FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ssanie, problem z jedzeniem
Autor Wiadomość
rudamagda 
mruczek

Dołączyła: 07 Cze 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-07-29, 20:41   Ssanie, problem z jedzeniem

Hej, chcialam zapytac czy wasze dzieciaczki mialy problem z ssaniem? Moj Gustav je bardzo powoli, zreszta dlatego zdecydowalismy sie na butelke bo z piersia sobie srednio radzil i malo zjadal. Mial akurat problem z waga,za malo przybieral wiec musielismy kontrolowac ilosc mleka i stad ostatecznie ta butelka. Chcialam zapytac, jak wasze doswiadczenia? Martwie sie, ze to nietypowe. Jak to u was wygladalo lub wyglada.
_________________
Gustav 28.05.15
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-07-29, 21:06   

A mały ma wadę serca ? Mój Alan miał wadę serca i też jadł powoli ( na początku to pół godziny albo i więcej potrafił ściągać jedną butlę ) a to wszystko przez serducho jak się później okazało .. męczył się . Tak ok. 7 miesiąca ( po pierwszej operacji ) przeszło mu i zaczął ściągać jak smok całą butlę w 5-10 minutek :)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
rudamagda 
mruczek

Dołączyła: 07 Cze 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-07-29, 21:26   

Nie ma, wszystko z serduszkiem w porzadku. Ale je bardzo pomolu, tez mu to zajmuje ok pol godziny albo dluzej, ma teraz dwa miesiace.
_________________
Gustav 28.05.15
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-07-29, 21:37   

Moja Roksi nie miała problemu ze ssaniem, 1,5 roku karmiłam ją piersią, o butelce w ogóle nie było mowy bo od samego początku nie chciała pić z niej.Mimo wielu prób i zmian smoczków była takim uparciuchem że po długich próbach wolała spać niż przekonać się do butelki.Tak więc karmiłam ją tylko piersią :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
mart690 
mruczek

Wiek: 33
Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 90
Wysłany: 2015-07-29, 21:40   

Moja córcia teraz wciąga butelkę do 10min (160ml, pomimo wady serca), ale pamiętam, że jak była malutka to jadła wolniej. Mojej znajomej córcia, bez ZD też jadła bardzo powoli (ok. 30min) w wieku 2 mc, teraz ma 6 i zasuwa szybko:) myślę, że u was tez tak może być:) wyrobi się Maluszek:)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-29, 22:05   

Magda przeniosłam Twój post do Usprawniania mowy, bo wg mnie tak naprawdę o aparat artykulacyjny tu chodzi :-) A konkretnie o problemy z nim - wynikające ze słabego napięcia mięśniowego - co jest wpisane w zespół (hipotonia).

Idealnie byłoby, gdybyście mogli wybrać się do jakiegoś neurologopedy. On m.in. wskazuje rodzicom, jak masować, jak wspomóc mięśnie okrężne twarzy, wreszcie jak i czym karmić :tak: (w sensie jakim sprzętem najlepiej, jak trzymać np. łyżeczkę, bo wbrew pozorom to bardzo ważne itd.). Złe nawyki w jedzeniu przekładają się bezpośrednio potem na gorszą artykulację, a z tym i tak dzieciaki z zespołu mają problem, więc po co jeszcze dokładać.
Podrzucam wątki:
:arrow: Osprzęt i sposoby karmienia - co i jak polecacie
:arrow: Ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, czyli buziaka
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
rudamagda 
mruczek

Dołączyła: 07 Cze 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-07-29, 22:22   

Dzieki za podpowiedz! W szpitalu fijoterapeltka pokazala nam jak masowac Gucia , policzkii i ruchy okrezne wokol ust. Dobry pomysl z pokazaniem smoczka od butelki. Tutaj mamy fizjoterapie raz w tygodniu to tam sie zapytcio od poczatku mam slabe napiecie miesniowe. Mam nadzieje ze damy sobie rade z tym...
_________________
Gustav 28.05.15
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu