FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty przedszkolne
Autor Wiadomość
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2014-09-12, 09:09   

U nas opłata za 3 posiłki to 5,50. Koszt za pobyt to 1 zł , do 8 i po 13 -tej płatne 1 zł .
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-09-12, 20:41   

Jeju... Ja płacę za Pysine przedszkole 40 zł opłaty stałej i 8zł/dzień za wyżywienie. Sporo wychodzi :cry: Za podręczniki dałam ponad 116zł, jeszcze rada rodziców, ubezpieczenie... Kosztowne to, ale cóż.
W sumie to się zastanawiam... bo to nie jest prywatne przedszkole przecież, tylko prowadzone przez Stowarzyszenie, a do tego daleko poza miejscem zamieszkania. U mnie na miejscu tylko zwykła masówka, albo oddział przedszkolny integracyjny, ale za to na rehabilitację nie mogę tam żadną liczyć. A tam, gdzie Pysia jest ma pełna rehabilitację w ramach WWR i jeszcze kształcenie specjalne (ze sprzężeniem)... Zajęć dodatkowych ma sporo (hipoterapia, logopeda, rytmika, muzykoterapia, SI, pedagog...) Ale tak po prawdzie, to nigdy nie pytałam dlaczego jest ta opłata stała itp :-?
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-17, 17:37   

Bezpłatne godziny między 8 a 12. Poza płatne 1 zł. Rada rodziców 110 zł płatne w 2 ratach. Ubezpieczenie 48 zł. Wyżywienie 220 zł. Opłata stała za miejsce 66 zł. Książki na cały rok, taki zestaw z ćwiczeniami 75 zł. Przedszkole Promyk Słońca. Wrocław.
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-18, 10:18   

anna30 napisał/a:
Jeju... Ja płacę za Pysine przedszkole 40 zł opłaty stałej i 8zł/dzień za wyżywienie. Sporo wychodzi :cry: Za podręczniki dałam ponad 116zł, jeszcze rada rodziców, ubezpieczenie... Kosztowne to, ale cóż.
W sumie to się zastanawiam... bo to nie jest prywatne przedszkole przecież, tylko prowadzone przez Stowarzyszenie, a do tego daleko poza miejscem zamieszkania. U mnie na miejscu tylko zwykła masówka, albo oddział przedszkolny integracyjny, ale za to na rehabilitację nie mogę tam żadną liczyć. A tam, gdzie Pysia jest ma pełna rehabilitację w ramach WWR i jeszcze kształcenie specjalne (ze sprzężeniem)... Zajęć dodatkowych ma sporo (hipoterapia, logopeda, rytmika, muzykoterapia, SI, pedagog...) Ale tak po prawdzie, to nigdy nie pytałam dlaczego jest ta opłata stała itp :-?


Dawniej opłata stała to inaczej teraz za pobyt, ale powinno się płacić tylko za wykorzystane godziny płatne po 1zł po godz. 13.00. Nam opłatę za pobyt w tym roku refundują w 100%, płacę za jedzenie, darowizna, podręczniki to 111zł, opłata za art. papiernicze po 50zł za semestr i art. higieniczne 20zł. za ubezpieczenie nie płacę bo to dobrowolne naciąganie.
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-09-18, 20:18   

Anno- to jest chyba indywidualna decyzja dyrekcji...
Igor również chodzi do przedszkola prowadzonego przez stowarzyszenie. W zeszłym roku nie było opłaty stałej, płaciliśmy tylko za wyżywienie -8,50 zł / dzień - odliczane, jeśli dziecko nie chodziło.
W tym roku jest tylko opłata stała - bezzwrotna - 50zł/m-c.
Oczywiście we wrześniu doszły również podręczniki 78zł, art. papiernicze 50zł,ubezpieczenie 36zł
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-09-22, 14:21   

Też tak myślę, ze to indywidualnie przedszkole ustala tą opłatę. W sumie jak sobie przeliczyłam dojazd na rehabilitację popołudniami... To chyba na jedno by mi wyszło. Do ośrodka mam 32km, na zajęcia musiałabym jeździć codziennie, targać Jurka ze sobą, albo nająć opiekunkę i jeszcze ten czas...
Dostałam dziś szczegółowy plan zajęć Pyski: Poza tym co pisałam jest jeszcze sala doświadczania świata i basen... więc chyba jest ok.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-25, 06:34   

no ja się załamałam. Natalka dostała 30 min zajęć rewalidacyjnych i 30 min z logopedą tygodniowo :wow: Czekam na nowe orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (ma być sprzężenie bo wcześniej napisali że ma niepełnosprawność ruchową a zapomnieli o umysłowej :-x ) zobaczymy czy plan się zmienia, z roku na rok coraz mniej zajęć :cry:
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-09-25, 07:38   

w moim przypadku zmiana orzeczenia na sprzężone (też miała wcześniej tylko ruchową) nic nie zmieniła, w naszym przedszkolu wszystkim dzieciom niepełnosprawnym po równo. Pomogła trochę wizyta u burmistrza i teraz nie jest tak źle, 2 godz. pedagoga i 2 logopedy w tygodniu :-)
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu