dochód 1000 zł na osobę ....
_________________
Ewci z zD
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2015-03-14, 14:40   

Mama Ewy napisał/a:
Dochód 1000 zł na osobę ....


Tam ma być 1000 zl na rękę ? czyli przy 4 osobowej rodzinie 4 tysiące czy jeszcze tam gdzieś jest jakiś haczyk?
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-03-23, 14:57   

19 marca br. byliśmy rodzinnie na Proteście w Warszawie ja, mąż i Ania.
Ogromnie się moje serce ucieszyło, bo spotkałam na proteście naszą zakątkową Iwonkę Iwona K., która była z Fundacją na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie z Konina. Dojazd rodziców dzieci niepełnosprawnych zorganizowało w/w Stowarzyszenie i nie potrzebowali do tego jakiegoś specjalnego zaproszenia, wystarczyła im do zorganizowania się informacja o Proteście.

Już dziś pragnę poinformować naszych zakątkowych rodziców, iż 5 maja 2015 r. w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim w Międzynarodowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczynamy kolejny Protest Rodziców Niepełnosprawnych, Niesamodzielnych Dzieci !!!

Organizatorami Protestu jesteśmy my wszyscy zainteresowani problemami rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Jeśli ktoś z Was ma odwagę przyłączyć się do nas i wspólnie, razem zawalczyć o prawa swojego dziecka i jego przyszły los oraz chciałby pojechać na protest do Warszawy to serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do udziału WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ WSZYSTKICH POPIERAJĄCYCH nasze starania o godne życie dla Niepełnosprawnych Osób w Polsce, dla najbardziej poszkodowanej grupy społecznej .

ZAPROTESTUJEMY RAZEM PRZECIW !!!

1.USTAWIE ,która ma obniżyć świadczenia pielęgnacyjne, wywalczone podczas 17- dniowego protestu w Sejmie RP w 2014r.

2. ODEBRANYM przez rząd osobom niepełnosprawnym z programu ''Aktywny Samorząd" wózków elektrycznych, urządzeń brajlowskich - są to np. maszyna do pisania czy linijki brajlowskie.

3.GŁODOWYM świadczeniom w Polsce dla Osób Niepełnosprawnych
-od 9 lat zasiłek pielęgnacyjny dla osoby niepełnosprawnej to 153zł
-renta socjalna to jedynie 643,02 zł tj.84% najniższej renty z ZUS.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-03-23, 21:53   

19 marca 2015 r. grupa rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci z Nowego Sącza, Zabrzeży, Szczawy, Szczawnicy, Nowego Targu, Krakowa i Bielska - Białej uczestniczyła w kolejnym, ogólnopolskim proteście przed Sejmem RP w Warszawie.
Wyjazd tych wszystkich osób, z jakże odległych miejsc zorganizowała pani Celina Kozyra, matka niepełnosprawnego syna z Zarzecza.

Polecam do przeczytania cały artykuł Pana Jakuba Owsianki Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci na proteście 19 marca 2015 r. w Warszawie
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Grutom 
mruczek


Wiek: 58
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-17, 12:18   Temat stary ale wydaje się być ciągle aktualny

Robiąc porządki po zmarłym w grudniu ubiegłego roku tacie natknąłem się na artykuł w gazecie który mnie zaciekawił i temat wydaje się być ciągle aktualny. Dlatego wrzuciłem co na scaner i zamieszczam:

Proszę zwrócić uwagę na datę gazety!!! Od ilu lat te sprawy są ciągle niezałatwione.
Pozdrawiam wszystkich rodziców i ich pociechy. Miłego dnia.
_________________
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa Niech już lepiej pozostanie tam gdzie jest........
Tomek tata Natalii(2008) oraz Tymoteusza z Z.D. (2013)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-18, 13:38   

W rzeczy samej - w 1999 roku w ogóle mi na myśl nie przyszło, że ludzie mają takie problemy :nie:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-30, 09:52   

Czy słyszeliście gdzieś, że strona rządowa odstąpiła od procedowania projektu ustawy o świadczeniach, ponieważ wpłynęło bardzo dużo zmian i uwag krytycznych?
Nie mówię o stronie Koalicji 21 na FB, bo tam sama wrzuciłam tę informację :-) Znalazłam ją na stronie Jednego Frontu i szukam, czy gdzieś jeszcze znajdzie ona potwierdzenie.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-04-30, 16:20   

Monika, ja niestety nic takiego nie słyszałam :nie:

Informacje, że Rząd się wycofał ze zmian są nieprawdziwe, nikt o tym nie słyszał, nie było ogólnej informacji np. w telewizji, prasie, nikt też z ministerstwa nie potwierdza tych wiadomości!!! Zbliżają się wybory i wielu polityków stara się zachęcić do siebie wyborców i obiecują im złote góry…wszyscy protestują, nauczyciele, pielęgniarki,…a Pani Seredyn się nas po prostu boi, że na 5 dni przed wyborami będą protestować rodzice dzieci niepełnosprawnych, niesamodzielnych i mówi wszystko co, by wyborcy chcieli usłyszeć…słowo mówione to nie pisane!!! Wprowadza zamęt a może ktoś uwierzy i nie przyjdzie, nie przyjedzie i dzięki temu będzie mniej protestujących. Jak sami sobie nie pomożemy, nie zadbamy o nasze prawa to nikt nam nie pomoże taka jest prawda :(

Nie ma pieniędzy i rząd szuka komu może zabrać!

Zapraszam wszystkich, dla których godne życie rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi leży na sercu na protest rodziców dzieci niepełnosprawnych, niesamodzielnych 5 maja do Warszawy.
Ja oczywiście się wybieram, uważam że to moje prawo i obowiązek względem mojej rodziny. Nie chcę zarzucać sobie, że nic nie robiłam a że mogłam … teraz jest nam trudno żyć, leczyć i rehabilitować dwójkę dzieci niepełnosprawnych dzieci a co będzie jak zmienią zasady i wprowadzą nowe….świadczenie pielęgnacyjne od dochodu, likwidacja 1%,...
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu