FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze dzieci i testy
Autor Wiadomość
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-15, 06:47   

Do przedszkola to moje dziecko nie miało żadnych testów .Czwartego kwietnia mamy CZD testy u pani psycholog. Jest to starsza pani która tak działa na moje dziecko że robi wszystko co tylko jest polecone. Ostatnie mieliśmy w czerwcu więc minęło szmat czasu. Zobaczymy jak będzie teraz. Te testy są tylko dla mnie żebym wiedziała w czym mamy braki.
 
 
Jołaśka 
mruczek

Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 97
Wysłany: 2007-03-15, 07:06   

A my idziemy w kwietniu, żeby dostać papierek na odroczenie od szkoły.. ciekawe co "wyjdzie" :roll:
_________________
Kasia zD 30.06.2000r. i Ola 06.02.2002r.
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-03-15, 13:30   

My z Hanią wczoraj byłyśmy na teście. Z panią psycholog widzimy się co 2 tygodnie. Hanka wszystkiego nie da rady zaprezentować bo ma co innego do zrobienia jak jesteśmy na wizycie. na pytania co Hania umie odpowiadam zawsze uczciwie. Wczoraj pani określiła Hani poziom: powaliła mnie. Nie zmuszała Hanki do pokazywania części ciała. Powiedziała ,że wierzy mi na słowo. Przecież nie wymyślamy sobie tego co nasze dzieci umieją. Hania zdałą test na piątkę! Jestem z niej dumna i to mobilizuje mnie do dalszej z nią pracy. A pracujemy dużo. Pani doktor mile zaskoczona. My zadowolone. Hania wg opinii mówi proste słowa, rozumie podstawowe polecenia, super pod względem manipulacyjnym.
Badanie trwało 45 minut. Nie rozumiem jak lekarze mogą oceniać dziecko " po wyglądzie". Ja mam o tyle dobrze , że Hanka czuje sie wszędzie dobrze i potrafi się skoncentrować.
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-03-15, 17:08   

Też na podstawie swoich doświadczeń mam sceptyczne podejście do testów.
Zawsze mnie dziwi, kiedy psycholog potrafi na podstawie 1-2 godzin (czasami krócej) przebywania z dzieckiem określić rozwój wg testu, kiedy wiadomo, że każde dziecko raz ma gorszy, raz lepszy dzień. To, że w danej chwili nie chce wykonać jakiegoś polecenie to nie znaczy, że czegoś nie potrafi..
Żeby rzetelnie ocenić rozwój dziecka, to trzeba moim zdaniem przebywać z nim często, długo i w różnych sytuacjach.
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-03-18, 14:16   

my do tej pory mielismy wykonywany tylko 1 test metoą monachijaską - jak dawid miał 11,5 miesięcy i wypadł na 10.5 miesiąca ogólnie rzecz biorąc niektóre rzeczy robił na 11 niektóre na 10 a niektóre nawet na 9 (raczkowanie) teraz nie byliśmy już 4 miesiące i zastanawiam się czy jest sens jechać... wiem że dawid jest opóźiony a pytanie o ile nie ma dla mnie wiekszego znaczenia! wg mnie jest bliski "normalności" najważniejszę że realizuję z nim program i widze postępy, fakt podstawowy jest taki że dawid ma problem ze skupieniem uwagi na dłużej niż parę minut i wspónie uczymy się cierpliwości.... jeśli chodzi o dużą motorykę nie jest źle potrafi wszystko oprócz samodzilnego chodzenia ;-) mała motoryka też dobrze u nas wypada tylko ta uwaga mnie czasem dobija - uczymy się nakadac kółka dawid 2 razy spróbuje i już ma to gdzieś... próbujemy układać wierzę z klocków to jmu wtedy w głowie jej rozwalanie a nie układanie i tak w koło macieja ;-) prędzej czy później się nauczy!!!
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-03-18, 21:09   

No właśnie z tymi testami jest jakoś dziwnie.
Pani psycholog w OWI dała Biance taki sorter do wkładania klocków.
I nie wszystko, prawie nic nie wpasowała do otworu.
Pani była niezadowolona i kazała mi taki kupić i ćwiczyć.
Mówię jej że już mam od dawna ale nie dawałam bo 2,5 letnia zdrowa córka mojej koleżanki nie potrafiła tam nic dopasować więc uznałam , że Bianka tym bardziej i odstawiłam.
Pani nic nie powiedziała.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-03-22, 12:47   

Mija, ja też niedawno podsunęłam Michasiowi taką zabawkę i też prawie nic się nie udało wrzucić. To faktycznie jeszcze za wcześnie.
Czasami jak słucham różnych terapeutów co dziecko powinno robić w wieku Michasia to aż włos się jeży na głowie. Mam starszego zdrowego synka i on też w tym wieku wielu rzeczy nie potrafił.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2007-03-22, 16:41   

Nie zapomnę nigdy rozmowy dwóch matek, czekających na konsultację logopedy (ja byłam trzecią). Jedna tłumaczyła drugiej, jak pracuje z córką (5 lat z zD) - jak córka rozpoznaje litery, cyfry, dźwięki... i wieloboki :wow: Ta druga była przerażona (miała synka 5-letniego z opóźnieniem umysłowym) tym, że za słabo pracuje z dzieckiem, bo on nie rozpoznaje i nie nazywa tych... wieloboków :roll: Każde dziecko (także "zdrowe") rozwija się poza schematami, my tylko je w tym wspomagamy - nie wymuszamy. Nie porównujmy z innymi dziećmi.
Poza tym od czasu tej rozmowy na czyjeś słowa (zarzuty?), że Ania nie potrafi... nie umie... odpowiadałam, że ma czas, że "to nie tragedia jak nie zna się wieloboków".
Test nie jest naturalnym sposobem sprawdzenia umiejętności, on tylko w przybliżeniu ukazuje, co dziecko wie czy potrafi (w danym momencie i w określonych warunkach).

To tak jak z moim młodszym synem na bilansie 2-latka: lekarka bada go, coś tam pyta, a on nic, ani słowa. Więc zapytała mnie, czy on w ogóle mówi i nie uwierzyła, gdy odpowiedziałam twierdząco. Wyszliśmy z gabinetu, ubieramy się, pani doktor poszła po coś do rejestracji i gdy przechodziła koło nas syn - głośno i wyraźnie, wskazując rączką, powiedział - "o lampa", co ją niepomiernie zdziwiło :wow: : on mówi :tak: Tak bywa z dziećmi na testach.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-03-23, 11:39   

mój synek jast zupełnie zdrowy a tez nie chciał tych klocków wrzucać gdzie trzeba zabawka poszła w kąt i tak już zostało, nikt nie mówił ze musi przecież dzieci mają prawo czegoś nie chcieć badź nie lubić
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-29, 14:37   

No my jesteśmy po teście u psychologa. Omoim dziecku można powiedzieć że dużą motorykę ma na szóstkę. Wspinanie się na meble, drabinki czy inne ustrojstwa wiek rozwojowy 6lat. Bieganie, kopanie piłki rower, schody, itp na 4-5 lat. Najgorzej wypadła mowa czynna poziom 2-3 latka. No i rysowanie bazgranie 1-2 latka życia.Z tym nie bardzo mogę się zgodzić bo konika którego wam prezentowałam narysował zupełnie sam a tego roczniak nie zrobi.Ogólnie rozwój to tak między 3 a 4 latka. Miał wtedy w momencie testów 3 lata i 10 miesięcy. Wypadł właściwie w nisko pojętej normie ;-) . A jeszcze miesiąc temu słyszałam z innego żródła ze bardzo upośledzony.No i bądż tu mądry i pisz wiersze.
Można jedno powiedzieć: róbmy swoje i nie przejmujmy sie.A ja taka byłam wściekła po poprzedniej opini. W środę jedziemy do CZD i moje dziecko znów będzie oceniane przez inny zestaw specjalistów. Ciekawe cz po powrocie będzie tak :nlanie: czytak :*
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-03-29, 14:44   

Życzę,aby było tak :*

:-D
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-03-29, 14:44   

Boszko, ale gdzie ty badasz dziecko w CZD ?
Ja tam jeżdżę do naurologa i kardiologa.
Nikt mi nie proponował żadnych badań.
A chciałabym aby się tam odbyły, bo tam są specjaliści dobrzy.
A może jeszcze za wcześnie ?
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-29, 14:53   

W poradni psychologicznej jest taka jedna pani magister psychologii i kiedyś ona na turnusie w CZD miała pogadankę dla rodziców i wszystkie dzieci jakie były zapisała na jakiś program badań. Odbywa się to co pół roku trwa ok pół godziny więc bez rewelacji.No ale zawsze ustawiam sobie inne wizyty i już tak jeżdżę. Pani ciepłym okiem patrzy na Adasia więc i wyniki mi się podobają.Poradnia mieści się obok poradni rehabilitacji neurologicznej , w korytarzu zaraz przy szatni.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-29, 15:48   

Boszko mój Mikołaj w lipcu skończy 2 latka i daleko mu do takich osiągnięć plastycznych (konik) Adasia. Przesadzają trochę ;-)
Dla mnia super Adaś "wypadł' :spoko:
Trzymam kciuki za kolejne testy!
:* dla Adaśka!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-03-29, 16:10   

My z córką jesteśmy już po dwóch takich wizytach, po pierwszej strasznie się zdenerwowałam, ale teraz to wiem że to co tam mówią trzeba brać przez pół.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu