FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup mieszkania
Autor Wiadomość
Ola1968 
mruczek

Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 64
Wysłany: 2023-09-18, 22:50   Zakup mieszkania

Witam serdecznie wszystkich :* :*
Dawno już tu nie byłam...
Mój Michał ma już 25 lat :-) :-)
Ja jeszcze pracuję, mam wnusię ,która pochłania każdą wolną chwilę,dom ,działka itd..
Dawniej miałam czas żeby posiedzieć na Zakątku a teraz nie mam czasu dla siebie...

Mam zapytanie ,czy ktoś orientuje się czy można kupić mieszkanie na syna[nie jest ubezwłasnowolniony] z wpisem notarialnym jednorazowo o pełnomocniku [rodzicem,opiekunem],który by załatwiał za niego wszystko ?
Czy za każdym razem by trzeba było robić upoważnienia?

Pozdrawiam :-)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-19, 14:51   

U nas jeszcze nikt nic takiego nie załatwiał. Wiem od Boszki,że sprawy spadkowe bardzo trudno załatwić bez ubezwłasnowolnienia, bo sąd zakłada ( w sumie słusznie) że taki obywatel nie wie o co chodzi.Choć istnieje możliwość prawna, że ONI podpisze pełnomocnictwo procesowe, żeby reprezentowała jej interesy matka albo ojciec, to jednak wszystko zależy od od ludzi - jak zawsze.
Polecam kontakt z prawnikiem albo z PSONI, albo z portalu :arrow: niepełnosprawni zapytaj doradcę
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Ola1968 
mruczek

Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 64
Wysłany: 2023-09-21, 23:01   

Byłam u prawnika ,powiedział mi tak- żadna kancelaria prawna nie wystawi na osobę z ZD aktu notarialnego -przecież ten zespół widać!chyba żeby przeszedł badania że jest świadomy i wszystko rozumie...
Gdyby był ubezwłasnowolniony można by było na niego kupić a osoba ustanowiona mogłaby za niego podejmować czynności...
Gdy mu powiedziałam ,że jest cały czas pod kloszem typu ,że to ja mam przy sobie jego dowód osobisty,odpowiedział tak -traktujecie go jak ubezwłasnowolnionego choć nie jest ubezwłasnowolniony,wasza sprawa...
Głupio mi się zrobiło ....
Miało być coś innego zamiast tego ubezwłasnowolnienia liczyłam na to ale nic w tym temacie...
Dobrej nocy!!!
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-22, 08:11   

Tak - ubezwłasnowolnienie to wygoda dla prawników i innych urzędników. Jeśli ktoś ma orzeczenie że jest znaczny i potrzebuje wsparcia bo nie może sam egzystować to przecież wystarczy żeby pomógł mu rodzic i on wyznaczył na opiekuna osobę która będzie to robić po jego śmierci.
Cały czas mam nadzieję że coś się u nas ruszy w tym temacie na lepiej.
Mam przykład Tuśki, której Zbyszek nie mógł odrzucić spadku, bo właśnie jako upośledzony , a ten spadek to były długi po dalekiej ciotce, której biologiczne dzieci ten spadek odrzuciły.

Jaka tu w ogóle logika, przecież taki spadek , to nie korzyść tylko strata , a sąd powinien działać na korzyść tych obywateli, którzy są mniej kumaci czyli naszych...
Ola1968 napisał/a:

Gdyby był ubezwłasnowolniony można by było na niego kupić a osoba ustanowiona mogłaby za niego podejmować czynności...
!

I to dla mnie jest kolejny absurd. Nie ma konta, nie ma prawa wyborczego, czyli nie jest obywatelem, ale może mieć mieszkanie za które nie może zapłacić czynszu bo nie ma konta a więc i swoich pieniędzy .
Była podobna sytuacja w warszawskim PSONi. Zmarła matka dziewczyny ubezwłasnowolnionej i nikt z rodziny nie chciał być jej opiekunem prawnym. Nie było jak zapłacić za mieszkanie w którym mieszkała ( może była też właścicielką?) Bo pieniadze szły na konto matki, a ta zmarła....
I stowarzyszenie namawiało jej ciotkę żeby prawnie ją przejeła...bo sytuacja była dramatyczna.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu