FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Protest ws. podwyższenia świadczeń i zmian w prawie dot. DN
Autor Wiadomość
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2015-04-30, 16:25   

Ja wczoraj w telewizji coś kątem ucha słyszałam jak ktoś z rządu rozmawiał na ten temat z dziennikarzem i tłumaczył, że proponowane zmiany są podyktowane wyrokiem TK. Dziwny sposób rozumowania, logiki brak. Ale ciągle mam nadzieję, że może się wycofają.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-04-30, 17:58   

I jeszcze informacja z osi Fb Rafała Bakalarczyka, który wczoraj brał udział w programie TVP na żywo i rozmawiał z dyrektorem Podgórskim o tej ustawie, tu cytat: "Małgorzata... Panie Rafale mam pytanie to jest ustawa w końcu procedowana czy nie jest ???

Rafał Bakalarczyk Pani Małgorzato, teraz trwa faza analizy wszystkich opinii jakie zostały złożone w ramach oficjalnych konsultacji społecznych. Ale z tego co powiedział mi Dyrektor Podgórski, gdy wyszliśmy ze studia, jak i pośrednio z tego co mówił podczas audycji wynika, że MPiPS nadal skłania się do dalszego procedowania projektu, tyle, że na razie trwa faza analiz tych licznych pism, które napłynęły do resortu."

A tu link do wczorajszego programu na żywo Twoja sprawa
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-01, 18:17   

"Wojtek Bernard Kalinowski jestem przekonany, iż nie mamy co marzyć aby świadczenie było bez kryterium dochodowego. Myślę, że urzędnicy zastanawiają się także nad skalowaniem i uciążliwością sprawowania opieki co może wydawać się nawet przy rozsądnym rozwiązaniu sprawiedliwe."

Kryterium dochodowe w 2009 roku zostało zniesione do Świadczenia Pielęgnacyjnego
DZIĘKI OGROMNEJ DETERMINACJI RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH!

Świadczenie pielęgnacyjne. Potrzebna reforma a nie proteza.

Skandaliczna wypowiedź Minister Seredyn

"Elżbieta Seredyn Nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych jest wynikiem dwóch wyroków Trybunału Konstytucyjnego (TK) z 2014 r. (sygn. akt. K 38/13 i SK 7/11). Wracamy w niej do jednego świadczenia pielęgnacyjnego adresowanego do wszystkich opiekunów, na których ciąży obowiązek alimentacyjny względem niepełnosprawnego krewnego. Uzależniamy je od spełnienia kryterium dochodowego, które będzie wynosić 1 tys. zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Chciałabym przypomnieć, że świadczenie pielęgnacyjne od momentu wprowadzenia w 2004 r. aż do 2010 r. było związane z kryterium dochodowym, przy czym przysługiwało wtedy tylko rodzicom niepełnosprawnych dzieci. TK jednoznacznie wskazał, że istotnym kryterium przyznawania świadczeń powinna być w każdym przypadku ocena faktycznej sytuacji finansowej ich potencjalnych beneficjentów. Stąd wynika powrót tego do kryterium. Jego wprowadzenie nie jest więc przejawem swobody ustawodawcy, lecz realizacją zobowiązania nałożonego przez trybunał. Z badania przeprowadzonego na zlecenie MPiPS w 2015 r. przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych wynika, że dla rodzin z dwojgiem dorosłych i dwojgiem dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym, minimalny dochód na jedną osobę, potrzebny do „normalnej” egzystencji wynosi 750,98 zł (z uwzględnieniem danych GUS). Nasza propozycja, tj. kryterium dochodowe na poziomie 1 tys. zł miesięcznie na osobę w rodzinie, jest zatem i tak o 33 proc. wyższa. Chcielibyśmy dać jeszcze więcej, ale sytuacja budżetu państwa na to aktualnie nie pozwala. Jego możliwości finansowe musimy przede wszystkim brać pod uwagę."
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-02, 00:44   

Marzenia napisał/a:
Z badania przeprowadzonego na zlecenie MPiPS w 2015 r. przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych wynika, że dla rodzin z dwojgiem dorosłych i dwojgiem dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym, minimalny dochód na jedną osobę, potrzebny do „normalnej” egzystencji wynosi 750,98 zł (z uwzględnieniem danych GUS).


Co Wy na to? Czy ta kwota rzeczywiście Wam wystarcza? Bo ja to chyba jakaś rozrzutna jestem, sam czynsz za mieszkanie przewyższa u mnie tą kwotę.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-05-02, 07:46   

Wystarcza, żeby akurat nie zdechnąć z głodu :] . I żeby codziennie zasypiać i budzić się z myślą jak pokryć debet z konta kasą z karty kredytowej i odwrotnie. Wiem, bo coś koło tego mam :]
Ale o "normlanym" życiu to można zapomnieć.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-02, 22:11   

5 MAJA W WARSZAWIE w MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
ROZPOCZNIEMY PROTEST !!---- PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM - później KPRM - SEJM

Zapraszamy na Protest wszystkich rodziców, opiekunów dzieci niepełnosprawnych, a także wszystkich popierających nasze działania i walkę o godny byt rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

Rodzice Niepełnosprawnych Dzieci Osoby Niepełnosprawne oraz wszyscy popierający nasze starania o godne życie dla Niepełnosprawnych Osób w Polsce, najbardziej poszkodowanej grupy społecznej .

Wspólnie w Warszawie ZAPROTESTUJEMY PRZECIW !!!

1.USTAWIE ,która ma obniżyć świadczenia pielęgnacyjne, wywalczone podczas 17- dniowego protestu w Sejmie RP w 2014r.

2. ODEBRANYM przez rząd osobom niepełnosprawnym z programu ''Aktywny Samorząd" wózków elektrycznych, urządzeń brajlowskich - są to np. maszyna do pisania czy linijki brajlowskie.

3.GŁODOWYM świadczeniom w Polsce dla Osób Niepełnosprawnych
-od 9 lat zasiłek pielęgnacyjny dla osoby niepełnosprawnej to 153zł
-renta socjalna to jedynie 643,02 zł tj.84% najniższej renty z ZUS
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-08, 06:13   

Byłam na Proteście 5 maja 2015 r. w Warszawie







_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2015-05-08, 07:53   

Aniu, podziwiam,a jednak zmobilizowałaś się!
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-08, 16:51   

Ja też podziwiam Marzenię mamę Ani ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2015-05-08, 19:29   

Marzenia, sorki :roll:
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-09, 19:43   

Iwonko nic nie szkodzi często mówimy do siebie albo o sobie mama Wojtka, mama Ani, mama Maksa, rozpoznajemy sie po naszych dzieciach, najważniejsze, że wiemy o kogo chodzi :tak:

PS
Wszyscy na zdjęciu są uczestnikami Protestu. Na 3 zdjęciu jestem z 38 letnia Madzią z zD która przyjechała na Protest z 81 letnia mama z Chełmży. Cieszę się, że je poznałam!

Na zamieszczonych zdjęciach wszyscy są uczestnikami protestu w Warszawie 5 maja 2015 r. Za mną stoi Ojciec z dorosłym niepełnosprawnym Synem, i nic tu do rozbawienia nie ma!!!
Nie wiem jaka to niepełnosprawność, nie znam ich ale być może (tak podejrzewam) to autyzm, niepełnosprawność intelektualna,…syn nie zachowywał się jak zdrowa osoba, krzyczał, skakał, zwracał uwagę innych swoim zachowaniem.

Nie oceniajmy nikogo po wyglądzie! Żeby kogoś można było ocenić trzeba go osobiście znać.


Ja, Madzia i Agnieszka



Z Mamą Madzi lat 81 :spoko:

Piotrek
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-15, 16:51   

"Aby odnieść sukces, Twoje pragnienie sukcesu powinno być większe niż Twój strach przed porażką." Bill Cosby

Informuję i zapraszam wszystkich na kolejny już Protest rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych z całej Polski, który odbędzie się 22 maja 2015 r. o godz. 11.00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Nas niestety tym razem nie będzie na Proteście.
Będziemy 20 maja w Warszawie z Piotrem na wizycie w Poradni Transplantacyjnej, nie damy rady fizycznie, finansowo ponownie przyjechać 22 maja do Warszawy. Mam nadzieje, że ktoś z Was nas zastąpi.

Pamiętajmy, że nasze problemy to nasza wspólna sprawa.
Zróbmy to co możemy. Działajmy wspólnie. Gadanie, narzekanie nam nie pomoże.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2015-05-15, 20:31   

Więcej bieżących informacji dla zainteresowanych w grupie na fb Rodzice dzieci niepełnosprawnych-bierzmy sprawy w swoje ręce
Dowiedziałam się, że w/w protest odbędzie się jak będą chętni.
Obecnie trwa okres zgłaszania swojego udziału w proteście i wszystko zależy od ilości chętnych.
Wszyscy jesteśmy zmęczeni, zmordowani, zdołowani, ...
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-04-25, 22:22   

Rodzice niepełnosprawnych osób i ich podopieczni przyjechali dzisiaj 25 kwietnia 2018 r. pod Sejm, okazać solidarność z osobami protestującymi w naszym imieniu, na korytarzach sejmowych od 18 kwietnia.

Iwona Hartwich prosi o wsparcie: "Rodzice Niepełnosprawnych Dzieci musicie w Piątek 27 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 wrócić ze zdwojoną siłą. Nie ma pieniędzy dla naszych niepełnosprawnych dzieci"

Więcej na grupie Fb Popieramy Protest Rodziców Osób Niepelnosprawnych
- art. 69 Konstytucji RP: "Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, zgodnie z ustawą, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej."
art. 67 ust. 1 Konstytucji RP: "Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa."
- art. 68 ust. 3 Konstytucji RP: "Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku."
- art. 2 Konstytucji RP: "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

Nie trzeba zmieniać Konstytucji. Wystarczy ją stosować. Rząd i Parlament mają wszystkie instrumenty w ręku.

"Wystarczy odrobina empatii, żeby zrozumieć, że bycie Kochającym Rodzicem "niedoskonałego" Dziecka to heroizm i "nienaruszalna świętość", którą musimy wspólnie chronić, wspierać, otaczać czułym zrozumieniem. To, o co proszą dla swoich Dzieci jest SKANDALICZNIE NISKĄ JAŁMUŻNĄ, a jakiekolwiek hejtowanie i niezrozumienie tego protestu uważam za WYNATURZENIE!" Eliza Małgorzata Myk

Niepełnosprawne dzieci zasługują na godne życie, leczenie, rehabilitację i bezpieczeństwo w każdym Polskim domu
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
mm 
trajkotek


Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 1656
Wysłany: 2018-04-26, 21:57   

W pełni zgadzam się z dzielnymi i odważnymi matkami protestującymi w sejmie. Dziwi mnie brak zainteresowania protestem osób, którzy zostali powołani do zajmowania się tymi problemami. Nie mogę pojąć braku empatii ze strony znanej matki księdza. Jak się czuje jej sumienie? gdzie podziewa się pierwsza dama, odznaczona medalem Św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.
_________________
mama aniołka Piotrusia
(ur.9.12.2007r - 1.02.2009r), Agatki (ur.20.05.2003r.) i Marietty (ur.14.03.1991r)
"Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu