FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
dużo śliny, mało wody, czyli jak piją nasze dzieci
Autor Wiadomość
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-07, 10:16   dużo śliny, mało wody, czyli jak piją nasze dzieci

Jakiś czas byłam u endokrynologa z Agatą i mi powiedziała (wcześniej nikt nie zwrócił na to uwagi), że Agatka ma dużo śliny w buzi, a to oznacza, że mało pije.
Powiedziała, żeby kontrolować ilość picia, bo osoby z zespołem Downa nie czują pragnienia tak samo jak osoby starsze.
I faktycznie jak popatrzyłam ile Agata pije w ciągu dnia :shock: , to stwierdziłam, że zdecydowanie za mało.
Kupiłam dzbanek z przykrywką i Agata ma w ciągu dnia wypić całą zawartość. Mam w tym momencie pod kontrolą ile wypija.
To co wypije ponad to, to tylko jej na zdrowie wyjdzie. :-D
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-07, 10:43   

Tez kontroluje Majki picie. Majka ma szklanke z Ikei



3 dziennie to minimum, takie porcje picia dostaje do posilku. Plus to co pije miedzyczasie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-08-07, 13:03   

Pyśka kiedyś piła dużo przez refluks, ale też niemal wszystko, co wypiła, to jej się ulewało ;/ Po refluksie wspomnienie zostało, ale i to, że dużo pije. Szczególnie w nocy. Zostawiam jej przy łóżku butelkę Kubusia watera. Rano jest pusta... Z jednej strony dobrze, bo jest nawodniona, a przecież jest dzieckiem kardiologicznym. Ale z drugiej... Nie widzę szans na nocne odpieluchowanie :nie: Chyba do emerytury (mojej albo jej) będziemy się tak bujać.
W ciagu dnia nie liczę ile pije, ale sporo. Ona jest z tych, chyba nielicznych, dzieci z zD, które sie same picia dopominają. No i ślini się tylko jak zęby wychodzą. Buzię ma domknietą, ilosć śliny chyba w normie.
Mamagugu powinna sie tu wypowiedzieć, chyba najbardziej w boju zaprawiona ;-)
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-07, 13:40   

Anna, nie bierz sobie do serca tego sikania nocnego. Do tej pory balam sie dac Majce pic na noc. Kilka razy wypila i ok. To chyba kwestia dojrzalosci ukladu nerwowego czy jaki kij. Albo dziecko trzyma mocz w nocy, albo nie trzyma, albo nie trzyma przy jednoczesnym "odwodnieniu" i jest to tzw. pseudo odpieluchowanie nocne ;-) bo nie ma czym sikac. Sikanie u Pyski to chyba kwestia przebudzania w nocy. Nie zostawiaj jej butelki ;-)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2015-08-07, 21:05   

Viola widziała specjalistę od moczenia nocnego, chociaż ona się nie moczyła tak klasycznie ( w sensie, że dziecko ma problem psychologiczny np) tylko po prostu ponad 2 lata się bujaliśmy z nocnym odpieluchowaniem, ale ta specjalistka zwalała to na kiepsko wyćwiczone mięśnie pęcherza, Viola ich nie rozciągała odpowiednio bo bardzo mało piła. Czego my nie próbowaliśmy z tym odpieluchwaniem w nocy. :roll: A ponad pół roku temu ot tak po prostu, samo przyszło. I nawet jednej wpadki nie miała. Nie wysadzam jej też w nocy, śpi 10 godzin i daje radę.
Z piciem nadal są jaja, ja już uznałam, że to jakaś karma do mnie wróciła pod taką postacią, i to się nigdy nie skończy, to łażenie za nią cały dzień, prośby, grożby, konkursy kto wypije szybciej. W szkole tak samo, jej 1:1 też jest na froncie wypicia tych dwóch butelek. Ale jak ich nie wypije to to jest nie do nadrobienia potem, bo Viola jest w szkole 6 i pół godziny, w środy 9. Więc jak się zdarzają takie dni, że wraca z pełną butelkę to ja włosy z główy drę. Viola jest jedynym dzieckiem w szkole, które może mieć rozwodnione smoothie w butelce, a nie wodę. Bo z wodą tylko mnie się udaje w domu. Ale to trwaaaa. Jedynym płynem, który Violka wypija bez wielkich huków jest bezlaktozowe mleko, ale to tylko 180ml przed snem, bo wiem, że jej nie służy. U nas to już obsesja jest. Nawet psycholog mi o tym powiedziała, że to właściwie ja mam z tym niepiciem problem. Ja wiem co do mililitra ile danego dnia wypiła. I jak osiąga 1 litr to jest święto lasu. Ale są i dni, że 650-700 ml. Przypominam że ma 8 lat. Powinna wypijać około 1,5 litra latem.

Mamy taką samą szklankę z Ikei. Bardzo poręczna. :-) I ślicznie kakao ze spienioną pianką w niej wygląda. Przejście na karob u nas nie wyszło. :nie:
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
OlgaKomorowska 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-07, 21:56   

A może byś spróbowała wodę z listkiem mięty, paroma kroplami cytryny i ewentualnie trochę miodu? Woda zmienia smak. Moje dzieci chętnie piją. Jest rodzaj mięty którą można hodować w domu w doniczce - nie marnieje.
_________________
Agata i Janek to moje super dzieciaki!
www.olgakomorowska.pl
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-08-07, 23:23   

Iga, myślałam o tym, żeby jej nie zostawiać picia na noc, ale ja po tym refluksie chyba w fobię popadłam... Ona była wtedy zasuszona jak wiór i jak teraz dużo pije, to mi strasznie żal ograniczać. Skóra jej się poprawiła, włosy i paznokcie. Żal mi ograniczać, ale chyba będzie trzeba.
Mam też wrażenie, że ona jeszcze nie jest do końca gotowa na nocne odpieluchowanie. Chociaż mamy od kilku tygodni przełom - zanim zaśnie z 10 razy woła siku. Tak, jakby nie chciała w pieluchę sikać. Co więcej, jak sie obudzi, to od razu woła siku i ściaga sobie sama (zasikaną) pieluchę. Chyba czas ją zacząć przez sen wysadzać i może rzeczywiście to picie ograniczyć w nocy?
Olga, mięta, cytryna i miód to dobry pomysł, ale jak pamietam, to Violka chyba nawet soki owocowe niechętnie piła. To jest unikat na skalę światową, serio :lol:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-08, 06:15   

W dzien Pyske dopajaj. Zrob sobie tak jak Olga.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-08, 10:51   

Mój Łukasz bardzo mało pije, niestety. W ciągu dnia nie wypije nawet jeden szklanki. Uzupełniamy to albo jogurtem albo zupą. W szkole wypija jedną szklankę herbaty. W żaden sposób nie mogę na nim wymusić wypicia większej ilości płynów. Może zmieni się to z wiekiem?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-08, 10:58   

A z czego Lukasz pije? Zwyczajnie ze szklanki?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-08-08, 11:56   

Julka pije mega dużo ..do tego stopnia ,że ma picie ograniczane bo i by 5 litrów wypiła jak bym jej dała.. :-?
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-08, 14:06   

Nikodem też bardzo dużo piję, choć są dni kiedy jest tej wody mniej. Ale średnio 1.5 litra. Potrafi wypić dwie szklanki za jednym zamachem :shock:
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2015-08-08, 23:08   

Anno30 ja tak jak mamagugu dopiero niedawno Adą odpieluchowałam w nocy ( bodajże w listopadzie?). Na początku właśnie ograniczałam jej picie wieczorne.W nocy Ada nigdy nie piła, ale przed zaśnięciem tak jakby przypominało jej się że w dzień mało piła ,wiec trzeba nadrobić. Trudno było jej odmówić skoro sama wiedziałam, że faktycznie w dzień wypiła zaledwie szklankę. Ale kiedy zaczęłam pilnować aby w czasie dnia piła więcej to ona wieczorem przestała o to picie wołać.
Teraz już może dostać wieczorem pić i wytrzymuje w nocy ale wcześniej jej pęcherz nie wytrzymywał.Wszystko oczywiście trzeba wyćwiczyć.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-08-16, 16:02   

A może dzieciom które mało piją podawać więcej owoców, które również zawierają wodę i to strukturalną czyli lepiej przyswajaną przez organizm. (np arbuz)
Ja Szymona nie kontroluje, jeśli chodzi o ilość spożytych płynów ale on sam się domaga. Taka matka ignorantka jestem ;-) . A tak na prawdę dużo owoców zjadamy, zwłaszcza teraz
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-21, 05:33   

To się nie nazywa ignorancja ;-) tylko normalność. Ale uwierz mi, jakby Szymon Ci nie pił, to byś z butelką za nim latała.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu