FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus w Murzasichle 01-14.07.2020
Autor Wiadomość
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-02, 20:35   

Dzisiaj przesłałam do ośrodka naszą listę osób które potwierdziły wyjazd. Gdyby teraz były jeszcze jakieś osoby chętne to muszą już kontaktować się osobiście z Panią Danusią. Został już nie cały miesiąc do wyjazdu, więc wydaje mi się że dłużej nie możemy blokować miejsc.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-05, 11:16   

Jasne, dobrze zrobiłaś.
Czekamy z niecierpliwością.
Szkoda, że nikt ze starej gwardii nie dołączył do nas
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-12, 09:51   

Osoby które jadą na turnus z dofinansowaniem PFRON muszą mieć wypełniony druk o stanie zdrowia dziecka. Mam ten druk, gdyby ktoś potrzebował to proszę sms z adresem email. Mój numer telefonu 603040276.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-13, 10:29   

Ja mam wypełniony bo miałam składać o dofinansowanie, ale nie skłądałam .Druk przywiozę, choć my zapłacimy z subkonta
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-13, 11:56   

No właśnie, a jak ktoś płaci z subkonta, to takiej informacji nie trzeba?
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2020-06-13, 15:04   

W poniedzialek bede dzwonic do p.Danusi ale my niestety nie pojedziemy :cry:
Niestety przy Emilce ciezko cokolwiek zaplanowac i czekaja nas inne wydatki dosc spore i nie damy wszystkiego udźwignąć :( A tak sie cieszyłam.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-13, 17:46   

:* może następnym razem :*
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2020-06-19, 15:24   

Oświećcie mnie proszę, bo nie wiem. Do tej pory było tak, że turnus się kończył, ośrodek wystawiał fv, ja ją opisywałam i podpisywałam, a ośrodek wysyłał do fundacji, ta przelewała pieniądze z subkonta Julka do ośrodka.
Koresponduję z p. Danutą, która pisze, że mam wysłać do fundacji przesłaną przez nią fv razem z moim oświadczeniem (jakim oświadczeniem?) przed turnusem, przypilnować fundację, żeby opłaciła turnus przed jego rozpoczęciem. I takie są teraz zasady. Coś przeoczyłam? W poniedziałek będę kontaktować się z fundacją. Czekam też na odpowiedź od p. Danuty, co w sytuacji, gdy fundacja nie zdąży przelać pieniędzy przed rozpoczęciem turnusu. Jest już stosunkowo późno. :(
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-19, 17:14   

Marta- a w jakiej Julek jest fundacji? Bo Weronika w Zdążyć z pomocą i tam jest załącznik bodajże 4c, który się wypełnia I odsyła razem z fakturą do fundacji, jeśli ta ma opłacić coś bezpośrednio . Ostatnio robiłam tak w lutym . Pieniądze p. Nowicka dostała dopiero po turnusie- jakoś fundacji Tak się zeszło .
A W sumie to macie już faktury? Mi P. Danusia pisała W tym tygodniu że wyśle, ale jeszcze nic nie mam . G W sumie nie wiem- pocztą czy mailem .
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-19, 17:51   

Nie mogę edytować, ale sprawdziłam właśnie pocztę i mam fakturę .
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-20, 00:01   

Pisałam do ZzP jak teraz jest z tym wystawianiem faktur i dostałam taką odpowiedź
Jeżeli płatność za turnus rehabilitacyjny ma się odbyć bezpośrednio z subkonta na konto wystawcy to do Fundacji należy przesłać oryginał faktury wraz z załącznikiem 4c. Faktura wystawiona musi być na podopiecznego bądź opiekuna z dopiskiem nr subkonta, nazwisko i imię podopiecznego a Fundacja wyszczególniona musi być jako płatnik. Na opłatę faktury należy poczekać do 21 dni od daty rejestracji faktury w Fundacji.

Czyli jest tak jak kiedyś załącznik 4c + faktura, ale teraz na fakturze musi się znależć i podopieczny i fundacja jako płatnik...oczywiście czas przelania pieniędzy 3 tygodnie jak zawsze.


Moje pytanie jest następujące, czy fundacja zapłaci za turnus , który się jeszcze nie odbył, a nie jest to faktura pro-forma.( zresztą pro formy się nie opłaca, tylko jak ją się opłaci to wystawiają właściwą fakturę)
Szczerze wątpię że zapłacą. faktura jest za usługę, która się zakończyła, więc na pewno nie zapłaca przed turnusem( chyba że p.Danusia poda inne daty, a tak chyba nie może bo to było by przestępstwo
Jakie masz daty turnusu na fakturze - Renia?

Bo jeśli p.Danusia wysyła juz fakturę, wysyłamy jutro , albo przed wyjazdem. Faktura dojdzie jak będziemy na turnusie to czy oni ją zapłacą????
Obawiam się, że trzeb będzie zapłacić i samemu czekać na refundację od Fundacji

Angela jak robiłaś w zeszłym roku?
No bo tu mamy kwestię znaną, prawie miesięcznego odwleczenia płatności przez fundację. Duże ośrodki mogą tego nie odczuć, ale małe firmy, szczególnie po okresie pandemii...

Albo czy Pani Danusia będzie chciała czekać miesiąc na pieniądze z Fundacji???
napisałam też o promesą i wyobraźcie sobie, że teraz muszę złożyć oświadczenie,

W celu wystawienia promesy bardzo proszę o wypełnienie i przesłanie w mailu zwrotnym oświadczenia o treści:



Ja,………………………(imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego) potwierdzam,
że na subkoncie mojej/mojego córki/syna……………………………. (imię i nazwisko podopiecznej/ego) pozostawię środki na pokrycie kosztów związanych
z ………………………………(wskazać zakup/usługę), w wysokości……………. (podać kwotę), płatne do firmy……………………………..(nazwa, adres firmy).

Jednocześnie informuję, że w sytuacji braku wskazanej kwoty na subkoncie, zobowiązuję się pokryć fakturę we własnym zakresie.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2020-06-20, 05:47   

Fakturę mam wystawioną z dniem 30 czerwca. W fv mam wpisane pobyt Julka i mój na turnusie w dniach 1-14 lipca. Wiem, Aniu, że za pro-formę się nie płaci. Pomijajac kwestie formalno - księgowe nie będę płacić z góry, za coś, co się jeszcze nie odbyło. W poniedziałek skontaktuję się z Fundacją (jesteśmy w Zdążyć z Pomocą). Pierwszy raz spotkałam się z taķą propozycją opłaty turnusu.
Edit: Nie mam tyle gotówki, żeby zapłacić za nasz pobyt, a potem zrefundować ze środków zgromadzonych na subkoncie Julka. Inne miałam założenia. Trzymałam się znanego do tej pory sposobu płatności. W Polanice była pro-forma. Tam płaciliśmy zaliczkę 500 zł, którą zwracali po opłaceniu (wystawieniu fv) za cały, odbyty już turnus. A tak zawsze po turnusie fv, załącznik 4c, ośrodek wysyłał fv do fundacji i czekał na kasę do miesiąca. Mam nadzieję, że sytuacja się pozytywnie wyjaśni. W przeciwnym razie nie pojedziemy. :(
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-20, 09:55   

Ja będę tylko pierwszy tydzień, a fakturę mam ma 30. 06 do 08.07- bo nie mam dobrej opcji dojazdu .
I też termin płatności 30 czerwiec . szczerze wątpię, by nawet fundacja się zdążyła wyrobić z płatnością . Mi też tą forma płacenia prosto z fundacji pasuje bo żywej gotówki nie mam .
Wydaje mi się, że ośrodek jeszcze nie bardzo ogarnia kwestję płacenia przez fundację- ale to tylko moje zdanie
Ania- A jak bywało w Rowach? Bo też płaciła prosto z fundacji , ale już nie pamiętam w jakim czasie .
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2460
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2020-06-20, 14:29   

Czytam i otwieram oczy ze zdziwienia, bo ja to nawet nie zgłosiłam, że płatność przez fundacje... :shock: Byłam przekonania, że rozliczenia, jak zawsze na koniec turnusu. Długo czekałam na odpowiedź z PCPR odnosnie dofinansowania, która niestety okazała się negatywna. Odwolałam się od decyzji, którą argumentowali otrzymaniem środków w 2017 roku ;/ , teraz czekam na odpowiedź mojego odwołania, caly czas z nadzieją ,że z subkonta zejdzie mniej.... :roll:
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-20, 15:30   

Zawsze możesz zapłacić gotówką, a potem fakturę odesłać do fundacji .
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu