FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
zajęcia dodatkowe w szkole
Autor Wiadomość
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2022-02-03, 21:28   zajęcia dodatkowe w szkole

Tego mi w Igora szkole brakuje. Żeby było coś dodatkowego, coś ponad, a nie tylko plan minimum...
Przecież w każdej szkole są kółka zainteresowań, SKSy, zajęcia muzyczne, plastyczne... Tym bardziej w specjalnej powinny być!
Próbowałam trochę temat ruszyć we wrześniu, no ale Covid... ;/
Jak to jest w Waszych szkołach ???

Czytałam z zazdrością o piłce nożnej i capoeira w szkole Maksa i Julka. Napiszcie proszę więcej, jak to wygląda organizacyjnie, jakie jeszcze są zajęcia, ile dzieci uczestniczy, kto to organizuje (rada rodziców, dyrekcja? ), z czego jest finansowane?

Jak w innych szkołach?
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2022-02-03, 21:51   

Piotrek, jak wiecie, chodzi do szkoły społecznej. Wszystkie dodatkowe zajęcia mają w ramach Pozaszkolnej Placówki Specjalistycznej - czyli świetlicy.
Oczywiście Covid dużo pokrzyżował, ale normalnie jest bardzo dużo zajęć popołudniowych.
Piotrek ma basen, kółko fotograficzne, koszykówkę, śpiewanki, zajęcia komputerowe. wcześniej chodził jeszcze na ściankę wspinaczkową.
Jest jeszcze dużo więcej zajęć (można poczytać na stronie szkoły. )
Najpierw rodzice wypełniają ankietę dotyczącą zainteresowania wybranymi zajęciami, potem Placówka układa dla każdego grafik, uwzględniając pasje, wiek i możliwości danego miejsca (basen, kręgle...). Wiadomo, że grupy muszą być małe i zawsze co najmniej dwóch opiekunów.
Trzeba pamiętać, że jednak czesne ma wpływ na zajęcia. W publicznych szkołach chyba nie ma aż tak szerokiej oferty.

W każdym razie, dzieciaki nie siedzą bezczynnie na świetlicy. Zawsze są przydzielone do jakiejś grupy, choćby do rysowania, grania, słuchania czytanych bajek, spacerów...
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3719
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2022-02-04, 14:48   

U Ady w szkole podobno są zajęcia dodatkowe, ale tylko dla dzieci które są w internacie. Nam nawet się świetlica nie należy bo ja jestem mama niepracująca.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2022-02-04, 15:49   

U nas były zajęcia SKSu, jak nie było cowida. I chyba niewiele więcej było, bo lekcje do 17.45 od 7.10.
Świetlica jest za to dla wszystkich, tylko trzeba złożyć deklarację. Busy przywożą "dzieci" przed siódmą, a niektóre dni lekcje na dziewiątą, to mają opiekę świetlicową albo w bibliotece. I kolorują :lol:
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-02-04, 16:30   

U nas jest wiele na papierze, a w rzeczywistości klapa. Majka ma kręgle w ramach olimpiad specjalnych.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2022-02-04, 21:49   

A te kręgle Majki to jak często? Przez cały rok szkolny?
Może Olimpiady Specjalne to jest jakiś punkt do zaczepienia, poszukania finansowania zajęć sportowych :nzastanawianie:
Aniak - a w jakich godzinach i jak często w tygodniu są te dodatkowe zajęcia?
No czekam jeszcze na wypowiedź groszka lub baronka... Czy Wy płacicie za te zajęcia?
Ja to był była gotowa ponieść koszty, gdyby zajęcia były fajnie zorganizowane i zaraz po szkole. Tylko nie wiem ilu takich rodziców by się znalazło...
Na świetlicy też raczej szału zajęć nie ma, raczej taka poczekalnia.... Igor rzadko tam bywa, ale jak jest to zawsze gra w piłkarzyki....
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2022-02-04, 22:13   

Zajęcia z olimpiad specjalnych są darmowe. Wybierasz trzy dyscypliny. Igor ma basen i narty. Na kręgle już go nie wezmą, bo mają komplet. Trening z pływania raz w tygodniu. Narty zimą też raz w tygodniu. Kręgle tak samo.
Zapisujesz się do sekcji, dostajesz książeczkę. Robisz badania u lekarza sportowego (wcześniej krew, mocz, EKG, rentgen odcinka szyjnego-to tylko raz) co roku. No i są zawody. Igor z pływania został zakwalifikowany. Z nart jeszcze nie.
I są też obozy sportowe. Ale jeszcze nie mamy doświadczenia, bo nie pasowało nam akurat wtedy, jak chcieli go wziąć, a inne nie doszły do skutku przez pandemię.
Nasza szkoła nie ma swojej sekcji, a szkoda.
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-02-04, 22:21   

Przez cały rok szkolny 2h/tydzień. Płace za busa. Poza tym w szkole niewiele jest. Pandemia jest super wymówką.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2022-02-04, 23:48   

Pisałam o naszych zajęciach, ale mnie wylogowało. U nas piłka od 15:15 do 16:15 płatne 25 zł za zajęcia. Są jeszcze copeiera, taniec, była kiedyś zumba. Nie wiem, w jakiej cenie. Dostaję co jakiś czas filmiki z zajęć piłki. Prowadzone przez p. Adama - nauczyciela wf że szkoły. Zajęcia dostosowane do naszych dzieciaków, zatem nie takie typowe jak dla normatywnych. Ważne, że prowadzi osoba, która zna specyfikę naszych dzieciaków. Zaangażowane są wszystkie. Jest ruch, jest zabawa i elementy piłki nożnej.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu