FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Posty poprawne językowo
Autor Wiadomość
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-17, 12:27   

Iga napisał/a:
Ania ja właśnie czytam prawie wszystkie posty. Nie zwracam uwagi na błędy ortograficzne, bo ich nie wyłapuję. Dla mnie męczarnią są posty bez przecinków, kropek i dużych liter. Albo z przecinkami postawionymi choć gdzie. Przecież dla osoby dorosłej to nie jest jakiś tam problem, aby popatrzeć na to co się napisało, jak to wygląda i jak to brzmi. No ludzie, przecież nie wymaga się cudów na kiju, onomatopei, rymów ani trzynastozgłoskowca w wypowiedzi. Przecież tu chodzi o zachowanie pewnych zasad. A jeżeli dana osoba nie chce się (nie piszę o tych co nie mogą, nie mają predyspozycji) do nich zastosować to jest jaka jest i nie nazwę tego na głos ;-)

No nic, na rozluźnienie sytuacji (nie stolca).



Oczywiście zerżnięte z FB od Serca i Rozumu. (Zwróćcie uwagę jak ważne są znaki interpunkcyjne ;-) i jak dużo dają aby poprawnie zrozumieć tekst)


Iga, Podzielam Twoje stanowisko, ale to jest głos wołającego na puszczy, niestety.
:-(
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-05-17, 12:43   

Mądrej głowie dość po słowie.
Synowa godna teściowej :spoko: :brawo:
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-17, 12:47   

aniamamajulci napisał/a:

Wasze dzieci jeśli naucza się pisać będą pisać z błędami (moje też gdyby miało szansę). Czy to znaczy, że zabroni im się wchodzic na forum??? Zabronicie mamy???

Bądźmy tolerancyjni. Kto jeśli nie my?


Absolutnie im nikt na Zakątek nie zabroni wchodzić, a byc może nawet będziemy mieli coś lepszego do zaproponowania :tak:

aniamamajulci napisał/a:
Basiu Ty mnie jednak nie tylko rozwalasz na łopatki. Ty powodujesz, że mi cycki opadają z rezygnacji.


Jednak wycieczki osobiste nie są fajne...

Nikt nie pisze z błędami na złość. Obstawiam, że 90% ludzi robi to z czystego lenistwa. A potem na przykład Tuśka może przeczytać najwyżej połowę wypowiedzi z forum, bo jej lektor nie jest w stanie wyseplenić tych wyrazów napisanych nieprawidłowo.

Ja też staram się czytać wszystkie posty, ale niektóre wymagają ode mnie bardzo wiele wysiłku. Tego, którego ktoś nie włożył w przeczytanie swojej wypowiedzi - nie chodzi o pojedyncze literówki, mnie też się zdarzają. Ale o poklepanie klep-klep-klep - naciśnięcie "wyślij", i tyle. Bez przeczytania, co się naklepało. Uważam, ze kążdy ma coś wartościowego do powiedzenia i staram się to wyłowić, czasem niestety z mułu.

Miejmy dla siebie szacunek. Ja szanuję każdą wypowiedź, dlatego apeluję o ułatwienie mi zrozumienia niektórych z nich.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-05-17, 13:35   

Z całym szacunkiem dla Tusi (wiesz Tusiu, że bardzo Cię lubię). Są różne dysfunkcje i niektóre polegają właśnie na braku umiejętności stosowania polskich zasad pisowni. Niektóre osoby po prostu nie mają może ochoty się do takowych dysfunkcji przyznać, być może nie mają o nich nawet pojęcia, a ich posty są później traktowane jako niechlujne i wynikające z lenistwa. Tyle o tolerancji mówimy to bądźmy tolerancyjni dla osób z każdą dysfunkcją, a nie wybiórczo. Zespół Downa też odkryto stosunkowo niedawno.
Owszem jeśli nas coś drażni zwracajmy uwagę, tyle że można dyskretnie to zrobić, a nie publicznie na forum komuś wywalać jego niedoskonałości.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-05-17, 13:47   

:wow: Kasia, czemuś mnie do tablicy wywołała?
Przecie ja głosu w dyskusji nie zabieram.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2012-05-17, 13:52   to ja coś od siebie

:lol: j. w.
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-05-17, 13:56   

Tusiu bo chodzi mi o to, że wszyscy Cię szanujemy i szanujmy też i inne osoby, które być może mają trudności z poprawną pisownią i te trudności nie wynikają z ich niechlujstwa bądź lenistwa, a mogą wynikać z wielu innych powodów. Mam nadzieję, że załapiesz o co mi chodzi, bo czasami ciężko mi przelać na papier (tutaj akurat na forum) to co myślę.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9721
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-17, 13:57   

Ja jeszcze wrócę do źródła. Na krótką chwileczkę. Na sam koniec dyskusji.

vagabunda8 napisał/a:
Margola, a co zrobić jak krew człeka zalewa, nad błędami? No nie będę wytykała palcami kto, ale błąd, goni błąd. Nagminne pisanie imion z małej litery, jak i miast, absolutna ignorancja kropki, po której nie następuje duża litera. Wielu z nas zdarzają się błędy, czy literówki, ale mnie się zdaje, że wiele błędów pojawia się z czystego lenistwa i niedbalstwa.
Czasem, czytam po kilka razy zdanie nie zdanie, bo i kropek brak, i przecinków brak. I daję słowo trudno jest pojąć co autor miał na myśli. Pomijam sformułowania, absolutnie nie gramatyczne, to akurat jestem w stanie wytłumaczyć. Margola co robić? :cry:


Mam nadzieję, że to wszystko co zostało napisane do tej pory i w czym ja brałam czynny udział, a także powyższy cytat dotyczy osób leniwych i mających wszystko w przysłowiowym tyłku, a nie osób których pewne ograniczenia powodują, że czegoś nie potrafią zrobić. Bo jeżeli tych drugich, to ja odszczekuję wszystko co tutaj napisałam.

Hę, jak to jest?

Tuśka, bo dawno Cię nie było.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-05-17, 14:04   

Albo czegoś niedoczytałam albo nie kumata jestem, bo nie wiem o co chodzi.
Czy szacunek do mojej skromnej osoby jest większy niźli do innych użytkowników? nie zauważyłam...
Jak ktoś coś do mnie ma to mi mówi i tyle. Ja tak samo i w ogóle nie zauważyłam bym jakoś specjalnie była tu traktowana.
Braku wyrozumiałości też jakoś niw zauważyłam w stosunku do innych.
No, czaasem tam kogoś poniesie.
Ogólnie przecież wszyscy się tu szanujemy. A zwracanie uwagi na błędy to nie jest przecież przejaw braku szacunku.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-17, 14:10   

Miałam na myśli tylko i wyłącznie niedbałych i leniwych. Wiecie, jak się tak poczyta posty, to widać gołym okiem, kto ma dysfunkcje, a kto zupełnie nagle zatracił znajomość podstawowych zasady pisowni i o tych pisałam. Kasia, Ty często piszesz nocą, skonana, zmęczona, ale piszesz składnie, logicznie i nie robisz błędów. Dodatkowo na co dzień posługujesz się obcym językiem w mowie i piśmie, i dajesz radę. Czy tak wiele się wymaga, prosząc o zachowanie poprawnej pisowni? Julki, kulki bronię, a nawet ona stara się pisać coraz lepiej :prosze: . Widzę to i jestem dla niej pełna podziwu. Coraz częściej goszczą w jej postach ogonki, kreseczki i kropki. Poza tym ona pisze tak, że można ją zrozumieć. Czego nie można powiedzieć o pisaniu takim "stylem" jaki pokazała nam Iga, wklejając tekst NA CZARNYM TLE .
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9721
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-17, 14:14   

Baha, Ty tego tekstu nie przeczytałaś za pierwszym razem na czarnym tle? On jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały. Dla tego, jak ktoś mówi, że jak się dużo czyta to się błędów nie robi, to uważam, że to nie prawda.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-05-17, 14:14   

Baśka, coś Ty się nagle tak tu uaktywniła?? ;-)
Napisz lepiej co ugotowałaś dobrego na obiad :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-17, 14:21   

Iga napisał/a:
Baha, Ty tego tekstu nie przeczytałaś za pierwszym razem na czarnym tle? On jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały. Dla tego, jak ktoś mówi, że jak się dużo czyta to się błędów nie robi, to uważam, że to nie prawda.


Iga tekst jest zrozumiały, ale czyta się go bardzo trudno. Błędy się robiło, robi i będzie robiło.
I wiesz doskonale że chodzi o niedbalstwo.

Alicja, ostatnio się wymeldowałam z tamtego tematu, bo się odchudzam, mniam, mniam, mniam :lol: i mam nieco więcej walorów jak tylko kulinarny. :cool2:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-17, 14:23   

Konkluzja jest taka, jak zwykle: kto będzie chciał, ten będzie dbał, a kto chciał nie będzie, to choćby skały śpiewały - nie zadba.

Pozdrawiam :papa:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-05-17, 14:26   

Tuśka napisał/a:
Czy szacunek do mojej skromnej osoby jest większy niźli do innych użytkowników? nie zauważyłam...


Tusiu, a ja (i myślę, że jeszcze trochę osób to myśli podobnie) zauważyłam, że jest większy szacunek do Ciebie aniżeli do niektórych użytkowników. Sama jeszcze do niedawna jak zwracałam komuś uwagę na to w jaki sposób pisze, często powoływałam się na Ciebie i na to w jaki sposób Twój lektor to odczytuje. Tylko, że nie wpadłam na to, że być może osoba pisząca też ma jakieś dysfunkcje i zwracanie jej uwagi jest nie na miejscu. Bynajmniej zwracanie uwagi na forum publicznym, bo przecież można wysłać wiadomość prywatną i wtedy wiemy z czego takie niepoprawne pisanie wynika.
Basiu staram się pisać w miarę składnie, ale ja nie mam żadnych dysfunkcji jeśli chodzi o pisownię. Wręcz przeciwnie, język polski zawsze bardzo lubiłam, zawsze dużo czytałam i staram się o niego dbać.
Tyle, że wiem, że już nie będę zwracać uwagi na poprawność językową, a jak już coś mnie strasznie będzie dręczyło to nie zwrócę tej uwagi publicznie co jeszcze do niedawna czyniłam.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu