FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze przedszkole- problemy z urzędnikami
Autor Wiadomość
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2016-05-23, 15:32   

Dobrze, że Krzyś dostał się do żłobka integracyjnego. :spoko: Reszta niech pójdzie w zapomnienie. Szkoda nerwów. PS Choć to jakaś lipa z tym terminem dostarczenia uzasadnienia odmowy. Ktoś chyba coś przeoczył i próbował na ciebie zwalić. Bałagan z papierami.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2016-05-23, 15:39   

Racja Baronku :spoko:
Ps. zgodnie z ustawą o systemie oświaty mieli 5 dni na sporządzenie uzasadnienia, latałam ciągle do skrzynki, a tam nic. Nie chciałam pisać zażaleń i skarżyć na bezczynność do WSA. Niezależnie od wszystkiego to przysługiwałby mi termin siedmiodniowy na odwołanie od skutecznego doręczenia uzasadnienia decyzji o odmowie przyjęcia Krzysia do przedszkola. No ale teraz to mam to w głębokim poważaniu :spoko:
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-24, 08:06   

Mario dobrze ze nie jestes NGOsem ;-) bo ja i po drugiej stronie siedze i zajmuje sie m.in. informacja publiczną w urzędzie i teraz funkcjonuje coś takiego jak organizacje watchdogowe (straznicze). Odpytuja nas regularnie ze wszystkiego i nie daj Boże przeoczyć termin :-) od razu skarga na bezczynność.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2016-05-24, 12:25   

Ja tak w ogóle to jestem bardzo spokojna i miła ;-) Ale rozmowa z tą konkretną urzędniczką to było przeżycie... jedyne w swoim rodzaju. Istny kosmos, takie prawie pozaziemskie doświadczenie. Nie zazdroszczę udzielania informacji w trybie dostępu do informacji publicznej, zwłaszcza, że taka jest interpretacja, że w zasadzie o bardzo dużo można pytać w tym trybie. A ja na przykład jestem bardzo kreatywna i jakbym się rozhulała w pytaniach to i zblokować urząd bym mogła. Ale spoko jeszcze nie występowałam z wnioskiem o informację publiczną :-)
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-05-27, 17:10   

Dostałam informację z przedszkola, żeby sprawę dowozu dzieci do przedszkola w roku szkolnym, 2016/2017 potraktować jako ważną i pilną. Poszłam więc do urzędu miasta po wniosek na dowozy dzieci i...od pań urzędniczek usłyszałam, że jest dopiero maj! One nie dadzą mi wniosku, bo jest zbyt wcześnie...Chciałam wszystko załatwić, bo uważałam, że to ważna sprawa, a tu, panie w urzędzie naskoczyły na mnie, że dopiero maj, więc nie mogą mi dać wniosku...Jejku, żeby tak wszyscy rodzice podchodzili do swoich spraw poważnie i traktowali je jako istotne...Chciałam dobrze....a zostałam przez panie urzędniczki potraktowana jak intruz!
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-05-27, 19:23   

Okropne. Wg mnie powinni dać Ci druk i powiadomić od kiedy przyjmują druki. Druk można przecież też wysłać pocztą. A tak na darmo szłaś, zmarnowałaś swój cenny czas i nic ta wizyta w Urzędzie nie wniosła, nic nie załatwiłaś. Zero uprzejmości i zrozumienia tego, że masz niepełnosprawne dziecko i na pewno nie jest Ci łatwo. Dalej wszystko przed Tobą, kolejna wizyta w Urzędzie i może się teraz zdarzyć, że zapomnisz... Smutne, że trafiłaś na takie urzędniczki. :-(
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-05-28, 16:00   

Marzenia-właśnie tak pomyślałam...urzędniczka zamiast pytać : jaki jest miesiąc mogła mi dać ten druk i nie robić problemów, ale Barlinek, to małe miasto i tu Pani urzędniczka jest równa wojewodzie, co dała mi do zrozumienia. Na szczęście Dyrekcja naszego przedszkola przyszła nam z pomocą, wydrukują papiery i włożą dzieciom do plecaków, one przywiozą do domu...Dzięki Bogu, ktoś pomyślał. Osobiście nie lubię wizyt w urzędach, tam zwykle my petenci jesteśmy traktowani, jak intruzi, którzy znowu czegoś chcą...
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2016-05-31, 08:17   

lenas01 napisał/a:
Dostałam informację z przedszkola, żeby sprawę dowozu dzieci do przedszkola w roku szkolnym, 2016/2017 potraktować jako ważną i pilną. Poszłam więc do urzędu miasta po wniosek na dowozy dzieci i...od pań urzędniczek usłyszałam, że jest dopiero maj! One nie dadzą mi wniosku, bo jest zbyt wcześnie...Chciałam wszystko załatwić, bo uważałam, że to ważna sprawa, a tu, panie w urzędzie naskoczyły na mnie, że dopiero maj, więc nie mogą mi dać wniosku...Jejku, żeby tak wszyscy rodzice podchodzili do swoich spraw poważnie i traktowali je jako istotne...Chciałam dobrze....a zostałam przez panie urzędniczki potraktowana jak intruz!


Dziwne,
mnie panie z urzędu właśnie ponaglały, żeby szybko złożyć wniosek, jakieś 2 tyg. temu. Sama napisałam, nie słyszałam o żadnych drukach u nas
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-05-31, 21:14   

No widzisz kochana, ja chciałam być w porządku, a wyszłam na intruza.
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu