FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Posty poprawne językowo
Autor Wiadomość
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-03-09, 22:55   

Zgadza się. Maja - Mai, Maję, W. Maju a. Majo; Maj

W wyrazach kończących się zbitką samogłoska-j-samogłoska w przypadkach, w których na końcu pojawia sie i, j zanika, a wiec: breja - brei, szyja - szyi, Maja - Mai, żmija - żmii, Mija (nasza zakątkowa) - Mii, itp.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-14, 17:16   

aqua :-x
Kolejny raz się przekonujesz, jak szybko czytasz posty i z jaką szybkością automatu odpowiadasz :roll:

no sama przeczytaj: :mur:
Cytat:
Oni od poczatku / czytaj US / z tym roku staje okoniem bo niemusi podlug ustawy[...]


a potem piszesz, że dostajesz od nas po głowie - no jak masz nie dostawać, jak piszesz tak, że ja mam problemy ze zrozumieniem... Przecież tu nie chodzi o nabicie sobie konta liczbą postów, prawda? A mimo szczerych chęci, żeby czytać Twoje posty, bo piszesz o ciekawych rzeczach, po prostu ich styl mnie zraża :-?

No! A zatem piszemy po polsku, forum to nie czat :czytaj:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-07-16, 03:21   

Cytat:
Przecież tu nie chodzi o nabicie sobie konta liczbą postów, prawda?

Jezeli wedlug ciebie pisze aby nabijac to dziekuje bardzo.
Po raz kolejny ja obfrywam raz jawne raz po cichu na priv jak bylo przy watku aborcja kiedy dostalam wiadomosci,ze jestem morderczynia, i w tym klimacie,


Widac jak ktos ma inne zdanie to ....nie pasuje..

Dziekuje juz niebede nabijac postow.

Widac moje pisanie i bledy raza a innych nie.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-07-16, 08:37   

Aqua źle to odebrałaś, na pewno Kabatka nie chciała abyś odchodziła z forum.

Bardzo lubię czytać twoje posty, ale naprawdę , przez te literówki często zdarza się, że nie rozumiem co czytam :nie: .

Fakt- nie ty jedna, Trigo też ma taki sam styl.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-07-16, 09:52   

Aqua , myślę,że Kabatce chodziło o to, by spokojnie przejrzeć post przed wysłaniem go na forum i stąd to porównanie do "szybkiego nabijania postów"...
Wiele ciekawych informacji mam właśnie od Ciebie, lubię czytać Twoje posty - a jeśli mam z nimi problem, to po prostu czytam je "szybko" tzn. nie wczytuję się szczegółowo w każde słowo i wtedy da się zrozumieć wszystkie skróty myślowe :-)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-07-16, 11:18   

aqua napisał/a:

Po raz kolejny ja obfrywam raz jawne raz po cichu na priv jak bylo przy watku aborcja kiedy dostalam wiadomosci,ze jestem morderczynia, i w tym klimacie


:shock: ...
jak morderczynią skoro nie usunęłaś ciąży?

Słuchaj no...koleżanko... nie strzelaj fochów tylko przyłóż się do pisania bez błędów.
Jako jedna z nielicznych masz spore doświadczenie w zD,bo Ro jest już duży.I takich mam nam tu potrzeba!

Zainstaluj przeglądarkę ----> Mozilla Firefox ,która będzie podkreślać na czerwono wyrazy z błędami.To ułatwia pisanie.
(w Twoim poście co 2 wyraz jest podkreślony ;-) )

pozdro
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9720
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-07-16, 11:23   

Aquausiu :* tu nie chodzi o to CO piszesz tylko JAK piszesz :-D ale patrząc na to z innej strony Twojego jednego posta ja czytam 4 razy (to jeszcze zalezy od jego długości).

Więc Twoje posty są czytane średnio 2 do 3 razy częściej :-D
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-07-16, 12:02   

Aqua, zapytam ze zwykłej ciekawości: dlaczego nie używasz polskiej czcionki?
Przypomina mi się post chłopaka do dziewczyny, który chciał jej powiedzieć w smsie: "nie musisz mi robić łaski", a ponieważ w smsach na ogół nie stosuje się kresek i ogonków przy literach, to dziewczyna przeczytała "laski" i nie odzywała się do chłopaka przez kilka miesięcy. :-)
A drugie pytanie mam takie: czy czytasz swoje posty przed wysłaniem?
Nie obrażaj się na nas, bo to prawda, że czasami są dość trudne w zrozumieniu, ale jedynie przez literówki, a nie przez to, co piszesz.
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-16, 20:42   

Ja też mam spore trudności w zrozumieniu postów aquy, tu nawet nie chodzi o używanie polskich znaków, bo (nie wiem, czy dobrze myślę) aqua chyba za granicą siedzi, sama nie wiem. Owszem, można się domyśleć wielu rzeczy i roszyfrować skróty, ale czytać trzeba po parę razy i zastanawiać się, czy to miała na myśli. Poza tym-nie bardzo odnosłaś się do tego, co Ci napisała Kabatka, ni stąd ni zowąd wyciągasz temat aborcji. Co ma piernik do wiatraka?Skąd wysnułaś wniosek, że jesli ktoś ma inne zdanie, to nie pasuje??Czy Kabatka tutaj o tym coś wspomniała?To mnie najbardziej zdumiało.

Poza tym-uważam, że nie powinno się pisać o rzeczach, które dostało się na priv, bo jakiś cel pisania na priv był.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-07-22, 03:04   

nadziejka -
Cytat:
dlaczego nie używasz polskiej czcionki?


Nie sa zainstalowane.
Joa -
Cytat:
Poza tym-uważam, że nie powinno się pisać o rzeczach, które dostało się na priv, bo jakiś cel pisania na priv był.


A czy ta osoba nie mogla napisac tego na forum??
Nie miala cywilnej odwagi??
Tylko na priv - ale zapomniala ze mozna sprawdzic skad ktos pisze.

Wkurzylam sie posadzeniem o nabijanie postow, i zwracaniem uwagi jednym o bledy w pisowni, czy poprawnosc a innym nie.
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-07-22, 10:45   

Fakt, na priw ludzie dostają czasem takiej odwagi, jakiej nigdy nie posiadają na forum, a może nawet w życiu. :lol:

Aqua, właśnie dowiodłaś, że potrafisz pisać poprawnie i że tylko przez pośpiech czasami robisz błędy. :brawo: Nie przejmuj się, kobieto. :em3:
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-07-22, 12:14   

aqua, :spoko: nie wkurzaj się! I to jeszcze w takich nieludzkich godzinach!
Ja jestem panna Chaos i może dlatego w 90% nie mam żadnych problemów ze zrozumieniem twoch myśli. I co wiecej bardzo je sobie cenię. i Juz milknę bo się chyba
:ot: zrobił i zaraz :nlanie: będzie. pozdrawiam!
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-07-22, 13:06   

Elu, o 3:04 też bym się wkurzał i to chyba na wszystko. :lol:
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-22, 21:30   

łohoho, wracam, a tu taaaka dyskusja... :okular:
aqua skupiłaś się na wycinku, że tak powiem najmniej ważnym ;-)

Owszem nie zwracam uwagi każdemu i zawsze, zwracam uwagę wtedy, kiedy notorycznie ktoś robi błędy wynikające z pośpiechu. Ale nie jesteś też jedyną Ela osobą, której uwaga pod tym kątem jest zwracana :em3:

Pozdrawiam urlopowo :papa:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-07-23, 16:11   

Tak to prawda Elu mi też często zwracali uwagę,ponieważ też przez pośpiech robiłam straszne błędy,ale dzięki tym uwagą teraz bardziej sie skupiam na tym co piszę i myślę, oczywiście wiem jak to jest kiedy ma się parę wolnych chwil a chce się coś napisać,wtedy bardzo przydatna jest przeglądarka np Firefox.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu