FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus w Murzasichle 01-14.07.2020
Autor Wiadomość
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-20, 15:37   

Ja byłam w tym ośrodku dwa lata temu i nie rozliczałam się przez fundację. W ubiegłym roku byłyśmy nad morzem i tam też płatność była na koniec turnusu. Może pani Danusi coś się pomyliło, no bo to tylko PFRON wcześniej przelewa pieniądze a wszystko inne płatne jest na koniec, ewentualnie w trakcie turnusu. Prawdę mówiąc ja nawet jeszcze nie rozmawiałam z nią o rozliczeniu, uważając że wszystko załatwię na miejscu.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-20, 17:14   

renia33 napisał/a:
J
Ania- A jak bywało w Rowach? Bo też płaciła prosto z fundacji , ale już nie pamiętam w jakim czasie .


Ja w Rowach zawsze płaciłam przed turnusem na konto BK , oni zbierali w ratach od marca!
Gdy miałam dofinansowanie z PCPR-u. to o tyle mniej wpłacałam przed początkiem turnusu.
Taki sposób płatności - przed turnusem wszystko jest mi znany - choc wolę rozliczenia z subkonta czy to Z Zaździerza czy z Polaniki, tyle że organizator dostaje pieniądze miesiąc po zakończeniu turnusu.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2020-06-22, 08:43   

Rozmawiałam z Fundacją, rozmawiałam z pania Danutą. :-)
Sprawa wygląda tak:
Fundacja pokrywa płatność za turnus przed jego odbyciem, ale musi mieć więcej czasu (21 dni). Niewykonalne jest dla niej w tej chwili zrealizowanie płatności do 30 czerwca. Nie potrzebuje oryginału fv. Wystarczy Fundacji forma elektroniczna faktury bez podpisu i bez pieczątki. Fakturę muszę opisać, dołączyć załącznik 4c i wysłać pocztą (czyli jak zawsze).
Ponieważ pani Danuta wystawiła już fakturę, są dwie mozliwości: albo płacę gotówką i wysyłam fv do Fundacji albo właściciel ośrodka wystawia fakturę korygującą z wydłużonym terminem płatności i transakcja odbywa się z konta Julka na konto ośrodka bez mojego "gotówkowego" udziału.
Zadzwoniłam do pani Danuty. Wyjaśniłam sytuację. Okazało się, że p. Danuta nie wiedziała, że Fundacja ma 21 dni na opłacenie faktury. Przyznała mi się, że nie ma pewności, czy każdy podopieczny fundacji ma środki na koncie na turnus. Wyjaśniłam więc, czym jest promesa (proponowałam przysłanie jej w pierwszym e-mailu do ośrodka).
Ustaliłyśmy więc, że pani Danuta wystawi fakturę korygującą, przyśle mi ją jak najszybciej w formie wymaganej przez Fundację, ja dopełnię resztę formalności zgodnie z wytycznymi fundacji, natomiast ze swej strony załatwię promesę, żeby p. Danuta miała pewność, że pieniądze za Julka wpłyną. :spoko:
Wniosek mam taki - w kwestiach płatności lepiej dzwonić, dopytywać, uzgadniać, niż meilować. Pani Danuta do tej pory zawsze pobierała z fundacji opłatę z góry, ja po odbyciu turnusu. Każda miała swoje doświadczenie i stąd to całe zamieszanie. Najważniejsze, że wyprowaodzone na prostą. :tak:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-22, 10:56   

Kurczę, a ja dzisiaj już wysłałam fakturę do fundacji . .. To teraz albo czekać, albo prosić na szybko o promesę . :nzastanawianie:
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-06-22, 12:45   

A jak załatwiać promesę z Fundacji?
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2020-06-22, 12:55   

Wyślij na email: promesy@dzieciom.pl oświadczenie tej treści (Ania Groszkowa ostatnio wklejała):

Ja,………………………(imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego) potwierdzam,
że na subkoncie mojej/mojego córki/syna……………………………. (imię i nazwisko podopiecznej/ego) pozostawię środki na pokrycie kosztów związanych
z ………………………………(wskazać zakup/usługę), w wysokości……………. (podać kwotę), płatne do firmy……………………………..(nazwa, adres firmy).

Jednocześnie informuję, że w sytuacji braku wskazanej kwoty na subkoncie, zobowiązuję się pokryć fakturę we własnym zakresie.

W ciągu 2-3 dni roboczych przygotują odpowiedni dokument.
Zakładam, że masz konto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" :-)
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-06-22, 13:41   

Dzięki :-)
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-06-23, 07:40   

Wczoraj rozmawiałam z Panią Danusią w sprawie rozliczenia turnusu i prosiła żeby przesłać jej orzeczenie o niepełnosprawności dziecka na maila biuro@krywan-tatry.pl., bo zaczyna już kompletować dokumentację. Prosiła żeby przekazać to info na forum.
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-23, 14:47   

Otrzymałam dzisiaj takiego emaila:

Witam,

Pani Angeliko, jeszcze proszę o przypomnienie uczestnikom, którzy będą mieli opłacony pobyt z Fundacji o Przesłanie do mnie promesy oraz dostarczenie załącznika 4 c bo bez niego Fundacja mi nie opłaci pobytu na turnusie to jest bardzo ważne!!!

Proszę Panią o przekazanie opiekunom tej informacji, żeby wszystko odbyło się sprawnie.

Jeszcze raz wymienię dokumenty potrzebne przy meldunku i które proszę o przesłanie mailem w miarę możliwości:

- orzeczenie o niepełnosprawności potrzebne do Faktury zw z Vat,

- promesy,

- załącznik 4c.

- Ankieta epidemiologiczna bardzo ważna,

- karta meldunkowa,

- dokładne dane do Faktur z dokładnym opisem co ma być uwzględnione w opisie usługi, to proszę z danymi nabywcy i peselem dostarczyć na karteczce w dniu meldunku,


Druki RODO i ankietę epidemiologiczną musiałabym Wam wysłać na emaila.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2020-06-23, 17:48   

angelika kuspa napisał/a:
Druki RODO i ankietę epidemiologiczną musiałabym Wam wysłać na emaila.


Angeliko - wyślij je do mnie proszę (admin@zakatek21.pl) ja wrzucę je na serwer i zamieszczę linki w tym wątku.
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 984
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2020-06-23, 18:06   

A Ja jestem ciekawa, bo to jest tą karta meldunkowa?
Czy ją już na miejscu wypełniamy?
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-23, 18:13   

Karta meldunkowa na miejscu.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2020-06-23, 21:06   

Dziękuję Angeliko!

Do pobrania są dwa pliki:

1. Ankieta epidemiologiczna >>> tutaj >>>

2. Karta rejestracyjna ze zgodą RODO >>> tutaj >>>
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3720
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2020-06-23, 22:40   

Rozmawiałam jeszcze raz z Panią Danusią wieczorem, karta meldunkowa to jest ten druk RODO. Pani Danusia prosi abyśmy te dokumenty które możemy wysłały wcześniej scan e-mailem, tak aby jak najbardziej skrócić czas meldunku na miejscu. Zaczynamy turnus obiadem. Jeśli możecie to prześlijcie też scan promesy kto rozlicza się przez Fundację.

Orzeczenie o niepełnosprawności dziecka potrzebne jest do faktury za turnus rehabilitacyjny bez VAT, bez orzeczenie pani Danusia musi jeszcze doliczyć 8%VAT, ale dotyczy to tylko tych którzy pozostają 14 dni, inaczej jest to traktowane nie jako turnus, a pobyt rehabilitacyjny i wtedy VAT jest doliczany.
W dzień przyjazdu wieczorem pani Danusia poda nam propozycje wycieczek, które będziemy jeszcze mogli zmienić gdyby nam coś nie pasowało.
Już się nie mogę doczekać.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5811
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2020-06-24, 07:25   

A czy ankietę epidemiologiczną wypełniamy za każdą osobę, znaczy - w moim przypadku za siebie i dzieci?
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu