FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna rocznica Forum Zakatek21
Autor Wiadomość
arleta 
gaduła

Wiek: 50
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 387
Wysłany: 2016-09-29, 13:50   

Dziękujemy za wszystko. Za to, że jesteście i że z wami czujemy się u siebie.
_________________
Arleta mama Kasandry 15.05.2000, Nikoletty 16.07.2005 i Gabrysia z ZD 20.04.2013
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-30, 11:44   

Do Zakątka trafiłam w sumie blisko dziewięć lat temu jako świeżo upieczona ciocia Marcinka (syna Lusi i Magury). Wsiąkłam błyskawicznie, podbudowana atmosferą, fajnymi ludżmi, z którymi spotykałam się też "w realu". Mam stąd kilka bliskich znajomości, mnóstwo wsparcia w różnych tematach. sama też starałam się (i nadal staram) coś z siebie dawać, aby Zakątek trwał i kwitł.
Zakątek 21 jest dla mnie szczególnym miejscem w sieci i sercu. Dużo się dzieki niemu dowiedziałam, poznałam wiele osób, obserwuję rozwój zaprzyjaźnionych dzieci i kibicuję im z całych sił. Moje dzieciaki uczą się przy Was normalności i oswajają się z niepełnosprawnością, co mam nadzieję przyczyni się kiedyś do ich większej wrażliwości społecznej i działań na rzecz integracji.
Nie ma innego takiego miejsca :-) Oraz z pewnością nie ma lepszego!
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2016-10-06, 18:44   

Ja trafiłam na Zakątek 6 latek temu, dzięki że jesteś, ale nie ma jak to real. :-D :lol:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-08, 10:32   

10 lat...w internecie to lata świetlne. W naszym życiu, w życiu naszych dzieci to nierzadko również wystarczający szmat czasu by mówić o zmianach w życiu (ba, nawet o przemianach!).

U lisków, 9 lat temu pojawiła się wielka piękna nadzieja - idea "lotu do Włoch". 9 miesięcy pózniej przewoźnik jednak nas zaskoczył i wylądowaliśmy w...Holandii. Dla części z Was to co napisałem będzie bardzo czytelne. Dla tych, dla których jest to co najmniej zagadkowe serdecznie polecam niedługą lekturę :arrow: tekstu, który to tłumaczy w dość przystępny i obrazowy sposób.

Od tego czasu przeszliśmy z Lusi dość długą drogę i to w dużej mierze z forum i Stowarzyszeniem, które urodziło się po drodze również w naszej obecności. To, że forum zawsze stanowiło bazę wiedzy wiemy wszyscy ale część (chyba całkiem niemała) z nas doświadczyło również tego, że Zakątek to ludzie, którzy niosą ze sobą coś więcej niż "właściwy kontakt adresowy", "przydatną opinię o lekarzu", czy "wiarygodne źródło wiedzy". Ci ludzie, czasami geograficznie dość odlegli, to wsparcie w trudnych chwilach i towarzystwo, z którym można się śmiało dzielić i tymi dobrymi. To jest treść tych naszych 9-ciu z 10-ciu lat Zakątka.

W pewnym momencie jednak natłok obowiązków sprawił, że widywaliśmy się tu coraz rzadziej i być może niektórzy mają o to nawet żal. Mam nadzieję, że powoli uda się to odbudować, choć sam Zakątek pewno nie jest już tym samym miejscem. I choć to nie stało się tak z niczyjej winy. To świat internetowy w ciągu tych ostatnich lat niestety się zmienił...

10 lat, wchodzę w TAKI wątek i liczę na tonę wspomnień od wszystkich, którzy się przez forum przewinęli, podbudowali się bądź wylali swoje żale, a tutaj...signum temporis - to co media nazwały "sieciami społecznościowymi" przyczyniło się w prostej linii de facto do rozpadu społeczności i utraty dużej części "społecznościowego charakteru" aktywności w internecie. Cóż, nie ma co utyskiwać tylko liczyć na to, że nadal będzie istnieć coraz większa grupa ludzi, dla których ważne będzie "to co wspólnie", ponad "to co ja sam dla siebie". Ważniejsze by tworzyć treści, które są w stanie przetrwać 10 lat i dłużej, niż to co potrafi ulecieć nawet z dnia poprzedniego i zniknąć "w czeluści niebieskich stron" ;-)

Tego życzę nam wszystkim, a miejsce mamy do tego wyjątkowe! Cudnie widzieć, że "Zakątkowe drzewo" stoi i rośnie :-) Pozdrawiamy Was wszystkich, którzy współtworzą tą przestrzeń dziś, wczoraj i dawno temu!
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-09, 08:40   

magura napisał/a:

10 lat, wchodzę w TAKI wątek i liczę na tonę wspomnień od wszystkich, którzy się przez forum przewinęli, podbudowali się bądź wylali swoje żale, a tutaj...signum temporis - to co media nazwały "sieciami społecznościowymi" przyczyniło się w prostej linii de facto do rozpadu społeczności i utraty dużej części "społecznościowego charakteru" aktywności w internecie.

Cudnie widzieć, że "Zakątkowe drzewo" stoi i rośnie :-) Pozdrawiamy Was wszystkich, którzy współtworzą tą przestrzeń dziś, wczoraj i dawno temu!


Stoi to drzewo pomarańczowe, przez gugową nazwane domem pomarańczowym...Stoi, ale jak długo ???
Napisałam 45 maili do osób , które tu były 10-9 lat temu i z tych osób nikomu się nie chciało wejść tu i napisac chocby- "fajnie było, ale dla mnie się skończyło"...
Sporo z nas , którzy tworzylismy to forum zostalo tylko na facebooku. W naszej grupie, którą założyła Kabatka i Ty kilka osób napisało w poście rocznicowym miłe słowa, ale i im już się nie chciało tu zajrzeć, żeby być z tymi, którzy nie cenią facebooka.
My jako forum byliśmy i jesteśmy i to miejsce jest NASZE. Facebook jest miejscem - ale mam wątpliwości czy to jest nasze miejsce..
Osobiście nie chciałam facebooka, ale i ja założyłam konto, żeby zagłosowac na szkolną laleczke...-signum temporis...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-09, 11:47   

@Aniu, dziękuję Ci niezmiernie za tą informację. Musze przyznać, że zdjęła ona ze mnie trochę tego odium. A żeby z tego wątku nie robić tematu "anty-fb" ;-) napiszę tylko krótko, że podobnie stało się z kilkoma innymi miejscami, które odwiedzałem przez lata (fora downhillowców, enduro, itp.) dlatego upatruję tutaj rzeczywistego źródła w pseudo-społecznościowym charakterze internetowych mediów. Niestety, ten trend trwa i...dotknął też chyba dość dotkliwie i to miejsce. (Ale tak stało się w przeszłości z blogami...i wiele z nich trwa nadal choć zmieniły swój charakter)

Tym wartościowsza staje się nasza obecność tutaj, jak i na fb i innych potencjalnych kanałach. Dzieciaki z zespołem Downa bowiem będą się pojawiały w różnych rodzinach nadal, a wraz z nimi masa wyzwań i problemów - nie rzadko przecież tak powtarzalnych. By "nie wyważać otwartych drzwi" i dać radę to wszystko udźwignąć (nową sytuację w życiu) potrzeba nierzadko wsparcia z zewnątrz - stąd Zakątek, stąd baza wiedzy, baza ludzi życzliwych i doświadczonych podobnie. Przez lata to właśnie dawało nam forum, być może ciężar teraz przeniesie się lekko na inne formy ale póki co nie stanowią one wygodnego sposobu gromadzenia treści pozwalających na ich uporządkowanie w taki sposób jak udało nam się to tutaj.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2016-10-09, 19:57   

A ja żałuję, że mnie nie było tu dziewięć lat temu, gdy zakątek stawiał pierwsze kroki. Tuż po urodzeniu Weroniki bardzo potrzebowałam wsparcia, zapewnienia, że będzie dobrze, jakichkolwiek informacji na temat zespołu...Gdy się ogarnęłam po tym wszystkim i udało nam się założyć internet , Zakątek stał się moją ulubioną lekturą :-) .
Z perspektywy tych kilku lat mogę powiedzieć fajnie, że jesteście. Chociaż mi do szczęścia nie potrzebne jakieś szerokie grono znajomych, to miło się spotkać z kimś w realu, kogo się zna z forum.
Mam nadzieję, że jeszcze nie jedne 10 lat przetrwamy. :super:
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2016-10-10, 11:37   

Dziękuję, że zakątek powstał choć my w porównaniu z innymi jesteśmy tu krótko to kiedy zaczęłam nasze życie z zespolakiem i nie mieliśmy pomocy co i jak to dzięki wam wszystkim bardziej doświadczonym zakątkowiczom było mi łatwiej i prościej przejść przez niektóre np.papiery ,a co do Facebooka to może prościej działa i można się pochwalić wszystkim to ja dziękuję również za to ,że Zakątek nie jest zaśmiecony tylko poukładany i oby jak najdłużej trwał.
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-10, 17:05   

Katarzyna Wełna napisał/a:
(...)ja dziękuję również za to ,że Zakątek nie jest zaśmiecony tylko poukładany i oby jak najdłużej trwał.

Dziękujemy Ci za te słowa Katarzyno. :spoko: Grupka osób ciężko pracowała na to by to, co wszyscy przelewamy na zakątkowe "karty" miało jednak formę taką by nowym rodzicom było jak najprościej dotrzeć do najistotniejszych wiadomości, a po latach nawet i dla bardziej wprawnych użytkowników ta ogromna ilość informacji jest trudna do ogarnięcia.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-10-11, 08:51   

Zakątek..... wiele razy ratował mi życie, cieszył, smucił, podnosił ciśnienie, pocieszał...... jak to w życiu bywa.
Codziennie tu zaglądam, rzadko piszę.
Taki czas.

WSZYSTKIM, dzięki którym to miejsce powstało i ciągle istnieje - ogromne podziękowania.

fb mnie nie przyciąga , nawet wypisałam się z Zakątkowego profilu, nie tego się po nim spodziewałam - UPORZĄDKOWANY Zakątek to jest to :spoko:

Dziękuję :-)
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2016-10-11, 09:46   

Wpadam tu dużo rzadziej niż kiedyś, ale nadal jest to jedno z niewielu miejsc w sieci które odwiedzam systematycznie. Dużo mu zawdzięczam i nadal pamiętam te swoje "Łał" jakie cudowne miejsce, kiedy odnalazłam to forum po raz pierwszy.
FB, cóż, takie czasy. Ale nie wyobrażam sobie dokopać się przez zakątkowy profil do jakiejś konkretnej informacji ;-)

To już 10 lat, super :-)
A ja tu tylko rok krócej ;-)
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-11, 22:23   

Aniu,
zaglądam do Zakątka, choć już nie z taką intensywnością jak 10 lat temu. Chcę jednak napisać, że gdyby nie Mija, która mnie tu zaprosiła, to chyba bym się nie pozbierała po urodzeniu mojego Łukasza. Doskonale pamiętam te nasze dzieciaki sprzed 10-ciu lat, które wtedy były niemowlaczkami. Będą One u mnie w pamięci na zawsze. I rodzice tych dzieci również. Gdyby nie Wy to nie wiem skąd bym wzięła te wszystkie wskazówki i porady jakie od Was otrzymałam. To wsparcie, którego mi brakowało. Bardzo za wszystko dziękuję.
Tak sobie nieraz myślę, że może któregoś razu uda mi się spotkać z Wami na Zlocie? Tyle, że ja - pracujący rodzic, nie mam niestety za dużo możliwości z dostosowaniem się do terminu Zlotów. Dlatego mam nadzieję, że Zakątek nadal będzie istniał w takiej formie jak 10 lat temu, aby można było choć czasami zajrzeć i poczytać, co słychać u wirtualnych znajomych.
Chcę te zaznaczyć, że w pamięci mojej będą również starsze Zakątkowe dzieciaki i ich rodzice. Zakątek (gdy mój Łukasz był mały) to było moje życie, jak tlenu Was potrzebowałam, Waszych porad, refleksji, mądrości na każdy temat. Teraz chyba człowiek już się w pewnym stopniu oswoił z ZD, jednocześnie z upływem lat życie nabiera szybszego tempa, stąd może intensywność zaglądania do Zakątka jest bardziej okazjonalna.
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :-)
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-13, 18:29   

aniak napisał/a:
fb mnie nie przyciąga , nawet wypisałam się z Zakątkowego profilu, nie tego się po nim spodziewałam - UPORZĄDKOWANY Zakątek to jest to :spoko:

Dziękuję :-)


Aniu, fajnie by było jakbyś opisała to bliżej jeśli można. Wszyscy wszak chcemy lepiej, szerzej i w bardziej profesjonalny sposób dzielić się wiedzą, tworzyć społeczność. Czego brak w naszym profilu, a co uważasz, że dałoby się zrealizować? A może jesteś w stanie nawet zasugerować rozwiazanie? Myślę, że rozważymy chętnie każdą propozycję gdyż też uważam fb trochę jako "protezę". Pech chce, że teraz wiele osób jest w stanie jedynie po to narzędzie sięgać. Forum to luksus, a ludzie tutaj obecni to naprawdę "śmietanka" internetowa :-D

ania_as cudowne jest to co piszesz i mam nadzieję, że mija to też przeczyta :-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2016-10-14, 09:48   

Przeczytałam :roll: i aż łaza wzruszenia się w oku zakręciła.....
Całuję Was :* Fajnie, że zostaliście.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2016-10-15, 21:58   

Też jestem na Zakątku 9 lat. Znalazłam to forum zaraz po urodzeniu Ady i tak już pozostałam. Może teraz rzadziej tu zaglądam, jeszcze rzadziej piszę ale to takie czasy, mniej czasu , mniej już mi potrzebnych wiadomości na temat Zd. Ale nadal lubię tu zaglądać.
A wczoraj na FB odezwała się do mnie mama która dopiero 2 dni temu urodziła dzieciątko z ZD i nie może sobie z tym poradzić, zostałam jej podporą i służę pomocą. Zaraz mi się przypomniały nasze pierwsze spotkania w realu, jak słuchałam bardziej doświadczonych mam np. Alicji, Boszki, Grażyny.
Czasy może się zmieniają ale sentyment do tego forum pozostanie i mam nadzieję,że nadal będziemy się wspierać.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu