FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dowóz do szkoły - obowiązki gminy
Autor Wiadomość
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-03-18, 17:50   Subwencje oświatowe

Myślę, że ważne to to spora suma, która idzie za dzieckiem - w wypadku Rodgera to około 2000 zł miesięcznie, więc bede teraz jeszcze wredniejsza w wymaganiach stawianych szkole

subwencje na 2007
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-03-30, 17:39   

Ale Aqua....o co chodzi? :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-04-02, 12:18   

No właśnie , jak ty chcesz to wyegzekwować ?
Ten zwrot niby.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2008-02-12, 11:58   Dowóz do szkoły - obowiązki gminy

Czy mogę starać sie o dowożenie przez gminę dziecka do szkoły integracyjnej poza miejscem zamieszkania, jeśli w tej miejscowosci jest szkoła podstawowa, ale zwykła?
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-02-12, 13:04   

Ja wybieram sie do mojego urzędu gminy w podobnej sprawie - dowozu do przedszkola specjalnego. W gminie jest tylko zwykłe przedszkole.
Pani z przedszkola uprzedzała mnie, że inaczej jest jeśli chodzi o szkołę, a inaczej jeśli chodzi o dowóz do przedszkola, ponieważ przedszkola nie są objęte obowiązkiem szkolnym.
Renia, wydaje mi się, że nie powinnaś mieć problemu. Przejdż się do urzędu i popytaj.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-02-12, 22:11   

Jeżeli chodzi o dowóz do szkoły to gmina ma obowiązek dowozu, niestety jeśli chodzi o przedszkole to nie ma takiego obowiązku. W moim przypadku Gmina nawet nie dała mi pozwolenia na przyjęcie Nicolki do przedszkola w innej gminie, chociaż w naszej miejscowości nie ma przedszkola integracyjnego.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-03-21, 03:24   

Sorrki ze tak pozno

W ramach subwencji przeznaczonej na dziecko rodzic w porozumieniu ze szkola uklada np. plan zajec dodatkowych lub np. wyposazenie-dostosowanie sali, lub jak bywa w szkolach spolecznych subwencja idzie na zatrudnienie nauczyciela wspomagajacego , asystenta.
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-21, 09:58   

Nic nie rozumiem, jak to można wykorzystać?
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-03-21, 21:51   

Kruffko np. na Rodgera szkola dostawala ponad 2000zl co miesiac subwencji.

Wiec po wielu zmudnych rozmowach udawadnianiach ze pieniadze sa na dziecko anie do wspolnej kasy.. wywalczylam 2 dodatkowe godziny nauczania 1 na 1, logopede, zajecia rewalidacyjne 3 godziny w tygodniu...
Mozna isc dalej i zazadac z tej kasy pelnego kompletu podrecznikow.

A kolezanka np. wybrala szkole spoleczna i ma nauczyciela wspomagajacego 1 na 1 do syna.
Szkoly spoleczne ida na reke jesli jest wyzsza subwencja bo ta sa konkretne pieniadze.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-04-08, 23:51   

JAK ZAŁATWIĆ DOJAZDY DO SZKOŁY

Działając na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) art. 17 ust. 3a nakłada na gminy obowiązek:

1. zapewnienia uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 71b bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej i gimnazjum, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także do najbliższej szkoły ponadgimnazjalnej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 21 roku życia.

2. zapewnienia dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka umożliwiającego tym dzieciom i młodzieży realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia.

3. zwrot kosztów przejazdu ucznia, o którym mowa w pkt 1 i 2, oraz jego opiekuna do szkoły lub ośrodka, wymienionych w pkt 1 i 2, na zasadach określonych w umowie zawartej między wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta i rodzicami, opiekunami lub opiekunami prawnymi, jeżeli dowożenie i opiekę zapewniają rodzice, opiekunowie lub opiekunowie prawni.

Ale to rodzice mają prawo wyboru, a nie samorząd!!

~~~~~~

1. Sieć szkół podstawowych publicznych powinna być zorganizowana w sposób umożliwiający wszystkim dzieciom spełnianie obowiązku szkolnego, z uwzględnieniem ust. 2.

2. Droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać:

a) 3 km w przypadku uczniów klas I - IV,
b) 4 km w przypadku uczniów klas V - VIII.

.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-20, 19:11   

Alicjo a wiesz może czy potrzebne jest jakieś zaświadczenie ze szkoły o przyjęciu dziecka, aby uzyskać zapewnienie takiego dowozu?
Szymon pójdzie do szkoły dopiero od września, ale ja wolałabym mieć to już pewne teraz.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-05-20, 19:23   

Marto nie mam pojęcia,ale dla pewności lepiej dołączyć jakiś papierek. :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-05-20, 22:09   

Do nas do przedszkola dzieci dowożone są a ja wystawiam rodzicom zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do przedszkola w danym roku skzolnym.
Marto możesz poprosić o zaświadczenie, że dziecko zostało zakwalifikowane i na tej podstawie zgłosić się do szkoły, że będziesz potrzebowała dowozu dla Szymona.
Czasami dzieci jest dużo i warto wcześniej się zgłosić.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-21, 08:02   

Dzięki dziewczyny, pani dyrektor jest tak życzliwą osobą, że na pewno pomoże nam to załatwić.
Trochę sobie nie wyobrażam codziennego odwożenia i odbierania, szczególnie, że termin porodu mam na 8.09. W ogóle nie przemyśleliśmy sprawy... :oops: :lol:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2008-05-21, 15:02   

Myślicie że mogę się domagać odurzędu miasta dowozudladziecka z opiekunem.U nas
zwracają koszty przjeazdu. Twierdzą, że nie mają odpowiednich samochodów i osób.
Pani dyrektor twierdzi żenicniemoże.
W urzędzie mi powiedzieli, żebym się zgłosiła z orzeczeniem to pomyślą jak to rozwiązać ale ja chcę mieć pewność bo ja zabiorę dziecko z obecnego ośrodka a oni mi powiedzą, że nic nie mogą.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu