FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Postępowanie lecznicze po porodzie
Autor Wiadomość
koralinaXF9 
milczek

Wiek: 25
Dołączyła: 27 Paź 2019
Posty: 2
Skąd: Gostynin
Wysłany: 2019-10-30, 21:33   Postępowanie lecznicze po porodzie

Witam drodzy rodzice i nie tylko :-) . Czy mógłby ktoś przybliżyć mi postępowanie lecznicze po porodzie u noworodka ze stwierdzonym zespołem Downa? Jakie badania miało wykonane maleństwo podczas pobytu na oddziale ?
_________________
studentka położnictwa
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-30, 23:02   

Pani Karolino niestety wszystko zależy od szpitala. Są niemowlęta, którym po urodzeniu pobrano krew na zrobienie kariotypu, ale jest to malutka grupa. Większości rodziców mówi się o podejrzeniu zespołu Downa i poleca udać się do genetyka.
Mój syn po urodzeniu był zaszczepiony wg kalendarza szczepień, miał pobraną krew z pięty, żeby wykluczyć fenyloketonurię, obejrzała go neonatolog i polecono mi zrobić badania przesiewowe słuchu.
My byliśmy tylko dobę, poród był ambulatoryjny
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2019-10-31, 17:52   

W szpitalu, w którym urodziłam Igora sprawdzono jego stan, odruchy, kolor skóry (Igorowi siniały rączki i skóra wokół ust). Umieszczono go w cieplarce, bo spadała mu temperatura. Wiele razy był osłuchiwany przez lekarza. Po przekazaniu mi informacji o podejrzeniu o zD i za moją zgodą kilka godzin po narodzinach przewieziono syna do kliniki. I tam zrobiono mu specjalistyczne badania. Jak dobrze pamiętam były to: rentgen serca i badania w poszukiwaniu wad serduszka, rtg bioderek, USG główki i brzuszka oraz ileś tam badań z krwi. Syna oglądał też fizjoterapeuta i miał wdrożoną rehabilitację (vojta). Tu też pobrano mu krew na badanie genetyczne. Zlecono wizyty kontrolne u specjalistów.
Zaszczepiony był w szpitalu, w którym się urodził, ale pamiętam, że na badanie krwi z pięty byliśmy już u siebie w poradni.
Rodziłam 18 lat temu.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu