FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kajetany - Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
Autor Wiadomość
esterapezda 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2008-08-14, 19:04   Kajetany - Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

W związku z porządkami wrzucam linki tematów związanych z uszami:
:arrow: Drenaż uszu
:arrow: Wady słuchu i rodzaje badań
:arrow: Zapalenie ucha,wysiękowe zapalenie ucha
:arrow: Nadwrażliwość słuchowa

kabatka

______________________

Powiedzcie mi, jak tam jest w Kajetanach? Jacy są lekarze i pielęgniarki?
Jedziemy tam pierwszy raz 4 września na konsultację - Oliwier będzie miał tam robiony zabieg usunięcia ziarniny z ucha.

pozdrawiam :papa:
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-08-14, 19:36   

Estero nie mogłaś lepiej trafić.
Ja wychwalam Kajetany pod niebiosa.
Zasmuciłaś mnie tą ziarniną :-?
Co lekarze podejrzewają:polipa,perlaka?
Poczytaj o zmaganiach Jagody z ---->perlakiem
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-15, 01:19   

Witam.
W styczniu Ro mial zaplanowany zabieg -podciecie bocznych, wyciecie 3migdala, drenaz uszy, w czasie zabieg wykonano podciecia bocznych migdalow, czysczenie uszu-drenaz byl niepotrzebny, pozostawiono 3 migdal, wymierzono rozszczep podniebienia miekkiego, sprawdzono noso-gardlo.

Mielismy dla siebie sale na 1 pietrze z lazienka, nad czescia hotelowa, za sciana byly pielegniarki, sala zaraz przy wejsciu na trakt operacyjny.
To ja podalam narkoze, na siedzaco. Mimo ucieczki na widok lekarzy z stolu, i aferki ze on nie chce umierac-wiedzial, ze operacji i po co...ale zaczal plakac, bal sie bolu-a moja ostatnia operacja to bylo kilka miesiecy wyciete zycia przez bolu.
Pozwolono mi wyciszyc Ro, wytlumaczyc.
Uspilam, poszla wziasc prycznic..i jak wycieralam wlosy juz siostra wolala mnie na sale pooperacyjna bo zaraz przewioza Ro.
Tam pod opieka lekarz, powoli sam sie wybudzi...po godzinie bylismy na naszej sal.
Ro dostal zgode na lezenie i spanie /wiekszosc dzieci od razu spaceruje/, z uwagi na arytmie serca przy zabiegu.
Na stole byl pierwszy. Po poludniu i w ramach obiadu dostal kisiel..., i na kolacje kisiel, z uwagi na diete..wiekszosc dzieci dostaje miekkie produkty mleczne - chyba na kolacje byly nalesniki..nie pamietam dokladnie. Sniadanie juz normalne.
Ro wyspal sie, wymiotowal tylko raz ..pechowo na laptka, ale obydwaj uczestnicy zajcia przezyli. ;-)
Mama w szpitalu odzywia sie sama /ja mialam jedzenie dzieki dziecieciu bo jest problem z dietami/, na stolowce gdzie jedza dzieci mamy kupuja jedzonko.
Trafilismy na super pana anastecjologa..szkoda ze niepamietam nazwiska. Rzeczowy, konkretny, ale liczacy sie z opinia mamy.
My mielismy opoznione o kilka godzin wyjscie.
i po wysiadce z busa...powrot sporwotem - Ro mocno zwymiotowal krwia -okazalo sie ze to skrzep sie oderwal.
z jazda samochodami, autobusami mial problem z poltora tygodnia - moja zaprzyjazniona anatezjolog stwierdzila -ze bywaja takie skutki uboczne narkozy...minelo.

Mnie czeka tam operacja zatok i nosa.

Od konsultacji czeka sie kilka miesiecy-4-5 na termin. W wypadku zarnicy i perlaka sa inne tryby-pewnie szybsze.

Polecam - klinika warta grzechu przestapienia progu, i zapisania sie w poczet pacjetnow, opiewajacych ja hymnami pochwalnymi.
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-08-15, 21:10   

Witajcie!
Aśka
Właśnie wróciłyśmy z Kajetan i musze powiedzeić, że dawno nie byłam tak zadowolona z zabiegów Julki. Wykonano jej czyszczenie uszuu (woskowina zbiera się tak mocno, że nie można jej ruszyć w normalnych warunkach, potem miała mieć drenaż obu uszy ale okazało się konieczne tylko ucho lewe zbadano rozszczep, który jest umiarkowany i nie będzie narazie korygowany a migdały jednak nie zaburza funkcjonowania tylko poga jej w mówieniu :wow: . Potem zrobiono ABR - badanie słuchu i okazało się, że poprzednie miała niedokładne i na ucho lewe ma większy niedosłuch więc musimy dostroić aparaty. Tak mniej więcej zakonczył się pobyt.
Ale dla chumoru powiem rodzic jest przy usypianiu (moja wtakich sutuacjach wpada w panikę i musiałam też trzymać jej maskę i żeby nie robiła problemów powiedziałam , ze to inhalacje :lol: (taski małe kłamstwo) ale po wybudzeniu oczywiście rodzic też jest a moja jak przysnęła to dopiero po 1,5 godziny raczyła wstać. Dosłownie szybkim krokiem jakby nigdy nic poszła do toalety i zameldowała pielęgniarce, że się wyspała i,że mają ODLOTOWE inhalację. ....... :tak: :lol: zyli za tydzień.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-08-21, 11:23   

Ja też po wizycie w Kajetanach. Zakwalifikowani do zabiegu z 5-8 miesięcy. Załatwiłam jednak prywatnie do trzech.Klinika jak z tego wieku. Widać dbałość o pacjenta.Adaś wykazał ogromną dokrzałość ale opisze to w jego kąciku.
 
 
Laguna 
cichosza


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 28
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-12, 21:14   Wzyta w Kajetanach

Hej my włąśnie mamy wyznaczoną wizytę na 24.03.09. Przekładaliśmy już ją 2 razy bo ciągle mały chory,teraz też chory nie wiem czy dojdzie do skutku.
Ale jak byliśmy pierwszym razem to zajeli sie nami fachowo.
Traz też czekamy na drenaz uszu.Napiszę więcej ja się będziemy po wizycie:)
_________________
mama Danielka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-06-09, 11:36   


Złoty Skalpel 2010 trafił w ręce prof. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. To już druga edycja konkursu na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia, organizowanego przez magazyn "Puls Medycyny".
Prof. Skarżyski otrzymał nagrodę za projekt "Leczenie częściowej głuchoty u dzieci i dorosłych z zastosowaniem implantów ślimakowych".

źródło
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
agulka136 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 436
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-07-20, 22:18   

Profesjonalizm.
Mój starszy syn Dawid 9 lat temu miał wszczepiany implant, od 15 lat jeździliśmy do Warszawy, bo ośrodek miał inną lokalizację, odległe terminy były zawsze ale opiekę specjalistyczną i doradztwo było na dobrym poziomie. :tak:
_________________
Agnieszka-mama Tomaszka z zD 24.12.2007, Marysi 05.01.2002, Dawida 01.06.1994
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-03-15, 21:54   

Jesteście w stanie polecić laryngologa z Kajetan?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 22:47   

Jak byłam 3 razy to zawsze u kogoś innego mimo, że próbowałam się zapisać do tej dr, u której byłam :]
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Magda2 
nawijacz


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 601
Skąd: woj. mazowieckie
Wysłany: 2011-04-05, 12:20   

Czy ktoś z Was potrafi odpowiedzieć czy poza wykonywaniem różnych zabiegów i badaniem słuchu, klinika w Kajetanach również prowadzi jakieś zajęcia logopedyczne systematyczne to znaczy czy jest tam jakaś poradnia logopedyczna do której można zapisać dziecko?
_________________
Weronisia z ZD ur. 14.05.09r, Natuś 17.07.12r.
:arrow: Foteczki Weronisi
:arrow: Osiągnięcia Weronisi
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-05, 12:30   

mojej koleżanki córka była tam na zabiegu na migdał ale na zajęcia z logopedą już skierowali ją na Pstrowskiego (Huta) do filli Kajetan - i z tego wychodzi że tam tylko są konsultacje i zabiegi (w Kajetanach)a zajęcia już w filii na Hucie(koleżanka mieszka w Pruszkowie więc gdyby mogła to by nie jezdziła na drugi koniec wawy na Hutę ...mniemam że Kajetany nie prowadzą zajęc ale mogę sie mylić)
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-06-20, 13:56   

Powiedzcie mi kobietki co mam zrobić mała nie daje sobie zrobić badania słuchu ani tympanogramu drze się, pręży, ucieka, we śnie też odpada bo strasznie delikatnie śpi , nie wiem co zrobić. Nie chcę znów narkozy dla małej :cry: ale jak nie ma wyjścia :cry:
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-20, 14:06   

wera - zostaje Ci narkoza
skoro we śnie nie da rady...

mój tez nie lubi takich "zabiegów" i tez słuch badam we śnie (niedługo wizyta) ale celowo umówiłam się na 21.00 najlepiej jak by usnął mi w samochodzie - przełoże go do łózka czy wózka i podepną go na spokojnie ...wiem ,że sie nie obudzi bo tak miał eeg zrobione w dzień (podczas drzemki )

powodzenia

PS spróbuj w domu zrobić taki test Zuzi - jak zaśnie przykładaj jej coś do głowy - najlepiej 20-30 min po zaśnięciu
a jak będziesz wybierała się na takie badanie we śnie to obudz ją np o 5-6 rano wymęcz itp - wtedy szybko zasnie i stawiam że nie obudiz się podczas podlepiania itp
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-06-20, 14:30   

Anulka moja mała to twardo śpi przez pierwsze 30 min. nawet jak jest zmęczona to i tak niech zrobię coś głośniej to wstaje , w aucie śpi i nic jej nie przeszkadza a tak to śpi okropnie :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu