FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup fotelika samochodowego z dofinansowaniem PFRON/NFZ?
Autor Wiadomość
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-03-27, 15:37   Zakup fotelika samochodowego z dofinansowaniem PFRON/NFZ?

Czy jest możliwy zakup fotelika samochodowego z dofinansowaniem PFRON? Byłam dziś w MOPS, ale tam jak zwykle nic nie wiedzą :-(
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-03-27, 20:45   

Tak,jest możliwy.Musisz mieć wypisany przez specjalistę wniosek na fotelik rehabilitacyjny,stabilizujacy-to już lekarz będzie wiedzial jak napisać.A potem postepowanie jak o wózek np.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-27, 21:09   

No o ile ja wiem to nie ma takiej możliwości. Tak mnie poinformował lekarz a i sklepy nie maja umowy na foteliki z NFZ
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-03-27, 21:37   

Na pewno jest,ponieważ Wojtek w takim foteliku podróżuje od roku.Zamawialiśmy go w firmie Akson.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-03-27, 21:54   

Dopisze jeszcze,że lekarzowi nie mówiłam,że chcę zamówić fotelik do samochodu,tylko stabilizujący.To była moja decyzja,że wybrałam samochodowy.
Nie załuję,ponieważ Wojtek wyrósł wtedy z gondolki,trzeba go było przesadzić w coś większego,a jeździliśmy wtedy baaardzo często do Poznania i chcieliśmy wygody i bezpieczeństwa dla synulka.Niestety,teraz nie mogę dostać zwykłego fotelika do stabilizacji podczas siedzenia,a pani logopeda i rehabilitantka mówią,że Wojtek powinien w takim siedzieć.W zwykłym bardzo się zsuwa no i nie ma podparcia pod nogi.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-03-27, 22:49   

Iwonko,
a mozesz napisac jak go zamawiałas i gdzie? I czy to jest taki typowy fotelik samochodowy???
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-03-28, 05:19   

Właśnie firma Akson już się niestety wycofała z fotelików. Ja u nich pytałam i nie mają. :evil: Też chciałam kupić bo fotelik Rekar przystosowany dla dziecka niepełnosprawnego kosztuje 4000 zł.Iwonko jaki fotelik wam się sprawdził ja bardzo szukam niezależnie od finansowania.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-03-30, 20:41   

Szkoda,że Akson już nie ma fotelików,a może inna firma,czasami warto podzwonić i coś może się wykuka.
My mamy typowy fotelik firmy Chicco , Zenith 2.Boszko trudno powiedziec żeby nam sie szczególnie ten sprawdził.Wzięliśmy go ,bo tylko taki był dostępny w tej kategorii wagowej.Był bardzo potrzebny,my wykasowani do granic możliwości,więc nie "zaglądaliśmy darowanemu koniowi w zęby".Nawet nie wiedziałam,że jest jakiś specjalny model dla dzieci niepełnosprawnych.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-04-16, 09:55   

Iwona K napisał/a:
Niestety,teraz nie mogę dostać zwykłego fotelika do stabilizacji podczas siedzenia,a pani logopeda i rehabilitantka mówią,że Wojtek powinien w takim siedzieć.W zwykłym bardzo się zsuwa no i nie ma podparcia pod nogi.


Iwonko, a może dostałabyś dofinansowanie do pionizatora z funkcją fotelika rehabilitacyjnego. To już jest inna grupa dofinansowań, można dostać raz na 4 lata z limitem do 3000 zł.

Znalazłam akurat taki :arrow: tutaj ale może są i inne.

Napiszcie proszę, czy ktoś korzystał z takich fotelików do stabilizacji, czy były potrzebne i jak się sprawdziły?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-16, 10:18   

Maciejko, kupowanie takiego sprzętu najlepiej konsultować z rehabilitantem. Nie można też przesadzać. Wśród tego sprzętu nie widziałam ani jednego wskazania dla naszych dzieci. Dzieci z zD wcześniej czy później zaczynają chodzić, więc takie wspomaganie nie jest im potrzebne. Z tego co zapamiętałam od mojej Ewy (rehabilitantki) to takie sprzęty nawet są niewskazane, gdyż dziecko się na nich bezwładnie opiera (czasami wisi), a ma napinać mięśnie i je wzmacniać. Ale pytaj rehabilitanta. :-)
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-04-16, 12:20   

Maciejko zgadzam się z Martą te krzesełka są świetne ale zalecane są dzieciom z porażeniami myślę że naszym dzieciom nie są aż tak potrzebne sam będzie ćwiczył i jak się wzmocni to zapomnisz o problemie.Ja jeszcze się nie spotkałam o zaleceniu takiego sprzętu dzieciom z zd.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-04-16, 13:22   

Ok, dziękuję za odpowiedzi :spoko:
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Aga S. 
gaduła


Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 290
Skąd: Legnica
Wysłany: 2007-04-16, 20:54   

Powiedzcie jak wam się udało załatwić to dofinansowanie na fotelik. Bo nam rzaden sklep ortopedyczny nie chce tego załatwić. Pionizatory, s[pecjalne krzesełka do karmienia tak. Ale nie do auta. A tamte nam nie potrzebne. W Aksonie też byłam.
_________________
Aga, Maks i Kajtuś ZD (30.04.2006)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-04-16, 21:31   

Wojtek dostał ten fotelik rok temu.Teraz,jak pisze Boszka,Akson wycofał sie z tej oferty i stąd kłopoty.
Mój Wojtek jest niechlubnym wyjątkiem wśród dzieci z zD,bo tego sprzętu ma trochę.
Oczywiście wszystko zlecone przez specjalistów.
Buty z powodu koślawości stópek.
Wózek,bo jeszcze trochę,a w zwykłym nabawiłby się skrzywienia kręgosłupa,a poza tym mimo swoich trzech latek do chodzenia wcale a wcale mu się nie spieszy.
Wymieniony wcześniej fotelik samochodowy.
Korzystaliśmy również kiedyś z wypożyczonego pionizatorka statycznego,a teraz Wojtus ma super pionizatorek dynamiczny-Crocodail.W jego wypadku sprawdza sie i taka pomoc,ponieważ z powodu niedowładu lewej strony ciała, niektóre czynności przychodzą mu z jeszcze większym trudem niż u dzieci tylko z zD.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-09-22, 22:55   

Dlaczego piszecie ( :arrow: tutaj>>), że kupujecie ? W ramach NFZ dostajemy fotelik samochodowy co dwa lata. Jest do wyboru albo stabilizator albo fotelik. Przysługuje na to coś ponad 800 zł. Korzystałam z tego w 2005 r. i korzystam w tym (w maju). Wydaje mi się że zależy to tylko i wyłącznie od apteki w której realizuje się zapotrzebowanie. NFZ nie stwarza żadnych problemów.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu