FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Badania pytanie
Autor Wiadomość
paula1804_83
milczek

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-07-19, 14:34   Badania pytanie

Witam mam pytanie odnośnie badań córeczka ma 7 tyg póki co zobione tsh echo i usg serca w przyszłym tyg ortopeda Zapisałam ją do neurologa prywatnie Wczoraj moja Pani dr mówi ze nie ma potrzeby do neurologa bo te dzieci tak maja ze są wiotkie i na to za wczesnie audioga też kazała sobie odpuscic bo w szpitalu słuch wyszedł ok wiec co powinnam zrobić czy juz powinna miec jakies rechabilitacje jesli tak to jakie i gdzie?
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-19, 16:53   

Bo te dzieciaki takie są to częste stwierdzenie. Możesz się jeszcze z wróżbami spotkać że nigdy tego czy tamtego nie zrobi, ale większość się nie sprawdza. Myślę że neurologa warto ale np w ośrodku wczesnej interwencji gdzie mogą od razu zlecić jakąś fizykoterapię lub coś takiego. Prywatnie to zbankrutujesz szybko jak zaczniesz z lekarzami. Wiotkie ogólnie są ale to się ćwiczy żeby wzmocnić mięśnie. jedne dzieci potrzebują więcej inne mniej. Audiologa faktycznie na razie możesz puścić bokiem i jak by nie reagowało na dźwięki jak będzie troche starsze to wtedy ewentualnie powtórzyć badania.
 
 
paula1804_83
milczek

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-07-19, 17:15   

dziekuje za odp my jeszcze czekamy na wynik z poradni genetycznej wiec do ośrodka tez się zwrócimy po otrzymaniu wyniku czy w tym ośrodku pokierują nas dalej co robić jakie rechabilitacje? Na dzwięk izdecydowanie reaguje w domu jest starszy brat który nagminnie to sprawdza :-)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-19, 23:21   

Generalnie powinni pokierować ale poczytaj sobie to forum bo tu jest masa informacji. My używamy lekarzy jak potrzeba. Nie stronimy od nich ale i nie wydziwiamy. Kazdy w tym wzgledzie musi znaleść swoją drogę. Na początku zawsze jest niepokój. Pewne zeczy trzeba sprawdzic. Na pewno jakas rechabilitacja sie przyda. Warto endokrynologa zachaczyc ale najpierw poczekajcie na wyniki. Z czasem sie normuje i przychodzi spokój. W poradni powinni was pokierować jak bedziecie wyniki odbierać. Lekaze to jednakntylkonludzie i czasem trzeba info samemu wykopać. Tu gdzies jest wątek o tym co po kolei robić
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 20:05   

paula1804_83 napisał/a:
dziekuje za odp my jeszcze czekamy na wynik z poradni genetycznej wiec do ośrodka tez się zwrócimy po otrzymaniu wyniku czy w tym ośrodku pokierują nas dalej co robić jakie rechabilitacje? Na dzwięk izdecydowanie reaguje w domu jest starszy brat który nagminnie to sprawdza :-)


Do ośrodka Wczesnej interwencji warto się zapisać już - bo chyba są kolejki, a potem donieść kariotyp
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
hella39 
mruczek

Dołączyła: 16 Wrz 2016
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-26, 12:11   

Paula może napisz skąd jesteś i rodzice z Twojego miasta lub okolict coś podpowiedzą?

Ja też usłyszałam od pediatry, gdy przyszłam do niej z 2 tygodniowa córką, że do neurologa nie ma sensu, bo obniżone napięcie to cecha zespolu. I jak dostaniemy wyniki ktore potwierdzą ZD, to pozostaje się z tym pogodzić. Załatwiłam rehabilitacje inaczej, poszłam do innego pediatry i teraz córka ma 11 miesięcy, rehabilitacje ma już tylko kontrolnie 2x w miesiącu i jest ruchowo na etapie dzieci z normalnym napięciem.

Nie słuchaj lekarzy, którzy nie wspierają Cię w walce o lepszą przyszłość dla Twojego dziecka.
_________________
mama córeczki (ur. 2016 r.) z mozaiką.
 
 
paula1804_83
milczek

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 2017-07-26, 22:10   

Jesteśmy z okolic Gryfina 60 km od Szczecina
 
 
Marta B. 
mruczek

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-28, 17:22   

Hej, znam ludzi z Gryfina, ale zupełnie nie pamiętam nazwiska :) Skleroza. Tam jest jakieś stowarzyszenie. Może przez nie znajdziesz.
_________________
Marta
Mama Piotra (2008), Jana (2010) i Rafika (2014)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu