To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wczesne wspomaganie - Wczesna nauka czytania

Anielka - 2013-04-14, 22:21

U Cieszyńskiej nazywa się to "Dziennik wydarzeń" i ważne jest, żeby zdjęcia były podpisane czcionką Arial. Dzieciaki uwielbiają takie książki o sobie. A folder osobisty to część indywidualnego systemu komunikacji AAC, gdzie niemówiące dzieci mają zrobioną " książkę" o sobie, o tym co lubią, a czego nie, z kim się przyjaźnią , w jaki sposób się z nimi porozumiewać itd. To jest troszkę inna książka o dziecku.
Ja też chciałam fotografować i dokumentować Franka na każdym kroku, ale zapału starczyło mi na zrobienie zdjęć wszystkim w rodzinie podczas Świąt Bożego Narodzenia i Frankowi w kilku sytuacjach. :oops:

Iga - 2013-04-15, 07:07

Nie musicie wszystkiego fotografować. Majka wiele rysunków ma namalowane. Prze zemnie, przez Zuzę, to co robiła w danym dniu.
lenas01 - 2013-08-16, 22:46
Temat postu: Muszę się pochwalić...
Dziewczyny-Lenka ma 3 i pół roku i zna już wszystkie głoski, uczę ją czytania metodą Glena-Domana i są już rezultaty:-)
gudinek09 - 2013-08-18, 12:30

Lenas01 mój Kacper jest równo rok starszy 13.01.2009 i wcale nie ma ochoty na naukę moy poza kilkoma wyrazami a co dopiero czytać Fajnie masz.
efcia - 2013-08-19, 12:35

Nasza logopedka od jakiegoś miesiąca też wprowadziła Domana i Dawid już rozpoznaje słowa "lody, tort, kot i pies".
iwonaf - 2013-08-19, 15:11

Kupiłam Domana mojej Julii.
Bardzo szybko nauczyła się wszystkich liter :jupi: :jupi:
I czyta tak: s o k .
Ja się pytam jej co przeczytała a ona : mama ;/
Nauczyła się na pamięć ;/

Kalinka - 2013-08-19, 16:18

iwonaf napisał/a:

Nauczyła się na pamięć ;/


Ale Doman własnie na tym polega. Dziecko zapamiętuje w cały wyraz, tak jakby na pamięc.

magda86 - 2015-06-18, 19:34

jak moje dziecko uczyło się czytać bardzo pomocna była książeczka Hanna Rodak, Danuta Nawrocka Od obrazka do słowa
Zestaw "Od obrazka do słowa" składa się z poradnika, materiałów obrazkowych, zawierających gry językowe i kombinacje ćwiczeń językowych, oraz etykietek z podpisami do poszczególnych obrazków (całość zapakowana w pudełku).

Materiał ten może być wykorzystywany jako pomoc diagnostyczna, a także jako podstawa do tworzenia indywidualnych programów terapii dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się o różnej etiologii.
Gry pomagają również rozwijać pojęcia językowe u wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.
Dołączony poradnik szczegółowo wyjaśnia sposoby posługiwania się materiałami.

wchlod82 - 2015-08-23, 18:32

Kalinka napisał/a:
iwonaf napisał/a:

Nauczyła się na pamięć ;/


Ale Doman własnie na tym polega. Dziecko zapamiętuje w cały wyraz, tak jakby na pamięc.


No chyba nie do końca tak to powinno działaś, jeśli nauka na pamięć słówek służy jedynie czystemu odtwarzaniu, a nie kojarzeniu tego co się przeczytało, nie mówić już o zapamiętywaniu całego wyrazu bez znaczenia.

gosia196905 - 2015-11-06, 16:28

Warto uczyć czytania bo nasze dzieci dają radę -filmik pt::Monisia czyta::
https://www.facebook.com/...37482626324019/

Marzenia - 2015-11-06, 16:42

Oj warto!!! :jupi: Jestem pod wielkim wrażeniem!!! :brawo: :brawo: :brawo:

Buziaki dla Moniki :*

magdowka - 2015-11-07, 15:07

Gratulacje :)
kowakasia - 2015-11-07, 21:36

Gratuluję Moniczce. I mamie Moniczki.
szałwia - 2015-11-08, 14:17

Brawo dla Moniki :brawo:
Uczyła się sylabowo czy tradycyjnie literkami?

gosia196905 - 2015-11-08, 16:35

szałwia napisał/a:
Brawo dla Moniki :brawo:
Uczyła się sylabowo czy tradycyjnie literkami?


Uczyłam Monikę najpierw literek potem czytania różnych kombinacji dwuliterowych a jak to załapała przeszłyśmy na łączenie dwuliterowych sylab potem trzyliterowe itd .pomalutku powolutku doszła moja dziewuszka do tego co na filmiku :)

Od początku przygody z czytaniem towarzyszył nam elementarz Falkowskiego -polecam,i dużo zabawy w sylaby tj na spacerach ja mówię pierwszą sylabę lub literkę a Monika dopasowuje do tego cały wyraz -uwielbia tą zabawę



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group