FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy na temat zmiany ustawy antyaborcyjnej.
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-23, 23:01   

groszek napisał/a:
Marzeniu pięknie napisałaś, co prawda
Marzenia napisał/a:
Jak były protesty rodziców dzieci niepełnosprawnych pod Sejmem to nikomu z rodziców dzieci niepełnosprawnych nie chciało się wyjść na ulice i protestować .
tu się troche zagalopowałaś bo jacyś rodzice byli i protestowali, ale co do reszty to podpisuję się pod tym.

Dziękuję Aniu, że przeczytałaś to co napisałam, oceniłaś i wytknęłaś mój błąd. Poczułam się jak uczennica. Ciekawe jaką ocenę mi wystawiłaś..?

Winni się tylko tłumaczą. Ja nie czuję się winna ale usprawiedliwię się.

Jestem tylko człowiekiem i przyznaję nie jestem idealna, czasami robię błędy, pisząc "to nikomu z rodziców dzieci niepełnosprawnych nie chciało się wyjść na ulicę i protestować" miałam na myśli, że ogromnej większości rodziców dzieci z zespołem Downa (myślałam o naszej grupie rodziców, w szczególnie tej zakątkowej) nie chciało się uczestniczyć w tych protestach, większość rodziców uważała je za bezsensowne, nie miała czasu, protest się nie podobał, hasła się nie podobały. Informacje o protestach nagłaśniane były na fb, w grupach społecznościowych, sama osobiście zamieszczałam je na Forum Zakątka 21 i praktycznie z Zakątka byłam ja i Iwona K, i jakieś 2 inne osoby z dziećmi z zespołem Downa, w większości byli tam rodzice z innymi niepełnosprawnościami np. z porażeniem. Samo tamta sprawa może świadczyć dla innych kto z rodziców dzieci niepełnosprawnych ma najciężej.

A teraz, jak chodzi o możliwość tzw. "wybór" pozbycie się swojego poczętego, nieidealnego dziecka to wyszły tłumy matek ubranych na czarno, krzyczących, z dziwnymi hasłami, chcących mieć wybór decydowania i możliwość aborcji. Być może dla Was jestem stara, zacofana , moherowym beretem ale jestem przeciwko aborcji. Tak jak osoby, które są za "Wyborem-aborcją" ja też ma swoje zdanie zdecydowanie inne i nie wstydzę się swojego zdania. Jestem za życiem i za wspieraniem życia. Nikogo nie oceniam. Wiem, że każdy może mieć swoje zdanie i, że to prawda, że "tyle siebie znamy, ile nas sprawdzono".

Mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych Piotr żyje dzięki transplantacji, Ania ma zespół Downa i co z tego? Mam ich oni są moim całym światem kocham ich najbardziej i nie chciałabym być napastowana przez większość, że jestem egoistką, ze jestem samolubna, bo nie usunęłam swojego dziecka z zespołem Downa tylko wszędzie się z nim panoszę i jestem roszczeniowa, chcę być na świadczeniu pielęgnacyjnym, i chcę jeszcze pomocy i wsparcia od Państwa.

Dziecko z zespołem Downa nie jest złem, nie jest gorszym człowiekiem, nie jest karą za grzechy, nie jest to koniec świata. Życie to nie śmierć. Wg mnie nie my powinniśmy decydować o prawie do życia, nie my powinniśmy żądać prawa do aborcji, śmierci.
Prawo "wyboru" to prawo do aborcji.

PS. Z góry przepraszam za błędy. Jestem w pełni odpowiedzialna za to co napisałam, jeżeli coś źle to przeproszę i poprawię. Mam dziecko z zespołem Downa i Ono każdego dnia uczy mnie cierpliwości, pokory i pogody ducha. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
reni 
nawijacz
Reni


Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 792
Skąd: Zalesie
Wysłany: 2016-10-23, 23:52   

Aniu ja mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty. Wyboru to ja sobie mogę dokonać czy zjeść na śniadanie chleb czy bułkę, czy ubrać to czy tamto......no ale nie mogę dokonać wyboru czy zabić drugiego człowieka czy nie....Jaki wolny wybór co oni z tym wolnym wyborem niech powiedzą tak jak jest, że są za aborcją czyli za zabójstwem a nie owijają za przeproszeniem g...o w sreberko.
_________________
Mama Damiana 21.04.1998 i Michałka z zD 24.04.2007
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2016-10-23, 23:57   

kabatka napisał/a:
Myślę, że ile nas, tyle jest za życiem :-)

Ja jednak z tych za wyborem. (...).


Jesteś za wyborem, Kabatko. Ale wiesz, że dyskutujemy o nowych projektach, o których informacje zamieściłam wyżej, tak? (To znaczy żywię taką nadzieję, gdyż obecna dyskusja ruszyła powtórnie po tych artykułach.) Strach pomyśleć, że "wolność" wyborów może iść tak daleko.


Dla przypomnienia:
"Aborcja po porodzie, czyli pozbawienie życia noworodka, powinna być legalna w tych samych przypadkach, co przerwanie ciąży w jej trakcie, nawet jeśli dziecko jest zdrowe - takie stanowisko przedstawiło dwoje bioetyków na łamach "Journal of Medical Ethics".

"Norwegia: Będzie można zabić jedno z nienarodzonych bliźniaków.
Ministerstwo zdrowia w Norwegii orzekło, że kobiety w ciąży spodziewające się bliźniaków lub większej liczby dzieci, będą mogły dokonać aborcji na wybranych dzieciach. Nie będzie miało znaczenia, że jest ono zupełnie zdrowe."
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-24, 00:00   

Ja jak wcześniej już pisałam jestem za życiem, a w szczególności zakazem aborcji dzieci z zespołem Downa, z dumą wzięłabym udział z moją Aneczką w takim Proteście promującym zakaz aborcji dzieci z zespołem Downa.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-24, 01:45   

Dodam jeszcze, że mimo wszystko warto działać na rzecz ochrony życia dzieci nienarodzonych, najsłabszych, niepełnosprawnych gdyż jeśli skapitulujemy, to najpierw zostaną zlikwidowani najmniejsi, najsłabsi a później starzy, chorzy zostaną poddani eutanazji i na koniec wszyscy pozostali. Zawsze znajdzie się ktoś gorszy, słabszy, inny …

Za anuszkaą powtórzę "Strach pomyśleć, że "wolność" wyborów może iść tak daleko." Nowe norweskie projekty są dla mnie barbarzyńskie, przerażające, nieludzkie, traumatyczne …słów mi brakuje do określenia mojego wzburzenia i przerażenia ku czemu dążą sami ludzie …ku własnej zagładzie!

Warto akceptować inność, bo różnorodność to norma i tylko ona gwarantuje przetrwanie populacji!!! :serce:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-24, 07:35   

anuszko odnoszę się do tematu wątku, czyli zaostrzenia obecnie obowiązującej ustawy, o czym rozmawiamy tu od początku października.

Obecne protesty pokazują mi tylko jedno - Ordo iuris swoim projektem wywołało najgorsze demony. I tego się już nie da zatrzymać. Któraś z posłanek opozycji powiedziała, że próba zmiany obecnej ustawy spowoduje tylko jedno - liberalizację obecnej ustawy. Zgadzam się z tym.

Dziewczęta macie prawo do swoich opinii :-) Ja pozostanę przy swoich :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2016-10-24, 09:19   

A, to jednak wypowiedziałaś się poza nurtem związanym z ostatnimi rewelacjami na temat aborcji i "później aborcji" płynącymi ze świata.
Kłopot w tym, że owe rewelacje nie są odpowiedzią na propozycje zaostrzenia prawa aborcyjnego. To konsekwencja krok za krokiem wprowadzanej liberalizacji tego prawa. Kolejne ustalenia są coraz bardziej dramatyczne. Jednak odpowiednie argumenty medyczne, "bioetyczne", ekonomiczne itp. sprawiają, że zamazuje się, rozmywa zupełnie granica między przestępstwem a "leczeniem problemu".
Pisałam już wyżej, że powinniśmy wszyscy się czuć zagrożeni. Przypomnę się:

Niedługo jeśli będziesz podejrzana o nowotwór, też rodzinie zaproponują twoją eutanazję. Po co przechodzić ciężkie leczenie? Po co narażać ciebie i twoją rodzinę na cierpienie? Małżonek jeszcze ułoży sobie życie. Dla dzieci to mniejsza trauma. Pstryk i wszyscy są zadowoleni. :-? Do tego dążymy w czarnych marszach. To kwesta czasu i argumentów.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-24, 12:26   

Kabatko, a możesz sprecyzować, jakież to najgorsze demony wywołał projekt Ordo iuris?
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-24, 12:39   

Wyznanie p. Przybysz, a może teraz już jest to przewodnie hasło czarnego protestu to jak dla mnie gwóźdź do trumny tego ruchu: "Czuję wielką ulgę. Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz. (...) Pięć minut - i masz z powrotem swoje życie."fragment wywiadu Natalii Przybysz dla "Wysokich Obcasów"

Czarny protest to dla mnie medialna, polityczna zawierucha i czarna rozpacz! Ubolewam bardzo, że tyle kobiet dało się w wkręcić, wmanipulować w polityczną grę. A jeżeli się mylę i jest to wyraz ich przekonań to jestem tym bardziej w czarnej rozpaczy i boję się o życie mojego dziecka z wada genetyczną, z zespołem Downa i o nasze życie - już nie pierwszej młodości rodziców.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-24, 13:34   

Marzenia, artykułu nie czytałam, oglądałam materiał filmowy w Republice, z którego wynikało, że powodem zabicia dziecka było za małe mieszkanie.
Czarna, ale rozpacz.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2016-10-24, 14:55   

"Czarna rozpacz" w rzeczy samej - dobrze to nazwałaś Iwonko. Teraz internet aż kipi nienawiścią, jedna pani, przez drugą panią się przechwala ile ciąż usunęła, dogryza drugiej opcji politycznej a młodzież słucha, uczy się... Celebryci też chcą coś ugrać dla siebie. Zaistnieć, mieć swoje 5 minut i prześcigają się w udzielaniu wywiadów...jakie to puste i przerażające...a nasze dzieci znowu będą na dalszym planie...a mamy z naszym październikowym światowym miesiącem szerzenia świadomości o zespole Downa nawet nie wystartowaliśmy. Podpowiem administratorom Zakątka, że niektóre Stowarzyszenia lokalne zrzeszające dzieci i osoby dorosłe z zespołem Downa działają i robią różne akcje przybliżające społeczeństwu wadę genetyczną naszych dzieci. Może my rodzice dzieci z zespołem Downa powinniśmy wejść w tym szczególnym dla nas miesiącu z naszym pomarańczowym lub bardziej światowym kolorem żółto-niebieskim protestem szerzącym społeczeństwu świadomość na temat zespołu Downa!

Tymczasem wiele kobiet robi akcje przybliżającą innym aborcję.

"Jestem po aborcji. Już na drugi dzień po minęły mi wszystkie objawy ciąży. Nie mam wyrzutów sumienia. Nie żałuję decyzji. I żadna głupia pinda nie wmówi mi że będzie inaczej. Jak ktoś ma słabą psychikę oczywiście da się urobić i jestem w stanie to zrozumieć."

"Bedąc Sobą
Bedąc Sobą Niech się pani za mnie też pomodli... Bo jestem zbyt szczęśliwa a 14 lat temu usunelam ciążę, też bym chciała mieć poczucie winy depresję a tu nic... To moje szczęście jest takie złe a ja nie umiem wpaść w depresję może jakieś leki ktoś poleci bym mogła w nią w końcu wpaść?"
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-25, 11:28   

Marzenia napisał/a:
Podpowiem administratorom Zakątka, że niektóre Stowarzyszenia lokalne zrzeszające dzieci i osoby dorosłe z zespołem Downa działają i robią różne akcje przybliżające społeczeństwu wadę genetyczną naszych dzieci. Może my rodzice dzieci z zespołem Downa powinniśmy wejść w tym szczególnym dla nas miesiącu z naszym pomarańczowym lub bardziej światowym kolorem żółto-niebieskim protestem szerzącym społeczeństwu świadomość na temat zespołu Downa!


Marzenia, jesteśmy bardziej niż szczęśliwi, inicjując lub wspierając akcje przybliżające zespół Downa społeczeństwu, w ramach naszych czasowych i finansowych możliwości (a jakie one są, łatwo się zorientować czytając wątek Darowizna na cele statutowe ). Serdecznie zapraszamy z każdą inicjatywą, każdy z Zakątkowiczów może taka akcję przygotować i z udziałem innych przeprowadzić - przy takim wsparciu Stowarzyszenia, jakiego tylko będziemy w stanie udzielić. Cieszę się, że występujesz z takim pomysłem - może ktoś się również zainteresuje i postanowi się zaangażować w jego realizację w przyszłym roku.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-25, 11:50   

Marzeniu, nasz Zakatek przez 10 lat istnienia forum jest wsparciem dla wszystkich, którzy chcą tu wejść i porozmawiać o swoich problemach.
Mam poważne wątpliwości, czy da się kogoś uświadomić o tym jakie nasze dzieci są wbrew jego woli...Miłośc sprawia, że kochamy naszych najbliższych bez względu jacy są, kochamy ich takimi jakimi są, ale raczej wątpię, żeby mozna to było rozpropagować poza rodziną...
Ja ile razy mi proponują staję przed kamerą i pokazuję światu naszego Maksa, ale nie pójdę z nim w żadnym marszu- ze względu na jego inteligencję emocjonalną, ze względu na to że on wyczuwa różne rzeczy w "powietrzu" ...a nie wiem co może się wydarzyć na jakimś marszu, są różni ludzie i mają różne pomysły, a ja chcę, żeby żył szczęśliwie...jestem opiekunka na wyjściach klasowych Maksa.Jeździmy komunikację miejską, 7 dzieci z zespołem Downa, wtedy każdy może nas zobaczyć w realu!

prowadzę dwie stronyklasową Maksa i blog Maksa
Edukuję tam gdzie mogę, ale nie mam złudzeń- jest malo osób zainteresowanych.Najwięcej wejśc na blog Maksa mam w temacie jak zrobić piniatę!!!


Jeśli ktoś z użytkowników forum , chce napisać jakiś list do opublikowania na portalu to zapraszam do wspólnej pracy w temacie przybliżania zespołu Downa - społeczeństwu!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-25, 18:46   

Iwona K napisał/a:
Kabatko, a możesz sprecyzować, jakież to najgorsze demony wywołał projekt Ordo iuris?


Np. takie, że niektóre z osób czują się zobligowane do coming outu ws. przeprowadzonej aborcji, a inne z osób czują się zobligowane do wylania wiadra pomyj w tym temacie.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
aga20aga 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Sty 2016
Posty: 184
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-10-26, 11:29   

Zgadzam się w pełni z Kabatką. Przymus powoduje odwrotny skutek. To spowoduje lawiny wyjazdów za granicę...
_________________
Agnieszka mama Adasia z ZD (ur. 15.06.2010) i Oleńki (ur. 12.06.2015)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu