FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jeleniogórskie Stowarzyszenie w mediach.
Autor Wiadomość
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-04-03, 12:45   Jeleniogórskie Stowarzyszenie w mediach.

W tym wątku będziemy informowali o zaistnieniu naszej organizacji w mediach: artykułach, wzmiankach prasowych, podziekowaniach, audycjach radiowych i telewizyjnych.

Zacznę od naszych podziękowań, ktore ukazały się w dzisiejszym numerze tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie" nr 14(2496)

Rubryka "Brawa dla..."
Cytat:
Brawa dla


Wszystkich osób i firm, które pomogły w zorganizowaniu jeleniogórskich obchodów 2 Światowego Dnia Zespołu Downa w dniu 21 marca 2007 r., a w szczególności dyrektorowi MDK „Muflon” Henrykowi Duminowi, Krzysztofowi Kowalskiemu i Krzysztofowi Zwolińskiemu za pomoc w przygotowaniu wystawy fotografii „Odmienne, ale takie same”, dyrektorowi JCK w Jeleniej Górze Panu Jarosławowi Gromadzkiemu za udostępnienie sali widowiskowej na koncert „Pieśń o Bogu ukrytym”, Panu Jerzemu Kokorudzowi, Prezesowi ULTIMA sp. z o.o. za finansowe wsparcie naszych obchodów oraz Panu Robertowi Ryszce za druk zaproszeń i plakatów.
Dzięki Waszej pomocy mogliśmy w tym dniu ukazać lokalnej społeczności prawdziwy wizerunek dziecka z zespołem Downa, a brawa bije Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-04-11, 09:40   

W 15 numerze tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie" z dnia 10 kwietnia 2007 r. ukazał się artykuł Marka Lisa "Pomagają zrozumieć" poruszający tematykę naszej działalności.
Cytat:
Jeleniogórskie stowarzyszenie pomaga rodzicom i dzieciom z zespołem Downa

Pomagają zrozumieć


Kilka dni temu Marcin Styczeń, coraz popularniejszy muzyk, goszcząc w programie TV Polonia „Porozmawiajmy...” wspomniał swój marcowy pobyt w Jeleniej Górze. Przyjechał z koncertem „Pieśń o Bogu ukrytym" i włączył się w ten sposób w organizowane przez Jeleniogórskiemu Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa obchody 2 Światowego Dnia Zespołu Downa. – Kiedy zadzwonił do mnie pan Janusz Wielocha z zaproszeniem do Jeleniej Góry, nie wiedziałem czy to dobry pomysł. Ale koncert odpowiedział na to pytanie. Myślę, że daliśmy sobie bardzo dużo – ja tym dzieciom, a dzieci mnie. Kiedy po koncercie dzieci przyszły z kwiatami nie mogłem opanować wzruszenia. Potem dowiedziałem się, że wśród nich była wcześniej bardzo zamknięta w sobie dziewczynka. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak cudownym odbiorem mojej muzyki.

Koncert był tylko jednym z wydarzeń, którymi JSRiPDzZD chce przypomnieć jeleniogórzanom o swojej działalności i problemach z jakimi na co dzień spotykają się dzieci z zespołem Downa i ich rodzice. Ciągle w cieplickim „Orliku” trwa wystawa fotograficzna „Odmienne, ale takie same”,. Znalazły się na niej zdjęcia jeleniogórskiego fotografika Krzysztofa Kowalskiego, który dokumentował prowadzone dla dzieci zajęcia muzyczne oraz zdjęcia wykonane swoim dzieciom przez rodziców.

Stowarzyszenie przede wszystkim jednak ma pomóc żyć dzieciom, dla których otaczający ich świat tak często jest obcy i nieprzyjazny, wspomóc rodziców, którym na początku czasami trudno zrozumieć i zaakceptować dotykająca ich dzieci złośliwość losu, a którzy potem borykać muszą się z rozlicznymi przeciwnościami codziennego życia, wreszcie uświadomić społeczeństwu, że dzieci, na które – bywa - patrzymy z politowaniem lub tylko współczuciem, zasługują na lepsze traktowanie.
- Ciągle widzę, jak bardzo poprzez stereotypy, jako społeczeństwo, jesteśmy ubodzy w ocenach dzieci z zespołem Downa, choć to przecież ludzie tacy sami jak my: zdają matury, studiują, osiągają sukcesy, zwłaszcza artystyczne. Oczywiście mają problemy rozwojowe, ale te właśnie wspólnie chcemy rozwiązywać – mówi Janusz Wielocha.

Integracyjna, edukacyjna i pomocowa działalność Stowarzyszenia rozrasta się. W zeszłym roku, dzięki wsparciu ludzi życzliwych ruszyły zajęcia muzykoterapii, w styczniu zastąpione warsztatami muzycznymi. Znaczenie tych zajęć trudno przecenić i trzeba to podkreślić, ze ich zorganizowanie było możliwe m.in. dzięki ofiarności rzeszy jeleniogórzan (i nie tylko) przekazujący 1 proc. podatku na Stowarzyszenie. Plany na przyszłość są jednak jeszcze większe, m.in. wspólne wspólne obozy rehabilitacyjne, na które jednak brak środków. W Stowarzyszeniu przede wszystkim jednak czekają na kolejnych rodziców i ich dzieci, którym Stowarzyszenie mogłoby pomóc. Statystyka nie kłamie – w Jeleniej Górze, w innych powiatach regionu jest ich bardzo dużo.

Ze stowarzyszeniem można nawiązać telefonicznie: 075 7551705 lub mailowo: jwielocha@wp.pl, a wszelkich informacji zasięgnąć na stronie internetowej: www.jgora.darzycia.org;
(mal)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-05-29, 11:46   

Wczoraj w sali klubu ORLIK, gdzie jeszcze prezentowana jest wystawa "Odmienne, ale takie same" pojawiła się ekipa jeleniogórskiej telewizji w celu nagrania materiału o naszym Stowarzyszeniu z wyeksponowaniem dwóch tematów wiodących: tejże wystawy oraz otrzymanej przeze mnie nagrody Fundacji POLCUL.
Zgraliśmy to tak w czasie, że o tej samej godzinie przyjechały dzieci z jeleniogórskiej skoły specjalnej, rozmowę przeprowadzono też z dyrektorką tej szkoły.

Niebawem dowiem się, kiedy materiał pójdzie w paśmie TV ODRA na kanale TV 4.

~~~~~~

Dosłownie przed paroma chwilami wyszedł ode mnie redaktor Marek Lis z tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie", zebrał informacje o nagrodzie POLCUL (z naszego terenu wyróżniono jeszcze cztery osoby: za działalność kulturalną oraz na rzecz dzieci z domów dziecka) oraz o otrzymanej przez nasze Stowarzyszenie darowiźnie z Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiecjhów BZ WBK na dofinansowanie wyjazdu dzieci na turnusy psychoterapeutyczne.
Zaprosiłem go też na borowicki piknik, gdzie nastąpi uroczyste wręczenie symbolicznego czeku przez przedstawiciela BZ WBK.

~~~~~~

Spodziewać się zatem można, że w lokalnych mediach znowu zaistniejemy, a informacji o naszych działaniach nigdy nie za wiele.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-05-29, 12:46   

Janusz :spoko: rewelacja :jupi:
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-05-29, 13:09   

Super wiadomości, bardzo się cieszę. Miło, że jest taki odzew od otoczenia.
Ale to wszystko za sprawą takiego PREZESA, jak Ty Janusz :brawo:
Gratuluję!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-29, 13:23   

Januszu , ja już od dawna myślę, że większość ludzkich ludzi mieszka poza Warsiawką, a szczególnie ci od mediów.
musicie bowiem wiedzieć ,że organizatorzy Fundacji POLCUL, też wysłali do mediów wiadomości, że będą wręczane nagrody wyjątkowym ludziom i ...nikt się nie pojawił..za to na imprezce konkurencyjnej jakimś marszu i owszem .
Jestem pod wrażeniem ludzi działających na Dolnym Śląsku :prosze:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-20, 13:02   

Jedenastominutowy reportaż "Odmienne, ale takie same - wystawa fotografii dzieci z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa" czterokrotnie emitowany był w paśmie ODRA na kanale TV 4.
Mam to nagranie na DVD.

W dniu 19 czerwca w tym samym paśmie po godz. 18:00 wyemitowano 20-minutową Rozmowę Dnia z Prezesem, program powtórzono dzisiaj o 7:00 - też będę miał materiał DVD do naszego archiwum.
Trochę ciężkie, żeby wrzucić do Netu, a po przeróbce na mpeg jakość jest bardzo nieciekawa.

W każdym razie społeczność jeleniogórska coraz częściej jest informowana o naszych działaniach.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-21, 16:45   

To wspaniale Januszu, wielkie brawa :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-21, 20:38   

to fakt bo już kilka osób mi o tym wspominało
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-29, 08:58   

Wzmianka o naszym Stowarzyszeniu i zdjęcie z muzykoterapii ukazały się w Gazecie Wojewódzkiej wydanie z 12 czerwca str. 25 kliknij na numer 25 pod obrazem strony, a później na obraz strony, żeby otworzyć w pdf, zdjęcie jest na samym dole.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-09-25, 09:43   

W 39 numerze tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie" z 25 wrzesnia 2007 r. ukazała się informacja o naszym borowickim pikniku, napisana przez redaktor Małgorzatę Potoczak Pełczyńską, ktorą mieliśmy przyjemność gościć w drugim dniu imprezy.
Cytat:
Piekli ziemniaki - wymieniali doświadczenia


Ponad 80 osób z dawnego województwa jeleniogórskiego, a nawet z Legnicy, wałbrzyskiego i Wrocławia w miniony weekend spotkało się w Borowicach na dwudniowej imprezie integracyjnej dla rodzin dzieci z zespołem Downa.

To była już ósma integracyjna impreza, którą zorganizowało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Stowarzyszenie działa od 2004 roku. Zaczynało od skromnych spotkań z muzykoterapii. Dziś nie tylko je kontynuuje (otwarte zajęcia z muzykoterapii dla dzieci z zespołem Downa odbywają się w każdy piątek o godzinie 17:00 w cieplickim klubie Orlik), ale też animuje życie kulturalne dla dzieci i ich rodzin daleko poza Jeleniogórskiem.

W Borowicach rodzinki spotykają się dwa razy w roku: w czerwcu na powitanie lata i właśnie we wrześniu na wspólnym pieczeniu ziemniaka. W ten weekend do stowarzyszenia dołączyły dwie nowe rodziny ze Szklarskiej Poręby: jedna z ośmioletnim, druga z ...23-letnim dzieckiem. Przyjechały też osoby poznane na forum internetowym dla rodzin z dziećmi z zespołem Downa (www.zakatek21.pl). Było ognisko, pieczone ziemniaki, zawody sportowe dla dzieci, malowanie w plenerze, przejażdżki bryczką i motocyklami. Te ostatnie tradycyjnie już zapewnili motocykliści ze stowarzyszenia „Sfora”.

- Co nam dają spotkania? Poczucie bycia wspólnotą, wymianę doświadczeń, wsparcie. Ważne jest to zwłaszcza dla rodziców małych dzieci, aby nie mieli przekonania, że dziecko z zespołem Downa to choroba, to koniec świata - mówił Janusz Wielocha, prezes stowarzyszenia, dziadek sześcioletniego chłopca z zespołem Downa.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa skupia 51 dzieci w wieku od 3 miesięcy do 28 lat i ich rodziny. Razem łatwiej o uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych.


(tekst MPP)


Powyższa informacja zilustrowana jest piękną fotografią autorstwa pani Małgorzaty. Na zdjęciu widać Daniela, Kacpra, Basię, Dawidka z Mamą, Haneczkę i Adasia w borowickiej scenerii.

~~~~~~

W dniu dzisiejszym (25.09.2007 r.) w paśmie TV ODRA nadawanym w telewizji kablowej w Jeleniej Górze na kanale TV4 od godz. 17:35 ukaże się krótka relacja z naszego pikniku w Borowicach.

Mam obiecany ten materiał na płycie DVD do naszego archiwum.


~~~~
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-25, 11:25   

Brawa dla młodego i bardzo prężnego Stowarzyszenia w Jeleniej Górze , dla prezesa i wszystkich członków :jupi: :brawo: :jupi: :brawo: od sympatyków z W-wki
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
mama_Ani 
gaduła


Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2007-09-25, 13:25   

Podoba mi się to zdanie z artykułu pani redaktor:"Razem łatwiej o uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych". Proste i bardzo prawdziwe stwierdzenie.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-09-25, 15:36   

Bardzo fajna relacja :spoko: można gdzieś zobaczyć skan?
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-09-25, 17:12   

Niestety, skanera nie mam, a "Nowiny" nie mają już swojej osobnej strony, tylko są podpięte pod portal "regional.pl" Jelenia Góra i nie mają elektronicznej wersji gazety.

Ale poproszę panią Małgosię, żeby udostępniła swoje zdjęcia do aktualizacji naszej strony internetowej, a jak będzie tam też ta fotka z gazety, to poproszę kabatkę żeby dodała do tego posta.

~~~~~~

Obejrzałem o 17:45 informacje TV DAMI, świetnie zrobiony materiał z naszego pikniku pomimo tego, ze tak późno ekipa przyjechała.
Nagrałem na wideo, ale też będę miał to na DVD.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu