FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ortodonta
Autor Wiadomość
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-09-16, 21:35   

Chciałam jeszcze napisać, że wybierm się na szkolenie "Formy stymulacji prawidłowego rozwoju mowy dzieci z deficytami" w Promyku Słońca we Wrocławiu.Dość dużo osób na forum jest właśnie z tamtych stron. Może się przydać rodzicom dzieci z ZD. Teraz podobno już nie ma miejsc, ale ma być druga edycja w przyszłym roku. Program jest interesujący .Napiszę coś więcej po szkoleniu.
 
 
marta k. 
nawijacz
najszczęśliwsza mama Konradka (01.10.2006r.)


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 634
Skąd: okolice Turku
Wysłany: 2008-06-16, 17:19   ortodonta- kiedy pierwsza wizyta?

Witam!
Mam pytanie, kiedy najlepiej byłoby się udać na wizytę do ortodonty bądź dentysty?
Mój synek ma już 8 ząbków i nie wiem kiedy mam się udać na pierwszą wizytę.
Jego ząbki rosną trochę dziwnie, tzn. nie to żeby nie poprawnie, ale trochę krzywo = skośnie. A miedzy górnymi jedynkami ma trochę dużą przerwę. I nie wiem czy to jest już powód do nie pokoju i do wizyty u ortodonty.

Drogie Zakątkowiczki - poradźcie mi coś.
Z góry dziękuję za pomocne rady!
_________________
:papa: Marta mama Konradka (01.10.2006)
foteczki skarbusia
sukcesy słoneczka
suwaczek misiulka
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-06-16, 19:02   

Marto.
Dziewczyny jeżdżą już z 4 miesięcznymi bobasami...
2 latek jak najbardziej, może nawet zbyt późno ( pokusiłam się
o taką odważną opinię )?
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-06-17, 13:14   

Ja mam pytanie czy ktoś z okolic Poznania zna jakiegoś dentystę który zajmuje się takimi dziećmi.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-17, 18:56   

Karolino w Poznaniu w Ośrodku na Św. Szczepana przyjmuje pani dentystka nasze dzieciaki.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-06-17, 22:08   

A oprócz tej Pani,bo nie mam miłych doświadczeń z tego miejsca.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-08-13, 15:44   

Patricia nosi aparat ortodetyczny od 3 lat, najpierw luzny na noc i dzien, pozniej staly 1,5 roku i od kwietnia znowu luzny na noc. Patricia ma duze zeby ale mala szczeke, jeden ortodeta kazal nam usunac dwa zeby u gory i dwa na dole :shock: , cale szczescie tego nie zrobilismy a zabeczki teraz sa rowne i proste, na zdjeciu rentgenowskim okazalo sie, ze Pati brakuja dwie piatki u gory i jedna piatka na dole ;/ , ale na szczescie zabeczki ma zdrowe(ani jednego ubytku) i dopiero jak bedzie miala szczescie i dalej tak o zeby dbala to te piatki wypadna po trzydziestce :jupi: .Mam taka nadzieje!!! :okular:

Pati aparat ortodetyczny nosi dzielnie, troche bylo problemu z odciskiem, ale i tu dalismy rade!!!!!! :jupi: , staly aparat nosila i ani razu nie marudzila, ze jej przeszkadza, a po podkrecaniu zylek (napewno troche ciagnelo!), ale nic nie mowila, tylko codzien stoi i przeglada sie w tym lustrze :modnisia: :lol:
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-13, 15:54   

Czyli jednak można! Mi się (nie wiem w zasadzie czemu) wydawało, że u dziecka z zD, ponieważ utrudniona jest współpraca i że najczęściej kończy się usypianiem do jakiejkolwiek pracy w ząbkach, nie można/nie jest praktykowane zakładanie aparatów. Bo jednak aparat to konieczność i większego dbania o ząbki, i częstsze wizyty (bo choćby właśnie dokręcanie), ale jak widać można :brawo:
Kurczę czy to aby nie jest tak, jak z usypianiem do echa serca :-? Trochę (czasami więcej, czasami mniej) wysiłku i można echo zrobić bez usypiania, a część lekarzy bez żadnej innej próby od razu kieruje na echo w premedykacji...

Ilona, a czy koleżanki w szkole u Pat mają aparaty na ząbkach? Teraz się zrobiła moda na aparaty, może to też przyczyna ;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-08-13, 16:00   

Kabatko to naprawde jest wazne jakiego lekarza masz, u nas Pati na poczatku sie dasala, ale teraz to wrecz nie chce abym z nia do gabinetu wchodzila :lol: :lol:

Mysmy mieli MRT badanie na kolanka, normalnie chca usypiac, ale ja nie chcialam i super klinike znalezlismy i obeszlo sie bez, a wiec wszystko zalezy od personelu :tak:

Ja jak slysze czasami bzdury jakie mi chce ktos opowiadac, poslucham i wiecej tam nie pojde, a wybor lekarza jest bardzo urozmaicony, poprostu szukam innego lekarza. Ortodate mamy daleko, ale sie oplaca!!!Kochana Dr. Werner
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2008-08-13, 16:55   

Pati u Kieferorthpäde
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2008-08-13, 17:00   

kabatka napisał/a:
Kurczę czy to aby nie jest tak, jak z usypianiem do echa serca :-? Trochę (czasami więcej, czasami mniej) wysiłku i można echo zrobić bez usypiania, a część lekarzy bez żadnej innej próby od razu kieruje na echo w premedykacji...


Wszystko zależy niestety od dobrej woli lekarzy. Oliś miał robione echo serca na każdej wizycie u kardiologa i nigdy nie był usypiany ;-) Zawsze grzecznie sobie leży i jest zainteresowany tym co mu jeździ po brzuchu, czasami złapie za kabelek, albo patrzy w telewizor, który jest zamontowany nad łóżkiem i ogląda bajki ;-)
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
kasiatour 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-12-09, 14:49   

Wiktorek ma też wysuniętą szczękę dolnią, która wystaje ponad górną, w Rybniku Pani ortodontka mi zaleciła układanie dziecka do spania na plasko i tyle, czeka aż Wiktor będzie umiał wykonywa polecenia i sam będzie potrafił wiczy. Ja się z tym nie mogę pogodzi, na pewno coś jest. Wyczytałam że w Krakowie http://www.stomatologia-k...takt_i_mapa.php
ale czy ktoś już tam był? Wikuś ma na razie tylko 4 ząbki z zprzodu a 2 z tyłu.
_________________
Wiktor z ZD ur. 17.07.2007r.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-09, 14:51   

Kasiu zajrzyj :arrow: tutaj>> :-) Myślę, że na wysuniętą dolną szczękę może być pomocna proca. Maksik groszkowy tego używał.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9716
Skąd: Dębica
Wysłany: 2008-12-09, 14:56   

A tu możesz poczytać na temat Krakowskiej Poradni Stomatologicznej

Plytka stymulacyjna

Kabatko tyle się oszukałam tego zdjęcia, i jak już Majce uszyłam to się znalazło :-D ale widzę, że groszek to zrobił full wypas
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
esterapezda 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2008-12-09, 15:09   

A co do tej poradni stomatologicznej w Krakowie na ul.Lipińskiego to gorąco polecam ! Dr. Szklarska i dr. Radwańska to faktycznie znają się na rzeczy. Byliśmy tam z Oliwierem kilka razy , dostaliśmy instruktaż masażu twarzy zarówno na zewnątrz jak i masażu języka . Na szczęście Oliwier nie ma większych problemów , nawet nie wysuwa języka , mamy dopiero pokazać się jak pojawią się większe problemy. Do Krakowa jeżdzimy z Bielska , ale warto!
_________________
Estera, mama Oliwiera z zD ur.(05.01.2006)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu