FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przyrządy pomocne w rehabilitacji
Autor Wiadomość
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-03-15, 12:12   Przyrządy pomocne w rehabilitacji

Co myślicie o takim siedzisku? Znalazłam taką aukcję na allegro.



Wg sprzedającej:
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka i co najważniejsze poparte certafikatami medycznami absolutnie nie wpływa źle na kręgosłup dziecka, co zawdzięcza opatentowanym kształtom i tworzywu, z którego jest wykonane.
Fizjoterapeuci zalecają Bumbo do rehabilitacji chorób, takich jak: Tortcoullus, Cerebral Palsy, Down Syndrome, Gastro Esophageal Reflux. Siedzonko Bumbo stosowane jest przez Pediatrów i Ortopedów w leczeniu klinicznym, szpitalnym i domowym (np. Kliniki w Missisippi i Illinois)

:arrow: aukcja

Cena strasznie wysoka.

[ Dodano: 2007-03-15, 12:17 ]
Tutaj jeszcze znalazłam to siedzisko, taniej, a chyba to samo :arrow: tu
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-03-15, 12:26   

Cytat:
" Pomaga dziecku utrzymac się w pozycji siedzącej aż do czasu, gdy dziecko będzie zdolne samo siedzieć.
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka(..)"

Rehabilitantem nie jestem,ale po kiego grzyba sadzać dziecko skoro siedzieć nie umie.I że niby jeszcze wzmacnia mięśnie?

Mamy na forum rehabilitanata-Panpepe proszę uświadom mnie,bo chyba źle myślę :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-03-15, 13:09   

Też się dziwię. Nam rehabilitanci zabronili sadzać dziecko jeśli samo tego nie robi. :-(
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-03-15, 17:13   

Też tak uważam, nie wolno za wcześnie ani zmuszać do siedzenia, ani do chodzenia.
I jeszcze tyle za to płacić?
To, że piszą, że jest pomocne przy rehabilitacji zespołu Downa - o niczym nie świadczy.
Pamiętacie tę koszmarną lalkę? Też miała wspomagać rehabilitację dziecka z zD. ;/
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-03-16, 21:12   

Nam rehabilitantka też zabroniła sadzać Maję dopóty dopuki sama nie będzie potrafiła i to właśnie ze względu na groźbę skrzywienia dolnej części kręgosłupa, i jest to dla mnie logiczne, nie siedzi bo organizm nie jest jeszcze gotów jak będzie sama usiądzie bez cudzacznych krzesełek i to jeszcze za jaką cenę :shock: sylpa a jaką lalkę chodzi bo ja pojęcia zielonego nie mam
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-16, 21:15   

Joanna napisał/a:
[...] sylpa a jaką lalkę chodzi bo ja pojęcia zielonego nie mam


Joasiu zobacz :arrow: tutaj>>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2007-03-17, 19:54   

Alicja napisał/a:
Cytat:
" Pomaga dziecku utrzymac się w pozycji siedzącej aż do czasu, gdy dziecko będzie zdolne samo siedzieć.
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka(..)"

Rehabilitantem nie jestem,ale po kiego grzyba sadzać dziecko skoro siedzieć nie umie.I że niby jeszcze wzmacnia mięśnie?

Mamy na forum rehabilitanata-Panpepe proszę uświadom mnie,bo chyba źle myślę :roll:



dajcie swoim Maluchom naturalnie się rozwijać kurka blada!
no logicznie i najprościej tlumaczac, to jak ma się rozwinać cały gorset mieśniowy potrzebny do stabilizacji w pozycji siedzącej, skoro mięśnie nie będą pracowały i kształtowały się bo są przytrzymywane przez jakieśtam siedzonko?!!!
bzdura i jeden wielki chwyt marketingowy!
to tak samo jak widze młode mamy noszące swoje pociechy w nosidełkach na plecach czy klatce piersiowej w wieku 3-4 m-cy czy wiecej!!!!
fakt - mobilność, ale czy te mamy pomyślą dlaczego głowy ich pociech latają na wszystkie strony przy każdym kroku?!!!!mięśnie są niedość że za słabe by podtrzymać głowe a do tego jeszcze nie mogą odpowiednio pracować bo ich prace wykonuje siedzisko, nosidełko etc.....
a pomiętajcie że Maluchy z zD cierpią na hipermobilność stawów przez co ich mięśnie potrzebują trzoszkę wiecej czasu na uzyskanie prawidłowego napięcia w rozwoju osobniczym...

pozdrawiam
panpepe
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-03-17, 20:00   

ooo...i wszystko wiadomo :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-03-17, 22:22   

Ja Kaia sadzalam w tym wlasnie siedzonku (pozyczonym od Anabelki) kiedy mial 7 miesiecy i juz prawie ze siedzial, moja znajoma tez uzywala takiego dla coreczki z zD kiedy mala miala rok i jeszcze nie siedziala,ona z kolei twierdzi ze to dzieki temu siedzonku Miranda wreszcie zaczela samodzielnie siedziec.
Wiadomo ze nie posadzi sie na to siedzenie 4 -ro miesiecznego dziecka (a wlasnie jest ono od 4-go m-ca zycia) ale kiedy dziecko zaczyna juz siadac i potrzeba mu tylko tej stabilnosci to mysle ze czemu nie,ale mozna sie tez obejsc (gdyby Ania mi go nie pozyczyla to bym nie kupila) .
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2007-03-17, 22:42   

magdalenka napisał/a:
...ale mozna sie tez obejsc /.../.


no i właśnie skłaniałbym się osobiście ku takiemu zdaniu ;-)

P.S. gratuluję Moderatora :-)

panpepe
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-18, 09:36   

Ja też bym unikała tego siedzenia. Bo kiedy uznać że jest zmęczone i ma dość siedzenia. Ja Adasia ani nie sadzałam, ani nie prowadzałam za rączki a zaczął chodzić mając 1,5 roku.Wszystkie pozycje osiągał sam kiedy był na to wystarczająco silny. Podłoga, i jeszcze raz podłoga to najlepsze miejsce dla dzieciaków.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16848
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-27, 14:32   obciążone pledy i kamizelki

Dzisiaj na rehabilitacji zawinęliśmy Maksa w obciążony koc. Ważył z 10 kg, wym 150 na 200.
Taka terapia ma służyć zwiększeniu czucia głębokiego. Podobno pod takim kocykiem, lepiej się śpi i nie wstaje w nocy. Natomiast kamizelki obciążone zakłada się dzieciom nadpobudliwym ruchowo, oczywiście jeśli mają wszystko w porządku z układem kostnym.
Taki kocyk jest z flaneli, pikowany w kwadraty. W każdym kwadracie łyżeczka żwiru
Miałyście doświadczenia z obciążanymi pledami?

:arrow: kontakt
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-05-27, 16:59   

Aniu pisałyśmy o kocach i kamizelkach w wątku ----> Zaburzenia snu
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16848
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-05, 22:45   

Jeśli ktoś zamierza kupić domową trampolinę, to w Lidlu będą sprzedawać 8.10 Na stronie on line nie ma ale w gazetce jest
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
motylek11 
gaduła


Wiek: 46
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 507
Skąd: Legnica
Wysłany: 2009-10-05, 23:13   Re: Przyrządy pomocne w rehabilitacji

w lidlu zawsze można znaleść coś ciekawego ostatnio były fajne puzzle ale Basia Dawidka wszystke wykupiła
ps. ostatno szukam czegośdo siedzienia dla Niki bo się garbi kobita i myslałam właśnie o tym Maciejko tej strony już nie ma :-( może jakieś inne namiary :-) quote="Maciejka"]Co myślicie o takim siedzisku? Znalazłam taką aukcję na allegro.

Obrazek

Wg sprzedającej:
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka i co najważniejsze poparte certafikatami medycznami absolutnie nie wpływa źle na kręgosłup dziecka, co zawdzięcza opatentowanym kształtom i tworzywu, z którego jest wykonane.
Fizjoterapeuci zalecają Bumbo do rehabilitacji chorób, takich jak: Tortcoullus, Cerebral Palsy, Down Syndrome, Gastro Esophageal Reflux. Siedzonko Bumbo stosowane jest przez Pediatrów i Ortopedów w leczeniu klinicznym, szpitalnym i domowym (np. Kliniki w Missisippi i Illinois)

:arrow: aukcja

Cena strasznie wysoka.

[ Dodano: 2007-03-15, 12:17 ]
Tutaj jeszcze znalazłam to siedzisko, taniej, a chyba to samo :arrow: tu[/quote]
_________________
Kasia-mama Nikoli z Z.D (11.09.2007)Juli 09.09.2010.Nikola http://www.zakatek21.pl/f...ighlight=nikola
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu